Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

pit

Citat: MILJAN poslato 18 Septembar, 2013, 18:26
Citat: pit poslato 18 Septembar, 2013, 17:11
Gledao sam americke krimi filmowe.
U tim filmovima si mogao da vidis krim. tehniku.Ovaj ga je pak upucao sa rastojanja.U rvanju bi znaci taj pucanj trebao da bude uz telo.Znaci da na telu i kod ulaznih rana moraju da se nadju barutni gasovi i opiljci, koji se uvek javljaju kod pucnja iz blizine.I tako bi inspektor pao da je slusao tebe ;). Postoji jos mnogo toga a ko je polagao kriminalistiku zna sve to.Filmovi su nesto drugo.Vodineliceva knjiga iz kriminalistike je nAjbolja...

                Miljane nemoj bukiwalno swe da swatas sto je napisano...naarwno da znam i za parafinsku rukawicu i za pucnje iz blizine....ja sam dao teorijski primer kako je mogao da izwede da ne lezi.
                 Ako razradimo temu sto ti nisi nego si se na prwu loptu prawio pametam inspektor je mogo upucanom skotu da stawi pistolj u ruku i da iz njegowe ruke opali par metaka u zid...i onda '' je kao pritrcao uwatio ga za ruku gusali su se i izrokao ga jos par puta iz blizine''.I teorijski dok je padao skot roknuo mu jods jedan metak cisto da oprawda ako ga je upucao sa par metara i kraj price....niko ga ne bi mnogo osporiti...sem tebe narawno.
                 Znaci da je odradio tako ne bi lezao nista jer bi bila nuzna samoodbrana ali se werowatn  uspanicio i pozwao kolege naiwno werujuci da je samim tim sto ga je upucao u swojoj kuci dowoljno da ga oslobode.
                I za owo ti ne treba da polazes kriminalistiku nego je dowoljno da upotrebis zdraw razum.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Slaninar poslato 18 Septembar, 2013, 18:42
Citat: Andrej_Hotstepper poslato 18 Septembar, 2013, 17:27

Meni ovo lièi da su oni krenuli da ih opljaèkaju a da je on odma izvadio ¹toljpi i krenuo da roka (ne krivim ga), otud i ¾enin tekst "nemoj, molim te"
A da je posle uzeo sprej iz njene torbice i poprskao i sebe i nju ne bi li imao opravdanje...

Po onom ¹to pi¹e, dijalog je nastupio posle pucnjave. Oèigledno je ipak iskulirao da ih ne pobije, uprkos te¹kim reèima.
tebalo je da ih pobije...otprilike je ista robija i za pokusaj ubistva, i za ubistvo...a i za upotrebu prekomerne sile.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11


Lazic

mo¾da su naleteli na neke ludare...:D

con3

I macke su krive jer su ucestvovale 100% samo mackama ne smeju nista

MILJAN

Citat: pit poslato 18 Septembar, 2013, 19:09
Citat: MILJAN poslato 18 Septembar, 2013, 18:26
Citat: pit poslato 18 Septembar, 2013, 17:11Gledao sam americke krimi filmowe.
U tim filmovima si mogao da vidis krim. tehniku.Ovaj ga je pak upucao sa rastojanja.U rvanju bi znaci taj pucanj trebao da bude uz telo.Znaci da na telu i kod ulaznih rana moraju da se nadju barutni gasovi i opiljci, koji se uvek javljaju kod pucnja iz blizine.I tako bi inspektor pao da je slusao tebe ;). Postoji jos mnogo toga a ko je polagao kriminalistiku zna sve to.Filmovi su nesto drugo.Vodineliceva knjiga iz kriminalistike je nAjbolja...

                Miljane nemoj bukiwalno swe da swatas sto je napisano...naarwno da znam i za parafinsku rukawicu i za pucnje iz blizine....ja sam dao teorijski primer kako je mogao da izwede da ne lezi.
                 Ako razradimo temu sto ti nisi nego si se na prwu loptu prawio pametam inspektor je mogo upucanom skotu da stawi pistolj u ruku i da iz njegowe ruke opali par metaka u zid...i onda '' je kao pritrcao uwatio ga za ruku gusali su se i izrokao ga jos par puta iz blizine''.I teorijski dok je padao skot roknuo mu jods jedan metak cisto da oprawda ako ga je upucao sa par metara i kraj price....niko ga ne bi mnogo osporiti...sem tebe narawno.
                 Znaci da je odradio tako ne bi lezao nista jer bi bila nuzna samoodbrana ali se werowatn  uspanicio i pozwao kolege naiwno werujuci da je samim tim sto ga je upucao u swojoj kuci dowoljno da ga oslobode.
                I za owo ti ne treba da polazes kriminalistiku nego je dowoljno da upotrebis zdraw razum.
pri tome se gleda i svaki ugao ulaska metka u zid ili telo, pa i tu bi morao da podigne nekako mrtvaka, da bi pucao iz njegove ruke, jer zrtva to lezeci, svakako nije mogla da ucini.Znaci, opet ne razmisljas... :D da ne pominjem da je tada covek pun adrenalina i da ne moze potpuno trezveno da razmislja i sve ovo u kratkom roku isplanira do detalja...I ko je pominjao parafinsku rukavicu? Jel si ti to sanjao? ;)
Cave ab homine unius libri

pit

Citat: MILJAN poslato 19 Septembar, 2013, 01:55
Citat: pit poslato 18 Septembar, 2013, 19:09
Citat: MILJAN poslato 18 Septembar, 2013, 18:26
Citat: pit poslato 18 Septembar, 2013, 17:11
Gledao sam americke krimi filmowe.
U tim filmovima si mogao da vidis krim. tehniku.Ovaj ga je pak upucao sa rastojanja.U rvanju bi znaci taj pucanj trebao da bude uz telo.Znaci da na telu i kod ulaznih rana moraju da se nadju barutni gasovi i opiljci, koji se uvek javljaju kod pucnja iz blizine.I tako bi inspektor pao da je slusao tebe ;). Postoji jos mnogo toga a ko je polagao kriminalistiku zna sve to.Filmovi su nesto drugo.Vodineliceva knjiga iz kriminalistike je nAjbolja...

                Miljane nemoj bukiwalno swe da swatas sto je napisano...naarwno da znam i za parafinsku rukawicu i za pucnje iz blizine....ja sam dao teorijski primer kako je mogao da izwede da ne lezi.
                 Ako razradimo temu sto ti nisi nego si se na prwu loptu prawio pametam inspektor je mogo upucanom skotu da stawi pistolj u ruku i da iz njegowe ruke opali par metaka u zid...i onda '' je kao pritrcao uwatio ga za ruku gusali su se i izrokao ga jos par puta iz blizine''.I teorijski dok je padao skot roknuo mu jods jedan metak cisto da oprawda ako ga je upucao sa par metara i kraj price....niko ga ne bi mnogo osporiti...sem tebe narawno.
                 Znaci da je odradio tako ne bi lezao nista jer bi bila nuzna samoodbrana ali se werowatn  uspanicio i pozwao kolege naiwno werujuci da je samim tim sto ga je upucao u swojoj kuci dowoljno da ga oslobode.
                I za owo ti ne treba da polazes kriminalistiku nego je dowoljno da upotrebis zdraw razum.
pri tome se gleda i svaki ugao ulaska metka u zid ili telo, pa i tu bi morao da podigne nekako mrtvaka, da bi pucao iz njegove ruke, jer zrtva to lezeci, svakako nije mogla da ucini.Znaci, opet ne razmisljas... :D da ne pominjem da je tada covek pun adrenalina i da ne moze potpuno trezveno da razmislja i sve ovo u kratkom roku isplanira do detalja...I ko je pominjao parafinsku rukavicu? Jel si ti to sanjao? ;)

Nema sta ja ti se diwim kakwa percepcija kakwo zapazanje ..Serloka bi zasenio da si slucajuno rodjen u njegowo wreme.
        Postoje bezbroj nacina da se izfingira zlocin...recimo ako je pucsno iz daljine...posle toga je mogo da mu spuca par metaka u tu ranu i ponisti tragowe ulaska.
          Mogao je da mu stawi noz u ruku a pre toga sam sebe posece na nekoliko mesta i izfingira gusanje...mogo jue mogo je bezbroj stwari da uradi da ne lezi.
            Parafinsku rukawicu sam pominjao jer su je sigurno radili ali sta ja to tebi da objasnjawam kad si ti to polago na fakultetu.
            Od swega sto si napiso jedino je tacno ono sto si prepisao iz mog ranijeg posta a to je da se uspanicio sto je uticalo na njega .
              Ako ti nesto jos nije jasno slobodno pitaj rado cu da ti objasnim.
              P.S. primi owo kao mogucnost da naucis nesto  jer je nemoguce da swe znas i u swe se razumes kao sto se predstawljas i da uwek lupis kontru ne razmisljajuci.

monsterbnt

Od pekara do profi ubice, mali je put. :P
Smrt SVIMA!!!!

mi¹ko_kolo


monsterbnt

Pa bolji je pekar neg ubica.... uapsili bi ga odma.
Smrt SVIMA!!!!

Lazic


UFF

Citat: MILJAN poslato 19 Septembar, 2013, 01:55
da je tada covek pun adrenalina i da ne moze potpuno trezveno da razmislja i sve ovo u kratkom roku isplanira do detalja...

Sto nas navodi na zakljucak da ubistva uvek treba unapred planirati cak iako ne zelite da ih pocinite jer nikad ne znate da li ce vam sutra zatrebati  8)

Lazic

To ti uop¹te nije lo¹a ideja...:D Ako nekome sutra zatreba imam veæ nekoliko razraðenih varijanti...[rofl]

MILJAN

#6833
Citat: pit poslato 19 Septembar, 2013, 08:35
Citat: MILJAN poslato 19 Septembar, 2013, 01:55
Citat: pit poslato 18 Septembar, 2013, 19:09
Citat: MILJAN poslato 18 Septembar, 2013, 18:26
Citat: pit poslato 18 Septembar, 2013, 17:11
Gledao sam americke krimi filmowe.
U tim filmovima si mogao da vidis krim. tehniku.Ovaj ga je pak upucao sa rastojanja.U rvanju bi znaci taj pucanj trebao da bude uz telo.Znaci da na telu i kod ulaznih rana moraju da se nadju barutni gasovi i opiljci, koji se uvek javljaju kod pucnja iz blizine.I tako bi inspektor pao da je slusao tebe ;). Postoji jos mnogo toga a ko je polagao kriminalistiku zna sve to.Filmovi su nesto drugo.Vodineliceva knjiga iz kriminalistike je nAjbolja...

               Miljane nemoj bukiwalno swe da swatas sto je napisano...naarwno da znam i za parafinsku rukawicu i za pucnje iz blizine....ja sam dao teorijski primer kako je mogao da izwede da ne lezi.
                Ako razradimo temu sto ti nisi nego si se na prwu loptu prawio pametam inspektor je mogo upucanom skotu da stawi pistolj u ruku i da iz njegowe ruke opali par metaka u zid...i onda '' je kao pritrcao uwatio ga za ruku gusali su se i izrokao ga jos par puta iz blizine''.I teorijski dok je padao skot roknuo mu jods jedan metak cisto da oprawda ako ga je upucao sa par metara i kraj price....niko ga ne bi mnogo osporiti...sem tebe narawno.
                Znaci da je odradio tako ne bi lezao nista jer bi bila nuzna samoodbrana ali se werowatn  uspanicio i pozwao kolege naiwno werujuci da je samim tim sto ga je upucao u swojoj kuci dowoljno da ga oslobode.
               I za owo ti ne treba da polazes kriminalistiku nego je dowoljno da upotrebis zdraw razum.
pri tome se gleda i svaki ugao ulaska metka u zid ili telo, pa i tu bi morao da podigne nekako mrtvaka, da bi pucao iz njegove ruke, jer zrtva to lezeci, svakako nije mogla da ucini.Znaci, opet ne razmisljas... :D da ne pominjem da je tada covek pun adrenalina i da ne moze potpuno trezveno da razmislja i sve ovo u kratkom roku isplanira do detalja...I ko je pominjao parafinsku rukavicu? Jel si ti to sanjao? ;)

Nema sta ja ti se diwim kakwa percepcija kakwo zapazanje ..Serloka bi zasenio da si slucajuno rodjen u njegowo wreme.
       Postoje bezbroj nacina da se izfingira zlocin...recimo ako je pucsno iz daljine...posle toga je mogo da mu spuca par metaka u tu ranu i ponisti tragowe ulaska.
         Mogao je da mu stawi noz u ruku a pre toga sam sebe posece na nekoliko mesta i izfingira gusanje...mogo jue mogo je bezbroj stwari da uradi da ne lezi.
           Parafinsku rukawicu sam pominjao jer su je sigurno radili ali sta ja to tebi da objasnjawam kad si ti to polago na fakultetu.
           Od swega sto si napiso jedino je tacno ono sto si prepisao iz mog ranijeg posta a to je da se uspanicio sto je uticalo na njega .
             Ako ti nesto jos nije jasno slobodno pitaj rado cu da ti objasnim.
             P.S. primi owo kao mogucnost da naucis nesto  jer je nemoguce da swe znas i u swe se razumes kao sto se predstawljas i da uwek lupis kontru ne razmisljajuci.
auuu ala si se primio..  ;D ;D ;D za ne vidi¹ da te turiram.. :) :)  ja sam matori provokator... 8) 8) 8) OKo mog znanja na koje aludira¹: nepismen si ti za mene kad je to u pitanju ali ne zbog toga ¹to sam uèio na faksu nego ¹to sam to radio i u praksi...NIsam ceo ¾ivot radio u MTT.   ;) Ima tu toliko èinjenica, izjave kom¹ija o broju pucnjeva, i pribli¾nim vremenskim intervalima izmeðu pucnjeva,kontadiktorna pitanja u istrazi, daktiloskopija, krim tehnièkih metoda, da me mrzi da pi¹em o tome.. Pucanje na isto mesto u telo se inaèe lako medicinski utvrdi  i nemoguæe skoro sa stanovi¹ta statistike ako su u pitanju ulazne rane pa je sumnjam na montiranje odmah te¹ka..
Ovo ovde je samo drkanje... Uzmi knjigu od Vodineliæa, ako voli¹ to i uèi.. A ima¹ i krim tehniku, taktiku i metodiku..zanimljivo isto...pa navali... oko 1500 strana...  [yahoo]
Citat: monsterbnt poslato 19 Septembar, 2013, 09:28
Od pekara do profi ubice, mali je put. :P
Gledao je puno filmova... A mo¾da i razmi¹ljao o tome... Pretpostavljam: Pit thinkig:" ako uðe inspektor u kontrolu prometa, ja æu da ga odvedem do magacina i cepim no¾em a onda da se uvaljam u bra¹no i sebe zakitim istim no¾em par puta pa da bude da smo se rvali i davili.... hmmmm... da to je to..Vadim se sigurno"....  :D
Cave ab homine unius libri

bucko


stilgar

@pit
auuu pa svi  [policaja]  [policaja]  [policaja]  [policaja] iz nisa i okoline ima sad da dolaze kod tebe na kosultacije i dzaba burek. Zadivljen sam. Nego nesto me zena nervira u zadnje vreme, instrukcije moze na pp. unapred hvala pit-e  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

MILJAN

Citat: UFF poslato 19 Septembar, 2013, 10:40
Citat: MILJAN poslato 19 Septembar, 2013, 01:55
da je tada covek pun adrenalina i da ne moze potpuno trezveno da razmislja i sve ovo u kratkom roku isplanira do detalja...

Sto nas navodi na zakljucak da ubistva uvek treba unapred planirati cak iako ne zelite da ih pocinite jer nikad ne znate da li ce vam sutra zatrebati  8)
da... :) samo u navedenom sluèaju nije bilo plana jer se radilo o provalnièkoj kraði...
Citat: stilgar poslato 19 Septembar, 2013, 13:04
@pit
auuu pa svi  [policaja]  [policaja]  [policaja]  [policaja] iz nisa i okoline ima sad da dolaze kod tebe na kosultacije i dzaba burek. Zadivljen sam. Nego nesto me zena nervira u zadnje vreme, instrukcije moze na pp. unapred hvala pit-e  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]
U njemu èuèi skriveni inspektorski genije ili veliki kriminalac.Pitanje je sada.. .Jedan je korak od kriminaliste do kriminalca..Jer svaki dobar kriminalista mora da razmi¹lja kao kriminalac. ;)
Cave ab homine unius libri

Alchemist

You're just jealous cause voices are talking to me

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen