Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Boban_m

Konkretno, sto se odluke senata tice, u utorak ce biti poznata odluka da li podrzavaju napad na Siriju. Bice zanimljivo gledati sta ce biti posle, u slucaju da odbiju. Rusija ima interes da zadrzi svoje prisustvo u Siriji, kao i pomorsku bazu u Tartusu i to pokazuje slanjem dodatnih brodova u Mediteran. Upravo zavrsen sastanak G20 u Sankt Petersburgu je pokazao da inicijativa za politickim rjesavanjem problema u Siriji, ciji je Rusija najglasniji zagovornik, okuplja znatno vise zemalja nego sto je to bio slucaj sa Libijom. EU se zvanicno zalaze protiv vojne intervencije, tako da je Francuska ostala usamljena, kao jedina clanica EU koja zagovara silu. UN izlazi iz anemicnosti jasnim stavom da jedna zemlja moze vojno intervenisati u drugoj samo u slucaju odbrane ili uz pristanak SB UN, sto nije do sad bio slucaj ni sa Srbijom, ni sa Libijom. Mozda najvazniji momenat u svemu je sto je u svim zemljama, pa i onim koje prijete vojnom odmazdom, javno mnjenje velikom vecinom protiv napada na Siriju. Prosto, prica o neophodnosti vojnog uplitanja rad odmazde "zlim diktatorima koji ubijaju svoj narod" vise ne drzi vodu ni kod koga. Ono sto u ovom momentu moze biti moguci scenario je ipak odredjen, ogranicen napad na Siriju, vise radi spasavanja obraza supersile nego radi postizanja neceg zbog cega su stvari odmakle ovako daleko.

¹tampar

Citat: Plazma Keks poslato 07 Septembar, 2013, 22:40
a sta ako bude suprotno od toga sto ti sada pricas?


Neèe biti suprotno ko' da gledam...

mkt



rtaku


MILJAN

Citat: Plazma Keks poslato 07 Septembar, 2013, 22:40
a sta ako bude suprotno od toga sto ti sada pricas?
E onda cu da ti kresnem najbolju komsinicu....
Na glupo pitanje, glup odgovor...
Cave ab homine unius libri


Lazic


Plazma Keks

Citat: MILJAN poslato 08 Septembar, 2013, 01:04
Citat: Plazma Keks poslato 07 Septembar, 2013, 22:40
a sta ako bude suprotno od toga sto ti sada pricas?
E onda cu da ti kresnem najbolju komsinicu....
Na glupo pitanje, glup odgovor...
znaci tvrdis da ce sve da bude onako kako ti kazes?

monsterbnt

Tvrdi da ce da kresne komsinicu.
Smrt SVIMA!!!!

Plazma Keks

samo jos da vidimo i tu pricu

MILJAN

#6671
Citat: Plazma Keks poslato 08 Septembar, 2013, 11:09
samo jos da vidimo i tu pricu
opusti se.. :) Evo. neka bude: Rusi æe odbraniti Siriju i najveæa supersila na svetu æe odustati od nafte...
Budi sreæan.....
:D
Mnogo sam pregurao preko mozga za ovih 41 godinu... Ima¹ jo¹ da uèi¹ ali nemoj biti tvrdoglav jer onda nema nauke...polako..
Sve je novac i interes... A Rusi su obièan US potrèko... NIkada ni¹ta do sada nisu uradili, iako su po istom scenariju slali brodove i bili protv pa i u Savetu bezbednosti.. Ali US je prekr¹ila sve postulate Meðunarodnog javnog prava a najvi¹e princip suvereniteta koji je jo¹ Ruso davno obradio. (Polagah taj predmet i smuèio mi se od licemerja i hipokrizije sveta). Boli njih za UN ( koji isto dr¾e u ¹aci), savet bezbednosti i zarðalu Rusiju... Oni guraJU SVOJU  prièu jer im se mo¾e...I svi æe zaraditi... Ameri najvi¹e jer udaraju reket po barelu uglavnom ali i ostalo..... Npr. kada sam bio u Azerbejdzanu, oni su mi rekli da ih ameri ne diraju jer im plaæaju reket po barelu nafte ( zaboravih koliko) i oni su mirni.. Neko gore napisao veliku glupost kako je Gorbaèov perestrojkom omoguæio mirno cepanje republika SSSR ..hahahahha-... Da li taj zna da je Azerbejdzan bila ruska meka za naftu? Najveci basen nafte na svetu nije u Iraku veæ u Azerbejd¾anu..Prva naftna bu¹otina na svetu je u Azerbejd¾anu... I oni da mirno odustanu od toga?  [glavazid]  Nisu Rusi odustali od toga nego je to Gorbaèov kao prvi US-Ruski predsednik odradio sa svojim establi¹mentom.. Rusija je tu najvi¹e izgubila..A Azerb. je krenuo dalje sa amerima.. I lepo im je..Za 5 dana tamo sam video koliko se grade i cvetaju-..Rusi su ih nenormalno ispijali..Ali kada je puko KGB i u hladniom ratu pobedila CIA, rusija je pala i sve izgubila..A posle toga pala u ekonomsku, politièku i vojnu dekadenciju...


Cave ab homine unius libri

pit



              Ja sam napisao tu''glupost'' oko perstrojke.I odakle ti znas da je glupost i da to nije namerno uradjeno kad je wec pocele nacionalno budjenje swuda u swetu...pao berlinski zid muslimani poceli da se bude.Rusi su odradili mnogo elegantnije resenje nego da da drze pod silom muslimanske zemlje...dali su im deklarisanu nezawisnost ali su zadrzali swoje nuklerane baze u tim zemljama.
                To sto si ti studirao prawo i citao krimi romane nekadasnjih agenata CIE..nikao ne mogu da budu cinjenice wec pre bih reko prazna naklapanja i proiwoljan tumacenja bez ikakwe argumentacije.
                 Rusi su i dalje welika sila sa ogromnim nukleranim potencijalom+ najbogatija zemlja prorodnim resursima i sa najwecom powrsinom na swetu.
                Po meni je glupost welika stawljati u isti kos Rusijui i Ameriku.....jer su nam Rusi wise puta kroz istoriju pomagali kad god su bili u mogucnosti...da ne pominjem da su zapretili Englezima da ce se powuci iz 1 sw rata ako nam ne ukazu soluncima pomoc  wezano za opskrbu hrane i municije sto je mozda bilo kljucno za opstanak srpskog naroda...i sad si se ti naso da kazse Rusi i amerikanci ista gowna.
                 Ja kapiram da je owo forum za zajebanciju ali ako ti je cilj da se zezas  onda ok ali istoriju slabo poznajes reko bi.

MILJAN

#6673
pusti bre prvi svetski rat...promenila se geopolitèka scena odavno... Rusi su dobili dobar kredit od MMF-a kada su nas napali ameri sa ostalim ¹ljamom.Bilo je to na vestima.... A niko se ne odrièe najveæeg nalazi¹ta nafte u svetu-..... osim ako nije pukao politèki i vojno...
edit:
ruski narod nam je mo¾da prijatelj ali to nema veze sa ruskom vla¹æu... A inaèe kada su  nam pomogli i proterali turke,,,pa onda Berlinski kongres..Nisu to uradili free..Nego je na¹a obaveza bila da ostanemo pod njihovom vla¹æu i tada je osnovan Praviteljstvuju¹æij savet kao telo u Srbiji...No Na¹i su ih odjebali..pa iako je to telo ponovo formirano uz garancije da æemo slu¹ati, opet smo ih odjebali.. ;D Detaljnije o tome ima¹ sve u Nacionalnoj istoriji srba za Pravni fakultet...
Tako da jebe¹ prijateljstvo.,.to je za malu decu...sve je interes..
Inaèe, na stotine srpskih ¾ena je silovano i ubijeno kada je Rus poèeo da nas oslobaða fa¹ista...
Cave ab homine unius libri

pit

Citat: MILJAN poslato 08 Septembar, 2013, 15:21
pusti bre prvi svetski rat...promenila se geopolitèka scena odavno... Rusi su dobili dobar kredit od MMF-a kada su nas napali ameri sa ostalim ¹ljamom... AS niko se ne odrièe najveæeg nalazi¹ta nafte u svetu-..... osim ako nije pukao politèki i vojno...

              Pa po toj istoj logici mozemo reci da su Ameri pukli jer nisu uspeli da ponede Wijwtnamce a pobeda nad njim im je mnogo wise znacila tada jer su se plasili sirenja komunizam ko djawo od krsta.
              Da ne pominjemo da su ih kubanci isterali iz swoje zemlje iako su imali welike inwesticje tamo a na samo su 90 km od njih.
              Sewerna Koreja im je pokazala zube i sta se desilo...nista ..tisina.

MILJAN

Citat: pit poslato 08 Septembar, 2013, 15:31
Citat: MILJAN poslato 08 Septembar, 2013, 15:21
pusti bre prvi svetski rat...promenila se geopolitèka scena odavno... Rusi su dobili dobar kredit od MMF-a kada su nas napali ameri sa ostalim ¹ljamom... AS niko se ne odrièe najveæeg nalazi¹ta nafte u svetu-..... osim ako nije pukao politèki i vojno...

             Pa po toj istoj logici mozemo reci da su Ameri pukli jer nisu uspeli da ponede Wijwtnamce a pobeda nad njim im je mnogo wise znacila tada jer su se plasili sirenja komunizam ko djawo od krsta.
             Da ne pominjemo da su ih kubanci isterali iz swoje zemlje iako su imali welike inwesticje tamo a na samo su 90 km od njih.
             Sewerna Koreja im je pokazala zube i sta se desilo...nista ..tisina.
Zato kuba ¾ivi u 60 im a i Koreja je bedna.. Jeba¹e ih ameri da ¾ivota i sveta ne vide.. A kriza sa kubom je bila dok je Rusija bila Rusija tj postojao je KGB i vodio se hladni rat... To je bre pro¹lost...
KAda u Rusiji doðe na vlast ruski èovek onda æe rusija poèeti da bude Rusija...do tada - okinava...
Cave ab homine unius libri

Panta Zemunac

Mo¾da Ruje nece odbraniti Siriju jer svi dobro znamo, da, su izmeðu Rusa i USA jasno oznacene interesne sfere, Procentualno, postoji jedan deo kolaca na koji oni ne mogu tek tako uticati, kao Kina, Indija, Brazil itd. Pustile su Ruje i Libiju niz tobogan zapadnih, naftnih kompanija...ali, svako za¹to ima svoje zato!

Nekada smo pogre¹no uceni. Cena te¹ke nafte, sa primesama, koja je morala da se crpi iz dubine je bila skuplja od samoizvirujuce, te je ogroman basen nafte, na ruskom tlu ostao netaknut jer ga nije bilo isplativo vaditi u odnosu na kupovinu arapske ili kori¹cenje azerbejðanske i jo¹ neke iz okoline.
Sada, kada je nafta dostigla toliku cenu po barelu, i te kako se isplati vaditi je iz dubine i trenutno, rusima Azerbejðan nije toliko bitan...imaju svoju i to u impozantnoj meri, ne racunajuci pri tome i gas! Da je Rusima toliko bitna sirijska nafta, Ameri ne bi ni prilazili Siriji, kao ¹to ne prilaze ni Venecueli..
Drago mi je ¹to je Putin izjavio da ce pomoci Siriji u slucaju napada, bez dokaza o hemijskom napadu na pobunjenike, ma ¹ta to znacilo i ma kakva to pomoc bila!

MILJAN

lol.... pa prodaæe im rakete i to je to... :D
Cave ab homine unius libri

balcan girl

ako niko nece da rokne nuklearku onda me zivo zabole ko ce da napada siriju a ko ce da je brani :D i kad su nas bombardovali ne vidim da se neko bas toliko nasekirao a trebali su jer mi nismo preko sveta a vetar duva i sa druga strane ako mi pocrkamo od ovog osiromasenog uranijuma vala ce i pola evrope sa nama pa jebi ga onda kom obojci kom opanci :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

MILJAN

Citat: balcan girl poslato 08 Septembar, 2013, 15:45
ako niko nece da rokne nuklearku onda me zivo zabole ko ce da napada siriju a ko ce da je brani :D i kad su nas bombardovali ne vidim da se neko bas toliko nasekirao a trebali su jer mi nismo preko sveta a vetar duva i sa druga strane ako mi pocrkamo od ovog osiromasenog uranijuma vala ce i pola evrope sa nama pa jebi ga onda kom obojci kom opanci :D
NArod i danas ¾ivi u Nagasakiju...Oni bi trebali da su mrtvi svi odavno ;)
MI crkavamo od kancerogene hrane( glutaminati, natrium benzoati,emulgatori..) i jo¹ po neèega... ;)
Cave ab homine unius libri