Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Ivan1979

Citat: Plazma Keks poslato 13 Jun, 2013, 01:14
sta radi novac, a?
"Tek kada padne poslednje drvo, kada otrujete poslednju reku, kada ulovite poslednju ribu, shvatiæete da se novac ne jede "

Rece jedan matori poglavica pre sto godina  [sutirakamen]

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 13 Jun, 2013, 01:16
@Bambi:
va¾i ¹to æe im vredeti novac kad sve prsne... Samo ¹to vi¹e municije...

Vredeæe poklopci fla¹a koka kole.  :)

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Major

Citat: Ivan1979 poslato 13 Jun, 2013, 08:32
Citat: Plazma Keks poslato 13 Jun, 2013, 01:14
sta radi novac, a?
"Tek kada padne poslednje drvo, kada otrujete poslednju reku, kada ulovite poslednju ribu, shvatiæete da se novac ne jede "

Rece jedan matori poglavica pre sto godina  [sutirakamen]

[thumb_up]

monsterbnt

cini mi se da ovo precesto ponavljam zadnjih dana ali.... OJ SRBIJO ZEMLJO IDIOTA!!!!

http://www.alo.rs/vesti/aktuelno/dak-generacije-izabran-preko-veze/21767
Smrt SVIMA!!!!

zVuk

sta ima neko od toga sto ce da bude djak generacije..?? osim toga da se oseti da je iznad ostalih....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

monsterbnt

Jbg streberima to znaci..... ali da i to ide preko veze....mislim......JEBOTE!!!
Smrt SVIMA!!!!

zVuk

to ti kazem, po meni se tu ne zna ko je veci mamlaz.....da li ovi sto dodeljuju to zvanje preko veze ili ova sto je potrosila godine trudeci se da bude iznad svih i sad je razocarana  jer je ipak ima neko iznad nje.....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Plazma Keks

Citat: Ivan1979 poslato 13 Jun, 2013, 08:32
Citat: Plazma Keks poslato 13 Jun, 2013, 01:14
sta radi novac, a?
"Tek kada padne poslednje drvo, kada otrujete poslednju reku, kada ulovite poslednju ribu, shvatiæete da se novac ne jede "

Rece jedan matori poglavica pre sto godina  [sutirakamen]
da, znam za taj citat, ima moj ortak taj poster ;D

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Plazma Keks

mozda se prvim metkom samo povredio ;D

monsterbnt

pada mi na pamet citat iz alana forda.... "U trenutku nervnog rastrojstva ispalio je sebi u glavu 72 metka iz licnog revolvera. Srecom zadnja 4 nisu bili smrtonosni."
Smrt SVIMA!!!!

Boban_m

Citat: monsterbnt poslato 13 Jun, 2013, 09:46
cini mi se da ovo precesto ponavljam zadnjih dana ali.... OJ SRBIJO ZEMLJO IDIOTA!!!!

http://www.alo.rs/vesti/aktuelno/dak-generacije-izabran-preko-veze/21767
Nije to usamljen slucaj. Znam iz sopstvenog iskustva, zbog kcerke. Razlog za namjestanje nije trivijalan. Ministarstvo prosvete je ovde nagradjivalo sa 500 EUR djaka generacije u osnovnim skolama.

Motiv onih koji se bore za uspijeh nije da se sepure pred skolom, nego zele da budu najbolji u tome sto rade. I zasluzuju takvu satisfakciju posteno. Mada, i nepravda je vazno zivotno iskustvo. Meni je satisfakcija sto je kcerka borac i dobar djak. Sad je zavrsila prvi razred gimnazije sa svim peticama.

Mozda bi i Juseinu Boltu trebalo objasniti da nije bilo potrebe da bude 1. Dosta je sto se pojavio na trci i zavrsio je.


Plazma Keks

u mojoj osnovnoj skoli je cerka nastavnice hemije bila djak generacije. da li je to slucajnost?  [dunce]

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zVuk


Citat: Boban_m poslato 13 Jun, 2013, 11:15
Citat: monsterbnt poslato 13 Jun, 2013, 09:46
cini mi se da ovo precesto ponavljam zadnjih dana ali.... OJ SRBIJO ZEMLJO IDIOTA!!!!

http://www.alo.rs/vesti/aktuelno/dak-generacije-izabran-preko-veze/21767
Nije to usamljen slucaj. Znam iz sopstvenog iskustva, zbog kcerke. Razlog za namjestanje nije trivijalan. Ministarstvo prosvete je ovde nagradjivalo sa 500 EUR djaka generacije u osnovnim skolama.

Motiv onih koji se bore za uspijeh nije da se sepure pred skolom, nego zele da budu najbolji u tome sto rade. I zasluzuju takvu satisfakciju posteno. Mada, i nepravda je vazno zivotno iskustvo. Meni je satisfakcija sto je kcerka borac i dobar djak. Sad je zavrsila prvi razred gimnazije sa svim peticama.

Mozda bi i Juseinu Boltu trebalo objasniti da nije bilo potrebe da bude 1. Dosta je sto se pojavio na trci i zavrsio je.



znaci ipak su neke pare u pitanju......glupo je poredjenje profesionalnog sporta i obrazovne ustanove, jer ako bolt i jos neko utrce zajedno kroz cilj, u istoj stotinki, podelice prvo mesto......a ako postoji vise od jednog djaka sa svim najboljim ocenama, kao sto je slucaj u svim nasim skolama, samo jedan ce dobiti zvanje i novac.....i to je nepravda samo po sebi.....

to jest zasto bi neko ko ima sve petice bio bolji od nekog ko ima sve petice..??



Ko se ljuti, uleti mu kruti

Hohštapler

A ¹to se uop¹te i bira ðak generacije i ¹to se za to dobijaju pare? Od kad je to?
U moje vreme se dobijala plaketa i "debela" knjiga.

I ja sam usnovnoj umalo ispu¹io za ðaka generacije, to je kod nas tada biralo nastavnièko, pa po¹to su moje sve medalje bile iz sporta a ne iz ¹kolskih predmeta (kao ovi ¹trebusi iz matematike i biologije), ja sam normalno otpao...
Sport se ne vrednuje tako, mo¹ misliti, osvojiti medalju u nekom sportu na republièkom ili meðunarodnom... ¹ta, samo ¹to trenira¹ 5 puta nedeljno po 2 sata... ovi ostali su morali da uèe! ;)

ps.
i pre 2 nedelje smo imali 10 godina od male mature, i skupio se dobar deo generacije,
ja i dalje fit i sportista, a ova ¹to je dobila nagradu za ðaka generacije, debela kao tenk! Nisam ja zavidan ali  [srednjiprst]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Lazic

http://www.blic.rs/Vesti/387814/Novi-Sad-Policija-napisala-kaznu-taksisti-dok-mu-je-kriminalac-drzao-pistolj-uperen-u-ledja

@monster:
Oj Srbijo, zemljo idiJota...[facepalm]



Citat: Andrej_Hotstepper poslato 13 Jun, 2013, 12:20
ps.
i pre 2 nedelje smo imali 10 godina od male mature, i skupio se dobar deo generacije,
ja i dalje fit i sportista, a ova ¹to je dobila nagradu za ðaka generacije, debela kao tenk! Nisam ja zavidan ali  [srednjiprst]

[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] Ljubi te naopaki brat...:D

Boban_m

Citat: zVuk poslato 13 Jun, 2013, 12:13

Citat: Boban_m poslato 13 Jun, 2013, 11:15
Citat: monsterbnt poslato 13 Jun, 2013, 09:46
cini mi se da ovo precesto ponavljam zadnjih dana ali.... OJ SRBIJO ZEMLJO IDIOTA!!!!

http://www.alo.rs/vesti/aktuelno/dak-generacije-izabran-preko-veze/21767
Nije to usamljen slucaj. Znam iz sopstvenog iskustva, zbog kcerke. Razlog za namjestanje nije trivijalan. Ministarstvo prosvete je ovde nagradjivalo sa 500 EUR djaka generacije u osnovnim skolama.

Motiv onih koji se bore za uspijeh nije da se sepure pred skolom, nego zele da budu najbolji u tome sto rade. I zasluzuju takvu satisfakciju posteno. Mada, i nepravda je vazno zivotno iskustvo. Meni je satisfakcija sto je kcerka borac i dobar djak. Sad je zavrsila prvi razred gimnazije sa svim peticama.

Mozda bi i Juseinu Boltu trebalo objasniti da nije bilo potrebe da bude 1. Dosta je sto se pojavio na trci i zavrsio je.



znaci ipak su neke pare u pitanju......glupo je poredjenje profesionalnog sporta i obrazovne ustanove, jer ako bolt i jos neko utrce zajedno kroz cilj, u istoj stotinki, podelice prvo mesto......a ako postoji vise od jednog djaka sa svim najboljim ocenama, kao sto je slucaj u svim nasim skolama, samo jedan ce dobiti zvanje i novac.....i to je nepravda samo po sebi.....

to jest zasto bi neko ko ima sve petice bio bolji od nekog ko ima sve petice..??
Da nema para u igri, interes za namjestanje bi vjerovatno bio manji. Ni ja ne mislim da je to dobar nacin stimulacije mladih na uspjeh.

Poredjenje nije glupo jer je u funkciji objasnjenja da je prirodno i svojstveno ljudima da se nadmecu i imaju zelju da budu najbolji. Sistem vrijednosti kod nas je totalno krahirao, jer su materijalne vrijednosti jedino mjerilo. Biti dobar u skoli odavno nije in. Nije ni cudo da su grand pjevaljke i estrada uzor djeci jer ih drustvo tome uci. A drustvo smo mi. U istoj sluzbi su i stavovi da su djaci generacije mamlazi, mada vjerujem da nisi tako mislio, ali to je na zalosti realnost na ulici, u kaficu...

Zasto izmedju dva dobra postoji bolji? Zato sto postoje odredjeni kriterijumi, koji bi trebali da vaze za sve i budu poznati i jasni svima. Lose je kad pravila smisljamo da bi ih iskrivili i zloupotrebili. U takvom okruzenju djeca postaju ljudi. Ta pravila su njima vazna, a mi smo im uzori. Kad se dese takve prevare, nije to lose samo tu razocaranu djevojcicu iz teksta, losa je poruka za sve djecu.

monsterbnt

Smrt SVIMA!!!!

Lazic

#5639
Citat: eclipse4 poslato 11 Jun, 2013, 16:07
jebo im pas mater u picku

http://www.kurir-info.rs/peticija-za-spas-kuca-prestanite-da-kuvate-pse-clanak-834999

OVO NE SME DA SE ZABORAVI...


Izvinjavam se neobave¹tenima unapred...