Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Boban_m

Nije sve u tuci i lomljavi. Postoji mnogo mirnih nacina da gradjani izraze volju i stav. Ali da smo neorganizovani i bez demokratske tradicije, to je nazalost tacno.

Plazma Keks

da, setite se recimo mahatme gandi

Bori¹a

on je osnovao savremenu drzavu indiju, al je neslavno zavrsio jbg.. kao djindjic kod nas

Plazma Keks

da li se secas kakvi su bili njegovi protesti? na to sam mislio...

eclipse4

Citat: Boban_m poslato 26 Maj, 2013, 19:03
Nije sve u tuci i lomljavi.

naravno da nije sve u tuci ili lomljavi sa time se slazem....ali vise godisnji bes i gnev jednom izlazi na videlo......hteli mi ili ne....

Citat: Boban_m poslato 26 Maj, 2013, 19:03Postoji mnogo mirnih nacina da gradjani izraze volju i stav.
mozes svoju volju i stav da izrazis kako god ti je volja problem je u to da oni nemaju usi za slusanje toga,to je isto kao kad bi seo i poceo da pricas sa magarcem gleda te on celo vreme,slusa,prati al te nista ne razume.....trazi mu casu vode da ti donese al bez dresure,nece ti je doneti do kraja zivota....

Citat: Boban_m poslato 26 Maj, 2013, 19:03Ali da smo neorganizovani i bez demokratske tradicije, to je nazalost tacno.
koji ti demokratsku tradiciju trazis izmedju naroda i vlasti?pa to nema nigde u svetu.....sada zivimo u demokratiji,kazemo sve sta nas boli vise nam nije zabranjeno da pricamo i jaucemo...al badava kazes sta te i gde boli kad oni kazu,nemamo lek za to,strpise procice ti.....
pa cak ni na zapadu nema demokratske tradicije izmedju drzave i gradjana kod njih vise ima onoga bratstva i jedinstva.....ako je jedan seljak nezadovoljan svi su nezadovoljni pa cak i oni zadovoljni...a kod nas?
ako je jedan nezadovoljan drugi kaze,ma sta cu ja tamo,meni je dobro ovako...pa umesto da recimo strajkuju 10.000 njima 3000 je dobro,1000 nisu imali prevoz da dodju,2000 su zaboravili da dodju,500 zakasnili a oni resto se pobili medjusobno......

stalno kazem da necu vise da pisem o ovim sranjima ali se uvek navucem   [cheers] [cheers]

Boban_m

Ne znam koliko si putovao ali vjerujem da citas stosta i pratis TV. Pogledaj sta se desi u Grckoj kad im spuste plate, ili vidi sta se desi u Francuskoj kad dignu cijenu goriva, ili...recimo Marijin zakon kod nas, uglavnom koliko hoces toga.

Demokratska tradicija znaci da ovaj narod nije imao kad i gdje da nauci kako da se ponasas u demokratskom uredjenju. Ne mislim ni da je drustvo sad sasvim demokratizovano, ali to niko drugi, ni vlast ni sultan nece uraditi ako ljudi to sami nece. Bolje je reagovati gradjanski svaki put i izaci na skup nego trpiti kao magarac godinu dana i onda kad padne roletna izlupati sve sve sto stignes, tako da nikome nije jasno ni sta si u stvari htio. Vlast inace obozava defetiste koji ne preduzimaju nista jer unapred znaju da ce svaki pokusaj propasti.

I zasto da ne i o ovim "sranjima", ticu nas se nista manje nego druge teme [cheers]



monsterbnt

Smrt SVIMA!!!!

Bori¹a

kod mene u skoli ima nekoliko gancija, kad god pokusaju da se kurce masinci ih nahvataju i paaa paaaa
da vidis kako mogu da budu mirni

zemunboy

Citat: Bori¹a poslato 26 Maj, 2013, 19:32
kod mene u skoli ima nekoliko gancija, kad god pokusaju da se kurce masinci ih nahvataju i paaa paaaa
da vidis kako mogu da budu mirni
Borisa, opet lazes... talibani u srednjoj... vaziiiii   :P

eclipse4

Citat: Boban_m poslato 26 Maj, 2013, 19:28
Ne znam koliko si putovao ali vjerujem da citas stosta i pratis TV. Pogledaj sta se desi u Grckoj kad im spuste plate, ili vidi sta se desi u Francuskoj kad dignu cijenu goriva, ili...recimo Marijin zakon kod nas, uglavnom koliko hoces toga.

Demokratska tradicija znaci da ovaj narod nije imao kad i gdje da nauci kako da se ponasas u demokratskom uredjenju. Ne mislim ni da je drustvo sad sasvim demokratizovano, ali to niko drugi, ni vlast ni sultan nece uraditi ako ljudi to sami nece. Bolje je reagovati gradjanski svaki put i izaci na skup nego trpiti kao magarac godinu dana i onda kad padne roletna izlupati sve sve sto stignes, tako da nikome nije jasno ni sta si u stvari htio. Vlast inace obozava defetiste koji ne preduzimaju nista jer unapred znaju da ce svaki pokusaj propasti.

I zasto da ne i o ovim "sranjima", ticu nas se nista manje nego druge teme [cheers]




upravo sam i ja o istom pisao.....samo na drugi nacin ;)

Bori¹a

Citat: zemunboy poslato 26 Maj, 2013, 19:38
Citat: Bori¹a poslato 26 Maj, 2013, 19:32
kod mene u skoli ima nekoliko gancija, kad god pokusaju da se kurce masinci ih nahvataju i paaa paaaa
da vidis kako mogu da budu mirni
Borisa, opet lazes... talibani u srednjoj... vaziiiii   :P

mehanicari rashladnih uredjaja ili elektromonteri


Lazic

Da verujem u boga, njega bih proglasio svecem... Mora da sam omatorio, stogodi¹nji Bugarin Dobrica Dobriæ mi natera suze u oèi...

Lazic

#5233
Citat: pit poslato 26 Maj, 2013, 12:16
http://www.cityofnis.rs/index.php/hronika/item/6467-mora-da-plati-220000-zato-sto-je-branio-sina-od-napasnika

Ameri su kroz to isto pro¹li sa crncima ranih 70-ih... Danas su tamo najveæi rasisti upravo indijanci, jer im dr¾ava deli ogromne pare kao od¹tetu za otimanje zemlje i ¹ikaniranje i kad se neko pojavi da doka¾e da ima indijanske krvi, ovi da ga pojedu, jer svaki novi smanjuje kintu ¹to im dr¾ava daje... To je efekat bumeranga, kur moj bi se to desilo da je dr¾ava tretirala cigane kao i nas, tj nikako... Nego kao i sa ¹iptartima, gurali decenijama sve pod tepih, a onda odjednom ugro¾ena prava, pare za manjine, donacije koje æe direktorka da spiska na "prezentaciju", pa ispada da imaju debelo vi¹e prava od nas...[facepalm] Nemam ni¹ta protiv njih, sve dok se uklapaju u dru¹tvo, a kad me spopadne isti magarac 4-ti put ispred firme sa istom prièom o bolesnoj i gladnoj deci, a ja u dugovima do gu¹e iako rintam k'o konj skoro 20 godina, taèno bih mu skakao po glavi...

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

Lazic

A ¹ta si oèekivao od glupih i pokvarenih novinara, koji bi dupe dali za gledanost ili tira¾...[facepalm] Taèno bih na njih pustio one èamuge iz pulp fictiona, da se i¾ivljavaju analno...:o Ali mi odavno vi¹e nismo ta zemlja...[facepalm] Nekad bi db poslala nekog Ljubu Zemunca ili sliènog na zadatak...

mi¹ko_kolo

Samo ¹to su Ljuba i njemu slièni, ubijali na¹u politièku emigraciju a ne ¹pijune ili one koji su ne¹to lo¹e pisali o SFRJ.

Uncle Bob

Citat: Laziæ poslato 27 Maj, 2013, 00:57
A ¹ta si oèekivao od glupih i pokvarenih novinara, koji bi dupe dali za gledanost ili tira¾...[facepalm] Taèno bih na njih pustio one èamuge iz pulp fictiona, da se i¾ivljavaju analno...:o Ali mi odavno vi¹e nismo ta zemlja...[facepalm] Nekad bi db poslala nekog Ljubu Zemunca ili sliènog na zadatak...
A ne DB nije tro¹ila resurse na Marginalce skup je metak oduvek a i tzv "Sigurne Kuæe" za posle posla od Dr¾avne va¾nosti.a i nema vi¹e Patriota pojele ih devedesete "Èika Kureta" i ekipu .Ko zna za¹to je to dobro???
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM


Plazma Keks

ja bih voleo da sam poznati krijumcar oruzja...