Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

Citat: dzimika poslato 22 Maj, 2013, 14:46
iskreno, ja bi se potrudio da ne uspe da pobegne, stavio noz njemu u ruku i rekao da me napao i ja sam se branio

jeste branio si se tako sto ga izbo u ledja
on je isao unazad ka tebi kad te je napao?

UFF

Citat: eclipse4 poslato 22 Maj, 2013, 13:48
nas zakon je jos uvek tupav,recimo,pozar u zgradi,razbijes prozor i skocis i ti i komsiluk na neki auto kako bi ublazili pad,drzava kaze bravo care super ideja spasao si 10 coveka,ali zato gazda auto kaze,bravo care spasao si 10 ljudi ali te ja tuzim sto si mi unistio auto kao i ostali sa tobom ;)

pa nego kako?
ti parkiras auto ispred zgrade u bg uredno na parking mesto koje si platio i tu izbije pozar i neko skoci tebi na krov i sjebe auto i sta sad?
nikom nista sam da ga popravljas?
mislim bas lepo sto se on spasio i naravno da je zivot vredniji od auta ali brate ostetio si mi vozilo i moras da snosis troskove popravke

Slaninar

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 22 Maj, 2013, 14:28
I sad vidi ovo...
Èovek spavao u kuæi sa porodicom, uleti mu narkomanèina, napadne ga ¹rafcigerom, i on se rva sa budalom, jbg, dohvati no¾ (u glavi mu i ¾ena i dete da ne krene i na njih, proradi mu za¹titnièki instinkt) i ubije govedo, i sad æe jo¹ i na robiji da zavr¹i, bar istra¾no 30 dana...
A ko æe decu 'raniti? ©ta æemo sa tim?
JEBEM TI DR®AVU DA TI JEBEM!

Ajde ba¹ da vidim ko ne bi isto to uradio?!
Ako ga uhapse, treba svi da se dignemo na noge da branimo po¹tenog èoveka, pa stavimo se u njegovu poziciju!
Dokle æe ¹ljam i fukara raditi ¹ta im je volja a po¹ten svet da najebava zbog "pravednog nam zakona"!

1) Natpisi u novinama nisu uvek istiniti. Èak se bez laganja, izostavljanjem par èinjenica, mo¾e stvoriti potpuno drugaèija slika od realne. Evo primera:
Dam ti 100 evra kao poklon na svadbi.
Onda odem u novine i ka¾em da sam ti dao sto evra i da mi veæ godinama nisi vratio. Jesam slagao ne¹to? Nisam bukvalno, ali se stièe potpuno pogre¹an utisak, ne?

2) Ljudi èesto sami nisu svesni kad postanu seronje i kad se samoodbrana pretvara u tuèu, ili èak i napad. Zakon je pisan za normalnu zemlju da za¹titi ¾ivote i zdravlje. Ako ti neko lupi ¹amar na ulici, po zakonu treba da se odmakne¹, da izbegne¹ sukob. Ako vrati¹ ¹amar, to je tuèa, nije samoodbrana. Dobije¹ ¹amar, privatna tu¾ba. Druga je stvar ¹to su sudovi sranje, pa je to kod nas sad obesmi¹ljeno, ali druga krajnost bi bila podjednako lo¹a.

Ja lièno ne verujem da bi provalnik ostao da se bije sa èovekom ako mu je ostavljen put da pobegne, izbegne sukob. Kolika je njemu morala biti frka i strah? Verovatnije mi je da èovek pomisli, jao, ovaj æe sad da pobije decu, siluje ¾enu, pa u tom strahu napadne no¾em misleæi da brani goli ¾ivot, svoju porodicu.

Sve u svemu, sud æe da proceni na osnovu dokaza koji postoje. Pare i dobri advokati tu veoma poma¾u, kao i veze... po tome smo barem isti kao amerika.   :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

misa-pei

Doðem i opalim ti ¹amar a ti se ne brani¹. Va¾i, onda ti odvalim jo¹ jednu ¹amarèinu, ti se i dalje ne brani¹. Izgazim te, za¹to bi se branio? Lepo previje¹ tabak i tu¾i¹ me.

Otkud znam ¹ta sledi iza ¹amara? Nastavak i¾ivljavanja? Normalno je da æu da se branim svim raspolo¾ivim sredstvima. Jeste da æu verovatno da prekoraèim va¾eæu definiciju nu¾ne odbrane, ali sam sigurniji da neæe da se nastavi maltretiranje ukoliko napadaè vi¹e ne mrda (ne daje znake ¾ivota). Otmem mu no¾, ne smem da ga spreèim da izvadi pi¹tolj. Oni pevaju po tribinama pesme nekoj novinarki i premijeru ili predsedniku, to se shvata kao ozbiljna pretnja i jure da ih pohapse, a ja ne smem da budem siguran da ovaj neæe da preduzme novi napad, po¹to pouèen iskustvom znam da me je veæ jednom napao.

Zakon je imbecilan. Zakonodavac je jo¹ imbecilniji. Zakone treba ukinuti, ili napraviti takvu dr¾avu u kojoj neæe biti takvih sluèaja napada, a da pritom ne ugrozi slobodu svakog graðanina (nikakav veliki brat i osuðivanje zbog namere, razmi¹ljanja o neèemu, prièe "kako bih ja re¹io..."). Hoæu da budem bezbedan, po¹to se ne oseæam bezbedno s onim ¹to mi dr¾ava nudi, hoæu da preuzmem stvar u svoje ruke na svom posedu i po pitanju svog tela i svojih bli¾njih ili daljnjih. Da mogu da rascopam glavu svakom skotu koji maltretira nekog, a taj nije u stanju da se odbrani. Kad vidi¹ mamlaza koji ¹amara devojku i ¹utira je, ¹ta bi uradio? Jedno ka¾e zakon, a koji je osnovni èovekov instinkt? Moj je da za¹titim slabijeg. Nije da èekam da doðe neko ko æe to da uradi, po¹to æe doæi prekasno.
Država je najveći neprijatelj naroda

Slaninar

Citat: misa-pei poslato 22 Maj, 2013, 15:45
Otkud znam ¹ta sledi iza ¹amara? Nastavak i¾ivljavanja?

To sve stoji i sve se sla¾em. Samo ¹to je zakon pisan tako da za¹titi zdravlje & imovinu, znaèi nipo¹to eskalacija sukoba. Ako mi lupi¹ ¹amar i ja se odmaknem, a ti ponovo poku¹a¹ da me udari¹, onda je to napad. Po zakonu si du¾an izbeæi sukob na svaki naèin i uraditi samo neophodno da izbegne¹ isti. Ako ti neko uðe u kuæu, skloni¹ se u drugu sobu, zove¹ policiju. Vièe¹, zove¹ u pomoæ. Ako te ne napada, ne sme¹ ti njega. To je po zakonu. Na ¾alost, kod nas taj zakon kaèi samo obiène smrtnike, a ima ko mo¾e kako hoæe. I na kraju ispadne da obiènog graðana ne ¹titi ni sud, ni policija, a kad se sam brani - najebe od te iste dr¾ave. Srbija! :)

Citat: misa-pei poslato 22 Maj, 2013, 15:45
Zakon je imbecilan. Zakonodavac je jo¹ imbecilniji. Zakone treba ukinuti, ili napraviti takvu dr¾avu u kojoj neæe biti takvih sluèaja napada, a da pritom ne ugrozi slobodu svakog graðanina (nikakav veliki brat i osuðivanje zbog namere, razmi¹ljanja o neèemu, prièe "kako bih ja re¹io..."). Hoæu da budem bezbedan, po¹to se ne oseæam bezbedno s onim ¹to mi dr¾ava nudi, hoæu da preuzmem stvar u svoje ruke na svom posedu i po pitanju svog tela i svojih bli¾njih ili daljnjih. Da mogu da rascopam glavu svakom skotu koji maltretira nekog, a taj nije u stanju da se odbrani. Kad vidi¹ mamlaza koji ¹amara devojku i ¹utira je, ¹ta bi uradio? Jedno ka¾e zakon, a koji je osnovni èovekov instinkt? Moj je da za¹titim slabijeg. Nije da èekam da doðe neko ko æe to da uradi, po¹to æe doæi prekasno.

Problem je ¹to su ljudi subjektivni. Opasno je kad proseèan (IQ 90) graðanin optu¾uje, donosi presudu i izvr¹ava je na licu mesta, u afektu. Sam zakon nije toliko lo¹, koliko smo mi lo¹i kao ljudi - prodavac na pijaci, po¹tar, policajac, sudija - svi tra¾e rupu, ko koga da zajebe. Povrh svega, sve institucije rade tromo, traljavo i zakon se ne sprovodi. Prespor je, ne sprovodi se isto za sve. To je po meni glavni problem.

Da odre¾u najstro¾u kaznu za provalu. Molim lepo. Neæu da pipnem provalnika. Sklonim se u drugu sobu, pozovem policiju. Neka se oni lome, bodu. Posle ga spakuju na 10 godina, pa nek padne jo¹ nekom na pamet da radi ne¹to slièno. Druga krajnost je da ubijem èoveka zbog jednog laptopa, u strahu. Meni se lièno ne sviða taj amerièki fazon "protect my coutry, protect my fam'ly". Debilno sa vi¹e aspekata.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mrle

Æaletov najbolji drug, prièa ide ovako:
Doðe mu kom¹ija na kafu da mu se zahvali zato ¹to Rade nije potpisao peticiju da se dileja iseli iz zgrade jer je nasilan i koji se vratio sa trinaestogodi¹nje robije jer je zaklao sestru u istoj toj zgradi.
Dok su prozborili par reèi, dileja izvuèe pajser i omlati Radeta kao budalu, uðe u kuhinju i omlati mu ¾enu i u tih par minuta mete¾a pronaðe Radetov pi¹tolj i re¹i da ubije Radetovu ¾enu. Rade se tu pomalo povratio svesti, skoèio na budalu, oteo mu pi¹tolj i sasuo mu nekoliko metaka.
Dobio Rade èetiri i po godine.
U meðuvremenu... Raed u zatvoru, porodica nema para, istro¹ili se , zadu¾ili se, advokati... prodaju stan, odu dalje, kupe manji, maloletni sin bez nadzora...
sada su ok, pro¹lo je vi¹e od deset godina od onda, stabilizovali su se.

Darko

a onaj u zemlji se nece stabilizovati nikad ,  to je sigurno

misa-pei

Potpuno se sla¾em sa tobom i tako bi moglo da bude u idealnom dru¹tvu (kao kad u fizici zadatak poèinje sa "u idealnim uslovima"). Ljudski rod nije idealan, ¹ta vi¹e, daleko je od idealnog. Zakoni su pisani za idealne sluèaje. Nemaju vezu sa ¾ivotom. Jo¹ manje pravo i pravda imaju veze, to smo davno apsolvirali.

Ne bih se slo¾io da samo mi tra¾imo rupe u zakonu. To je svuda, ali ba¹ svuda na svetu. Jedino ¹to se kod nas namerno prave rupe u zakonu koje pojedinci mogu da iskoriste, mada se provuèe i pokoji smrtnik.

"Protect my country, protect my family" nije debilno ni sa jednog aspekta, ako se bukvalno gleda. Debilno je ako se ¹titi "American way of life" nau¹trb celog sveta. Debilno je ako suspenduje¹ sve zakone oo ljudskim pravima da bi mogao da juri¹ teroriste i "teroriste". Zemlja mora da se brani, ¹titi, kao i porodicu ¹to ¹titi¹ fizièki ili materijalno. Sem porodice nema¹ ama ba¹ ni¹ta vredno. Teoretski, sledeæa je tvoja zemlja, domovina, rodna gruda. Za nju se èini sve, daje se i ¾vot da bi se odbranila. Odbranila, ne da napada druge. Kroz istoriju, na¹a zemlja je samo branila svoj narod. Svaki rat koji je voðen od kad postoji Srbija posle Otomanskog carstva je bila da bi se oslobodio na¹ narod pod tuðom vla¹æu. Zato su koncepti shvatanja slobode i "pravednog rata" nas i Amera potpuno razlièiti.
Država je najveći neprijatelj naroda

misa-pei

Citat: Darko poslato 22 Maj, 2013, 16:45
a onaj u zemlji se nece stabilizovati nikad ,  to je sigurno

A zar takav treba da se stabilizuje?

Ili, taj je sad stabilizovan i uzemljen kako treba.
Država je najveći neprijatelj naroda

Lazic

Uze mi reè iz prstiju...:D


@Mrle:
kranje tipièno za zemlju Srbiju...[facepalm] Da je imao para za boljeg advokata ili ve¹taka, provukao bi se da je pi¹tolj opalio 4 puta dok su se rvali oko istog... Ili jo¹ bolje bi bilo da nije imao pi¹tolj u kuæi, tj da bar ovaj posle 13 godina robije ne znao da za pi¹tolj... A mogli su i da se ne stabilizuju...

Burazer

idealno resenje je metak u koleno, ako moze u oba- tim bolje..  prezivece najverovatnije a sigurno je onesposobljen bar dok ne dodje policija
kad ti sreca okrene ledja, sutni je u dupe †∩(◣_◢)†∩

Lazic

Citat: Slaninar poslato 22 Maj, 2013, 16:04
Neæu da pipnem provalnika. Sklonim se u drugu sobu, pozovem policiju. Neka se oni lome, bodu. Posle ga spakuju na 10 godina, pa nek padne jo¹ nekom na pamet da radi ne¹to slièno. Druga krajnost je da ubijem èoveka zbog jednog laptopa, u strahu. Meni se lièno ne sviða taj amerièki fazon "protect my coutry, protect my fam'ly". Debilno sa vi¹e aspekata.

Dok jedan èovek ovde tako razmi¹lja tako nam i treba sa debilnim zakonima i dr¾avom... Kakvih 10 godina, neka je i 20 to je za one koje uhvate, a gde si video lopova koji raèuna da æe ga uhvatiti...:o Sve dok lopovi ne shvate da im je glava u torbi kad provale u tuðe, nema od toga ni mojega...[facepalm]

I ne da bi ubio budalu zbog lap topa, nego iz principa koji uop¹te nije debilan, a ka¾e(bar u us) privatna svojina je svetinja... Ovaj na¹ retardirani zakon vuèe korene iz vremena stanarskog prava, gde je bilo jednako da li ukrade¹ euroblok u prodavnici, ili 1000 maraka iz neèije kuæe, dok ukuæani spavaju...

Darko

Citat: misa-pei poslato 22 Maj, 2013, 16:51
Citat: Darko poslato 22 Maj, 2013, 16:45
a onaj u zemlji se nece stabilizovati nikad ,  to je sigurno

A zar takav treba da se stabilizuje?

Ili, taj je sad stabilizovan i uzemljen kako treba.

ne treba da se stabilizuje , naravno , ili ti , stabilizovan i uzemljen bas kako treba ....

Darko

Citat: Burazer poslato 22 Maj, 2013, 17:10
idealno resenje je metak u koleno, ako moze u oba- tim bolje..  prezivece najverovatnije a sigurno je onesposobljen bar dok ne dodje policija

pa mislim da tada prolazis gore nego da ga roknes , ako se ne varam ;)

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 22 Maj, 2013, 17:14
I ne da bi ubio budalu

Posle treba ¾iveti sa tim. Jeb'o pare, princip, to su uvek ru¾ne stvari. Bolje izbeæi ako mo¾e¹ da bira¹. Pogotovo ¹to ima¹ svaki put ¹anse da izvuèe¹ deblji kraj batine, ¹ta onda? Kontam da lopov koji se ne upla¹i i pobegne kad skonta da nekog ima u kuæi je lopov koga se treba pla¹iti.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Darko

ma lopovi su vrlo cesto i klinci , narkomancici , zaboli u kriziranje i ide pa sta bude... ti kojih se treba bojati kradu malo drugacije i malo vise ....

Slaninar

Citat: Darko poslato 22 Maj, 2013, 17:22
ma lopovi su vrlo cesto i klinci , narkomancici , zaboli u kriziranje i ide pa sta bude... ti kojih se treba bojati kradu malo drugacije i malo vise ....

Ne treba tu pamet, ni snaga:

Ape With AK-47
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Citat: Slaninar poslato 22 Maj, 2013, 17:18
Citat: Laziæ poslato 22 Maj, 2013, 17:14
I ne da bi ubio budalu

Posle treba ¾iveti sa tim. Jeb'o pare, princip, to su uvek ru¾ne stvari. Bolje izbeæi ako mo¾e¹ da bira¹. Pogotovo ¹to ima¹ svaki put ¹anse da izvuèe¹ deblji kraj batine, ¹ta onda? Kontam da lopov koji se ne upla¹i i pobegne kad skonta da nekog ima u kuæi je lopov koga se treba pla¹iti.

Naravno da ne ¾elim, ali u krajnjem skoru, svim stanovnicima Zemlje èini¹ uslugu, pogotovo onima koje bi pljaèkao/tukao/silovao/ubio u buduænosti, da ne pominjem koliko bi u narednih 40-ak godina izbacio cO2 u atmosferu...:o


Darko

sve je lako dok sedimo za tastaturom i pisemo ko bi i sta i kako .. .realnost je totalno drugacija