Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Hohštapler

Citat: Slaninar poslato 12 April, 2013, 18:43
Nisi u pravu. Autonomija je upravo te¾nja da svakom ostanu njegove pare. Sva pljaèka je bila iz BG, posle ukidanja autonomije.


Znam, zato i ka¾em, puna im usta kako ih BG pljaèka i oni bi da Vojvoðanske pare ostanu u Vojvodini, ali tako ¹to æe ostati u NSu pa onda, istim principom, oni da rasporeðuju kome koliko (ko ¹to sad BG radi), tj. sad bi Vojvoðanska skup¹tina malo da bude "babo".
A raji po selima, isti .!. ko æe da ¾ivi od njih.
To ja i prièam, nije njima ¹to im BG plaèka sela, nego ¹to ONI NE MOGU.

Ako æemo decentralizaciju bud¾eta, ok, al na nivou CELE jedinstvene Srbije, svaka op¹tina - svoju kasu, pa se braæo snalazite. Po¹teno al surovo. (neki bi tad kratko leba jeli.)

Citat: pit poslato 12 April, 2013, 19:10
                     ...ali sta tebe nesrecnice tera ds se ponasas tako i prizivas madjare i hrvate u Srbiju....

A ¹to nam oni smetaju? Nek doðe ko hoæe, samo nek bude po¹ten, ¾ivi po zakonima dr¾ave i nek radi.

A i ako æemo da se bavimo istorijskim èinjenicama, Srbi su ti koji su doðo¹i u Vojvodini. Do 1918. Srbija nikad nije pre¹la Dunav. Èak ni kad je bila najveæa, za vreme Du¹ana Silnog. Vojvodinu je dobila kao deo ratnog plena i da bi Srbija vratila Skadar (koji je takoðe bio tad u na¹im rukama - morali su da pojedu govno, pa su izabrali manje)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

pit

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 12 April, 2013, 19:29
Citat: Slaninar poslato 12 April, 2013, 18:43
Nisi u pravu. Autonomija je upravo te¾nja da svakom ostanu njegove pare. Sva pljaèka je bila iz BG, posle ukidanja autonomije.


Znam, zato i ka¾em, puna im usta kako ih BG pljaèka i oni bi da Vojvoðanske pare ostanu u Vojvodini, ali tako ¹to æe ostati u NSu pa onda, istim principom, oni da rasporeðuju kome koliko (ko ¹to sad BG radi), tj. sad bi Vojvoðanska skup¹tina malo da bude "babo".
A raji po selima, isti .!. ko æe da ¾ivi od njih.
To ja i prièam, nije njima ¹to im BG plaèka sela, nego ¹to ONI NE MOGU.

Ako æemo decentralizaciju bud¾eta, ok, al na nivou CELE jedinstvene Srbije, svaka op¹tina - svoju kasu, pa se braæo snalazite. Po¹teno al surovo. (neki bi tad kratko leba jeli.)

Citat: pit poslato 12 April, 2013, 19:10
                      ...ali sta tebe nesrecnice tera ds se ponasas tako i prizivas madjare i hrvate u Srbiju....

A ¹to nam oni smetaju? Nek doðe ko hoæe, samo nek bude po¹ten, ¾ivi po zakonima dr¾ave i nek radi.

A i ako æemo da se bavimo istorijskim èinjenicama, Srbi su ti koji su doðo¹i u Vojvodini. Do 1918. Srbija nikad nije pre¹la Dunav. Èak ni kad je bila najveæa, za vreme Du¹ana Silnog. Vojvodinu je dobila kao deo ratnog plena i da bi Srbija vratila Skadar (koji je takoðe bio tad u na¹im rukama - morali su da pojedu govno, pa su izabrali manje)

          Ja ne znam da li ste vi stvarno  tolko naivni ili se samo pravite .Autonomija je uvod u otcepljenje od Srbije....samo glup covek misli da bi Vojvodina           mogla opstati kao samostalna drzava...u tom kontekstu sam okorelom autonomasu Slaninaru rekao ''da priziva hrvate i madjare".Njemu bi milije bilo da ga karaju hrvati i madjari koji bi odmah rasparcali Vojovodinu nego da zivi u istoj drzavi gde je BEOGRAD GLAVNI GRAD.

Slaninar

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 12 April, 2013, 19:29
Znam, zato i ka¾em, puna im usta kako ih BG pljaèka i oni bi da Vojvoðanske pare ostanu u Vojvodini, ali tako ¹to æe ostati u NSu pa onda, istim principom, oni da rasporeðuju kome koliko (ko ¹to sad BG radi), tj. sad bi Vojvoðanska skup¹tina malo da bude "babo".
A raji po selima, isti .!. ko æe da ¾ivi od njih.
To ja i prièam, nije njima ¹to im BG plaèka sela, nego ¹to ONI NE MOGU.

Ako æemo decentralizaciju bud¾eta, ok, al na nivou CELE jedinstvene Srbije, svaka op¹tina - svoju kasu, pa se braæo snalazite. Po¹teno al surovo. (neki bi tad kratko leba jeli.)

Meni je muka kako se vodil iz te jedinstvene cele Srbije. Dok je bila pokrajina, bolje se gazdovalo. Regionalizacija op¹tina da, ali uz, a ne umesto posebne pokrajine. Zapravo, mislim da je sve bolje od ovog gazdovanja iz BG. Pljaèkaju celu Srbiju, ne samo Vojvodinu.


Ceo ¾ivot plaæam sve poreze, po¹tujem zakone, dr¾avu, idem u vojsku, a onda mi neko kenja da sam separatista. Ako se Vojvodina ikada otcepi, otcepiæe se kad ovi s mitinga danas skontaju kako ih muzu. Druga generacija kolonista i izbeglih. Po¹to lalo¹i nisu neko ko æe iæi silom, da ru¹i  (pièke rekli bi neki    [rofl]  ).
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

pit

Citat: Slaninar poslato 12 April, 2013, 20:06
Citat: Andrej_Hotstepper poslato 12 April, 2013, 19:29
Znam, zato i ka¾em, puna im usta kako ih BG pljaèka i oni bi da Vojvoðanske pare ostanu u Vojvodini, ali tako ¹to æe ostati u NSu pa onda, istim principom, oni da rasporeðuju kome koliko (ko ¹to sad BG radi), tj. sad bi Vojvoðanska skup¹tina malo da bude "babo".
A raji po selima, isti .!. ko æe da ¾ivi od njih.
To ja i prièam, nije njima ¹to im BG plaèka sela, nego ¹to ONI NE MOGU.

Ako æemo decentralizaciju bud¾eta, ok, al na nivou CELE jedinstvene Srbije, svaka op¹tina - svoju kasu, pa se braæo snalazite. Po¹teno al surovo. (neki bi tad kratko leba jeli.)

Meni je muka kako se vodil iz te jedinstvene cele Srbije. Dok je bila pokrajina, bolje se gazdovalo. Regionalizacija op¹tina da, ali uz, a ne umesto posebne pokrajine. Zapravo, mislim da je sve bolje od ovog gazdovanja iz BG. Pljaèkaju celu Srbiju, ne samo Vojvodinu.


Ceo ¾ivot plaæam sve poreze, po¹tujem zakone, dr¾avu, idem u vojsku, a onda mi neko kenja da sam separatista. Ako se Vojvodina ikada otcepi, otcepiæe se kad ovi s mitinga danas skontaju kako ih muzu. Druga generacija kolonista i izbeglih. Po¹to lalo¹i nisu neko ko æe iæi silom, da ru¹i  (pièke rekli bi neki    [rofl]  ).

Pa sto ne trazis politicki azil kod rvata ili madjara ako ti ne se svidja ovde.

monsterbnt

E autonomas shvati jednu stvar, ako si uopste u stanju da prihvatis nesto sto nije reko neki veliki madjar ili hrvat...... PLJACKA VAS VLAST A NE BEOGRAD!!! Beogradjani PRVI oce da se otarase ostatka srbije, vojvodine, kosova, sandzaka, bosne, hrvatske, crne gore...... Voleo bi da mi navedete koliko je ljudi iz sadasnje, prosle, pretprosle.....vlasti bilo iz beograda..... Nek se uvredi ko hoce, ali pun mi je kurac kojekakvih dodjosa i skorojevica, izbeglica, socijalno verski i rasno ugrozenih, koji svi pojedinacno imaju veca prava od svih nas koji smo rodjeni u ovom gradu!!!. Svi pljuju i seru po Beogradu, a vecini je zivotna ambicija da budu ''BEOGRADJANI''.....
Smrt SVIMA!!!!

pit

 

          Gledao sad izvestaj sa skupa u Novom sadu...sve proteklo mirno i civilzovano...trazi se od Bojana Pajtica da podnese ostavku i da se raspisu novi izbori.I da povuce deklaraciju o ugrozenosti.....a ako ne ode sa vlasti demonstracije ce postati svkodnevne sve dok ne ode sa vlasti.

monsterbnt

Citat: pit poslato 12 April, 2013, 20:40
         Gledao sad izvestaj sa skupa u Novom sadu...sve proteklo mirno i civilzovano...trazi se od Bojana Pajtica da podnese ostavku i da se raspisu novi izbori.I da povuce deklaraciju o ugrozenosti.....a ako ne ode sa vlasti demonstracije ce postati svkodnevne sve dok ne ode sa vlasti.

I sad ce neko da mi kaze da je to borba za vojvodinu a ne za VLAST!!!
Smrt SVIMA!!!!

Slaninar

Citat: monsterbnt poslato 12 April, 2013, 20:22
E autonomas shvati jednu stvar, ako si uopste u stanju da prihvatis nesto sto nije reko neki veliki madjar ili hrvat...... PLJACKA VAS VLAST A NE BEOGRAD!!! Beogradjani PRVI oce da se otarase ostatka srbije, vojvodine, kosova, sandzaka, bosne, hrvatske, crne gore...... Voleo bi da mi navedete koliko je ljudi iz sadasnje, prosle, pretprosle.....vlasti bilo iz beograda..... Nek se uvredi ko hoce, ali pun mi je kurac kojekakvih dodjosa i skorojevica, izbeglica, socijalno verski i rasno ugrozenih, koji svi pojedinacno imaju veca prava od svih nas koji smo rodjeni u ovom gradu!!!. Svi pljuju i seru po Beogradu, a vecini je zivotna ambicija da budu ''BEOGRADJANI''.....

Kad pi¹em BG, mislim upravo na vlast. Naravno.

Kapiram, ali potpuno, ¹ta prièa¹, ista prièa je i u NS.    [thumb_up]
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

pit

Citat: monsterbnt poslato 12 April, 2013, 20:43
Citat: pit poslato 12 April, 2013, 20:40
        Gledao sad izvestaj sa skupa u Novom sadu...sve proteklo mirno i civilzovano...trazi se od Bojana Pajtica da podnese ostavku i da se raspisu novi izbori.I da povuce deklaraciju o ugrozenosti.....a ako ne ode sa vlasti demonstracije ce postati svkodnevne sve dok ne ode sa vlasti.

I sad ce neko da mi kaze da je to borba za vojvodinu a ne za VLAST!!!

     Pa naravno da je borba za vlast ...ali za vlast koja ce dsa zadrzo Vojovodinu u okviru granica ...a ne koja je tera u OTCEPLENJE.

pit

Citat: Slaninar poslato 12 April, 2013, 18:43
Citat: Andrej_Hotstepper poslato 12 April, 2013, 15:59
Pit, silno gre¹i¹. 99% Maðara u Vojvodini uop¹te nemaju te tendencije. Najveæi i jedini separatisti su upravo LSV Srbi, zato ¹to bi oni da bude NS centralizovan u Vojvodini, pa onda oni da odluèuju ¹ta æe sa parama, a ne BG... (isto ¹to i dosad, na plate i muæke, ne¹to sitno raji da bude bolje)

Nisi u pravu. Autonomija je upravo te¾nja da svakom ostanu njegove pare. Sva pljaèka je bila iz BG, posle ukidanja autonomije.

LSV uzima pare na toj prièi, ali su oni najvi¹e uradili protiv dobijanja autonomije.


Te plakate o kojima prièa¹ je lepila "treæa srbija", koji su meðu organizatorima protesta protiv autonomije.


@pit: Grizi govno.     [thumb_up]

           Vidim da je dosta urednika tu....oce li Slaninar da dobije bananu za vredjanje ili ne?

rtaku

Citat: monsterbnt poslato 12 April, 2013, 20:22
E autonomas shvati jednu stvar, ako si uopste u stanju da prihvatis nesto sto nije reko neki veliki madjar ili hrvat...... PLJACKA VAS VLAST A NE BEOGRAD!!! Beogradjani PRVI oce da se otarase ostatka srbije, vojvodine, kosova, sandzaka, bosne, hrvatske, crne gore...... Voleo bi da mi navedete koliko je ljudi iz sadasnje, prosle, pretprosle.....vlasti bilo iz beograda..... Nek se uvredi ko hoce, ali pun mi je kurac kojekakvih dodjosa i skorojevica, izbeglica, socijalno verski i rasno ugrozenih, koji svi pojedinacno imaju veca prava od svih nas koji smo rodjeni u ovom gradu!!!. Svi pljuju i seru po Beogradu, a vecini je zivotna ambicija da budu ''BEOGRADJANI''.....

Da da, Beograd je inace poznat kao industrijska zona proizvodi sve i plasira a seljaci okolo ga cepaju.Jadno!

eclipse4

Citat: monsterbnt poslato 12 April, 2013, 20:22
........ali pun mi je kurac kojekakvih dodjosa i skorojevica, izbeglica, socijalno verski i rasno ugrozenih, koji svi pojedinacno imaju veca prava od svih nas koji smo rodjeni u ovom gradu!!!..........

polako drug nemoj se nerviras bez razloga ;)

ja bih ovde dodao da ti u licnoj karti pise srbin a ne beogradjanin,i prema tome nemas nikakva veca prava ni od koga,kome u licnoj karti pise srbija.....pa da si rodjen i na glavnom trgu u beogradu ;) ;) ;)
zar smatras da ti u beogradu kao rodjeni beogradjanin imas vise prava na nesto od recimo nislije kad dodje u beograd? ;)
imas na svoj auto,motor,stan ;)

a o pravima da bi bilo lakse da shvatis pogledaj na to kao recimo kad vidis prazno parking mesto al obelezeno za invalide,s jedne strane moras da potrazis drugo mesto jer na to mesto ima veca prava od tebe onaj koji je recimo bez obe noge.....a sa druge strane,budi srecan sto ih ti imas.....

ebi ga zivot je takav.


a sto se "ne pljacka vas beograd nego vlast tice"....istina......vlast pljacka za svoj dzep ali i za beograd,pogledaj realno,ako hoces,i zapitaj se realno,zasto se srbija ne razvija vec samo beograd?
zasto se srbija ne razvija ravnomerno kao recimo austrija,sto,samo beogradjani pametni umeju da stvaraju a ostala srbija glupa ili sta?

zasto je u beogradu plata tri put veca nego bilo gde u srbiji?jer treba svi da se selimo u beograd?i poljoprivredu ce da radi ko?podpredsednik vlade sa belarusom iz 76 godine?ciji hleba da se jede i od cega da se pravi,da se uvozi?

zasto cela srbija treba da da po jednu mesecnu platu kako bi se videla raskos u beogradu za novu godinu,ja je odavde ne vidim,i ne mogu da uzivam u njoj,zasto bi moji unuci bili u dugu i praunuci jer je u beogradu izgradjen most preko dunava ili ko zna gde a ja i moji unuci necemo preci 5 puta preko njega.....

a to sto pricas da bi se beograd odvojio od svih,istini......bi......jer misli da je strasno jak,ali kad abi svi okrenuli ledja beogradu za maksimum dva dana nastao bi gradjanski rat.

zato nemoj da gledas bas tako na to......svi pljackaju i ponasaju se kao da srbija ne postoji vec samo beograd.....e onda vidis sve ovo stvara gnev u narodu i prema beogradu.
bas zato sto se sve radi za beograd a nista za srbiju.

al jebi ga ni ja ni tu nista nemozemo promeniti pojedinacno.
i misljenja sam da politiku treba definitivno iskljuciti sa foruma ;)

i jos nesto da dodam "jer u ovakvim temama najbolje je da se ogradis kako se neko ne bi uvredio",kad god i gde god sam pomenuo beograd,nisam mislio na zitelje,vec bukvalno na grad......jer ne teras ti nekog da ti okace sijalice za novu godinu po ulici,nit si naredio nekom koliko da plati most,koje sam uzeo za primer.
zato smatram da niko pojedinacno a ni grupno ne treba da bude uvredjen   [cheers]

rtaku

@eclipse4 ja sam mu to objasnio u jednoj recenici ali mislim da si ti u pravu da njemu i slicnima treba pisati sto prostije.

eclipse4

nisam ja pisao toliko opsirno iz razloga koji si naveo,nit sam pokusao da vredjam neciju inteligenciju,ukusi i misljenja nikada nemogu biti ista......zato smo tu,i zato je ovo forum da bi pisali ucili druge i naucili od drugi ;)

Hohštapler

Ljudi... da podsetim...








Motori, hedonizam i ¾ene....









Ostalo, ko ga jebe.... ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

eclipse4

idem ja da igram call of duty,jebes ti politiku,nema leba od toga nama smrtnicima ;)

mi¹ko_kolo

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 12 April, 2013, 19:29
Citat: Slaninar poslato 12 April, 2013, 18:43
Nisi u pravu. Autonomija je upravo te¾nja da svakom ostanu njegove pare. Sva pljaèka je bila iz BG, posle ukidanja autonomije.

A ¹to nam oni smetaju? Nek doðe ko hoæe, samo nek bude po¹ten, ¾ivi po zakonima dr¾ave i nek radi.

A i ako æemo da se bavimo istorijskim èinjenicama, Srbi su ti koji su doðo¹i u Vojvodini. Do 1918. Srbija nikad nije pre¹la Dunav. Èak ni kad je bila najveæa, za vreme Du¹ana Silnog. Vojvodinu je dobila kao deo ratnog plena i da bi Srbija vratila Skadar (koji je takoðe bio tad u na¹im rukama - morali su da pojedu govno, pa su izabrali manje)

Da ne prièa¹ sva¹ta o "doðo¹ima".
http://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&q=srpsko%20vojvodstvo&source=web&cd=1&cad=rja&sqi=2&ved=0CCsQFjAA&url=https%3A%2F%2Fsr.wikipedia.org%2Fsr%2F%25D0%2592%25D0%25BE%25D1%2598%25D0%25B2%25D0%25BE%25D0%25B4%25D1%2581%25D1%2582%25D0%25B2%25D0%25BE_%25D0%25A1%25D1%2580%25D0%25B1%25D0%25B8%25D1%2598%25D0%25B0_%25D0%25B8_%25D0%25A2%25D0%25B0%25D0%25BC%25D0%25B8%25D1%2588%25D0%25BA%25D0%25B8_%25D0%2591%25D0%25B0%25D0%25BD%25D0%25B0%25D1%2582&ei=J1JoUdqkB42sPdbtgbAH&usg=AFQjCNGcxHZ_tK9egGUv6WRmsn1GdUbqcA

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c3/Serbia1849_04.png/300px-Serbia1849_04.png

A neæe biti da autonomija znaèi da se centralna vlast li¹ava svega zarad te oblasti. ©to bi rek'o Zloba "malo morgen"!

Master Z-ed

Ja koliko vidim da je ovaj poku¹aj puèa u vojvodini propao, iza¹lo 30.000 ljudi, pored tolike hajke na autonoma¹e...
Pa to je u najmanju ruku sme¹no, ja sam oèekivao bar 500.000 ljudi, a od tih 30.000 je bar 50% iz centralne srbije dovezeno autobusima, a nisu do¹li ljudi iz vojvodine.
Mislim da æe sns sada da zaæuti, bar u vojvodini, jer su sad sami sebi dokazali da u vojvodini nemaju ¹ta da tra¾e.
Samo se bojim da ne krenu u jo¹ goru hajku pa da poène i oru¾ije da se sprema, po¹to koliko vidim 90te su se vratile u svakom smislu dolaskom sns-a i sps-a. Tako da ovi rade isto ¹to i Zloba, digni hajku da raja ima sa èime da se zanima, to ¹to raja nema leba da jede nije ni va¾no, iliti parola zavadi pa vladaj.

I jo¹ mi nije jasno za¹to neko u vojvodini nosi parolu kosovo je srbija, kosovo je malo ju¾nije izgleda da ove ¹to protestvuju za pare, nisu obavestili gde idu da protestvuju, i ¹to taj neko sa parolom ne ode dole na kosovo i pro¹eta malo po pri¹tini da ga vide veæ kad ima 00 od labuda.

Napisao sam samo svoje zapa¾anje, tj zapa¾anje jednog obiènog graðana koji ne ¾eli da mu bilo koja vlast ispira mozak i govori ¹ta je dobro a ¹ta lo¹e, ja bi sve te politièare ustvari najraðe poreðao pred zid jedno njih 5.000 kom. tj sve koji su bili ili su u bilo kojoj stranci, pa da stvarno oèistimo srbiju i krenemo ispoèetka.
Jer po mom mi¹ljenju treba napraviti sranje u vojvodini da bi kosovo moglo da dobije onako neprimetno nezavisnost, tj da niko ne primeti da su vlastodr¹ci potpisali nezavisnost kosova.
Tako da ljudi mislim da je ovo samo priprema za neko veæe sranje koje politièari na vlasti rade, scenario je isti, pa èak i veæina glumaca na sceni je ista.....
A raja se svaða i raspravlja da li su ovi autonoma¹i ili su ovi nacionalisti i to na moto forumu, e ne mogu da verujem ¹ta èitam ovde....

Hohštapler

#4578
Citat: mi¹ko_kolo poslato 12 April, 2013, 22:06
Citat: Andrej_Hotstepper poslato 12 April, 2013, 19:29
Citat: Slaninar poslato 12 April, 2013, 18:43
Nisi u pravu. Autonomija je upravo te¾nja da svakom ostanu njegove pare. Sva pljaèka je bila iz BG, posle ukidanja autonomije.

A ¹to nam oni smetaju? Nek doðe ko hoæe, samo nek bude po¹ten, ¾ivi po zakonima dr¾ave i nek radi.

A i ako æemo da se bavimo istorijskim èinjenicama, Srbi su ti koji su doðo¹i u Vojvodini. Do 1918. Srbija nikad nije pre¹la Dunav. Èak ni kad je bila najveæa, za vreme Du¹ana Silnog. Vojvodinu je dobila kao deo ratnog plena i da bi Srbija vratila Skadar (koji je takoðe bio tad u na¹im rukama - morali su da pojedu govno, pa su izabrali manje)

Da ne prièa¹ sva¹ta o "doðo¹ima".
http://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&q=srpsko%20vojvodstvo&source=web&cd=1&cad=rja&sqi=2&ved=0CCsQFjAA&url=https%3A%2F%2Fsr.wikipedia.org%2Fsr%2F%25D0%2592%25D0%25BE%25D1%2598%25D0%25B2%25D0%25BE%25D0%25B4%25D1%2581%25D1%2582%25D0%25B2%25D0%25BE_%25D0%25A1%25D1%2580%25D0%25B1%25D0%25B8%25D1%2598%25D0%25B0_%25D0%25B8_%25D0%25A2%25D0%25B0%25D0%25BC%25D0%25B8%25D1%2588%25D0%25BA%25D0%25B8_%25D0%2591%25D0%25B0%25D0%25BD%25D0%25B0%25D1%2582&ei=J1JoUdqkB42sPdbtgbAH&usg=AFQjCNGcxHZ_tK9egGUv6WRmsn1GdUbqcA

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c3/Serbia1849_04.png/300px-Serbia1849_04.png

A neæe biti da autonomija znaèi da se centralna vlast li¹ava svega zarad te oblasti. ©to bi rek'o Zloba "malo morgen"!

...polako...  
Srbi su prebegli sa Arsenijem u Austriju (Habsbu¹rku monarhiju jel).... i posle puno, puno godina dobili taj vid autonomije u okviru njihove dr¾ave. Vojvodina (teritorija) je i dalje pripadala Austrijskoj kraljevini.
Kralj Petar je "oslobodio" Srbe iz Austro-Ugarske, taènije, po prvi put, granice Srbije pre¹le su istorijsku granicu, Dunav.
Srbi su do tad èinili manjinsko stanovni¹tvo na ovim teritorijama.

Tad su Srbi, ratni uèesnici, kolonizovani u Banat i celu Vojvodinu (meðu njima dvojca mojih èukundenda koji su kao uèesnici Solunskog fronta dobili zemlju u Banatskom Karaðorðevu, inaèe, dobrovoljci koji su bili na radu u Americi, a porodice im potom do¹le iz Like)  ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

farbach

a pre Habzburske monarhije nema istorije? Oni su tu dosli macem, tako su i otisli. Tako ce otici i ovi sto su danas najjaci, a pre toga ce da naprave krsa koliko mogu. Prosli put su Rusi od Nemacke napravili livadu, pa nije pomoglo. Sada ce napraviti rupu i napuniti vodom.