Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic


Slaninar

Citat: Laziæ poslato 12 Mart, 2013, 09:21

Jebe¹ ovaj prostor, previ¹e je zagaðen... Atomska bomba...

I onda æe maèke zavladati svetom...

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

bolje i maèke nego ovo ¹to sad dominira, ne znam ¹ta je to, nisam iz ovog kraja galaksije, ali da ne valja, znam...

mareskin

Citat: Laziæ poslato 12 Mart, 2013, 10:03
bolje i maèke nego ovo ¹to sad dominira, ne znam ¹ta je to, nisam iz ovog kraja galaksije, ali da ne valja, znam...

Kako sad maèke?!? Ja sam mislio delfini ;D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic


Slaninar

Nisu delfini, mi¹evi su:

"Zemljanine, planetu na kojoj si ¾iveo naruèili su, platili i njom upravljali
mi¹evi. Bila je uni¹tena pet minuta pre ispunjenja svrhe radi koje je sagraðena, pa
smo morali da naèinimo jo¹ jednu."

Artur je èuo samo jednu reè.

"Mi¹evi", kazao je.

"Zaista, Zemljanine."

"Slu¹ajte, izvinjavam se - govorimo li o malim, belim, dlakavim stvarèicama
koje imaju maniju za sirom i pred kojima se ¾ene penju na stolice i vri¹te u
komicima iz ranih ¹ezdesetih?"

Slartibartfast uglaðeno ka¹ljucnu.

"Zemljanine", rekao je, "ponekad je te¹ko pratiti tvoj naèin govora. Priseti se da
sam ja spavao pet miliona godina u unutra¹njosti Magratee i da vrlo malo znam o
tim komicima iz ranih ¹ezdesetih koje si pomenuo. Zna¹, ta stvorenja, koja si
nazvao mi¹evima, nisu ba¹ onakva kakva izgledaju. Ona su samo produ¾etak u
na¹oj dimenziji ogromnih, hiperinteligentnih, pandimenzionih biæa. Èitav taj posao
sa sirom i cijukanjem bio je samo maska."

Starac zastade, pa ponovo nastavi, zami¹ljeno se namr¹tiv¹i.

"Bojim se da su, zapravo, vr¹ili opite na vama."

Artur na trenutak razmisli o tome, a onda mu se lice razvedri.

"Ah, ne", rekao je, "sada shvatam odakle potièe nesporazum. Ne, pazite, u stvari



smo mi vr¹ili opite na njima. Èesto su kori¹æeni u biolo¹kim laboratorij ama, znate
veæ, Pavlov i sliène stvari. Tu su mi¹evima davani razni testovi, uèili su ih da zvone
na zvonce, trèe kroz lavirinte i tome slièno, tako da je mogao biti ispitan èitav sklop
procesa uèenja. Na osnovu posmatranja njihovog pona¹anja bili smo u moguænosti
da nauèimo sva¹ta o nama samima..."

Arturov glas se uti¹a.

"Takva istanèanost..." rekao je Slartibartfast. "Èovek stvarno mora da joj se
divi."

"©ta?"

"Kako bolje da sakriju svoju pravu prirodu i kako bolje da vas zavedu? Iznenada
bi potrèali lavirintom u pogre¹nom smeru, pojeli pogre¹an komadiæ sira, uginuli od
posledica miksomatoze... ukoliko se pa¾ljivo proraèuna, zbirno dejstvo svega toga
uistinu je ogromno."

Zastao je radi boljeg efekta.

"Vidi¹, Zemljanine, oni su zaista naroèito prepredena hiperinteligentna
pandimenziona biæa. Tvoja planeta i ljudi obrazovali su matricu organskog
kompujtera kroz koji je propu¹ten istra¾ivaèki program dug deset miliona godina...

Dopusti da ti isprièam èitavu prièu. Biæe nam potrebno ne¹to vremena."

"Vreme", reèe Artur slaba¹nim glasom, "trenutno ne predstavlja jedan od mojih
najva¾nijih problema."

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin

Citat: Slaninar poslato 12 Mart, 2013, 11:18
Nisu delfini, mi¹evi su:
....

Zeznuh se, a imam literaturu ;)
Mada, mo¾da su ipak maèke, jer gde su mi¹evi tu su i maèke? :)
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic

Citat: Slaninar poslato 12 Mart, 2013, 11:18
Nisu delfini, mi¹evi su:

"Zemljanine, planetu na kojoj si ¾iveo naruèili su, platili i njom upravljali
mi¹evi. Bila je uni¹tena pet minuta pre ispunjenja svrhe radi koje je sagraðena, pa
smo morali da naèinimo jo¹ jednu."

Artur je èuo samo jednu reè.

"Mi¹evi", kazao je.

"Zaista, Zemljanine."

"Slu¹ajte, izvinjavam se - govorimo li o malim, belim, dlakavim stvarèicama
koje imaju maniju za sirom i pred kojima se ¾ene penju na stolice i vri¹te u
komicima iz ranih ¹ezdesetih?"

Slartibartfast uglaðeno ka¹ljucnu.

"Zemljanine", rekao je, "ponekad je te¹ko pratiti tvoj naèin govora. Priseti se da
sam ja spavao pet miliona godina u unutra¹njosti Magratee i da vrlo malo znam o
tim komicima iz ranih ¹ezdesetih koje si pomenuo. Zna¹, ta stvorenja, koja si
nazvao mi¹evima, nisu ba¹ onakva kakva izgledaju. Ona su samo produ¾etak u
na¹oj dimenziji ogromnih, hiperinteligentnih, pandimenzionih biæa. Èitav taj posao
sa sirom i cijukanjem bio je samo maska."

Starac zastade, pa ponovo nastavi, zami¹ljeno se namr¹tiv¹i.

"Bojim se da su, zapravo, vr¹ili opite na vama."

Artur na trenutak razmisli o tome, a onda mu se lice razvedri.

"Ah, ne", rekao je, "sada shvatam odakle potièe nesporazum. Ne, pazite, u stvari



smo mi vr¹ili opite na njima. Èesto su kori¹æeni u biolo¹kim laboratorij ama, znate
veæ, Pavlov i sliène stvari. Tu su mi¹evima davani razni testovi, uèili su ih da zvone
na zvonce, trèe kroz lavirinte i tome slièno, tako da je mogao biti ispitan èitav sklop
procesa uèenja. Na osnovu posmatranja njihovog pona¹anja bili smo u moguænosti
da nauèimo sva¹ta o nama samima..."

Arturov glas se uti¹a.

"Takva istanèanost..." rekao je Slartibartfast. "Èovek stvarno mora da joj se
divi."

"©ta?"

"Kako bolje da sakriju svoju pravu prirodu i kako bolje da vas zavedu? Iznenada
bi potrèali lavirintom u pogre¹nom smeru, pojeli pogre¹an komadiæ sira, uginuli od
posledica miksomatoze... ukoliko se pa¾ljivo proraèuna, zbirno dejstvo svega toga
uistinu je ogromno."

Zastao je radi boljeg efekta.

"Vidi¹, Zemljanine, oni su zaista naroèito prepredena hiperinteligentna
pandimenziona biæa. Tvoja planeta i ljudi obrazovali su matricu organskog
kompujtera kroz koji je propu¹ten istra¾ivaèki program dug deset miliona godina...

Dopusti da ti isprièam èitavu prièu. Biæe nam potrebno ne¹to vremena."

"Vreme", reèe Artur slaba¹nim glasom, "trenutno ne predstavlja jedan od mojih
najva¾nijih problema."





da uðe u zapisnik, ssid moje wifi mre¾e je DA42...:D

¹to bi rekli moji delfini: So long, and thank you for all the fish...:D

Gašpar


monsterbnt

Citat: Slaninar poslato 12 Mart, 2013, 07:17
http://www.e-novine.com/srbija/srbija-tema/80268-Lukoviu-preti-zatvor.html

Lukoviæ skoro k'o Laziæ. :)

Da....samo sto taj lukovic duguje bogu i narodu.....placa zaposlene svake prestupne godine, a o tuzbama za kradju fotografija i povrede autorskih prava duguje vise nego bilo koja druga redakcija u univerzumu... Neko takav nema ni najmanje prava da kuka na sudstvo jer isto radi prilicno u njegovu korist odbijajuci da prihvati dalje tuzbe jer ''znate od njih se ne moze naplatiti nemaju nista...'' Dok isti nastavlja da krade, pod bednim izgovorom ''cim je na internetu dzabe je''.

Citat: Ga¹par poslato 12 Mart, 2013, 13:14
Koja komedija  [facepalm]



Kad Vucic odaje postu Djindjicu...... Ni atomka tu vise ne pomaze...... Mozda invazija vanzemaljaca.....
Smrt SVIMA!!!!

Gašpar

#4190
Gledaj ga, jo¹ je kao tu¾an, a igrao je kolo pre 10 godina.

Dvolièno  [govance]


Evo ga i ovaj se slikao


Slaninar

Citat: monsterbnt poslato 12 Mart, 2013, 13:31
Da....samo sto taj lukovic duguje bogu i narodu.....placa zaposlene svake prestupne godine, a o tuzbama za kradju fotografija i povrede autorskih prava duguje vise nego bilo koja druga redakcija u univerzumu... Neko takav nema ni najmanje prava da kuka na sudstvo jer isto radi prilicno u njegovu korist odbijajuci da prihvati dalje tuzbe jer ''znate od njih se ne moze naplatiti nemaju nista...'' Dok isti nastavlja da krade, pod bednim izgovorom ''cim je na internetu dzabe je''.

Da li to znaèi da nije taèno ni¹ta ¹to je napisao u tekstu? Da li ti misli¹ da je to sudstvo dobro? Da ga ne treba kritikovati?

Ti uzeo neke fotografije s Neta, pa si kivan?  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

monsterbnt

Citat: Slaninar poslato 12 Mart, 2013, 13:57
Citat: monsterbnt poslato 12 Mart, 2013, 13:31
Da....samo sto taj lukovic duguje bogu i narodu.....placa zaposlene svake prestupne godine, a o tuzbama za kradju fotografija i povrede autorskih prava duguje vise nego bilo koja druga redakcija u univerzumu... Neko takav nema ni najmanje prava da kuka na sudstvo jer isto radi prilicno u njegovu korist odbijajuci da prihvati dalje tuzbe jer ''znate od njih se ne moze naplatiti nemaju nista...'' Dok isti nastavlja da krade, pod bednim izgovorom ''cim je na internetu dzabe je''.

Da li to znaèi da nije taèno ni¹ta ¹to je napisao u tekstu? Da li ti misli¹ da je to sudstvo dobro? Da ga ne treba kritikovati?

Ti uzeo neke fotografije s Neta, pa si kivan?  :)
To znaci da to govedo NEMA PRAVO da kritikuje. Kad radi na njegovu ruku onda je to u redu, a kad radi protiv njega onda se zali. Sto ne napise koliko su ga spasavali do sada. I da jeste uzeo i moje slike ako i od vecine fotoreportera u srbiji. Od tebe naravno i ne ocekujem da shvatis koliki je to problem.....
Smrt SVIMA!!!!

Slaninar

Citat: monsterbnt poslato 12 Mart, 2013, 14:08
To znaci da to govedo NEMA PRAVO da kritikuje. Kad radi na njegovu ruku onda je to u redu, a kad radi protiv njega onda se zali. Sto ne napise koliko su ga spasavali do sada. I da jeste uzeo i moje slike ako i od vecine fotoreportera u srbiji. 

Znaèi ako si koristio nelegalni Windows, ili neki program, igru, ni ti nema¹ pravo da kritikuje¹ bilo koga zbog kraðe intelektualne svojine?

Citat: monsterbnt poslato 12 Mart, 2013, 14:08
Od tebe naravno i ne ocekujem da shvatis koliki je to problem.....

Ni ja od tebe ne oèekujem da si u stanju proèitati stranu a4 teksta, shvatiti poentu, izvuæi zakljuèak.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Gašpar

Citat: Slaninar poslato 12 Mart, 2013, 14:12
Citat: monsterbnt poslato 12 Mart, 2013, 14:08
To znaci da to govedo NEMA PRAVO da kritikuje. Kad radi na njegovu ruku onda je to u redu, a kad radi protiv njega onda se zali. Sto ne napise koliko su ga spasavali do sada. I da jeste uzeo i moje slike ako i od vecine fotoreportera u srbiji. 

Znaèi ako si koristio nelegalni Windows, ili neki program, igru, ni ti nema¹ pravo da kritikuje¹ bilo koga zbog kraðe intelektualne svojine?


Naravno da nema¹.

dzimika

nije to kradja kao prvo
zato sto ti ne kupujes windows vec ga koristis a kao drugo imas puno legitimno pravo da koristis win7 6 meseci bez da ikome platis dinara
cak mozes da ga skines i sa microsoftovog sajta

monsterbnt

Citat: Slaninar poslato 12 Mart, 2013, 14:12
Znaèi ako si koristio nelegalni Windows, ili neki program, igru, ni ti nema¹ pravo da kritikuje¹ bilo koga zbog kraðe intelektualne svojine?

Citat: monsterbnt poslato 12 Mart, 2013, 14:08
Od tebe naravno i ne ocekujem da shvatis koliki je to problem.....

Ni ja od tebe ne oèekujem da si u stanju proèitati stranu a4 teksta, shvatiti poentu, izvuæi zakljuèak.

Kada bi svi placali umesto da kradu niko ne bi imao potrebe da se zali..... Win mi je legalan, fotosop takodje, kao i nikon softver koji koristim.... aparat nije ukraden nego je legalan, optika takodje...... skolu sam debelo platio..... znaci TISINA.
Poenta je da se govedo zali na nesto sto mu ne odgovara, a cuti o momentima kada mu isto to odgovara, iako ni u jednoj ni u drugoj situaciji ne valja.... Pola istine je gore nego totalna laz.......Ali....slaninar kao i uvek brani goveda....
Smrt SVIMA!!!!

Slaninar

Citat: monsterbnt poslato 12 Mart, 2013, 14:20
Kada bi svi placali umesto da kradu niko ne bi imao potrebe da se zali..... Win mi je legalan, fotosop takodje, kao i nikon softver koji koristim.... aparat nije ukraden nego je legalan, optika takodje...... skolu sam debelo platio..... znaci TISINA.
Poenta je da se govedo zali na nesto sto mu ne odgovara, a cuti o momentima kada mu isto to odgovara, iako ni u jednoj ni u drugoj situaciji ne valja.... Pola istine je gore nego totalna laz.......Ali....slaninar kao i uvek brani goveda....

Ma ne branim te. Nego, nisi nikad imao piratski windows, neku piratsku igru? Nikad?  :)

Mene lièno boli patka kakav je Lukoviæ u du¹i. Èitam tekst, ono o èemu se prièa, kako se prièa. Da li to stoji. Eventualno je korisno znati ko koga plaæa, kod novina.

Inaèe znam vrlo dobro kako je lep oseæaj kad se trud uzme bez plaæanja. Kod nas se ceni samo ono ¹to se vidi - vodoinstalater, majstor, to je OK, ali za znanje se te¹ko dre¹i kesa.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Gašpar

Citat: dzimika poslato 12 Mart, 2013, 14:16
nije to kradja kao prvo
zato sto ti ne kupujes windows vec ga koristis a kao drugo imas puno legitimno pravo da koristis win7 6 meseci bez da ikome platis dinara
cak mozes da ga skines i sa microsoftovog sajta

Jeste kraða. Dodu¹e, ja imam legalan softver, ali smatram da je kori¹æenje pirata kraða.
Nisam tako mislio dok nisam poèeo neke stvari sam da razvijam.

farbach

Svi koji znaju Lukovica smatraju da je djubre. Sta djubre radi, sta ga boli i sta voli, me ne interesuje. Novine koje vodi su obicno smece. Tacka. Ceo zivot mrzi. Prvo muzikante u Dzuboksu, pa posle sve redom. Prvoborac u mrznji prema Srbiji je skrajnut sa tokova nevladinog novaca, mos misliti. Ako hoce da zaradi, mora da nauci da mrzi pitko, ovako samo odbija neopredeljene, a opredeljeni su saka jada. Ima ih ukupno 10, sa pedesetak laznih imena. Svojim prostaklukom je zasenio prostake protiv kojih se bori. Droga nikom nije prijatelj.