Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.


UFF

ako i njemu vrate biciklu ima da nagrnu stranci kod nas sa skupim biciklama i da izmisljaju kako im je ukraden

monsterbnt

Cek da vidim sta mi treba pa da i meni to ukradu....
Smrt SVIMA!!!!

zemunboy


monsterbnt

Ne razumem......sta je to uopste?
Smrt SVIMA!!!!

Plazma Keks

sta kuka jebote, bajs je sranje, isto takvo sranje moze da kupi u planet bikeu ili capricosi...

UFF

http://www.tarzanija.com/zene-u-nevolji-faq-fuck/


[rofl]  [clapp]  [kralj]

1. Sipaj gorivo da bi auto i¹ao.
2. Sledeæi put sipaj dizel, æale popizdeo.
3. Ima i neki dizel D2, ne sipaj ni njega, æale se ¹logiro.
4. NEKO ULJE JEBENO TREBA!
5. Neæe dijamant, ne znam koji kurac.
6. Ni maslinovo.
7. Sipaj vodu ponekad.
8. NE U MOTOR!!1
9. Sipaj struju u akumulator.
10. Zovi taksi.


Prosto ne ¾elim da verujem da postoji mu¹karac koji u takvim situacijama ne bi pokazao svu èoveènost sveta, pomogao unesreæenoj ¾eni, odveo je kuæi i jebao u dupe.




Grubo.

Slaninar

"I nemoj sluèajno da si opljunuo, 'oæu da boli!"    [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen


Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

brm-brm

Novi drzavni rekord! Majstor je imao 0.51% alkohola u krvi - 5.1 promila!!!
– Videla sam tog gospodina rano jutros, kad sam prostirala ve¹ – ka¾e ©akira Haliloviæ, majka osmoro dece iz obli¾njeg romskog naselja, i nastavlja:
– Jo¹ je bio svestan kad sam mu pri¹la, taj Gogic. Pitao me da li sam videla neke tablete u vazduhu... tablete na struju, tablete-baterije, tako je ne¹to mrmljao... Kakva struja, pa mi ovde ni struju ni vodu nemamo, rekla je ©akira na¹em novinaru.

http://www.vestisrbija.com/pronadjen-na-keju-sa-rekordnom-dozom-alkohola/2071409

Slaninar

Citat: brm-brm poslato 19 Februar, 2013, 12:13
Novi drzavni rekord! Majstor je imao 0.51% alkohola u krvi - 5.1 promila!!!
– Videla sam tog gospodina rano jutros, kad sam prostirala ve¹ – ka¾e ©akira Haliloviæ, majka osmoro dece iz obli¾njeg romskog naselja, i nastavlja:
– Jo¹ je bio svestan kad sam mu pri¹la, taj Gogic. Pitao me da li sam videla neke tablete u vazduhu... tablete na struju, tablete-baterije, tako je ne¹to mrmljao... Kakva struja, pa mi ovde ni struju ni vodu nemamo, rekla je ©akira na¹em novinaru.

http://www.vestisrbija.com/pronadjen-na-keju-sa-rekordnom-dozom-alkohola/2071409

Bila je slièna fora pre par godina. Tih dana sam furao takav, crveni, duks i dru¹tvo je znalo da imam takav duks!  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

brm-brm

Citat: Slaninar poslato 19 Februar, 2013, 13:43
Citat: brm-brm poslato 19 Februar, 2013, 12:13
Novi drzavni rekord! Majstor je imao 0.51% alkohola u krvi - 5.1 promila!!!
– Videla sam tog gospodina rano jutros, kad sam prostirala ve¹ – ka¾e ©akira Haliloviæ, majka osmoro dece iz obli¾njeg romskog naselja, i nastavlja:
– Jo¹ je bio svestan kad sam mu pri¹la, taj Gogic. Pitao me da li sam videla neke tablete u vazduhu... tablete na struju, tablete-baterije, tako je ne¹to mrmljao... Kakva struja, pa mi ovde ni struju ni vodu nemamo, rekla je ©akira na¹em novinaru.

http://www.vestisrbija.com/pronadjen-na-keju-sa-rekordnom-dozom-alkohola/2071409

Bila je slièna fora pre par godina. Tih dana sam furao takav, crveni, duks i dru¹tvo je znalo da imam takav duks!  :)

Jest, jest, tek sad vidim, hvala na upozorenju. A ko mi je kriv kada ne citam Impresum ''novina''!

Lazic

jbg, i ja sam se par puta upecao...:D

farbach

Lazima nikad kraja. Bolesni Srbi tvrde da je Nato bacio skoro 10 tona uranijuma po nama. Prvo uranijum nije stetanm, drugo skup je. Zasto bi nas gadjali time.

U maju 1999. godine Ujedinjene nacije u celini su sakrile od javnosti ¹okantan izve¹taj Senegalca Bakari Kantea, ¹efa prve misije UNEP-a (Program Ujedinjenih nacija za èovekovu okolinu) o ekolo¹kim posledicama bombardovanja SR Jugoslavije. Ovaj tekst UN nikad nisu objavile, ali su njegovi delovi procurili u javnost zahvaljujuæi sagovorniku “Vesti”, amerièkom nezavisnom novinaru Robertu Parsonsu, izve¹taèu iz meðunarodnih institucija u ®enevi.

On je uspeo da dobije Kanteov izve¹taj od svog izvora u UNEP-u i 17. juna 1999. objavi njegove delove u ¾enevskom dnevniku “Kurijeu” (Le Courrier) pod naslovom “Skriven alarmantni izve¹taj o posledicama bombardovanja Jugoslavije: Otrovi koje UN neæe da vide”. Robert Parsons ekskluzivno za “Vesti” svedoèi o tome kako su se u kancelarijama Ujedinjenih Nacija, u atmosferi unutra¹njeg razdora, cenuzirisali i “frizirali” izve¹taji o zdravstvenim posledicama upotrebe oru¾ja sa OU na Balkanu.

Posle 12 dana boravka u jo¹ bombardovanoj SR Jugoslaviji, u maju 1999, gde je bio sa misijama drugih agencija iz sistema UN, Bakari Kante je UNEP-u podneo izve¹taj koji govori o ekolo¹kom u¾asu: atmosfera i tlo u biv¹oj SR Jugoslaviji trajno su zagaðeni otrovnim materijama zbog bombradovanja industrijsko-hemijskih kompleksa i zbog upotrebe oru¾ja sa osiroma¹enim uranijumom. Izve¹taj je kategorièan u oceni da æe naredne generacije koje ¾ive na bombradovanom tlu patiti od kancerogenih oboljenja, leukemije, biæe poveæan broj spontanih pobaèaja i deformiteta novoroðenèadi.

U izve¹taju Bakari Kantea pi¹e da su zbog bombardovanja prirodu u SR Jugoslaviji zagadile otrovne supstance meðu kojima su najopasniji polihlorobifenili (PCB), visokokancerogeni i odgovorni za imunolo¹ke bolesti. U izve¹taju se nagla¹ava da je jedan litar polihlorobifenila dovoljan da se zagadi milijarda litara vode. PCB se nalazi u elektriènim transformatorskim stanicama i u brojnim naftnim rafinerijama koje su bile meta NATO-a. Dodaje se da je bombardovanje i brojnih fabrika u kojima su upotrebljavani te¹ki metali izazvalo, izmeðu ostalog, i ¹irenje kadmijuma i metilizovane ¾ive (najotrovniji oblik

¾ive). Reè je o metalima koji ostaju otrovni èak i ako se raznesu na prostoru od vi¹e hiljada kilometara. Rezultat: Zatrovan je i Dunav



U osmom poglavlju cenzurisanog izve¹taja Bakari Kantea govori se o zagaðenju koje je prouzrokovala upotreba oru¾ja sa osiroma¹enim uranijumom. “Prema raspolo¾ivim podacima snage NATO-a upotrebile su municiju sa osiroma¹enim uranijumom gaðajuæi vojne i civilne ciljeve. Upotrebljena je municija kalibra 30 milimetara. Ispaljivana je uglavnom iz aviona tipa “A-10″, kao i krstareæih raketa “tomahavk”. Ove rakete mogu da probiju èelik debeo 57 mm.

Njihovo punjenje je radioaktivno i smatra se da sadr¾e uranijum 238, èija radijacija iznosi oko 3,4 Mbq. Uranijum pripada grupi toksiènih elemenata koji ulaze u drugu grupu radionukleida veoma visoke toksiènosti. Ova vrsta municije je nuklearni otpad i njegova upotreba je veoma opasna po zdravlje. Upotreba ove municije ima u¾asne posledice po stanovni¹tvo jer pored telesnih povreda prouzrokuje radiolo¹ku kontaminaciju. Ta kontaminacija ima toksiène i radijacijske posledice koje uzrokuju kancer”, pi¹e u Kanteovom koji je tokom maja 1999. godine upuæenom Generalnom direktoru UNEP-a Klausu Topferu.

Kante dalje navodi: “Prilikom upotrebe (eksplozije) oru¾ja sa osiroma¹enim uranijumom nastaje uranijumski oksid (U308 i UO2) kao i, izmeðu ostalog, veoma reaktivni gasovi radijum i radon. Oksidne èestice su ¹irine izmeðu 0,5 i 5 mikrona i vetar mo¾e da ih raznosi na udaljenost od vi¹e stotina kilometara. Po¹to u regionu Jugoslavije najèe¹æe duvaju severnozapadni vetrovi, to praktièno znaèi da zagaðenje ide od Jugoslavije ka Maðarskoj, Nemaèkoj, Hrvatskoj i Bosni ili ka Albaniji, Biv¹oj Jugoslovenskoj Republici Makedoniji i Grèkoj”.

©vajcarci plaæali za æutanje

Robert Parsons ka¾e da mu je jedan neposredno upuæeni diplomatski izvor preneo da je u julu 1999. jedna grupa ¹vajcarskih nauènika do¹la do jo¹ dramatiènijih zakljuèaka o posledicama OU na Balkanu, nego onih koje sadr¾i zabranjeni izve¹taj Bakari Kantea, krajem maja iste godine. NJihovo istra¾ivanje bilo je deo aktivnosti diplomatske grupe FOCUS koju su èinili ©vajcarska, Austrija, Rusija i Grèka). – Po¹to je ©vajcarska bila ta koja je pokrivala sve tro¹kove, ostali èlanovi grupe su morali da æute – ka¾e Robert Parsons.

Autor zabranjenog teksta upozorava: “Radiolo¹ka i hemijska kontaminacija “ne prave razliku” izmeðu vojnog osoblja koje upotrebljava te rakete, izmeðu ciljeva, teritorija, nevinih civila, medija, grupa koje su tamo kako bi ukazale razne vrste pomoæi, niti se ta kontaminacija zaustavlja na dr¾avnim rampama, niti je vremenski ogranièena. Vreme poluraspada osiroma¹enog uranijuma je 4,5 milijardi godina”.

Boraveæi u Jugoslaviji u maju 1999. dok jo¹ traje bombardovanje, Kante je svedok ekolo¹ke katastrofe. “Ozbiljna ¹teta nanesena je èovekovoj okolini uni¹tavanjem naftnih rafinerija, naftno-hemijskog kompleksa, hemijskim i fabrikama ve¹taèkog ðubriva, farmaceutskim i drugim industrijskim postrojenjima. Veæ postojeæe i potencijalne posledice sukoba te¹ke su po èovekovu okolinu i pogaðaju uglavnom srpski deo SR Jugoslavije. Na Balkanu bi mogli da budu u opasnosti kako stanovni¹tvo tako i priroda. Ako zagaðenje preðe jugoslovensku granicu ono bi moglo da pogodi i druge zemlje u regionu. To takoðe mo¾e da zakomplikuje tragiènu situaciju izbeglica u nekim susednim zemljama”, pi¹e on u izve¹taju koji nikad zvanièno nije objavljen.

“Naselja su najte¾e pogoðena na Kosovu”, istièe Bakari Kante. On zakljuèuje da “su razlièite vrste ciljne meðunarodne pomoæi potrebne” kako bi se SR Jugoslavija suoèila sa posledicama koje je bombardovanje nanelo kako èovekovoj okolini tako i stanovni¹tvu.

LA®I FUNKCIONERA UJEDINJENIH NACIJA

 Klaus Topfer, generalni direktor UNEP-a, naredio je da se od javnosti sklone saznanja o ekolo¹koj katastrofi u Srbiji bez presedana u evropskoj istoriji

Nezavisni amerièki novinar Robert Parsons otkrio je “Vestima” sakriveni izve¹taj UN, koji je napisao jo¹ u maju 1999. godine Senegalac Bakari Kante, tada¹nji ¹ef misije Programa UN za ¾ivotnu sredinu (UNEP), a u kome se upozorava na straviène posledice bombardovanja Srbije municijom punjenom osiroma¹enim uranijumom. Robert Parsons, sa kojim smo razgovarali u sedi¹tu UN u ®enevi, ka¾e da je lako pogoditi za¹to je izve¹taj Kantea sklonjen od javnosti po nareðenju Klausa Topfera, generalnog direktora UNEP-a.



Ozraèena hrana

U cenzurisanom izve¹taju Bakari Kante je takoðe upozorio: “Bombardovanje NATO-a dogodilo se u vreme setve poljoprivrednih kultura od ¾ivotnog znaèaja za stanovni¹tvo – kukuruza, suncokreta, soje, ¹eæera, ¹eæerne repe i povræa. Baèeni osiroma¹eni uranijum uticao je na kvalitet vazduha, tla, vode, ¹to je imalo, kako dugoroèno tako i kratkoroèno negativne posledice po lanac ishrane”.

ISTINA SE NE MO®E SAKRITI: Robert Parsons

- Dok je NATO na sve strane trubio o svojoj “humanitarnoj intervenciji” izve¹taj o kome reè govorio je o ekolo¹koj katastrofi bez presedana u evropskoj istoriji – ka¾e Parsons. On podseæa da su u maju 1999. godine predstavnici razlièitih organizacija UN, meðu kojima i UNEP, oti¹li u misiju u SR Jugoslaviju i da je nakon toga svaka agencija ostalima trebalo da po¹alje svoj izve¹taj.

- Dogodilo se ne¹to neobièno – o izve¹taju misije UNEP-a niko nije govorio. Èim je predat je izve¹taj klasifikovan u UN i sklonjen od javnosti i verovatno zavr¹io u sedi¹tu UNEP-a u Najrobiju. Nijedna od humanitarnih organizacija u ®enevi nije bila u toku dogaðaja, pa èak n zaposleni u sedi¹tu UNEP-a u ®enevi – tvrdi Parsons.

- Dobio sam izve¹taj Bakari Kantea od mog kontakta iz UNEP-a. On mi je dao ¹ifru za upotrebu ma¹ine za fotokopiranje i ja sam brzo od¹tampao tridesetak kopija. ®enevski “Kurije” 17. juna 1999. ustupio mi je èitavu stranu i ja sam preneo sve ¹to se nalazilo u ovom cenzurisanom tekstu – otkriva Parsons.

Po¹to su proèitale èlanak u “Kurijeu” agencije UN koje su uèestvovale u misiji u SR Jugoslaviji obraæaju se ovom novinaru umesto UN, tra¾eæi da im po¹alje èitav Kanteov izve¹taj jer su od UNEP-a dobile nepotpun tekst. Zatim je organizovana konferencija za ¹tampu na kojoj je naravno pitao Klausa Topfera, generalnog sekretara UNEP-a, za¹to je Kanteov izve¹taj sklonjen od javnosti.



- Topfer je odgovorio da je izve¹taj objavljen i da ni¹ta nije sakriveno od javnosti. Ja sam onda rekao da je izve¹taj objavljen zato ¹to sam ga ja objavio. “Da. I u èemu je problem?”, pitao je Topfer. Rekao sam mu da je time li¹io druge agencije izve¹taja Bakari Kantea iako je mandat misije UNEP-a u SR Jugoslaviji zahtevao da se taj tekst svima po¹alje. Topfer je na to odgovorio da su sve agencije dobile kopiju izve¹taja. “Pa naravno da su ga dobile kad sam im ga ja poslao!”- rekao sam na ¹ta je Topfer hladno ponovio: “Pa dobro, dobili su izve¹taj – u èemu je problem?”- iznosi detalje s konferencije za ¹tampu Robert Parsons.

Seæajuæi se ove neslavne epizode iz hronike Ujedinjenih nacija, Parsons dodaje da je konferencija za ¹tampu, odr¾ana u junu 1999. u sedi¹tu UN u ®enevi, trajala skoro sat vremena i da je Topfer napustio salu mokar od znoja.

Baèeno 9,45 tona nuklearnog otpada

Robert Parson ka¾e da su se veæ u februaru 2000. godine podaci holandske vlade u glavnim crtama podudarali sa podacima amerièke nevladine organizacije MTP (Military Toxic Project). MTP je naime u januaru 2000. godine tra¾ila od vlade SAD da skine oznaku tajnosti sa dosijea o upotrebi OU na Kosovu. MTP je dobila dosije 30. januara 2000. godine i na osnovu njega, ova NVO je izraèunala

da je na Kosovo baèeno 9,45 tona nuklearnog otpada.



Isekli 72 stranice teksta

Prvobitnoj verziji izve¹taja koji je podnela Balkanska radna grupa (BTF), u zavr¹nom poglavlju dugom 72 stranice “odseèeno” je 70 stranica. Taj deo objavljen je naknadno na Internetu ali je trebalo znati pronaæi ga. Trebalo je naæi sajt UNEP-a, zatim Balkan Task Force, a onda jo¹ dve odrednice da bi se do¹lo do tih 70 iseèenih stranica koje su objavljene kao aneks. Oni koji su èitali zvanièni izve¹taj nisu mogli da znaju da postoji deo koji nedostaje i koji je u aneksu – obja¹njava Robert Parsons.

- Misleæi da ga ne èujem i ne razumem rekao je na nemaèkom svom saradniku: “Ali oni mi ne veruju.” Uzvratio sam na nemaèkom: “Naravno da vam ne verujem. La¾ete!” – dodaje amerièki novinar.

Parsonsov tekst objavljen u ¾enevskom “Kurijeu” oèigledno je iznervirao generalnog direktora UNEP-a Klausa Topfera, ali veæih posledica nije bilo. Izve¹taj Bakari Kantea u celini je cenzurisan i nikada se nije pojavio na zvaniènoj internet prezentaciji UN kao da nije ni postojao.

UNEP je zatim u jesen 1999. godine osnovao Balkansku radnu grupu – BTF (Balkans Task Force) èiji je zadatak bio da izradi “definitivni izve¹taj” o ekolo¹kim posledicama bombardovanja. Na èelo ove grupe imenovan je Peka Havisto, biv¹i finski ministar ekologije. Robert Parsons ka¾e da su i u sluèaju ovog drugog izve¹taja radile cenzorske makaze. – Ovaj drugi izve¹taj takoðe je prepravljao Robert Bise (Robert Bi¹et), portparol i desna ruka Klausa Topfera, generalnog direktora UNEP-a – tvrdi Robert Parsons.

DECA SE IGRALA NA OZRAÈENIM TENKOVIMA

 Da bi minimizirali nalaze o posledicama koje donosi baèeni uranijum na Srbiju, dozvoljen pristup pogoðenim mestima

Robert Parsons, amerièki novinar, imao je brojne neprijatnosti zbog obelodanjivanja izve¹taja UN, koji je sakriven od javnosti, a u kome se iznose nepobitne èinjenice o straviènim posledicama bombardovanja Srbije municijom punjenom osiroma¹enim uranijumom.

NA LISTI ZATROVANIH GRADOVA: Novi Sad tokom bombardovanja

8. oktobra 1999. do¹ao u sedi¹te Balkanske radne grupe (BTF), koja je imala zadatak da napravi definitivan izve¹taj o ekolo¹kim posledicama bombardovanja. Poslu ove grupe prethodila su ¹okantna saznanja Senegalca Bakari Kantea do kojih je do¹ao Parsons i objavio ih u ¹vajcarskom listu “Kurije”.





On je tog 8. oktobra do¹ao u palatu UN u ®enevi kako bi dobio kopiju izve¹taja Balkanske radne grupe pre objavljivanja. Lièno ga je u hodniku doèekao Robert Bise, portparol i “desna ruka” Klausa Topfera, generalnog direktora UNEP-a (Programa UN za za¹titu ¾ivotne okoline), èije su makaze debelo cenzurisale ovaj izve¹taj. Bise je tom prilikom Parsonsu zabranio svaki kontakt sa ekipom Peka Havista, koji je bio na èelu Balkanske radne grupe.

Napisan u stilu “da, ali…”, ovaj zvanièni izve¹taj UNEP-a sadr¾i sasvim suprotne zakljuèke od onih koji se mogu proèitati u “zabranjenom” Kanteovom izve¹taju.

“Na¹i nalazi govore da sukob na Kosovu nije izazvao ekolo¹ku katastrofu koja je pogodila oblast Balkana. Ipak, detektovano zagaðenje je na nekim odredi¹tima ozbiljno i moglo bi da ugrozi ljudsko zdravlje”. Navode se Panèevo, Kragujevac, Novi Sad i Bor kao mesta u kojima je utvrðeno zagaðenje zbog bombradovanja, ali se nagla¹ava da je deo tog zagaðenja nastao “pre bombardovanja” zbog dugoroènih propusta u skladi¹tenju opasnih otpadaka. Jo¹ se ka¾e da je “u zagaðenim oblastima neophodno preduzeti mere za¹tite okoline i èi¹æenje kako bi se izbegle ¹tetne posledice po ljudsko zdravlje, kao i dugoroène ¹tete u ¾ivotnoj sredini”. Vrhunac konfuzije je preporuka da treba onemoguæiti prilaz kontaminiranim mestima posle koje se navodi da kontaminirana mesta nisu mogla da budu identifikovana. Pri tom, misija UNEP-a nije sa terena donela nijedan uzorak tla ili pra¹ine sa tenkova JNA na kojima su se sudeæi prema fotografijama zapadnih agencija deca slobodno igrala.



SMRT PO SRBIJI SEJALI “TEHNIÈKOM GRE©KOM”

 Tek posle velikog pritiska javnosti Amerikanci priznali da je municija punjena “prljavim” uranijumom, najopasnijim po ljude i okolinu



Kad je do¹ao na èelo Balkanske radne grupe (BTF), koja je imala zadatak da napravi novi izve¹taj o posledicama bombardovanja Srbije osiroma¹enim uranijumom tokom 1999.

ZNAO ÈIME SU PUNJENE BOMBE: Srbija je bombardovana u vreme dok je Bil Klinton bio u Beloj kuæi

Te godine, Peka Haavisto je doveo jo¹ dva Finca, Henrika Slotea i Pasia Rinea.

- Bila je to zaista izvanredna ekipa koja je shvatila su¹tinu situacije u kojoj se na¹la, a koja mo¾e da se svede na sledeæe: dok su oni ¾eleli da objave istinu, NATO je hteo da je sakrije. Kad god su poku¹ali ne¹to da istra¾e, na¹li su na meti NATO-a. UNEP je dakle bio pod vojnim pritiscima. Haavisto i njegovi saradnici razmi¹ljali su na sledeæi naèin: “Ukoliko poku¹amo da uradimo posao kako treba, biæemo smenjeni i istra¾ivanje æe biti zaustavljeno. Bolje je onda da uradimo ne¹to, da otkrijemo bar deo istine” – obja¹njava Parsons.

Zahvaljujuæi takvom naèinu rada Haavistove ekipe, upravo je Balkanska radna grupa u okviru UNEP-a bila ta koja je 16. februara 2001. uzbunila svetsku javnost objaviv¹i da je na Kosovo baèen “prljavi” uranijum. Tada je saop¹teno da je analiza 340 uzoraka tla, vode itd. pokazala prisustvo transuranijumskih elemenata kao U-236 i tragove plutonijuma i fisionog procesa. Prisustvo plutonijuma potvrdile su dve laboratorije – ©vedski institut za radiolo¹ku za¹titu i ©vajcarska laboratorija AC-Speiz.

Ne mogav¹i da porekne prisustvo visokotoksiènog plutonijuma, Klaus Topfer, generalni direktor UNEP-a, poku¹ao je da umiri javnost dobiv¹i nauèno “pokriæe” za svoje tvrdnje od ¹vajcarske laboratorije AC -Speitz. “Prema oceni ¹vajcarske laboratorije AC-Speiz ovi najnoviji nalazi o sastavu osiroma¹enog uranijuma predstavljaju nebitne promene kad je reè o proceni radiolo¹ke situacije i ne treba da budu razlog za uzbunjivanje”, napisao je Topfer u zvaniènom saop¹tenju UNEP-a od 16. februara 2000. godine.


Lazic

#3835
Zna¹ koliko te volim, i ne bih da se pokenjam na gore napisano jer je na¾alost istina, ali mislim da smo mi sami krivi za to... [facepalm]

Da smo '98-me pustili amere na Kosovo, ni¹ta od toga ne bi bilo(oni bi se smarali sa ovk), a al kaida bi ih dizala u vazduh samo tako...[facepalm]

Negde sam proèitao da je tada, a i danas kad malo bolje razzmislim, amerima oèajno trebala neka teritorija naseljena prete¾no muslimanima,

a da ne vièu po ceo dan, smrt americi...:o

farbach

Lazice nemoj biti malo dete. Istorija ne pocinje od devedesetih. Plan za napad na Srbiju je napravljen puno vremena pre nego sto je Slobodan Milosevic postavljen na mesto odakle im moze doneti najvise koristi, a i njegovo postavljanje je deo plana. Kao sto vec napisah, zaludno je nadanje muve da ce se pomeranjem ka sredini mreze umiliti pauku i da ce je ovaj konacno zavoleti.

Lazic

Znam bre sve, onaj je 2 godine bio direktor Beobanke u Njujorku, recimo od '82-84-te i mislim da su ga tada vrbovali, po¹to je sve, ali ba¹ sve radio njima na ruku... Do pred kraj...[facepalm]

Ono ¹to ne zna puno ljudi da je jo¹ uvek veæim delom '97-me godine ovk bila na fbi-ajevoj listi teroristièkaih organizacija sa sve al kaidom i da su je skinuli sa te liste tek u januaru 98-me, a da je do tada ono po¾arevaèko govno imalo odre¹ene ruke da re¹i situaciju na kosovu, ali retard nije umeo, a onda mu se zbog sujete diglo da im tera inat...[facepalm]

I onda je na¹im kurcem mlatio po trnju, tj osiroma¹enom uranijumu...

farbach

Kada smo kod ustupaka, zajebali smo sa Kosovom, ali smo se iskupili odricanjem od bosanskih Srba, pretapanjem celokupnog naoruzanja u Sartidu, pretapanjem celokupne industrije u Sartidu. Slanjem u Hag svih umesanih u rat do nivoa kucnih ljubimaca. Maniti Vuk je potpisao da mogu da koriste zemlju i resurse po svom nahodjenju. Odrekli smo se Srba se severa Kosova i u toku je prepustanje Vojvodine Austrougarskoj. Malo li je ustupaka. Da li smo nagradjeni i za jedan.
Procitaj ultimatum iz 1914 i onaj iz Rambujea i uporedi. Ista ih je ruka pisala? ili um? I sada pevaci pesmice "U svetu postoji jedno carstvo, carstvo u kom caruje drugarstvo..." misle da bi ziveli u hipi komuni da smo im dali Kosovo. To ti je kao da mislis da ces izbeci batine od lika koji hoce da ti proda ciglu za 100 e. Ostaces i bez 100 e a batine ne ginu. Zasto? Zato sto moze.

Lazic

Bar bi zaobi¹li osiroma¹eni uranijum...:o [facepalm]

Juna '99-te, englezi prvi uleleteli u Trepèu...[neampojma] Posle saznam da smo je nacionalizovali od istih '45-te i da su kenjali milo¹eviæu od '91-ve da im vrati...

neæemo mi skoro imati nekoga ko æe da vodi ovu zemlju slalomom izmeðu velikih...