Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 7 gostiju pregledaju ovu temu.


Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

balcan girl

UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

UFF


Slaninar

Citat: UFF poslato 09 Februar, 2013, 17:09
http://gasparevic.wordpress.com/2013/02/09/carina-i-pdv-u-zemlji-srbiji/

©ta reæi, osim "znam ja nas, jeb'o ti nas". Srbin svugde tra¾i rupu, a dr¾ava opet oèekuje da svugde tra¾i¹ rupu. Onda i ako si po¹ten, oèekuju da si muvao. Kao onaj ciga iz Prety Diane: "oni uvek raèunaju da natopimo karton, ali nikad ne mogu toliko da nam zaraèunaju koliko mi mo¾emo da natopimo!"  Znam dosta finih, porodiènih ljudi, po¹tenih, koji su pravili ugovore na cifre manje od onih koje su zaista platili, upravo zbog carine, pa podmazali na carini da "ipak proðe".  Dizanje kilometra¾e pri uvozu, pa  posle vraæanje je kod nas rutinsko - podrazumeva se.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Taraba

Opet ti... pa pusti ljude barem jednom da pljuju Srbiju bez tvog ometanja... stvarno. [sutirakamen]
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Gašpar

Citat: Slaninar poslato 09 Februar, 2013, 17:30
Citat: UFF poslato 09 Februar, 2013, 17:09
http://gasparevic.wordpress.com/2013/02/09/carina-i-pdv-u-zemlji-srbiji/

©ta reæi, osim "znam ja nas, jeb'o ti nas". Srbin svugde tra¾i rupu, a dr¾ava opet oèekuje da svugde tra¾i¹ rupu. Onda i ako si po¹ten, oèekuju da si muvao. Kao onaj ciga iz Prety Diane: "oni uvek raèunaju da natopimo karton, ali nikad ne mogu toliko da nam zaraèunaju koliko mi mo¾emo da natopimo!"  Znam dosta finih, porodiènih ljudi, po¹tenih, koji su pravili ugovore na cifre manje od onih koje su zaista platili, upravo zbog carine, pa podmazali na carini da "ipak proðe".  Dizanje kilometra¾e pri uvozu, pa  posle vraæanje je kod nas rutinsko - podrazumeva se.

Znam ja to vrlo dobro, ali Nemaèka potvrda o povraæaju MwSt se jednostavno ne falsifikuje. Ok je da ne prihvate fakturu, povraæaj poreza malo te¾e.

AndreyRR

e pa ne moze da se jebes za male pare

Major

Ne znam Gaso sto si se iznervirao kad je sve kod nas izvrnuto. Da si me zvao ja bi ti lepo rekao da to ne moze da prodje makar ti imao papir i predsednika Nemacke na kome pise da ti ga je on licno prodao za te novce ;)



dzimika

ne dize se kilometraza pre carine jer skoro svaki auto koji dolazi ima bar duplo ako ne i troduplo vise km od onoga sto mu pise, sa tih "pravih" kilometraza su spusta do 300000km zbog carine ili se spusta ispod da bi u carinskom listu pisalo kako je ta km i onda prodaje kupcu pricu kako je doteran sa tom kilometrazom, cak eto pise i u carinskom listu
jeste milion, da je tako moj zet ne bi kupio zemljiste i sagradio 3x vecu kucu nego sto je bila

Gašpar

Nema¹ pojma, km se duplira pre uvoza  ;)

dzimika

nema potrebe da se duplira kad se dovoze kola sa po 400000, 500000km
retko ko dize kilometrazu, to je mozda 1 od 1000, pricao sa zetom

UFF

dzmika znas koja je km bila na mom transalpu
a gasa je kupio 2 godine star auto jbg kad mislis da je presao pola miliona?

dzimika

ja ne pricam o automobilima koje uvozis za sebe
vec o kolima koja se generalno uvoze od strane raznih placeva i slicno

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu


prpa_zr



mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

UFF

ja nasao posao iz snova
besplatna hrana i smestaj gledas filmove igras igre i kenjas po forumu za dobre pare
http://www.24sata.rs/vesti/svet/vest/posao-iz-snova-cuvar-pustog-ostrva-za-23-000-evra-godisnje/75331.phtml