Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 9 gostiju pregledaju ovu temu.

Hohštapler

Sushtina moje priche je, ne treba nama NIKO, ni EU ni Rusi, mozhemo i bez njih, samo kad bi smogli snage da se dovedemo u red....
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Plazma Keks

zar lenjin nije krenuo samo sa prinudnim radom ljudi koji nisu hteli da rade, a da je posle tek staljin poceo da tamani sve redom?

andrej, srbija se nalazi na takvoj geografskoj poziciji da smo svima na putu i zato nas nikad niko nece ostaviti na miru. zato nam trebaju i saveznini

pit

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 22 Januar, 2013, 21:25
Sushtina moje priche je, ne treba nama NIKO, ni EU ni Rusi, mozhemo i bez njih, samo kad bi smogli snage da se dovedemo u red....

   Da to bi i ja najvise voleo da je tako....ali realno bi bilo izvodljovo da nas je 100 milona i da imamo nuklearno oruzje.Ovako ...mali ,slabi.siromasni....smo prinudjeni da dozvoljavamo da nam se mesaju u zivote i odredjuju sta i kako treba da radimo.

Boban_m

Ma ne mora ni toliko. Dovoljno nas je bilo 22 miliona, jedinstvena JNA i osmjeh na sve strane svijeta da se niko spolja nije usudio da rovari znacajnije. Umalo da zaboravim, ovom nedostaje ravnoteza sila i jednacina je kompletna.

Lazic

E, moj Bobane, da nas je onomad bilo vi¹e normalnih, gde bi nam bio kraj....[facepalm]

Plazma Keks

i da tito nije omogucio siptarima autonomiju na kosovu..

Boban_m

Ma pamet nije problem, pameti nikad nismo dosli ;D. Da je ravnoteza sila ostala, jos bi nosali crvene pasose i plazili se Rumunima, Bugarima, Madjarima, Cesima, a bogami bi pljuvali kospice i po nekima koji sad odlucuju ko ce u kolo a ko ne.

mareskin

Citat: pit poslato 22 Januar, 2013, 21:28
Citat: Andrej_Hotstepper poslato 22 Januar, 2013, 21:25
Sushtina moje priche je, ne treba nama NIKO, ni EU ni Rusi, mozhemo i bez njih, samo kad bi smogli snage da se dovedemo u red....

    Da to bi i ja najvise voleo da je tako....ali realno bi bilo izvodljovo da nas je 100 milona i da imamo nuklearno oruzje.Ovako ...mali ,slabi.siromasni....smo prinudjeni da dozvoljavamo da nam se mesaju u zivote i odredjuju sta i kako treba da radimo.

Kad bi nekako svi mogli pomalo da se uèipimo i da se kupi ta nuklearka?
Mislim, koliko to mo¾e da ko¹ta?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

pit



      Pa i ja to mislim....pa ne moz da kosta milion.

Plazma Keks

jbt, ondasnja YU je imala sve kapacitete da napravi nuklearku, da jeste, sada bi verovatno i dalje postojala YU i bila bi verovatno puna para, jer niko se ne bi kacio sa zemljom koja poseduje nuklearke...

Boban_m

Citat: mareskin poslato 22 Januar, 2013, 21:52
Citat: pit poslato 22 Januar, 2013, 21:28
Citat: Andrej_Hotstepper poslato 22 Januar, 2013, 21:25
Sushtina moje priche je, ne treba nama NIKO, ni EU ni Rusi, mozhemo i bez njih, samo kad bi smogli snage da se dovedemo u red....

    Da to bi i ja najvise voleo da je tako....ali realno bi bilo izvodljovo da nas je 100 milona i da imamo nuklearno oruzje.Ovako ...mali ,slabi.siromasni....smo prinudjeni da dozvoljavamo da nam se mesaju u zivote i odredjuju sta i kako treba da radimo.

Kad bi nekako svi mogli pomalo da se uèipimo i da se kupi ta nuklearka?
Mislim, koliko to mo¾e da ko¹ta?

Imam covjeka u Sibiru, mota armaturu tamo, reci cu mu da se raspita, pa ako ne bude mnogo da uzmemo jednu, a? ;D

pit



        A moz da kupimo crvenu zivu pa da sami smuckamo nesto jeftinije ce da nam izadje.

mareskin

Danas prièam sa drugarom o tome koliko je neverovatno kako gubimo medijski rat protiv svih. Da li je moguæe da dr¾ava ne mo¾e da omoguæi nekim ljudima, realno, mala sredstva da se pozabave internet propagandom. A zatim i medijskom propagandom. Ru¹e se spomenici od kraja bombardovanja, ubijeni su ljudi, proterani itd. Kulturno nasleðe opasano ¾icom itd. Da li je stvarno moguæe da smo 12 godina nesposobni da organizujemo medijski odgovor i da iskoristimo istinu sa terena?

Znam da nije lako promeniti svest ljudi ili shvatanje, ali mi se izgleda i ne trudimo. Jebote hrvati protera¹e tolike ljude i ulaze u EU iako nisu ispunili ni jedan uslov koji se nama postavlja. Albanci isto tako.

Mo¾da sam mnogo naivan, ali meni ovo nije nimalo normalno stanje stvari. Kao da neko konstantno i namerno ne ¾eli da se donesu bilo kakva re¹enja koja su dobra za ovu zemlju i ovaj narod. Da li je moguæe da se u ovoj dr¾avi sa ovolikom administraicjom mo¾e voditi samo jedan posao godi¹nje?

Jedne godine borba protiv organizovanog kriminala, druge godine zakon o saobraæaju, treæe godine Kosovo... Ispada da jedni te isti ljudi treba da re¹avaju sve ove probleme, pa po¹to ih je malo rade jedan posao godi¹nje, a mi zaposlenih u administraciji kao ¹a¹e.

Ljudi skoro ni¹ta ne funkcioni¹e kako treba, a sve ¹to treba uraditi je dati struènim ljudima da re¹e i organizuju svoje sektore.

Prost primer je predaja poreskih PDV prijava elektronskim putem. Kao programeru nije mi jasno za¹to je sistem uraðen kao te¹ko sranje. Trebalo mi je 3 sata da predam 12 PDV prijava, a nisam ukucao ni jedan broj jer sam napravio da se podaci izvezu u XML format i tako importuju. Da sam morao da ukucavam brojeve to bi trajalo i du¾e. Server poreske uprave je spor kao pu¾, a softver koji se koristi je toliko bagovit i spor da to nije normalno. Koliko sam problema imao sa tim za to vreme samo ja znam. I sve sam uspeo da re¹avam zahvaljuhuæi znanju koje imam, a koje ostali korisnici nemaju.

Hoæu da ka¾em, ako jednoj dr¾avi nije bitan poreski sistem koji bi trebalo da puni bud¾et... onda ¹ta da oèekujemo?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Plazma Keks

jedno veliko NISTA.
to je sve sto je u srbiji uradjeno, NISTA. prosla vlada je samo srala po milosevicu(koji naravno nije bio cvecka), a nije se nista razlikovala od njega, sem sto je bila proevropski nastrojena. svim ostalim cime se bavila je bila kradja, kradja i kradja. od nove ne ocekujem nista vise.. ali nadam se da cu se prevariti
sartid koje je vredeo skoro celu milijardu evra je prodat USSteel-u za smesnih trideset miliona evra!!! u tom trenutku su nemci i austrijanic nudili vise para za sartid ali nisu dobili na tenderu.
magnohrom je prodat tamo nekima koji su samo rasprodali masine u staro gvozdnje a nista nije bilo ucinjeno da se to spreci.
koridor deset se pravi i pravi i stalno obecava kako ce do kraja ovog i kraja onog biti gotov.
most na adi kosta preko 500000000e, a da kinezi u isto vreme prave most od zemun-borca za nekih sto miliona...
i tako dalje...

Boban_m

Citat: mareskin poslato 22 Januar, 2013, 22:04
Mo¾da sam mnogo naivan, ali meni ovo nije nimalo normalno stanje stvari. Kao da neko konstantno i namerno ne ¾eli da se donesu bilo kakva re¹enja koja su dobra za ovu zemlju i ovaj narod.
Pa naravno da ne zeli, ambasade nekih zemalja rade u 3 smjene, ne bi li odrzali nestabilnu situaciju bar toliko dok ne cementiraju svoje Interese. Jaki igraci u lokalu znace sporiji i skuplji proces uspostavljanja Interesa.

Citat: mareskin poslato 22 Januar, 2013, 22:04
Prost primer je predaja poreskih PDV prijava elektronskim putem. Kao programeru nije mi jasno za¹to je sistem uraðen kao te¹ko sranje. Trebalo mi je 3 sata da predam 12 PDV prijava, a nisam ukucao ni jedan broj jer sam napravio da se podaci izvezu u XML format i tako importuju. Da sam morao da ukucavam brojeve to bi trajalo i du¾e. Server poreske uprave je spor kao pu¾, a softver koji se koristi je toliko bagovit i spor da to nije normalno.
E to su ti prijatelju Javne Nabavke. Tu vec spoljni faktor ne mora nista da radi, dovoljno je pustiti alave politicare da raskrcme poveliki deo drustvenog proizvoda za licnu i plemensku (stranacku) korist kradjom u javnim nabavkama, a naocigled zblanutog naroda koji jos uzdise za Vodjom (bilo kojim, samo da je veliki i strasan),  i sta ce ti veci dusmanin.

AndreyRR

sve ovo se radi smisljeno tako da......

Plazma Keks

....treba baciti nekoliko hidrogenskih bombi

Uncle Bob

VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

AndreyRR

definitivno smo najusranija zemlja na svetu

Plazma Keks

Citat: AndreyRR poslato 22 Januar, 2013, 22:33
definitivno smo najusranija zemlja na svetu
nismo, ima i gorih