Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

Milomir27

Citat: monsterbnt poslato 17 Oktobar, 2012, 10:29
Ma poskupelo i tamo.....sad ti treba cak 300 din za ceo obrok sa dezertom.....picke
:o :o :o kuda ide ovaj svet

MIGE

Citat: Milomir27 poslato 17 Oktobar, 2012, 10:31
Citat: monsterbnt poslato 17 Oktobar, 2012, 10:29
Ma poskupelo i tamo.....sad ti treba cak 300 din za ceo obrok sa dezertom.....picke
:o :o :o kuda ide ovaj svet
mislim,stvarno..pa sta ce sad jesti?govna?

monsterbnt

Citat: MIGE poslato 17 Oktobar, 2012, 10:32
mislim,stvarno..pa sta ce sad jesti?govna?

nadam se...mislim......mogli bi i oni malo
Smrt SVIMA!!!!



pit

Citat: Slaninar poslato 17 Oktobar, 2012, 07:11
Citat: MILJAN poslato 16 Oktobar, 2012, 21:46
Ma hap¹enja...Da hoæe za 20 dana bi pohapsili sve separatiste u NP i Vojvodini...Imaju oni dokaze ko za koga i ¹ta radi..Ali ne preduzimaju...Zna se za¹to....

Nemoj da sere¹ po Vojvodini. Kamo sreæe da su svi separatisti kao ti vojvoðanski "separatisti". Najveæa stopa naplate poreza, komunalija, re¾ija. Najveæa stopa odziva na mobilizaciju. U vojsci sam bio s bratom mad¾arom, dok su neke vajne patriote hvatale krivine.

Autonomija je druga prièa, al' to ti ne mo¾e¹ da shvati¹, uz sve du¾no po¹tovanje obrazovanaja i inteligencije.

              Aj ispricaj nam tu drugu pricu o autonomiji iz ugla jednog vojvodjanina bas me intereseuje.Nisam sarkastican i necu prepucavanje samo objasnjenje ako moze.

ljilja-pei

Na kraju æe sve biti dobro. Ako nije dobro, znaèi da jo¹ nije kraj.

farbach

Novi sistemu nala¾e vozaèu da u roku od nedelju dana od uèinjenog prekr¹aja uplati iznos kazne mariborskoj gradskoj policiji. Kazne se kreæu izmeðu 40 do 1.200 evra, u zavisnosti od visine prekoraèenja dopu¹tene brzine.

Uznemirenje javnosti izazvao je, meðutim, podatak da æe od naplaæenih kazni samo osam odsto iæi u gradski bud¾et, a preostala 92% na raèun privatne firme koja je sa gradom sklopila ugovor o javno-privatnom partnerstvu. Firma se ovim ugovorom obvezala da æe umesto Maribora modernizovati i obnoviti semafore u tom, drugom po velièini, slovenaèkom gradu, ¹to æe ko¹tati oko 50 miliona evra. Za uzvrat, dobila je desetogodi¹nju koncesiju na sankcionisanje saobraæajnih prekr¹ilaca.

Koncesija se nakon isteka mo¾e produ¾iti za jo¹ pet godina ako se sistem do tada ne otplati kroz naplaæene kazne. Tako je privatna firma na 14 raskrsnica u gradu postavila posebne automatske ureðaje za merenje brzine, a planira se postavljanje i na jo¹ devet lokacija.

Novi sistem ka¾njavanja poèeo je da radi u utorak, 16. oktobra, a za ne¹to vi¹e od 24 sata zabele¾eno je oko 5.000 prekr¹aja. Radari postavljeni ispred semafora za sada bele¾e prekoraèenje brzine svakog automobila i fotografi¹u njegovu registarsku tablicu, a predviðeno je da u iduæoj fazi sistem poène da registruje i prekr¹aje prolaska kroz crveno svetlo.


Sta ce biti kada Djilas ovo procita?

ljilja-pei

Na kraju æe sve biti dobro. Ako nije dobro, znaèi da jo¹ nije kraj.

MIGE

Citat: ljilja-pei poslato 18 Oktobar, 2012, 18:49
http://www.mooshema.com/2012/10/18/miodraze-kosticu-jedite-gmovna/
kako nasi ljudi vise ne shvate da ovo sto nam se desava nije teorija zavere vec realnost nasa?jebu nas sotone odavno,poceli su od milosevica,to im je bio pocetni izgovor  ;)

Slaninar

Citat: pit poslato 17 Oktobar, 2012, 17:01
              Aj ispricaj nam tu drugu pricu o autonomiji iz ugla jednog vojvodjanina bas me intereseuje.Nisam sarkastican i necu prepucavanje samo objasnjenje ako moze.

Da¹ novèanik, kuæu, kola, privatan posao - sve na raspolaganje i upravljanje siroma¹nijem roðaku. Da ti da koliko treba, uzme koliko hoæe. Sve æe ti se samo kasti.

Dosta su dobri tekstovi Dimitrija Boarova iz devedesetih na temu gazdovanja i ekonomske politike. Ako ima¹ volje i ¾ivaca i ako i ima na Netu uop¹te.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

MIGE

Citat: Slaninar poslato 18 Oktobar, 2012, 19:48
Citat: pit poslato 17 Oktobar, 2012, 17:01
              Aj ispricaj nam tu drugu pricu o autonomiji iz ugla jednog vojvodjanina bas me intereseuje.Nisam sarkastican i necu prepucavanje samo objasnjenje ako moze.

Da¹ novèanik, kuæu, kola, privatan posao - sve na raspolaganje i upravljanje siroma¹nijem roðaku. Da ti da koliko treba, uzme koliko hoæe. Sve æe ti se samo kasti.

Dosta su dobri tekstovi Dimitrija Boarova iz devedesetih na temu gazdovanja i ekonomske politike. Ako ima¹ volje i ¾ivaca i ako i ima na Netu uop¹te.
nervira me sto smo jedna zemlja a ne vaze ista pravila za sve...dosta se razlikuju n.s i bgd...recimo...srbija uzima sve od vojvodine a opet su tamo malo drugaciji zakoni i pravila..stvarno nerazumem nase politicare  [ludak]

farbach

Ja sam iz Srema, Vojvodina. Sta to Srem da Srbiji? Sirotinja na sve strane. Industrija 0, struja 0, ostaje zito i svinje. BDP Vojvodine je manji nego Srbije, dobro, znam da je za to kriv zlocinacki sistem Slobodana Milosevica, ali energija uvek ide u smeru sintropije. Uzme se tamo gde ima vise. Ne vidim to Vojvodjansko bogatstvo, ako ne racunam Cankove kumove. Vojvodjaneri zive samo u Novom Sadu, ostalo je sirotinja kojoj je pun kurac svih, i srvenih i crnih i zutih i ovih novih u duginim bojama. Najlakse je manipulisati glupacima pricom da bi mi bili enormno bogati da nas ovi ne kradu, a vise je Kostic ukrao Vojvodini nego cela Srbija. Imali su fore 12 godina i vidimo rezultat. Nula. Fabrike pozatvarane, selo unisteno. Ko je odgovran? Sloba? Nego valja praviti drzavu, otvarati ambasade po svetu, svrckati se malo na tudjoj grbaci.

dzimika

Citat: farbach poslato 18 Oktobar, 2012, 20:20
Ja sam iz Srema, Vojvodina. Sta to Srem da Srbiji? Sirotinja na sve strane. Industrija 0, struja 0, ostaje zito i svinje. BDP Vojvodine je manji nego Srbije, dobro, znam da je za to kriv zlocinacki sistem Slobodana Milosevica, ali energija uvek ide u smeru sintropije. Uzme se tamo gde ima vise. Ne vidim to Vojvodjansko bogatstvo, ako ne racunam Cankove kumove. Vojvodjaneri zive samo u Novom Sadu, ostalo je sirotinja kojoj je pun kurac svih, i srvenih i crnih i zutih i ovih novih u duginim bojama. Najlakse je manipulisati glupacima pricom da bi mi bili enormno bogati da nas ovi ne kradu, a vise je Kostic ukrao Vojvodini nego cela Srbija. Imali su fore 12 godina i vidimo rezultat. Nula. Fabrike pozatvarane, selo unisteno. Ko je odgovran? Sloba? Nego valja praviti drzavu, otvarati ambasade po svetu, svrckati se malo na tudjoj grbaci.
e sad ti to pokusaj da objasnis onim autonomasima iz LSV kojima je canak isprao mozak i koji na svakom partijskom sastanku jednu te istu pricu prica
nemoguca misija
uvek ce neko misliti da je onaj tamo bas u njegovom kraju najvise ukrao a ne mogu da shvate da kradu na sve moguce nacina i svuda

ЯЭВОЛУТИОН

@ slaninar
Jako je zanimljivo tvoje vidjenje...Ja imam neke burazere....rodbinu, babu tetke, svasta nesto po vojvodini.....dosli tu sa onom cuvenom osmom ofanzivom i pustili korenje....dakle....da u onu plodnu zemlju kamen bacis nikla bi fruska gora...a opet posrnula vojvodjanska poljoprivreda....imali su godimnama posebnu cenu goriva za obradjivanje zemljista,,,reci ce lalae "pa imali su svi poljoprivrednici"...pa zemo moj nije isti rod u Sumadiji i u Backoj....Kad god idem u selo, gledam zaparlozene njive....a vidi se da narod po selima nestaje....ostaju stari a mladi beze u gradove...misle da je tamo laksi hleb....A standard u vojvodini dobar, mogao bi biti i bolji da ljudi rade malo vise...ne mnogo , malo.....Kanali za navodnjavanje puni mulja i vecina malih zakrcena....kazu seljaci nece da placaju odrzavanje kanala vojvodina vodama....a to sto je rod manji i sto bi mogla da se hrani cela evropa sa plodnjih njiva...to nije bitno....
Vama treba autonomija.....
A sta ako Beograd zatrazi autnomiju....sto....ima vise stanovnika nego Vojvodina, i jedini moze autonomno da funkcionise...ima zaokruzen sistem samoodrzanja...proizvodnju, trgovinu prodaju, trziste, sve sto mu treba....ni plodne njive Vojvodjanske mu ne trebaju...jeftinija je hrana iz uvoza, jeftinije je mleko iz uvoza, ma sve je jeftinije....pitaj Crnogorce....ma i tudje govno lepse mirise

p.s.
Da li mislis da bi ikome bilo bolje u autonomijama osim onih koji su na vlasti !!!!!!!
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Slaninar

Da se ne raspravljam sa svima redom.

1) Isto kao ¹to je Milo¹eviæ bio socijalista, tako je i Èanak autonoma¹. Hoh¹tapleri.

2) Od jogurt revolucije svime se upravljalo bahato i odvlaèeno je svega iz Vo¹e. To su èinjenice. Na primer za te kanale: direktor vojvodina voda nije mogao da radi kako treba da se radi, jer nema svoj bud¾et da uradi i¹ta - sve ide u BG, u centralu.

3) Sad je sve oti¹lo u kurac. Najgora stvar je naèin razmi¹ljanja ljudi, pogotovo mladih. Sad nam ni Bog otac ne mo¾e vi¹e pomoæi. Biæe sve gore iz godine u godinu - vi¹e kriminala, nasilja, manje para, lo¹iji putevi, skuplji benzin. Sad nema vi¹e ¹ta da se spa¹ava, sa autonomijom ili bez nje.

4) Autonomija ne mo¾e da ¹kodi,  :)    ali prièe o Vojvoðanskim separatistima su budala¹tina.

5) ©to se mene tièe, ja bih svakome ko tra¾i dao i autonomiju i dr¾avu - pa neka pliva. Najgore je ne¹to dr¾ati na silu.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

pit

Citat: Slaninar poslato 18 Oktobar, 2012, 19:48
Citat: pit poslato 17 Oktobar, 2012, 17:01
              Aj ispricaj nam tu drugu pricu o autonomiji iz ugla jednog vojvodjanina bas me intereseuje.Nisam sarkastican i necu prepucavanje samo objasnjenje ako moze.

Da¹ novèanik, kuæu, kola, privatan posao - sve na raspolaganje i upravljanje siroma¹nijem roðaku. Da ti da koliko treba, uzme koliko hoæe. Sve æe ti se samo kasti.

Dosta su dobri tekstovi Dimitrija Boarova iz devedesetih na temu gazdovanja i ekonomske politike. Ako ima¹ volje i ¾ivaca i ako i ima na Netu uop¹te.

         To o bogatom i siromasnom rodjaku je mozda pilo vodu u komunisticko vreme sada ne....sada je skoro sve privatizovano i sav profit ide u privatne dzepove.Ako mislis na povracaj PDV-a i poreza ...mislim da Vojovodina ne dobija nista manji procenat od recimo niskog okruga ili bilo kog okruga U Srbiji.
         Vojovodjanski seljak je u 100 puta boljem polozaju od seljaka u ostalom delu Srbije.Evo jednog primera od pre 15 godina.
         Bio sam u jednom selu okolina Apatina i upoznao coveka koji ima po slobodnoj proceni oko 400 svinja a hrana za njihj ga tada nije kostala NISTA.Kako?
          Svinje su obitavale na jednom drzavnomsumskom zemljistu gde je imalo hrane kolko oces ...trave ,zira ...i jedina obaveza ovog coveka (koji je inace penziju stekao u Bg pa se vratio u selo) je da ujutru i uvece odnese po dve korpe kukuruza ...da bi odrzao svinjama naviku da dolaze na to mesto.
         Interesantno je da je svaka dolazila kod njega kuci da se prasi (3km od stanista svinja).
        A kukuruz je bio potpuno besplatan    ....posle berbe on je isao sa prikolicom i skupljao stya je ostalo.....a ostajalo je dosta toga.
         I ne vidim kako je Srbija njemu mogla bio sta da uzme.
       

Slaninar

Citat: pit poslato 18 Oktobar, 2012, 20:43
Citat: Slaninar poslato 18 Oktobar, 2012, 19:48
Citat: pit poslato 17 Oktobar, 2012, 17:01
               Aj ispricaj nam tu drugu pricu o autonomiji iz ugla jednog vojvodjanina bas me intereseuje.Nisam sarkastican i necu prepucavanje samo objasnjenje ako moze.

Da¹ novèanik, kuæu, kola, privatan posao - sve na raspolaganje i upravljanje siroma¹nijem roðaku. Da ti da koliko treba, uzme koliko hoæe. Sve æe ti se samo kasti.

Dosta su dobri tekstovi Dimitrija Boarova iz devedesetih na temu gazdovanja i ekonomske politike. Ako ima¹ volje i ¾ivaca i ako i ima na Netu uop¹te.

          To o bogatom i siromasnom rodjaku je mozda pilo vodu u komunisticko vreme sada ne....sada je skoro sve privatizovano i sav profit ide u privatne dzepove.Ako mislis na povracaj PDV-a i poreza ...mislim da Vojovodina ne dobija nista manji procenat od recimo niskog okruga ili bilo kog okruga U Srbiji.
          Vojovodjanski seljak je u 100 puta boljem polozaju od seljaka u ostalom delu Srbije.Evo jednog primera od pre 15 godina.
          Bio sam u jednom selu okolina Apatina i upoznao coveka koji ima po slobodnoj proceni oko 400 svinja a hrana za njihj ga tada nije kostala NISTA.Kako?
           Svinje su obitavale na jednom drzavnomsumskom zemljistu gde je imalo hrane kolko oces ...trave ,zira ...i jedina obaveza ovog coveka (koji je inace penziju stekao u Bg pa se vratio u selo) je da ujutru i uvece odnese po dve korpe kukuruza ...da bi odrzao svinjama naviku da dolaze na to mesto.
          Interesantno je da je svaka dolazila kod njega kuci da se prasi (3km od stanista svinja).
         A kukuruz je bio potpuno besplatan    ....posle berbe on je isao sa prikolicom i skupljao stya je ostalo.....a ostajalo je dosta toga.
          I ne vidim kako je Srbija njemu mogla bio sta da uzme.
       

Eto. Znaèi Vojvodina nije opljaèkana. Hvala ¹to si mi otvorio oèi! :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

pit

Citat: Slaninar poslato 18 Oktobar, 2012, 20:49
Citat: pit poslato 18 Oktobar, 2012, 20:43
Citat: Slaninar poslato 18 Oktobar, 2012, 19:48
Citat: pit poslato 17 Oktobar, 2012, 17:01
               Aj ispricaj nam tu drugu pricu o autonomiji iz ugla jednog vojvodjanina bas me intereseuje.Nisam sarkastican i necu prepucavanje samo objasnjenje ako moze.


   
Da¹ novèanik, kuæu, kola, privatan posao - sve na raspolaganje i upravljanje siroma¹nijem roðaku. Da ti da koliko treba, uzme koliko hoæe. Sve æe ti se samo kasti.

Dosta su dobri tekstovi Dimitrija Boarova iz devedesetih na temu gazdovanja i ekonomske politike. Ako ima¹ volje i ¾ivaca i ako i ima na Netu uop¹te.

          To o bogatom i siromasnom rodjaku je mozda pilo vodu u komunisticko vreme sada ne....sada je skoro sve privatizovano i sav profit ide u privatne dzepove.Ako mislis na povracaj PDV-a i poreza ...mislim da Vojovodina ne dobija nista manji procenat od recimo niskog okruga ili bilo kog okruga U Srbiji.
          Vojovodjanski seljak je u 100 puta boljem polozaju od seljaka u ostalom delu Srbije.Evo jednog primera od pre 15 godina.
          Bio sam u jednom selu okolina Apatina i upoznao coveka koji ima po slobodnoj proceni oko 400 svinja a hrana za njihj ga tada nije kostala NISTA.Kako?
           Svinje su obitavale na jednom drzavnomsumskom zemljistu gde je imalo hrane kolko oces ...trave ,zira ...i jedina obaveza ovog coveka (koji je inace penziju stekao u Bg pa se vratio u selo) je da ujutru i uvece odnese po dve korpe kukuruza ...da bi odrzao svinjama naviku da dolaze na to mesto.
          Interesantno je da je svaka dolazila kod njega kuci da se prasi (3km od stanista svinja).
         A kukuruz je bio potpuno besplatan    ....posle berbe on je isao sa prikolicom i skupljao stya je ostalo.....a ostajalo je dosta toga.
          I ne vidim kako je Srbija njemu mogla bio sta da uzme.
       

Eto. Znaèi Vojvodina nije opljaèkana. Hvala ¹to si mi otvorio oèi! :)

     Cekaj bre majstore pa opljackana je cela Srbija pa ne kukamo tolko kao ti....mislis da Nis nije oljackan...pa privatizovana je Duvanska industrija i prodata Filip Morisu za 500 miliona dolara ili evra i sve su pare otisle u Beograd ...a Duvanska je niska fabrika duvana...osnovana u Nisu ...na niskoj teritoriji...svi zaposljeni iz Nisa a opet sve pare otisle za Beograd.
        Tako da meni i dalje nije jasna tvoja zelja za autonomijom i zelja za otcepljenjem....ne kapiram kako bi to Vojvodjanima bilo bolje....a na stranu sto bi vas anektirala Madjarska za kratko vreme.
       

MIGE

vojvodina vojvodjanima a ne madjarima  ;)