Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 12 gostiju pregledaju ovu temu.

dzimika

Citat: Slaninar poslato 12 Oktobar, 2012, 09:54
Citat: dzimika poslato 12 Oktobar, 2012, 09:28
a kao ovako ne placamo?

Javni prevoz se dotira iz bud¾eta. Kada se ne plaæaju karte, mora se vi¹e dotirati, ili biti lo¹iji (manje buseva, lo¹ijih).

Siguran sam da ima korupcije i name¹tenih tendera. Da li je onda re¹enje da prestanemo sve da plaæamo svi? Poreze, doprinose, hleb. Mislim, politièari se svugde ugraðuju, kradu, Mi¹koviæi i ekipa takoðe debelo zaraðuju. Da lepo sve ode u kurac - kao Albanci ¹to su ignorisali dr¾avu na Kosovu jer im nije bila dobra. Pitam. Ja lièno nisam naèisto ¹ta je bolje. Jedino ¹to sam  vaspitan da kupim kartu kad uðem u bus (ili napravim pokaznu) i da mi je normalno da neko tra¾i tu kartu na uvid. Kao klinac sam se ¹vercovao vi¹e puta, kad me uhvate, jebiga, zajebao sam, uhvatili me. Neæu se kurèiti i svaðati kao kako imaju pravo i sl.

ja ne pricam o namestenim tenderima vec o kupovini 50% skupljih autobusa koji se kvare kao da su ih kinezi pravili a skoro nista domace osim gvozdja ne ugradjuju u njih
evo ti otprilike cifre od pre neke godine (sada su u vece sigurno), jedan onaj mali ikarbusov autobus je kostao 150000e dok takav isti mercedes sa svim dazbinama kosta 120000e, zglobni je ja mislim kostao oko 250000e dok takav isti nemac kosta oko 200000e, a onda pogledaj one MAN-ove sto su japanci donirali koji i posle 10 godina izgledaju i dalje isto (izbledelu farbu i istroseni pod ne racunam) dok ikarbusovi koji su dosli pre neke godine, oni prvi sa klimom vec su poceli da se raspadaju

u novom sadu za sve to vreme autobusi se kupuju od novosadske fabrike koja samo sklapa polugotove VOLVO autobuse, par tih je kupila i lasta za beograd, koji su em jeftiniji od ikarbusa em su se u eksploataciji pokazali 5x bolje od ikarbusa (ima i nesto ikarbusa u NS ali verujem da su vec poceli da se raspadaju)
za sve te godine u NS gradski prevoz nikada nije strajkovao i oduvek se karta kupovala kod vozaca na prvim vratima (jos 98 sam se vozao po NS busom) i to je tako decenijama unazad

gde god sam otisao po srbiji ili preko placao sam kartu za prevoz, u becu proletos smo se ceo dan vozali metroom, busom, tramvajem, trolebusom znaci 24h za 6e po osobi (mozda neki cent vise), sigurno smo bar 20x usli i izasli ako ne i vise, kod nas bi te tih 20 voznji kostalo po staroj ceni 1200din sto je tada bilo oko 12e sto znaci da je to duplo skuplje nego u becu pritom nemas metro pa da stignes sa kraja na kraj grada za 15min
znam, postoji markica koja jeste jeftinija nego preko ali u poslednje vreme je tako tesko zaraditi i 1000din a kamoli nekoliko hiljada cak i kad ih zaradis pitanje je da li ces ih dobiti

inace, kontrolori imaju svoje punktove i ako se vozas izmedju tih stanica onda neces ni morati da platis jer ih nema izmedju a ako je dovoljno velika guzva onda ni tada ne moras jer ne mogu ni da udju u bus a kamoli da kontrolisu karte sto je recimo jutros bio slucaj :D

stefgi

dzimika The master of shverc

dzimika

nego sta, ja sam se svercovao dok si ti jos piskio u pelene :P

UFF

kad smo vec kod prevoza i uporedjivanju bg-a i ostalih gradova aj da vas pitam nesto


Sto samo u bg taxisti rade sami za sebe sa svojim vozilima umesto kao u ostalim mestima da taxiraju svi sa istim sluzbenim?
i jos se nesto bune i kurce stalno

Major

A gde to rade sa sluzbenim?

Slaninar

Citat: UNCLEBOB poslato 12 Oktobar, 2012, 11:00
Ti si meni skroz simnjiv elemenat da nisi ti ubaèen a ?

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen


Uncle Bob

Citat: Major poslato 12 Oktobar, 2012, 13:33
A gde to rade sa sluzbenim?

Naprimer u ©tutgartu,Bolonji oæe¹ jo¹?
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

zemunboy

Citat: UNCLEBOB poslato 12 Oktobar, 2012, 13:45
Citat: Major poslato 12 Oktobar, 2012, 13:33
A gde to rade sa sluzbenim?

Naprimer u ©tutgartu,Bolonji oæe¹ jo¹?
A ti gradovi su u Srbiji????

Uncle Bob

Neznam ime firme al,jedno vreme je radila Peconijeva firma sa ganc novim Astrama u Bgdu.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Uncle Bob

Èak je pre jedno 30 i ne¹to god. i Gsb imao svoju firmu vozili su narandzasto bele tristaæe i keèeve al,ebiga Srbija je ovo drajveri vi¹e radili za sebe nego za firmu.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Gašpar

Citat: Major poslato 12 Oktobar, 2012, 13:33
A gde to rade sa sluzbenim?


U Vr¹cu, postoje tri taksi organizacije gde su ljudi zaposledni i zadu¾uju auto u smeni.

Ja znam samo JEDNOG samostalnog taksistu.

dzimika

U ns mislim da preko 70% taksista vozi sluzbena vozila

bokilic

u svilajncu ima dve ili tri firme ..u kragujevcu isto...
brmmmm

dzimika

Citat: UNCLEBOB poslato 12 Oktobar, 2012, 13:53
Neznam ime firme al,jedno vreme je radila Peconijeva firma sa ganc novim Astrama u Bgdu.
bila je i ona firma sto je pokusala sa mareama da radi ali su ih zezali za dozvole pa su taksisti otkupili od njih
a inace beo taxi ima nesto svojih vozila

Major

Pa dobro znaci nije samo u Bg da rade privatnim vozilima.
I u Evropi je vise rasprostranjeno da rade sa privatnim vozilima. Znam da je u Americi normalno da se kola zaduzuju ali mislim da je po Evropi vise slucaj da svako radi sa svojim vozilom.

Uncle Bob

Pa bem li ga i ©panija je u evropi i svi rade za gazdu.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Alchemist

Citat: Ga¹par poslato 12 Oktobar, 2012, 13:56
Citat: Major poslato 12 Oktobar, 2012, 13:33
A gde to rade sa sluzbenim?


U Vr¹cu, postoje tri taksi organizacije gde su ljudi zaposledni i zadu¾uju auto u smeni.

Ja znam samo JEDNOG samostalnog taksistu.

Mislim da je i u Kru¹evcu isto... 2-3 organizacije i svi ista kola voze
You're just jealous cause voices are talking to me

Milomir27

pa ovo bre najezda ovih iz Borce  [neampojma]