Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Hohštapler

Komentari su sramotni.... ovako ne¹to nikad nisam video...
Odjednom su kriminalci jel su bili u pe¾ou kabrio!?
Kakav smo narod...
Samo ako vozi¹ juga onda si po¹ten...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.


SrpskiDzedaj011

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 26 Avgust, 2012, 20:01
Komentari su sramotni.... ovako ne¹to nikad nisam video...
Odjednom su kriminalci jel su bili u pe¾ou kabrio!?
Kakav smo narod...
Samo ako vozi¹ juga onda si po¹ten...
Какав смо народ таква нам и полиција и здравство и судство и државни врх.... Ма таква нам и продавачица у трафици у крају....
I have to return some video tapes....

ljilja-pei

Na kraju æe sve biti dobro. Ako nije dobro, znaèi da jo¹ nije kraj.

Kengur


mkt

auuu jbte pa sta je sa mozgom  [neampojma] ccccc bolesnici  [thumb_down]

UFF

pa cerka nije mogla da iznese trudnocu jbt
sta je tu cudno
ili u necujem tudjem telu tako ili nikako a ko je pogodniji od njene majke?

Hohštapler

A mo¾da postoji razlog za¹to neko ne mo¾e da ima dece...
I sad æe te gene da prenese svom detetu, koji æe imati isto takvo srce i koji æe se isto tako patiti u ¾ivotu...
Ima li neko pravo da stvori ¾ivot koji je osuðen na muèenje.
Sve se de¹ava sa razlogom.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Kengur

Meni je to malo ....

Tebra, ona mu je BakaMama jbt.... Kako da ga voli, kao unuce ili dete?

Cela ta prica je meni bzv, pa ako ne moze da rodi onda bar usreci neko siroce, usvoji ga i obezbedi mu zivot....

mkt

nikad ne bih mogao da ga gledam kao svoje dete jbga


UFF

Citat: Kengur poslato 27 Avgust, 2012, 15:02
Meni je to malo ....

Tebra, ona mu je BakaMama jbt.... Kako da ga voli, kao unuce ili dete?

Cela ta prica je meni bzv, pa ako ne moze da rodi onda bar usreci neko siroce, usvoji ga i obezbedi mu zivot....

jajna celija od cerke
izvadjena, oplodjena spermom oca onda ubacena njenoj majci u matericu
njena majka nije stvorila to dete, samo ga je hranila i porodila

ako nije ok to da se radi onda nije ok ni da druga majka doji dete cija je majka umrla na porodjaju
ako ne moze mleko od svoje majke onda dete nek umre  [ludak]

Che


Slaninar

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 27 Avgust, 2012, 15:01
A mo¾da postoji razlog za¹to neko ne mo¾e da ima dece...
I sad æe te gene da prenese svom detetu, koji æe imati isto takvo srce i koji æe se isto tako patiti u ¾ivotu...
Ima li neko pravo da stvori ¾ivot koji je osuðen na muèenje.
Sve se de¹ava sa razlogom.

Zanimljiva tema. Po toj logici bi polovini ljudi trebalo zabraniti da prave decu. Klo¹arima, onim gladnim Etiopljanima... Svima koji boluju od alergija, astmi (to je sve nasledno). Nasledni rizik za bolesti srca, ¹eæerne bolesti.

Ima dobar film na tu temu, Gataka:
http://en.wikipedia.org/wiki/Gattaca


Sve u svemu, definitivno sve vi¹e unazaðujemo sebe kao vrsta i postajemo zavisni od tehnologije. Barem "civilizovane" zemlje. Samo je pitanje da li je to luksuz koji vredi platiti. Raznovrsnost je èesto dobra stvar. Onaj nesretnik Hoking je u kolicima, pa ima mozga. Treba li on imati dece?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hohštapler

#1675
Priroda je nemilosrdna.
@UFF
I nisu u pravu. Da nema moderne tehnologije, ovakav poduhvat nikad ne bi mogao da se izvede - surogat majke,
al bi druga ¾ena mogla da doji tuðe dete i to je donekle jo¹ i prirodno. Ni kravlje mleko nije podreðeno ljudskoj deci ako æemo tako.

edit:
@slaninar
Moderna medicina je maè sa dve o¹trice...
Smrtnost dece se za jedan vek drastièno smanjila, dok je npr. jo¹ za vreme na¹ih baba bilo "normalno" da mnoga deca umiru, pre¾ivljavala su samo najjaèa i najzdravija. Moja baba i njena sestra su jedine 2 pre¾ivel od 6oro dece, a one su roðene 1928. i 1936. ovi izmeðu su jednostavno umirali..
I vreme æe nam pokazati dal nam je moderna medicina pomogla ili ne, tek ne¹to preko pola veka ljudi imaju ¹iru zdravstvenu za¹titu...

Ja prvi, imam i astmu i imao sam operaciju slepog creva kad sam imao 6 godina, od toga se ranije umiralo...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

UFF

pa da nema moderne tehnologije ne bi mogli ni operacije ili transplatacije da radimo
ne bi imali ni lekove pa bi ljudi umirali od posekotine ili prehlade jbg

Hohštapler

Transplantacije ne, ali posekotine i prehlade su ljudi pre¾ivljavali...
Normalno, smrtnost bi bila daleko veæa.
Pa nikad nije bilo 7 milijardi ljudi na planeti.
Evo, kolko je to prirodno:
http://www.susps.org/images/worldpopgr.gif
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Slaninar

#1678
Citat: Andrej_Hotstepper poslato 27 Avgust, 2012, 15:37
Priroda je nemilosrdna.
@UFF
I nisu u pravu. Da nema moderne tehnologije, ovakav poduhvat nikad ne bi mogao da se izvede - surogat majke,
al bi druga ¾ena mogla da doji tuðe dete i to je donekle jo¹ i prirodno. Ni kravlje mleko nije podreðeno ljudskoj deci ako æemo tako.

©ta je "prirodno"? Koji nivo razvoja svesti i tehnologije je granica izmeðu prirodnog i "neprirodnog"? Majmun koji koristi kamen da razbije orah? Èovek koji nosi vodu u fla¹i, pije aspirin?


P.S. Eto svima prièam kako volim kad su devojke prirodne i ne volim te ¹to se depiliraju i kupaju skoro svake nedelje, trebalo-ne trebalo. Al' d¾aba, niko to ne razume... kuda ide ovaj svet....

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 27 Avgust, 2012, 15:37
@slaninar
Moderna medicina je maè sa dve o¹trice...
Smrtnost dece se za jedan vek drastièno smanjila, dok je npr. jo¹ za vreme na¹ih baba bilo "normalno" da mnoga deca umiru, pre¾ivljavala su samo najjaèa i najzdravija. Moja baba i njena sestra su jedine 2 pre¾ivel od 6oro dece, a one su roðene 1928. i 1936. ovi izmeðu su jednostavno umirali..
I vreme æe nam pokazati dal nam je moderna medicina pomogla ili ne, tek ne¹to preko pola veka ljudi imaju ¹iru zdravstvenu za¹titu...

Ja prvi, imam i astmu i imao sam operaciju slepog creva kad sam imao 6 godina, od toga se ranije umiralo...

Hoæe¹ praviti decu? Ili da se sterili¹e¹ za svaki sluèaj, da ne prenosi¹ "lo¹e" gene? :)


Deo bolesti modernog doba je upravo uzrokovano tehnologijom. Deo bi bio izbegnut da se ne oslanjamo na tehnologiju. Kako god, koliko vidim, planeta æe biti zagaðena i prenaseljena i par % ljudi æe dr¾ati sve resurse u svojim rukama. Zato gass, dok jo¹ ima benzina, ¾iv bio! :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hohštapler

Citat: Slaninar poslato 27 Avgust, 2012, 15:52

Hoæe¹ praviti decu? Ili da se sterili¹e¹ za svaki sluèaj, da ne prenosi¹ "lo¹e" gene? :)


Poku¹aæu, al otkud znam dal æu uspeti!  ;)
Sigurno neæu dati mami moje ¾ene da ga rodi...

[cheers] [hello]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.