Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 12 gostiju pregledaju ovu temu.

El Jefe

Najpametnije bi bilo da zabrane Blic
Друштво за заштиту од животиња

Hohštapler

Zato NS sad ima napravljen kej, 5km staze za rolere, sad se sve picnu ko opel kadet pred prodaju i vozaju...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Major

Daj neke slike da vidimo da li da dolazimo u kupovinu ;D

AndreyRR

Hitleru vrati se,sve ti je oprosteno.Nemoj ovaj put da zajebes

farbach

Citat: El Jefe poslato 18 Jun, 2012, 13:08
Najpametnije bi bilo da zabrane Blic


"kroz smeh ka¾e ¹esnaestogodi¹nja Jana Mitiæ. "

ovo kao Njuz da citam. Ona postoji koliko i Zagor Te Nej, a verovatno i taksista i svi ostali.

prpa_zr

Citat: farbach poslato 18 Jun, 2012, 15:44
Citat: El Jefe poslato 18 Jun, 2012, 13:08
Najpametnije bi bilo da zabrane Blic


"kroz smeh ka¾e ¹esnaestogodi¹nja Jana Mitiæ. "

ovo kao Njuz da citam. Ona postoji koliko i Zagor Te Nej, a verovatno i taksista i svi ostali.

Zagor Te Nej naravno postoji, eno ga kod mene na tavanu.. druga kutija do Martija Misterije :D

Hohštapler

Nemam slike, al veruj mi, neæe¹ se pokajati...
MADA mislim da je ©trand nepobediv ¹to se toga tièe... a mo¾e¹ i vikendom u Laze Teleèkog da sedne¹ negde...
Bilo kako bilo odgovorno TVRDIM da je malo gradova koji imaju toliko lepih devojaka (pre svega jer su 90% studenti iz cele Srbije)...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mkt

Citat: El Jefe poslato 18 Jun, 2012, 13:08
Najpametnije bi bilo da zabrane Blic
nemoj brate tek sam se ubacio da radim tamo  [sutirakamen]

Hohštapler

B92:
Æuprija/ Beograd -- Dvoje kadeta VS poginulo je jutros na poligonu Pasuljanske livade u eksploziji zaostale granate. Suspendovani svi u lancu komande, koji su imali veze sa ve¾bom.
U tragediji je povreðeno jo¹ sedam kadeta, dvoje te¹ko i svi su van ¾ivotne opasnosti. Povreðene obi¹li predsednik, ministar odbrane i naèelnik General¹taba.

Na Vojno-medicinsku akademiju u Beogradu ne¹to posle 13 èasova dovezeno je èetvoro kadeta koji su povreðeni u eksploziji.

Do nesreæe je do¹lo oko 9 èasova i 5 minuta kada je jedan od kadeta èetvrte godine Vojne akademije tokom redovne obuke u sklopu pripreme za zavr¹nu ve¾bu "Diplomac 2012" na poligonu prona¹ao zaostalu granatu kalibra 33mm, koja je zatim eksplodirala. U toku ove ve¾be nije kori¹æena bojeva municija.

Vojska Srbije æe sprovesti hitnu istragu zbog tragedije, a danas su suspendovani svi u lancu komande koji su imali veze sa organizacijom ove ve¾be.

Saop¹teno je da su u nesreæi poginuli Milojeviæ Filip (1988) iz sela Gornja Trnava, op¹tina Topola i Miletiæ Milina (1989) iz Gornjeg Milanovca, dok su povreðeni Milo¹eviæ Tanja (1988) iz Lebana, Milosavljeviæ Stefan (1988) iz Novog Sada, Milosavljeviæ Mladen (1989) iz Aleksinca, Velièkoviæ Mirjana (1988) iz Surdulice, Garabiljeviæ Nikola (1988) iz ©apca, Obradoviæ Jelena (1985) iz Kragujevca, Petroviæ Slobodan (1988) iz Vlasova, op¹tina Ra¹ka.

Povreðeni su najpre bili prebaèeni u Op¹tu bolnicu u Æupriji. Dvoje te¾e povreðenih dovezeni su sa povredama glave i grudnog ko¹a. Èetiri povreðena mladiæa su iz Æuprije su dovezeni helikopterom na heliodrom u blizini VMA, nakon èega su sa èetiri vozila hitne pomoæi prebaèeni do Centra za hitnu pomoæ te medicinske ustanove.

"Kadet i kadetkinja imaju povrede grudnog ko¹a, a drugih dvoje povreðenih imaju taèkaste povrede po telu, od gelera," rekao je za B92 Marijan Novakoviæ, naèelnik VMA koji je dodao i da niko od njih nije ¾ivotno ugro¾en.

Ministar odbrane Dragan ©utanovac do zavr¹etka istrage udaljio je sa du¾nosti sve stare¹ine u lancu komandovanja koji su uèestvovali u pripremi ve¾be "Diplomac 2012" na Pasuljanskim livadama.

Naèelnik Uprave za odnose sa javno¹æu Ministarstva odbrane pukovnik Milivoje Pajoviæ rekao je za B92 da je u pitanju verovatno 5 do 7 oficira i podoficira i istakao da æe biti ka¾njeni svi za koje se utvrdi da su naèinili propuste koji su doveli do tragiènih posledica.

Pajoviæ je rekao da se nesreæa dogodila kada su kadeti na¹li zaostalu granatu, iako u njihovoj obuci nije bila kori¹æena bojeva municija. Projektil koji je eksplodirao koristi se u pe¹adijskim jedinicama za punjenje automatskog bacaèa granata kalibra 30 milimetara.

"Projektil je verovatno zaostao od prethodnih gaðanja, a buduæi da je na njemu naðena rða, reè je verovatno o ranijem periodu. Ali to je posao istrage", rekao je on.

Pajoviæ je dodao da su stare¹ine u trenutku eksplozije bile pored grupa kadeta, a da su diplomci bili blizu jedni drugima jer su pravili maketu za ve¾bu. Istraga æe utvrditi da li je poginuo kadet koji je na¹ao granatu.

On je naveo da je na Pasuljanskim livadama u trenutku nesreæe bilo oko 600 kadeta podeljenih u èetiri grupe i stare¹ina, i osoblje za podr¹ku na poligonu.

Inspektorat odbrane, Vojna policija i komisija koju je formirao ministar odbrane, ispituju sve okolnosti dana¹nje nesreæe. Do sada je utvrðeno da je granata naðena na lokaciji potpuno suprotnoj od poligona na kojem se obavlja bojevo gaðanje.

"Imamo informacije o svim vrstama gaðanja. Na Pasuljanskim livadama se u junu i maju u nekoliko navrata gaðalo iz te vrste naoru¾anja, kao i na desetinama drugih lokacija. Sve ispitujemo", rekao je Pajoviæ.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Slaninar

Citat: mareskin poslato 18 Jun, 2012, 12:22

U petak veèe: u neosvetljenoj ulici, iza krivine, 3 devojke se dr¾e za ruke, ra¹irile se preko cele ulice, voze se na rolerima. Preseko sam se kada sam ih video pred farovima. Njima je to bilo sme¹no... Mladost, ludost...


Zgazi¹, pa jebe¹ dok je jo¹ vruæe.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

El Jefe

Pazi akademije i obuke kada nastradaju kadeti CETVRTE godine.Sve njihove staresine su zasluzile sud.
Друштво за заштиту од животиња

zmiya

Ne znam kako neko dogura do èetvrte godine akademije,a ne zna da ne sme da dira eksplozivne naprave,a posebno da napravu nadjenu na livadi donese medju grupu ljudi..

mareskin

Citat: El Jefe poslato 18 Jun, 2012, 20:20
Pazi akademije i obuke kada nastradaju kadeti CETVRTE godine.Sve njihove staresine su zasluzile sud.

Sranja se de¹avaju.
Meni je iza leða eksplodirala manja kolièina nekog eksploziva dok sam bio u vojsci. Do¹lo je do paljenja neke sme¹e, pa su spr¾ene obe ruke jednom oficiru i lice jednom od vojnika. Seæam se da smo ve¾bali tra¾enje bombe no¾em u puzeæem polo¾aju kad je ne¹to puklo iza nas. Okrenem se i imam ¹ta da vidim.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Taraba

Citat: mareskin poslato 18 Jun, 2012, 20:34
traženje bombe nožem u puzećem položaju

:o [rofl] [rofl]
Ovo mi deluje kao da je iz nekog Monty Python skeča.
A šta se desi kad nađeš bombu sa nožem u puzećem položaju??? "Gospodine poručniče, vojnik Marko pronašao bo.... KABOOOOM!!!!"
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Che


Hohštapler

Citat: zmiya poslato 18 Jun, 2012, 20:32
Ne znam kako neko dogura do èetvrte godine akademije,a ne zna da ne sme da dira eksplozivne naprave,a posebno da napravu nadjenu na livadi donese medju grupu ljudi..

E vidi¹, ba¹ zbog toga meni tu ne¹to smrdi...
Proèitajte ceo tekst, nigde se jasno ne navodi kako je do¹lo do nesreæe... Ka¾e samo "kadeti na¹li zaostalu granatu", sve mi se èini da se tu sad ne¹to krije i da poku¹avaju da izvuku guzice...
U svakom sluèaju, to su deca, moje godi¹te... tuga.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

zVuk

nema tu ko da izvlaci guzicu.....u vojsci postoje nadlezni za svaki poligon koji posle svake obuke treba da pregledaju i ociste poligon od ispaljenih i neispaljenih eksplozivnih naprava i ostalih kalakurcija.

tako da nema tu sta da se sakrije.....u vojsci se bar tacno zna ko je za sta zaduzen.
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Slaninar

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 18 Jun, 2012, 20:45

U svakom sluèaju, to su deca, moje godi¹te... tuga.

Izabrali su to. Vojska, bombe, ubijanje, smrt. Èasno su poginuli, slava im.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen


UFF

pa i nije neka cifra...


pogotovo ne za zenu


ali realno razmislja devojka :


- Biti s jednim frajerom slatko je samo za Bo¾iæ i roðendan. U ostalim sluèajevima je stresno - navodi Bjanka.

Ona je otkrila da ne mo¾e sebe da zamisli sa samo jednim partnerom, pored toliko mu¹karaca na svetu.

Bjanka smatra da ljudi nisu stvoreni za monogamiju.