Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 16 gostiju pregledaju ovu temu.

milomir22

Citat: sasa ns 1 poslato 07 Novembar, 2020, 18:30
Citat: milomir22 poslato 07 Novembar, 2020, 17:44
Druze, ako vozis starog versisa, takozvanog kiklopa, ova suza (650f) je u vecini stvari znatno bolja od tvog motora, a u izgledu i "mirisu" narocito.


Lepa je javica, ne kazem, po meni, taj motor ne bi smeo da predje 4500 evra u salonu. 300 ccm, 1 cilindar, 27 konja, klasican agregatic, nista "specijalno".
meni taj suzuki nema nijedan kvadratni santimetar  ni lep¹i ni kvalitetnji od versysa.Takodje mi je versys i lep i atraktivan.dizajniro ga je shunji tanaka po ugledu na ovaj svoj  proizvod



Jeb'o mater ja sam bio ubeðen da je dizajner starog versisa kreirao isti po uzoru na svoje iskenjano govno.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr


El Jefe

Citat: sasa ns 1 poslato 07 Novembar, 2020, 18:30
Citat: milomir22 poslato 07 Novembar, 2020, 17:44
Druze, ako vozis starog versisa, takozvanog kiklopa, ova suza (650f) je u vecini stvari znatno bolja od tvog motora, a u izgledu i "mirisu" narocito.


Lepa je javica, ne kazem, po meni, taj motor ne bi smeo da predje 4500 evra u salonu. 300 ccm, 1 cilindar, 27 konja, klasican agregatic, nista "specijalno".
meni taj suzuki nema nijedan kvadratni santimetar  ni lep¹i ni kvalitetnji od versysa.Takodje mi je versys i lep i atraktivan.dizajniro ga je shunji tanaka po ugledu na ovaj svoj  proizvod


То је онај што је добио награду 7. Самураја Скоја?
Друштво за заштиту од животиња

sasa ns 1

jes to je taj ali  bilo bi bolje da pitate va¹e ¾ene da vam objasne neke stvari. u vezi dizajna i boje èar¹ava i motocikla

ЯЭВОЛУТИОН

kle 500 je za versusa bog licno...da su na kle 500 stavi anspric i bolje vesanje dobili bi sasvim savremen motor....cak je onaj zadnje generacije lepsi od versysa.....vlasnici versusa obicno voze i multiplu prve generacije sa metanom....to je ta prica o dizajnu....eno je jedna multipla u muzeju....a u muzeju stoji i stakleni akvarijum sa prepariranom ajkulom....i tri kosarase lopte u susednom....


samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

milomir22

Citat: sasa ns 1 poslato 07 Novembar, 2020, 18:30

meni taj suzuki nema nijedan kvadratni santimetar  ni lep¹i ni kvalitetnji od versysa.


Dodjoh do kompa, pa ajde da recem koju ovde.

Vozio sam oba, suza ima okruglo 20 konja vise od kawe, subjektivni osecaj je da ima 50 konja vise. Versys je definitivno udobniji, pitomiji i malo ugladjeniji i povozniji. Suza je interesantnija za voznju, meni licno, sveukupno dosta brza (ovde ne mislim samo na snagu agregata), mada je bandit koji trenutno imam slicniji suzi, tako da postoji i subjektivni osecaj.


Citat: Ga¹par poslato 07 Novembar, 2020, 18:34
Ja sam se stvarno pitao koga zanima taj GSXF i mislio sam da ne postoji osoba, ali ipak postoji.
Sto ljudi, sto æudi, sto razlièitih ukusa.


Druze ne znam sta si imao od motora i sta cenis na istim, ova suza je savrseni alraunder, u svemu prosek, niske cene, dovoljno udoban, dovoljno jak,... Jeste sve zastarelo i ogibljenje i ram, kocnice su osrednje, menjac grub, ali agregat mi se dopao i to jako. Tako da za novce pruza mnogo. Kao polovnjak, definitivno je preskup. Dizajn je sasvim korektan, za er6-f, n, versys-a te generacije je izmislio lepotu.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

DebeliZmaj

gde sta da platis 2 evra...  karticom kako drugacije .. daj link
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Kostić

#29027
Citat: milomir22 poslato 07 Novembar, 2020, 12:02
Naravno da ne mogu da se porede, suzuki je ozbiljan motor, a jawa je fensi igraèkica za do kafiæa.

Jasno je meni da je cevasti ram prevaziðen i da ni suzuki, kao ni bilo koji drugi proizvoðaè, danas nema toliko muzike za te pare, ali ako je tebi normalno da ova dva motora isto vrede, onda verovatno i treba da nas deru kao volove.

[watching]

ако неко има ону в4 да му да да проба до кафића ал да стави кацигу мало је незгодна

ево нашо сам


milomir22

S ovim dobosima verujem da je jako nezgodna, pre bi legla tebi Kole nego meni, ti si makar vec dokazani stanter.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Gašpar

Citat: milomir22 poslato 08 Novembar, 2020, 07:37
S ovim dobosima verujem da je jako nezgodna, pre bi legla tebi Kole nego meni, ti si makar vec dokazani stanter.

Ovaj veliki dobo¹ bolje koèi od diska, dokazano.

Citat: milomir22 poslato 07 Novembar, 2020, 21:35

Druze ne znam sta si imao od motora i sta cenis na istim, ova suza je savrseni alraunder, u svemu prosek, niske cene, dovoljno udoban, dovoljno jak,... Jeste sve zastarelo i ogibljenje i ram, kocnice su osrednje, menjac grub, ali agregat mi se dopao i to jako. Tako da za novce pruza mnogo. Kao polovnjak, definitivno je preskup. Dizajn je sasvim korektan, za er6-f, n, versys-a te generacije je izmislio lepotu.

Ovde prièam samo o dizajnu. Ovaj GSXF je kao da je neko uzeo u tom trenutku veæ zastareo R izgled, pa ga unakazio.

Zapravo, deluje mi kao da su seli Japanci i bili u fazonu -

- Ajao ljudi, napravili smo prednjih maski za R-ove mnogo, mnogo vi¹e nego ¹to æemo proizvesti motocikala i na sve to imaju fabrièku gre¹ku, manji su.... ¹ta da radimo?
- Seæa¹ se onog GSXFa, najgori motor koji smo pravili sredinom 90ih i poèetkom 2000ih?
- Misli¹ na onu krmaèu?
- Mislim! Napraviæemo reinkarnaciju i montiraæemo te maske.
- Ali ru¾nije od onoga ne mo¾e.
- Hold my beer.

E onda je japanac doneo masku i rekao.
- Od ovog kreæemo!
- Ali nemamo ni repova, ni korita. ©ta da stavljamo samo masku?
- Seæa¹ se one propale serije repova za Bandita?
- Seæam se...
- Ajde trkni i potra¾i te repove, uklopiæemo nekako majku mu. Znam da ne ide, ali daæemo jeftinu cenu.

Sti¾e japanac sa repom, sad imaju i rep i masku.

- Okej, ne deluje ovo toliko lo¹e. Mislim, odvratno je, ali daj jo¹ jedno pivo pa æe da se prolep¹a.
- Sla¾em se. Imamo gajbu do kraja projekta da stuèemo. ©ta æemo za korito?
- Ma ima nekih oklopa, ostalo nam od SV-a, to smo prodavali kao dodatnu opremu. Mo¾e to?
- Mo¾e!

Sklopi¹e Japanci tako GSXF-a, ali imaju manu - Nit ma¹ine, nit rama. Otvorili jo¹ dva piva, pa kad su bili na pola fla¹e nastavili...

- Brate ¹ta æemo za ram?
- Ja direktoru ne smem da ka¾em, pa da nam pravi alu ram. ©ta je sa matorim Jing Jangom, on je odlièan varilac?
- Bravo, Jing Jang... a imamo tu i neke ¹ipketine pa neka sklepa ne¹to da se sve plastike sklepaju na ram.

Za ma¹inu je bilo slièno, donji deo motora im odgovarao od Bandita 1250, a toga su imali na gomili. Blok su izlili sami, bili mnogo pijani pa hteli da probaju ma¹inu za livenje.

Sklepali oni se, imaju veæ po 2 promila i onda shvataju da nemaju ve¹anje i toèkove.

- ©ta æemo za ve¹anje?
- Za napred je lako, imamo one neke vilju¹ke tamo na gomili, vuku nam se godinama po magacinu, taman da ih iskoristimo.
- Odlièno! A ¹ta æemo nazad, tu smo u deficitu?
- Mnogo si ti meni naivan. Donesi mi dve kutijaste cevi 5x3 i gledaj me....

Malo brusilica, malo aparat za varenje i voila - Eto novog modela. Jo¹ im od pro¹le serije ostalo nalepnica "Katana" pa ga izlepili u Katane.

Tako pijani, odu oni da se pohvale ¹efu. Onaj ih gleda, ne veruje ¹ta mu prièaju, ne veruje ¹ta mu pokazuju. Ni¹ta mu nije jasno.

- Vas dvojica em ste ludi kao Kosta, em ste alkoholièari. ©ta vam je bre ovo?
- Novi motor!
- Vi bre niste normalni, pa ovo kao da smo sklapali od delova drugih motora.
- BINGO, napravili smo ga od vi¹ka delova
- E to mi se sviða, ne smemo ni¹ta da bacamo. Staviæemo simboliènu cenu i neko æe ovim biti odu¹evljen u Evropi. Evropljani su to, njima sve mo¾e¹ da proda¹.

I tako je nastao GSXF, a ovi na¹i japanski alkoholièari dobili unapreðenje.


Sa druge strane, u Kawasakiju su za ER6-N i Verysa anga¾ovali novi dizajnerski tim i uveli revoluciju u dizajn motocikala, ali kao ¹to rekoh - Sto ljudi, sto æudi.

milomir22

Vala, kakve su ispale kawe, bolje da su iskoristili filozofiju suzukija, em mnogo jeftinije, em lepse.

Inace, bravo za tekst (nisam ironican), uzivao sam citajuci.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

milomir22

#29031
Citat: Ga¹par poslato 08 Novembar, 2020, 10:23

Ovaj veliki dobo¹ bolje koèi od diska, dokazano.


Sa dobosima nije problem sila kocenja, koce oni jako dobro, problem je doziranje, uglavnom rade po sistemu on/off.




Da dodam jos ovo: suzuki je ovom filozofijom koju, je Gaspar lepo i slikovito opisao u postu iznad, ucinio motociklizam dostupnim sirokim narodnim masama (kao entry-level u svet jakih i kvalitetnih masina sa kojima se mozes jako lepo i dugo bezbrizno voziti, a kasnije, preci na nesto brze, jace, novije, stabilnije,...). Staru tehnologiju uvili u noviji omot, ali proverenu tehnologiju koja se pokazala cenjena na trzistu. Dovoljno je videti da ocuvan bandit iz 2000. nema da se nadje povoljno ni u Evropi, a ni kod nas. A kostao 4-5 000 evra nov. I sa gsxf-om 650 ista prica, skup polovnjak u majcinu, a nov bio 6k evra. Sto potvrdjuje da su se dobro pokazali na trzistu i da ima velike potraznje za ovim tipom motora.

Gsxf 600 i 750 je takodje kvalitetan i zahvalan motor, ali ruzan izgled ga je unakazio za ozbiljniji trzisni uspeh.

Jamaha je imala xj 600 i xj 900 u ovoj kategoriji, oba jako kvalitetna i trzisno uspesna motocikla.

Nazalost, zbog gramzivosti za novcem i zbog stecenog renomea, jeftin a dobar japanac se vise ne moze kupiti nov. Sad sve tacskrinovi, elektronike, ziroskopi, radari, kompjuteri, picke materine.

Ostaje eventualno nesto iz Kine, ali tu tek treba da se dokaze kvalitet, pre svega mislim na cf moto i benelli.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

mali_zmaj

Iskreno mislim da sem Kineza, eto npr. CF moto,nema sanse da uzmem nov motocikl. Najpristupacniji motor a da je iz Japana,je bio Versys,i cijena je bila oko 15 500 maraka.. I to zato sto je izasao noviji model,i to gol ko pistolj,dok bi pokupovao kofere i npr. grijace rucki..,centralni stender,sto je po meni neka osnova ako ces malo putovati..,ode cijena u nebesa. I ja iskreno cekam da izadje CF od 800 ccm i da prodje koja godina da vidimo da li je srot kvarljivi ,ili su Kinezi digli ljestvicu,a cijena ostala pristupacna. Jednostavno smo sirotinja,sem imucnijih ljudi,koji kad kupuju,kupuju GSa. Tako da ako budem bas odlucio da kupim novo,sto sumnjam,jedino mi ostaje Kinez ili neki ollrounder tipa Versys,ali odlazeci model.. I to ako imam dobar start sa parama,a ostatak kreda.
Nisam gadljiv na dizajin Versysa,cak ni prvog modela. Kawa je odradila dobar posao. Naspram dede KLEa 500,taj motor je drugi svemir.
jin-jang

Kostić

#29033
лаже те гаша тај добош не да кочи наго баца преко главе и проблем су кубикажа коњи и снага свега има мање од овог сузукија ал ако се сретнете он ће да оде а ти ћеш да бројиш коње и кубике и да се жалиш на математику ниједан мотор није фенси играчка за до кафића а то што је теби овај сузуки лепши то је у реду онај коме је јава лепша неће да броји коње и кубике кад купује себи мотор

milomir22

Kole, ako nisu bitni kubici i konji, zasto nisi kupio jawu 350, nego kawu 750.



Citat: Kostiæ poslato 08 Novembar, 2020, 15:30

снага свега има мање од овог сузукија ал ако се сретнете он ће да оде а ти ћеш да бројиш коње и кубике и да се жалиш на математику



Aham, kako da ne, ja sam pozer, ja to ne znam da teram, samo prva druga na vr' gasa i do 60 na sat. Doduse, nemam obicaj da se trkam niti da se kurcim svojim (ne)znanjem u voznji, ali uglavnom me ni jaci motori ne obilaze cesto, a kamoli zujalice od 30-ak konja. A i ako prestignu, jbg, uvek ima neko brzi, bolji, ludji,...

Ove godine, u avgustu, okruglo 20 godina kako sam na 2 tocka, terao sam slabe motore, jake motore, apeence, automatike, skutere, maxi-skutere, najvise r-ove, maxi-endurace, a vec 7. sezonu teram sport-touring.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Kostić

#29035
не волим јаву

за ово испод браво за тебе ја кад порастем и ја ћу тако

е мене ујак научио да возим мотор кад сам имо шес година на оном декавеу ал тај једва увати 80 90 па и није мотор него колица за до продавнице а ова слика што сам окачио па овако ако се сретнете на аутопуту и ти заврнеш иксефа у коску та јава ће да прође поред тебе и џаба ти вештине кад је бржа са све шездесетак коња беше

много се ти ложиш али шта сад сви се ми ложимо осим оних који јебу сваки дан

milomir22

Jawu su, vazda, najveci jebaci vozili. Ali ustvari nisu, vozili su je ljudi, jer su uz tomos i mz, samo to i mogli da voze. Cim je postalo nesto drugo dostupno, svi do jednog, a znam ih mnogo, su prestali da voze jawu, ili su je sacuvali iz sentimentalnih razloga, pokvarenu i prasnjavu u nekoj supi.

Ta jawa koju smo poredili sa gesiksefom ima jedva 27 konja, tako da bi me preletela, al' zamalo, ovu karabudzevinu koju pominjes sa 60-ak konja nisam uzeo u obzir, jer nije motor o kom pricamo.

Svaka cast i tebi sto si krenuo da vozis sa 6 godina, priznajem, verovatno ti je i patka duplo veca od moje.

Ne lozim se, nego mi dosadno, nedelja je, hladno, mrak u 5, pa se nadmudrujemo po forumu.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

milomir22

I ja se uhvatio suzukija, evo ovo ispod 6k evra, za mene 5 puta upotrebljiviji motor od jawe.


https://cfmoto.rs/proizvod/gt-650-abs/
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

DebeliZmaj

iskrenoi meni lepo izgleda
nov motor je nov ...

da imam tehnicke uslove uzo bi ovako nesto za sledecu sezonu
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

PECA BMW

Citat: milomir22 poslato 08 Novembar, 2020, 21:59
I ja se uhvatio suzukija, evo ovo ispod 6k evra, za mene 5 puta upotrebljiviji motor od jawe.


https://cfmoto.rs/proizvod/gt-650-abs/

ovo izgleda super ! novo za te pare
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !