Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 9 gostiju pregledaju ovu temu.

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

zVuk

ne verujem da bi ovde bilo drugacije, zamisli da ti u firmu dodje neki rumun, bugarin i td....mislis li da ga ovde ne bi gledali kao dodjosa..bas kao sto nas gledaju tamo..??
Citat: dzimika poslato 26 Avgust, 2020, 09:47
Citat: zVuk poslato 26 Avgust, 2020, 09:03
Citat: sasa ns 1 poslato 26 Avgust, 2020, 02:17
http://www.politika.rs/scc/clanak/460381/Ova-zemlja-nema-duse

tipicna gastarbajterska patetika...sve tamo im je sranje, a kad ga pitas, zasto se ne vrati u srbiju kad je tamo toliko lose, onda cuti...a ovaj lik jos prica o nemanju duse, a imao je sestru od tetke za koju nije znao da postoji...licimuri...

To ti je ujedno i trend domacih uglavnom rezimskih novina da pisu takve tekstove kako bi oni koji nisu otisli mozda i ostali

Za vikend sam upoznao lika koji se vratio iz Kanade u Srbiju, mozda 8god stariji od mene, mozda malo vise a mozda i malo manje, on sam kaze, tamo se radi da bi imao malo bolje stvari nego ovde ali nema opustenog zivota, cak i da si pametniji mnogo od svih njih tamo i dalje ces biti dodjos i gledace te sa nepostovanjem pa makar samo zbog naglaska, cak i kad im dokazes da si pametniji, da si video sveta, to ne dopire do njih toliko

ne verujem da bi ovde bilo drugacije, zamisli da ti u firmu dodje neki rumun, bugarin i td....mislis li da ne bi imao isti tretman kao taj lik iz kanade..??
Ko se ljuti, uleti mu kruti

El Jefe

Види овако. Из мог вековног искуства, овде се народ утркује ко ће пре странца да пољуби у дупе
Друштво за заштиту од животиња

zVuk

...u pravu si, ali samo donekle, odnosno ako je taj stranac iz zapadnog dela sveta, da, ali ako je iz istocnog, nikako, ne bi nas covek ljubio dupe poljaku, rumunu, bugarinu, makedoncu.....rusu da, ali ostalima nikako...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Slaninar

Citat: zVuk poslato 26 Avgust, 2020, 10:24
...u pravu si, ali samo donekle, odnosno ako je taj stranac iz zapadnog dela sveta, da, ali ako je iz istocnog, nikako, ne bi nas covek ljubio dupe poljaku, rumunu, bugarinu, makedoncu.....rusu da, ali ostalima nikako...

Migranti...
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen


DebeliZmaj

Citat: despic poslato 26 Avgust, 2020, 09:23
Au samo sam kliknuo i odma video "momak i devojka placaju sebi odvojeno veceru". Pa skupo rodjace hahah
Svi vole da se vrate malo u srb da trose pare ovde i da se osecaju mocno posto su sa 2k e u nemackoj go q, kao i sa 3k $ u americi. Radi 10 sati dnevno jedva nakrca neke pare kad ono q, stan, hrana, veliki servis 800e..pa mora se spava sa jos 3 kolege gastosa u sobi. Al zato kad dodje u rodnu mu srbijicu...

A 2k E su ovde neke ? Satra se uspesnim ? a ovi sto imaju preko toga ? a a a a ? oni bi trebalo dva glasana izborima ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

milomir22

Citat: zVuk poslato 26 Avgust, 2020, 09:03
Citat: sasa ns 1 poslato 26 Avgust, 2020, 02:17
http://www.politika.rs/scc/clanak/460381/Ova-zemlja-nema-duse

tipicna gastarbajterska patetika...sve tamo im je sranje, a kad ga pitas, zasto se ne vrati u srbiju kad je tamo toliko lose, onda cuti...a ovaj lik jos prica o nemanju duse, a imao je sestru od tetke za koju nije znao da postoji...licimuri...




Meni je najjaca prica "jao vratili bi se oni rado u ovu septicku jamu od drzave, nego ih je sramota", a od cega ih je to sramota, nego ih boli kurac da se vracaju u ovaj javasluk.

Ne sporim, 3-4% se vrati, jednostavno los tajming, slabi poslovi, losa karma, ne snadju se, nostalgija,....

Gledam brata od strica, placa za njih 4-oro kucu na periferiji Verone, osrednja kuca, garaza za 2 auta i motor sa svim dazbinama izadje oko 850 evra, od njih 4oro, njih 3je radi i niko nema platu manju od 2000 evra, suma sumarum primanja u kuci su 7 000 evra. Gorivo nesto skuplje nego kod nas, hrana za nijansu skuplja nego kod nas, pa se vi drugari presaberite.

Znam ljude koji su se vratili iz SAD-a, jbg slabo im islo, poslovi sve neki skartovi, deca mala, niko nema zdravstveno osiguranje, kaze covek cera mu place, hoce na ulicu, a on ne sme da je pusti, ne daj boze da padne i slomi nesto, njih 10 bi moralo da crnci godinu dana da se plate troskovi lecenja. Vratili se u Srbiju i nisu zazalili, ali jbg takvih je 3-4 % max.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

despic

da da zmaje, ne da si uspesan nego mos i da pisas malo po ljudima...manje vise po bgu al da ne pricam u unutrasnjosti
klasican divljak

Ivicat

Pa pazi, sve zavisi po kojim kriterijumima meris uspesnost. Ne poznajem ga ali bih po pisanju rekao da (po mojim kriterijumima) je on daleko od uspesnog...

DebeliZmaj

Citat: despic poslato 26 Avgust, 2020, 18:26
da da zmaje, ne da si uspesan nego mos i da pisas malo po ljudima...manje vise po bgu al da ne pricam u unutrasnjosti

jbt sta bi tek rekao za one sto biju i vise a nekako kako si napisao ``oskudno obuceni`` .... ;) il ih prosto
boli kurac kupuju firmirano ..dakle oni i po tebi da pisaju ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

TEEfqd

uspesan - ostvaren covek u odredjenim zivotnim sferama.

da se drzimo osnovnog... poslovno i porodicno ostvaren covek koji je kroz godine sacuvao svoje zdravlje.

kad procitam ovaj clanak i tome u kojoj zemlji ima 'duse' sere mi se. daj mi cisto 10 000e mesecno ili 5000e u svajcarskoj
ziveo bih pre u svajcarskoj.
nisam tip koji ce da vozi porsea preko rupe na beogradskoj kaldrmi a oko mene uglavnom sendvicarska
sirotinja koja nema da sastavi kraj s krajem. vise puta mi nije bilo ni malo prijatno da budem tu u drustvu kao mladic od 20ak
na novom R-u a okolo neki drugi klinci koji ujutru od svojih zickaju za pljuge, razni pogledi se menjaju, jebes to.
kupim penthaus na b na vodi, dole odma ispred plivaju govna, i prosjaci bleje a prekoputa park sa najjeftinijim sifilis damama u gradu.

jebes tu pricu

DebeliZmaj

ako si sam zaradio onda nema cega da te sramota,
zaradio, kupio ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

TEEfqd

sramota, ma ne pricam o sramoti. nekad se neki covek ostvari malo vise i tu treba biti pazljiv...
odes preko ili tu vec postanes uspesan, radis zaradis pljas zlatni roleks na ruku...sretnes stare prijatelje neke
imas na ruci vise nego sto se neko trudi vec godinama da zaradi i to za osnovno recimo kucu/stan da ima za zivot... jebene su to stvari
ja bi licno to sve ukupno zaobisao

despic

Fala bogu bavim se poslom na kom ne mogu da me popisaju :)
a dok sam i radio posao na kom mogu da pisaju nisu pisali jer nisam cigan...al kazem, i stojim izatoga da mozes da pisas sa 2000e u srbiji. U unutrasnjosti i sa nekih 600 si faca. Sa 50e castis pola kluba picem i prosipas viski. Naravno ne pricam ako imas porodicu, zenu decu letovanja, kurci palci, nego ono momak, imas sljaku neku nesto...
klasican divljak

DebeliZmaj

ne kapiram sto bi castio pola kluba .... shabanizam
a jos veci shabanizam prosipas viski ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell



despic

Zmaje... :) bolje mi nadji nekog dobrog game deva nego sto se raspravljas ovde oko gluposti...vidim da imas dosta vremena
klasican divljak

DebeliZmaj

game deva... na linkeding pa koliko hoces :D
ja sam programiranje davno zabatalio
bas kad m nesto treba da automatizujem neki task al to su skripte :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell