Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 12 gostiju pregledaju ovu temu.

mrle

Citat: DebeliZmaj poslato 17 Avgust, 2020, 15:19
Citat: mrle poslato 17 Avgust, 2020, 14:48
jo¹ sam ja bio mali kada se otvorila ¹kola ®ike Mu¹tikle "Milo¹ Crnjanski", i onda je bio presti¾ ko æe iæi u tu ¹kolu, plaæala se, ali ako si u kraju, ide¹ u nju, pa su decu prijavljivali kod baba, deda, roðaka, samo da bi deca upala u tu ¹kolu.
Evo sada ima i "Ruðer Bo¹koviæ", ¹kola ministra ©arèeviæa, nekoliko stotina metara od moje kuèe. Ne mora¹ da vozi¹ decu, sami dolaze po njih, kao na zapadu, ali brate to i ko¹ta.

a kad deca malo porastu gde ce ? u blokove ? pa ono mozda ali ce uglavnom provode zivot u gradskom prevoz do centra i nazad ?

a za¹to bi i¹li u centar?
zavisi koji fax upi¹u i pitanje je da li æe.
Ako misli¹ na zezu, odlièna je na Savskom keju.
Ako budu i¹li u pozori¹te, dobiæe za taksi :)

a biæe i gondola i pe¹aèki most do Ade i odande ¾ièara...
a i leteæi taksi.

dzimika

Citat: DebeliZmaj poslato 17 Avgust, 2020, 15:15
Citat: dzimika poslato 17 Avgust, 2020, 11:55
Nije me zmaj shvatio, oni koji znaju oni odu na periferiju, oni koji imaju komplekse jure centar pa posle jure parking ili parkiraju kao stoka
Ja retko kad idem do centra osim do tebe :D sve ostalo se zasniva da samo prodjem kroz centar jer realno nema nista sto meni treba u centru, dok sam radio u centru pre 10god pizdeo sam svaki put ako sam morao kolima do posla

a kako se parkiras kod mene ?

Vidi, ja koristim to sto ti imas parking i sto nosim ponekad i dosta stvari ali ja kad dodjem tu u kraj zbog neceg drugog parkiram u blizini, ima parkinga po okolnim ulicama, retko se desilo da ne nadjem parking iskreno, skoro kad sam isao u Monitor nisam nasao u toj ulici zbog Telekoma sigurno, sledeca ulica bez problema,

Da se razumemo, ja ne bezim od toga da se u centru parkiraju samo oni koji tu zive, da oni koji hoce u centar kolima moraju da plate, ali to zahteva ozbiljnu infrastrukturu u smislu garaza i slicno, evo na primer ameri, njima su parkinzi u centru grada ozbiljan biznis, srusis neki krs od zgrade i napravis parking, brdo njih koji dolaze kolima moraju da ga koriste, nije sto hoce nego nemaju izbor jer nema gde da parkiraju
i nije to samo tamo tako, po evropi je isto u skoro svakoj zemlji

DebeliZmaj

ameri i mi ne zivitmo u istoj prici... niti cemo ...
nikad oni nece biti kao mi niti cemo mi biti kao oni :)

ali da treba vise garaza treba
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

dzimika

ja sam naveo njih kao primer, ima u okolini i mnogo blize istih primera

problem je kod nas sto je po zakonu dozvoljeno da zgrada nema parking nigde okolo i da nema dovoljno garaznih mesta za svaki stan ali i onda stanari ne uzmu mesto u garazi nego kao naci cemo mi lako, pa onda doslo da se zoniranje prosirilo, pa frka, jadni mi nemamo gde da parkiramo i slicne price, da ne pricamo nadogradnje na karaburmi gde su na jednospratnu zgradu podigli jos 4 sprata, gde ni za ono malo stanova u zgradici nije bilo mesta za parkiranje
Rakovica gde su dozvolili gradnju kao u Kaludjerici pa izgleda kad gledas brdo kao favele i jos tako brdo krajeva po BG gde je gradnja bila nedovoljno kontrolisana tj gde su podlegli "pritisku" investitora

DebeliZmaj

dobar deo zgrada kada, pogotovo u mom kraju je napravljen kada se nije placao parking
te si imao slobodna parking mesta ... sad nove zgrade mislim da imaju obavezu 1.5x garaznh mesta
puta automobila ... e sad problem nastaje ako kod one .. istocne kapije vracara kako je reklamiraju,
onaj monstrum u juznom bulevaru, e tu su predvideli 280 stanova ali i 50 lokala ... haos 3 2 1 ... boom
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

despic

Necemo se zajebavati, nikad nece biti isto ekipa sa sela i iz grada...koji god to grad bio...sd, kg, kv...
Koga zapravo bole q...malo po malo pa u centar se nece moci.
Mozda turisticki :)
a ovi iz blokova klinci, ponzajem nekoliko 16ogodisnjaka koji kalemegdan nisu videli. I to su na pljuc (21, 23 blok). 63i je posebna prica sa onim hangarima, dusu dalo za klanje upucavanje i silovanje.
45 blok koji cika mrle toliko hvali zaobilazim odavno jer ne mogu da se pomirim sa mrkim pogledima interventnih jedinica. Mozda je i lepo preko dana
klasican divljak

zVuk

zmaje, tvoji su se doselili u beograd pre 50ak godina i preneli su taj palanacki kompleks na tebe, to da je vracar prestizna lokacija za zivot....stvari su se dosta promenile od tada...mrletova deca nece ici svaki dan u nocni zivot, a i splavovi i trzni centri su na nbg-u...nemaju potrebe da idu u grad osim po nekad...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

ЯЭВОЛУТИОН

jes u centru jeftnija droga.

prednost zivota u centru je da budes garfild.....aka debeli zmaj.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

DebeliZmaj

meni je skroz cool da ostanete vi tu gde ste :)
skroz mi je drago ako vam je subjektivi osecaj da vam je obiektivno dobro ...

cak mi je i skorz kad se izuzmete subjektivno od objektivnog centra ali je ok i kad
dodjete, kod mojih iza zgrade parking, nadam se za god dve moci cu zdravstveno
da se oporavim posle operacije da opet odem sam da zivim pa cu negde blizu posla
uzeti gajbu .. firma na vilinim vodama kupla zgradu .. dakle negde mirijevski bulevar
super periferija sto se mene tice ... mesta za kola, laganica, prizemlje prvi sprat
eventualno mada cu i tad raditi 95% od kuce... pa ono ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

Citat: ЯЭВОЛУТИОН
prednost zivota u centru je da budes garfild.....aka debeli zmaj.....

lazanje ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Ivicat

Amateri. Ko jos ide u skolu...

milomir22

Fun Fact:

Vladu Milisavljevica su prozvali "Vlada budala" jer je bio jedini pripadnik zemunskog klana koji je imao fakultet.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

mrle

Citat: DebeliZmaj poslato 17 Avgust, 2020, 19:07
Citat: ЯЭВОЛУТИОН
prednost zivota u centru je da budes garfild.....aka debeli zmaj.....

lazanje ...

©to sam ih napravio pre neki dan, bruka. Bio Hurri, jeo. Prejebao sam i samog sebe.

TEEfqd

centar vs periferija.... :D

periferija na kojoj su sazidani radnicki blokovi - shit
periferija na kojoj zivi elita, not shit.
centar ko centar, izbor skola i svega ostalog veliki pa i moze da se izabere nesto fino. a ne mora da znaci da ce biti fino, svuda ima budala.

Kostić


DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Kostić

#28797
rey's speeder ал набуџен са додатим крилима добар је незајебив сви су добри


није др-1 само личи

https://www.youtube.com/watch?v=rtgiQ3em8IM#

https://www.youtube.com/watch?v=IhjFdCRk8fs

https://www.youtube.com/watch?v=ZpEdOWsnTo8

https://www.youtube.com/watch?v=Dtoi_a4DfZo









све продајем по 100 е комад ако је много може и мање или замена за клопу драмић бензин

димензије од 75 цм до 95 цм у распону крила

mareskin

Ba¹ dobro izgleda  [thumb_up]
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Kostić

уживо је кева слике и видео су курац и ко се на ово навуче најебо је  ;D