Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

niki64 i 8 gostiju pregledaju ovu temu.

dzimika

To gde je kvalitetnije skolstvo samo zavisi od uciteljice/ucitelja, nastavnika pa cak i od dece i roditelja, moze neko da ide u najbolju skolu i dzabe mu sve to ako jednostavno nije kapacitet

i na kraju dokazano je da skola ne znaci nista u nekim slucajevima, neko je sposoban da napravi sta god hoces sa dobrom skolom, neko je i bez srednje uspeo da napravi, a opet mnogi su nesposobni za bilo sta pa cak i za zivot i pored zavrsenih vrhunskim skola i fakulteta


despic

Pa vidi, kazem opet nemoj neko da se vredja jednostavno je tako...(bilo a vrv je i sad).
U mojoj generaciji odrastao sa decom kojima su roditelji arhitekte, ministri, doktori, sportisti itd. (Drinka Pavlovic). Bilo je i tu huligana i kojekakvih fala bogu...al je i to drugi nivo.
Radim na nbgu 1 god pored osnovne skole u 21 bloku...znam dosta dece, kao i njihove roditelje. Velika razlika. Zivim u daljoj periferiji, prolazim pored skole svaki dan, vodim dete da se igra, samo je dovoljno da bacis malo pogled. Sve ti je jasno...
Jel vama sad jasnije o cemu pricam?
klasican divljak

zVuk

isao sam i ja u drinku i zivim pored iste i dan danas, ali mi i dalje nije jasno sta je tabi jasno bacanjem pogleda na skolsko dvoriste...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

dzimika

Hoce da kaze da su deca tamo pametnija jer idu sa decom poznatih

El Jefe

Мени не и поред тога што сам писмен
Друштво за заштиту од животиња

despic

E ispisao sam brda texta al mi zabo telefon....kome je jasno, jasno je.
Zvuce, jel u tvojoj generaciji nije bilo dece koje su roditelji dovozili iz daljih krajeva u drinku? Meni nije tad bilo jasno zasto...al sad jeste.
Dzimika, znas da nisam mislio na to...jel bi pre vodio decu u skolu u surcin ili rakovicu ili u drinku npr?
klasican divljak

ЯЭВОЛУТИОН

ja imam u planu da pobegnem jos daje od seljacina iz centra...
@dz
ja imam pogled na avalu a istina je vidi se i obiaznica
imam bazen iza kuce
20 ari placa
rostilj
90 kvm garaze
-II-       radionice
-II-       stana
i placam 400 evra poreza na tu neporetnost,,,,koliki je tebi porez.....dobri, predobri i ponekad preposteni zmaju....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

El Jefe

Па та деца су у великој предности. Прво им нађу посао па их онда направе
Друштво за заштиту од животиња

despic

seljacina iz centra?
To mora da mislis na seljacine sto su dosle u centar (prodale imanja)
klasican divljak

zVuk

Citat: despic poslato 17 Avgust, 2020, 12:50

Zvuce, jel u tvojoj generaciji nije bilo dece koje su roditelji dovozili iz daljih krajeva u drinku? Meni nije tad bilo jasno zasto...al sad jeste.


bilo ih je vrlo malo, mozda 5-6, a i oni su imali babe i dede po centru ili su im roditelji radili u centru...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

dzimika

Citat: despic poslato 17 Avgust, 2020, 12:50
E ispisao sam brda texta al mi zabo telefon....kome je jasno, jasno je.
Zvuce, jel u tvojoj generaciji nije bilo dece koje su roditelji dovozili iz daljih krajeva u drinku? Meni nije tad bilo jasno zasto...al sad jeste.
Dzimika, znas da nisam mislio na to...jel bi pre vodio decu u skolu u surcin ili rakovicu ili u drinku npr?

Vodio bih u najblizu skolu, obrazovanje koje dobiju u skoli je jedno, moje i zenino je da ih obrazujemo u kuci o ostalim stvarima, kulturi i ponasanju, za to je nebitno u koju skolu idu, jer ako tu zakazes moze da ide u najbolju skolu ali tamo ga nece nauciti takvim stvarima
ono sto je cinjenica i koje se i dan danas secam kao da je juce bilo, kod sestre u skolu odem ja na prvi roditeljski, dizajnerska, neki roditelj pita da li ima dosta narkomana u skoli, javlja se neki drugi roditelj, otac, taksista 15god, kaze "verujte mi, ovde ima najmanje narkomana, to sto se oblace cudno, imaju cudne frizure i slicno ne znaci da su narkomani, vozio sam decu iz elitnih skola koja su bila na ko zna cemu"
To sto neko ide u skolu u koju idu deca ponatih (ne znaci unapred i pametnih) i onih koji imaju jako puno para samo mi govori jedno, dostupnost svega je mnogo veca nego u skolama na periferiji, a sada se svelo na to, posto deca pametnih su uglavnom preko

despic

Negde si u pravu negde ne. Voleo bih da razmisljam tako...svakako ti zelim sto manje problema u os koja ce ti deca pohadjati.
Ja samo vidim preveliku razliku i to mi smeta. Mozes da vaspitavas kolko oces, drustvo utice opasno.
Jedan kvaran zub ce pokvariti par okolo, dok jedan zdrav nece popraviti kvarne.
klasican divljak

dzimika

Slazem se ja sa tobom, ali eto sad kao sto rekoh vise idu deca poznatih nego deca pametnih u poznate skole, pricam kod nas naravno

mrle

Citat: despic poslato 17 Avgust, 2020, 12:16
Pa vidi, kazem opet nemoj neko da se vredja jednostavno je tako...(bilo a vrv je i sad).
U mojoj generaciji odrastao sa decom kojima su roditelji arhitekte, ministri, doktori, sportisti itd. (Drinka Pavlovic). Bilo je i tu huligana i kojekakvih fala bogu...al je i to drugi nivo.
Radim na nbgu 1 god pored osnovne skole u 21 bloku...znam dosta dece, kao i njihove roditelje. Velika razlika. Zivim u daljoj periferiji, prolazim pored skole svaki dan, vodim dete da se igra, samo je dovoljno da bacis malo pogled. Sve ti je jasno...
Jel vama sad jasnije o cemu pricam?
ja sam u osnovnu i¹ao na Brdu, U razred sa æerkom Ivana Stamboliæa, æerkama tada¹njeg ministra Milivoja Pavloviæa... i odrastao tik uz diplomatsko naselje i "nemaèkog" solitera.
I igrao se svuda po bespuæima Ko¹utnjaka, stadiona Èukarièkog…
a, eto, moj brat iz Drinke u parkiæu ispod Vlade Srbije, baba u Èubrinoj kukala pri selidbi "©ta æu ja bez Kalemegdana..." a sada je mo¾da ¾iva zahvaljujuæi tom dvori¹tu i koliko toliko prirode i zelenila u njemu.
Kada ka¾em Brdo mislim na Banovo brdo gornji kraj. Èuo sam od klinaca da je i to sada velika podela...

mrle

i da skratimo prièu, doðite neki dan kod mene na Brdo da posedimo, svi ste dobrodo¹li,  pa da onda merimo èiji je veæi :)

bili do sada Kosta, Laziæ, Hurri, Dragan Pavliæeviæ, Juga, Mi¹a i Ljilja... neka sami ka¾u utiske.

mrle

Citat: despic poslato 17 Avgust, 2020, 12:16

Radim na nbgu 1 god pored osnovne skole u 21 bloku...znam dosta dece, kao i njihove roditelje. Velika razlika. Zivim u daljoj periferiji, prolazim pored skole svaki dan, vodim dete da se
po¹to sam roditelj i najveæa briga mi je ¹ta deci odgovara, velika je razlika u kom si bloku. Po meni je blok 45 idealan za decu. Ona od malih nogu mogu da se igraju i van vidokruga, voze bicikle, sama idu u ¹kolu, u prodavnicu... Moji klinci 10 i 7 godina sami idu na trening u FK Be¾anija u samom bloku. Pri svemu tome, ne moraju da preðu ni jednu ulicu.
Ima debila koji pe¹aèkim stazama voze pun gas, ali retko koji proðe, a da ga neko od stanara ne napu¹i opasno.

mrle

Citat: despic poslato 17 Avgust, 2020, 12:50

Zvuce, jel u tvojoj generaciji nije bilo dece koje su roditelji dovozili iz daljih krajeva u drinku? Meni nije tad bilo jasno zasto...al sad jeste.
Dzimika, znas da nisam mislio na to...jel bi pre vodio decu u skolu u surcin ili rakovicu ili u drinku npr?
jo¹ sam ja bio mali kada se otvorila ¹kola ®ike Mu¹tikle "Milo¹ Crnjanski", i onda je bio presti¾ ko æe iæi u tu ¹kolu, plaæala se, ali ako si u kraju, ide¹ u nju, pa su decu prijavljivali kod baba, deda, roðaka, samo da bi deca upala u tu ¹kolu.
Evo sada ima i "Ruðer Bo¹koviæ", ¹kola ministra ©arèeviæa, nekoliko stotina metara od moje kuèe. Ne mora¹ da vozi¹ decu, sami dolaze po njih, kao na zapadu, ali brate to i ko¹ta.

Glava Dole

Despicu, aj leba ti objasni mi kako su to deca iz centra kulturnija od dece s periferije? Zavrsio osnovnu na aj da kazemo relativnoj periferiji(4km od centra ali za SD je to na ivici periferije).
Srednju u centru, isao sa decom iz centra koja su bila teske budaletine, odustajali ili obnavljali godinu, podjebavali profesore, lomili po skoli... i s decom sa sela koja su kulturnija jedno 5x od tih centrasa... i s kojima sam i dan danas ostao super.

Kriterijumi... primera radi iz Srpskog na periferiji imao jedva dvojku zbog profesorke koja je bila azdaja... nije da se ja sad nesto vadim, primera radi kad je drugi profesor koji je predavao drugom odeljenju otisao u penziju(kod koga su svi mahom imali cetvorke i petice) kod nje nisu mogli da izvuku dvojku. Azbuku bre nisu znali.
Dodjem u srednju, profesorka koja je zavrsila dva faxa, umela i drugarski da se postavi ali kad se radi- radi se... realno oceni, cetvorka bez ikakvog zapinjanja.

Na faxu isti q, kad sam se upisao... imao si vukovce iz centra koji nisu imali veze s vezom i nikakvo predznanje i dobre- vrlodobre koji su za njih bili ajnstajni.

Svuda ima ovakve i onakve dece, svuda ovakvih i onakvih profesora. Program je svuda isti a ne predaju zidovi i lokacija. Znas kolko me zabole djoka ko je ciji sin. Bitno mi je kakva je ko osoba.

Poslednje dve godine u SDu stanujem u centru... sto se ljudi tice isti q, imas kulturne, obrazovane i prizemne ljude a i uzdignute seljacine koje su prodale njivu, kupili tu nesto, a mesaju padeze...

I da, pravi gospodin nikada nece spustati nekoga zato sto je sa sela, periferije, zato sto je zavrsio ovde ili onde ;)

DebeliZmaj

Citat: dzimika poslato 17 Avgust, 2020, 11:55
Nije me zmaj shvatio, oni koji znaju oni odu na periferiju, oni koji imaju komplekse jure centar pa posle jure parking ili parkiraju kao stoka
Ja retko kad idem do centra osim do tebe :D sve ostalo se zasniva da samo prodjem kroz centar jer realno nema nista sto meni treba u centru, dok sam radio u centru pre 10god pizdeo sam svaki put ako sam morao kolima do posla

a kako se parkiras kod mene ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

Citat: mrle poslato 17 Avgust, 2020, 14:48
jo¹ sam ja bio mali kada se otvorila ¹kola ®ike Mu¹tikle "Milo¹ Crnjanski", i onda je bio presti¾ ko æe iæi u tu ¹kolu, plaæala se, ali ako si u kraju, ide¹ u nju, pa su decu prijavljivali kod baba, deda, roðaka, samo da bi deca upala u tu ¹kolu.
Evo sada ima i "Ruðer Bo¹koviæ", ¹kola ministra ©arèeviæa, nekoliko stotina metara od moje kuèe. Ne mora¹ da vozi¹ decu, sami dolaze po njih, kao na zapadu, ali brate to i ko¹ta.

a kad deca malo porastu gde ce ? u blokove ? pa ono mozda ali ce uglavnom provode zivot u gradskom prevoz do centra i nazad ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell