Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: Boban_m poslato 10 Jul, 2015, 01:06
Citat: Slaninar poslato 09 Jul, 2015, 23:23
Brojke su nebitne.

Su¹tina je da si pobio ratne zarobljenike. To se ne radi. Radi se ako si dovoljno jak, a ovako... pu¹imo. I pu¹iæemo.
Ne, to nije sustina. To je samo deo nesrecne price. Deo tih ratnih zarobljenika je ucestvovao u pokoljima u srpskim selima oko Srebrenice i Bratunca. Nemoj ni da pokusavas meni da pricas nesto o tome. Sustina je da je je zlocina bilo na obe strane, a samo srpska strana se anatemizuje. To nije dobar okvir za buducnost. Jedino balansiran pristup u kome svi koji su cinili zlocine treba da odgovaraju i to po istim arsinima je prihvatljiv. Sustinski.
Uhhh, mogu misliti kako ti je bilo veselo tada...:(

Boban_m

Ne ponovilo se nikad. I nikome.

BOKYBOY

Citat: Slaninar poslato 09 Jul, 2015, 23:23
Brojke su nebitne.

Su¹tina je da si pobio ratne zarobljenike. To se ne radi. Radi se ako si dovoljno jak, a ovako... pu¹imo. I pu¹iæemo.

...nemoj...nisi bio tu...ja nazalost jesam...

Ivicat

Citat: eclipse4 poslato 10 Jul, 2015, 00:59
Citat: freepartyman poslato 09 Jul, 2015, 23:30
Oni sto idu da leze u subotu dobijaju 20 eura za lezanje. Pljunite ih ako prodjete pored..

ko?gde?
eclipse,
ti si toliko pratio desavanja u Ukrajini da si zaboravio da je i kod nas pozoriste u kuci.



On topic:
CitatХтео бих овим путем нешто да замолим целокупну српску омладину која ових дана има "преча посла" од Косова и Метохије, Сребренице, економске, духовне и сваке друге беде, којој је борба за опстанак државе Србије, српског народа и српског идентитета "политика којом не желе да се баве", која исмева своје вршњаке и вршњакиње из патриотских странака, покрета и удружења који ових дана протестују на улицама Београда.. Кад завршите са спремањем испита, писањем CV- ја, депилацијом, кварцовањем, испијањем кафа по кафићима, теретаном, тетовирањем, пирсингом, одласком на утакмицу, напијањем у клубу, блејом у крају, пушењем џоинта, куповином у бутику, разгледањем града, испуњавањем тикета, interview-ом за посао, гледањем REALITY- ја и серија, надоградњом косе, романтичним викендом за двоје у Верони, SPRING BREAK-ом, BALKAN FUN-ом, медицинијадама, менаџеријадама, туризмијадама и осталим развратијадама, рејвовима, караокама, фенси кафанама, разним курсевима и обукама, свратите на неки протест да се мало дружимо, барем накратко. Ако вас неко види не брините, срамота коју тада осетите неће бити ништа у поређењу са срамотом коју свакодневно наносите овој земљи.

ЯЭВОЛУТИОН

Mora se uzeti u obzir da su gospoda zarobljenici iz demilitarizovane zone pod zastitom UN upadala u okolna sela i cinila zlocine a onda se skrivala opet u demilitarizovanoj zoni...trebali su i holandjane da pobiju...oni su stitili stoku....
Zlocin je postojao, ali je ucinjen iz osvete i bez zeleje za satiranjem celog naroda....i to je ucinila manja kolicina ljudi u par dana....a oni su sabrali sve poginule za par godina ratovanja i podmetnuli ih kao da su svi poginuli iz istog razloga....a onda us poceli da navode silovanja muskaraca , zena i dece....sto je mozda bilo ali samo kao pojedinacni slucaj i bez organizacije....a onda se neko dosetio da to podvede pod termin "genocid" sto su prvi odbacili jevrejski strucnjaci za genocid....ali to s"ud" koji je placen od strane amerikanaca nije zanimalo....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mt:s

Jednom davno je Toma Fila rekao ne¹to izuzetno pametno... Pravilo, "sudi ili æe ti biti suðeno..."
Na¾alost na¹a dr¾ava kao i Republika Srpska su mislili da su iznad zakona i da njima niko ni¹ta ne mo¾e. Na¾alost zajebali su se i to mnogo. Posledice oseæamo jo¹ uvek, dvadeset godina posle rata u Bosni i Hrvatskoj.
Da je dr¾ava istog momenta kada je saznala za zloèine, uhapsila i osudila te budale i distancirala se od njih, jer to nisu radili Srbi veæ zloèinci i kriminalci, mi bili èisti i pred drugima i pred sobom. Ovakve bruke, da su tek pro¹le godine pravosna¾no osuðeni zloèinci (ne ka¾em Srbi jer to nisu ljudi veæ bagra) za ubijanje zarobljenika u Ovèari, da su skoro osuðeni ljudi koji su pobili one muslimane u vozu Beograd - Bar, da se ¹korpionima do skoro sudilo prave od na i na¹e dr¾ave sauèesnikom i organizatorom takvih zloèina.
Raspravljamo o tome koliko je ubijeno ljudi u Srebrenici, zar je bitno da li je 8000 ili 5000 ili 3000? Sam naèin likvidacije je stra¹an, odvajani su mu¹karci od ¾ena, ¾ene su pustili da odu a mu¹karce sistematski ubijali. To je èinjenica, i onda kad prihvatimo to kao èinjenicu mo¾emo da krenemo kao sav normalan svet dalje.

mareskin

Citat: mt:s poslato 10 Jul, 2015, 12:19
Jednom davno je Toma Fila rekao ne¹to izuzetno pametno... Pravilo, "sudi ili æe ti biti suðeno..."
Na¾alost na¹a dr¾ava kao i Republika Srpska su mislili da su iznad zakona i da njima niko ni¹ta ne mo¾e. Na¾alost zajebali su se i to mnogo. Posledice oseæamo jo¹ uvek, dvadeset godina posle rata u Bosni i Hrvatskoj.
Da je dr¾ava istog momenta kada je saznala za zloèine, uhapsila i osudila te budale i distancirala se od njih, jer to nisu radili Srbi veæ zloèinci i kriminalci, mi bili èisti i pred drugima i pred sobom. Ovakve bruke, da su tek pro¹le godine pravosna¾no osuðeni zloèinci (ne ka¾em Srbi jer to nisu ljudi veæ bagra) za ubijanje zarobljenika u Ovèari, da su skoro osuðeni ljudi koji su pobili one muslimane u vozu Beograd - Bar, da se ¹korpionima do skoro sudilo prave od na i na¹e dr¾ave sauèesnikom i organizatorom takvih zloèina.
Raspravljamo o tome koliko je ubijeno ljudi u Srebrenici, zar je bitno da li je 8000 ili 5000 ili 3000? Sam naèin likvidacije je stra¹an, odvajani su mu¹karci od ¾ena, ¾ene su pustili da odu a mu¹karce sistematski ubijali. To je èinjenica, i onda kad prihvatimo to kao èinjenicu mo¾emo da krenemo kao sav normalan svet dalje.

Da bi ne¹to prihvatili kao èinjenicu moramo prvo da utvrdimo èinjenice.

Tada je bitno da li je to 8000,5000 ili 3000. Tada je bitno da li vr¹eni napadi iz "demilitarizovane" zone ili ne. Tada je bitno da li su ubijani nenaoru¾ani ljudi ili ne. Tada je bitno da li su svi ubijeni na istom mestu ili su preno¹eni sa drugih mesta. Tada je bitno da li su na spisku i ¾ivi ljudi. Tada je bitno i ko je to naredio i ko je izvr¹io.

Kada se prikupe sve èinjenice onda treba suditi. Problem je ¹to se sudi bez èinjenica, a ko god pita da se èinjenice utvrde bude progla¹en delom genocidnog naroda. Ja nisam deo genocidnog naroda. Jesam za èinjenice. Udari me pravom istinom i kompletnom istinom i pre¾iveæu. Isto tako bi voleo da se utvrdi istina i za hrvatsku i muslimansku stranu. Jer neæe biti da su se Srbi sami poubijali i proterali iz Hrvatske i BIH.

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu


ЯЭВОЛУТИОН

eto meni prilke da zaradim...iz 1 u 1 na kladionici je zicer.....ovi nemogu da pobede ni san marino.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mt:s

Citat: mareskin poslato 10 Jul, 2015, 13:27
Citat: mt:s poslato 10 Jul, 2015, 12:19
Jednom davno je Toma Fila rekao ne¹to izuzetno pametno... Pravilo, "sudi ili æe ti biti suðeno..."
Na¾alost na¹a dr¾ava kao i Republika Srpska su mislili da su iznad zakona i da njima niko ni¹ta ne mo¾e. Na¾alost zajebali su se i to mnogo. Posledice oseæamo jo¹ uvek, dvadeset godina posle rata u Bosni i Hrvatskoj.
Da je dr¾ava istog momenta kada je saznala za zloèine, uhapsila i osudila te budale i distancirala se od njih, jer to nisu radili Srbi veæ zloèinci i kriminalci, mi bili èisti i pred drugima i pred sobom. Ovakve bruke, da su tek pro¹le godine pravosna¾no osuðeni zloèinci (ne ka¾em Srbi jer to nisu ljudi veæ bagra) za ubijanje zarobljenika u Ovèari, da su skoro osuðeni ljudi koji su pobili one muslimane u vozu Beograd - Bar, da se ¹korpionima do skoro sudilo prave od na i na¹e dr¾ave sauèesnikom i organizatorom takvih zloèina.
Raspravljamo o tome koliko je ubijeno ljudi u Srebrenici, zar je bitno da li je 8000 ili 5000 ili 3000? Sam naèin likvidacije je stra¹an, odvajani su mu¹karci od ¾ena, ¾ene su pustili da odu a mu¹karce sistematski ubijali. To je èinjenica, i onda kad prihvatimo to kao èinjenicu mo¾emo da krenemo kao sav normalan svet dalje.

Da bi ne¹to prihvatili kao èinjenicu moramo prvo da utvrdimo èinjenice.

Tada je bitno da li je to 8000,5000 ili 3000. Tada je bitno da li vr¹eni napadi iz "demilitarizovane" zone ili ne. Tada je bitno da li su ubijani nenaoru¾ani ljudi ili ne. Tada je bitno da li su svi ubijeni na istom mestu ili su preno¹eni sa drugih mesta. Tada je bitno da li su na spisku i ¾ivi ljudi. Tada je bitno i ko je to naredio i ko je izvr¹io.

Kada se prikupe sve èinjenice onda treba suditi. Problem je ¹to se sudi bez èinjenica, a ko god pita da se èinjenice utvrde bude progla¹en delom genocidnog naroda. Ja nisam deo genocidnog naroda. Jesam za èinjenice. Udari me pravom istinom i kompletnom istinom i pre¾iveæu. Isto tako bi voleo da se utvrdi istina i za hrvatsku i muslimansku stranu. Jer neæe biti da su se Srbi sami poubijali i proterali iz Hrvatske i BIH.



Kreni od èinjenice da nisu izvr¹ili masovno samoubistvo. Kreni od èinjenice da postoje video snimci likvidacije. Kreni od èinjenice da su neki ljudi veæ osudjeni za taj zloèin.
Sa takvim tvojim stavom nas i smatraju genocidnim narodom. To je ¾alosno, jer ne vidi¹ razliku izmeðu onih koji su to uradili i sebe. Za tebe je sve to isto... Srbi... Ali nije. To nisu uradili Srbi veæ zloèinci, skotovi koji su ceo srpski narod stavili na stub srama zbog svojih nedela.
Mi, po¹teni ljudi, Srbi koji se dièimo na¹om nacionalnom pripadno¹æu i ti (ne)ljudi nismo jedno isto. Mi smo ljudi oni nisu... Ko mi ka¾e da jesmo, isti je kao i oni. Ko naðe ijedan izgovor za to ¹to su uradili isti je kao i oni.
®alosno je ¹to posle 20 godina raspravljamo o ovim stvarima.

mali_zmaj

samo cu vam postaviti jedno pitanje,mada to pitanje ne opravdava niti jedno ubistvo!! dokle mi da trpimo da nas kolju,vade nam oèi,prave sapune od nas,razapinju izmeðu vrba i vje¹aju na iste,ubijaju maljevima,kamama,motikama,sikirama,vezuju ¾icom,odsjecaju nam jaja,kolju nam trudnice,vade im novoroðenèad iz utrobe bajonetom,odsjecaju u¹i,vade oèi( to sam veæ rekao),peku bebe u rernama,odsjecaju glave zarobljenicima,bacaju po jamama..... da nastavim... barem pet ovih stvari je naser oriæ radio srbima u selima oko bratunca!! jel misli¹ da ljudima nije pukao film...,da nisu htjeli osvetu.. da im se nije zakrvavilo pred oèima... dajte ljudi opasuljite se i ne glumite mi jebeni miroljubivi zapad,koji kao nas,hoæe da nauèe istinskim civilizacijskim vrijednostima,a oni su nam ovu èorbu zakuhali.. SJA©ITE VI©E SA SREBRENICE,JER SE LJUDIMA KOJI SU OSUMNJIÈENI SUDI RADI TOGA!! a sad dali su krivi i koliko..,i o tome se mo¾e dovjeka raspravljati..,molim ljude koji nisu bili u ratu,kojima rat nije bio na 10-15-30-40 km od kuæe,ko nikoga nisu izgubili u istom.. i to sve gledali na vjestima i èitali u novonama nek se suzdr¾e od komentara,hvala.....,a lijepo sam rekao da neæu vi¹e da prièam o ovim temama,al izbiju me ovi mirotvorci totalno!!   [samoubistvo]
jin-jang

Slaninar

Citat: Boban_m poslato 10 Jul, 2015, 01:06
Ne, to nije sustina. To je samo deo nesrecne price. Deo tih ratnih zarobljenika je ucestvovao u pokoljima u srpskim selima oko Srebrenice i Bratunca. Nemoj ni da pokusavas meni da pricas nesto o tome. Sustina je da je je zlocina bilo na obe strane, a samo srpska strana se anatemizuje. To nije dobar okvir za buducnost. Jedino balansiran pristup u kome svi koji su cinili zlocine treba da odgovaraju i to po istim arsinima je prihvatljiv. Sustinski.

Nebitno ¹ta su ti pre radili. Bez suðenja pobije¹ zatvorenike. To je no-no, ako nisi Amerika, tj. mnogo jak vojno i ekonomski, pa ti niko ne sme ni¹ta reæi.

To u Srebrenici je svinjarija i dogodilo se i treba da se zna. I boli me patka da li æe to da zovu genocidom, ili ne - ne menja velièinu svinjarije. Ne brani se i ne stvara tako dr¾ava.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mkt


Hattrick

Citat: Slaninar poslato 10 Jul, 2015, 16:57
Ne brani se i ne stvara tako dr¾ava.

Naravno da ne.
Osim ako ne predvidis dovoljno veliki rezervat za preostale starosedeoce.



mareskin

#14054
Citat: mt:s poslato 10 Jul, 2015, 16:27
Citat: mareskin poslato 10 Jul, 2015, 13:27
Citat: mt:s poslato 10 Jul, 2015, 12:19
Jednom davno je Toma Fila rekao nešto izuzetno pametno... Pravilo, "sudi ili će ti biti suđeno..."
Nažalost naša država kao i Republika Srpska su mislili da su iznad zakona i da njima niko ništa ne može. Nažalost zajebali su se i to mnogo. Posledice osećamo još uvek, dvadeset godina posle rata u Bosni i Hrvatskoj.
Da je država istog momenta kada je saznala za zločine, uhapsila i osudila te budale i distancirala se od njih, jer to nisu radili Srbi već zločinci i kriminalci, mi bili čisti i pred drugima i pred sobom. Ovakve bruke, da su tek prošle godine pravosnažno osuđeni zločinci (ne kažem Srbi jer to nisu ljudi već bagra) za ubijanje zarobljenika u Ovčari, da su skoro osuđeni ljudi koji su pobili one muslimane u vozu Beograd - Bar, da se škorpionima do skoro sudilo prave od na i naše države saučesnikom i organizatorom takvih zločina.
Raspravljamo o tome koliko je ubijeno ljudi u Srebrenici, zar je bitno da li je 8000 ili 5000 ili 3000? Sam način likvidacije je strašan, odvajani su muškarci od žena, žene su pustili da odu a muškarce sistematski ubijali. To je činjenica, i onda kad prihvatimo to kao činjenicu možemo da krenemo kao sav normalan svet dalje.

Da bi nešto prihvatili kao činjenicu moramo prvo da utvrdimo činjenice.

Tada je bitno da li je to 8000,5000 ili 3000. Tada je bitno da li vršeni napadi iz "demilitarizovane" zone ili ne. Tada je bitno da li su ubijani nenaoružani ljudi ili ne. Tada je bitno da li su svi ubijeni na istom mestu ili su prenošeni sa drugih mesta. Tada je bitno da li su na spisku i živi ljudi. Tada je bitno i ko je to naredio i ko je izvršio.

Kada se prikupe sve činjenice onda treba suditi. Problem je što se sudi bez činjenica, a ko god pita da se činjenice utvrde bude proglašen delom genocidnog naroda. Ja nisam deo genocidnog naroda. Jesam za činjenice. Udari me pravom istinom i kompletnom istinom i preživeću. Isto tako bi voleo da se utvrdi istina i za hrvatsku i muslimansku stranu. Jer neće biti da su se Srbi sami poubijali i proterali iz Hrvatske i BIH.



Kreni od činjenice da nisu izvršili masovno samoubistvo. Kreni od činjenice da postoje video snimci likvidacije. Kreni od činjenice da su neki ljudi već osudjeni za taj zločin.
Sa takvim tvojim stavom nas i smatraju genocidnim narodom. To je žalosno, jer ne vidiš razliku između onih koji su to uradili i sebe. Za tebe je sve to isto... Srbi... Ali nije. To nisu uradili Srbi već zločinci, skotovi koji su ceo srpski narod stavili na stub srama zbog svojih nedela.
Mi, pošteni ljudi, Srbi koji se dičimo našom nacionalnom pripadnošću i ti (ne)ljudi nismo jedno isto. Mi smo ljudi oni nisu... Ko mi kaže da jesmo, isti je kao i oni. Ko nađe ijedan izgovor za to što su uradili isti je kao i oni.
Žalosno je što posle 20 godina raspravljamo o ovim stvarima.

Pročitaj ponovo šta sam napisao. Pošto očigledno nisi ni pročitao.

Ja kažem da treba da se utvrde činjenice, a ti me napadaš.
Ja kažem da treba utvrditi ko je kriv, a ti me napadaš.
Ja kažem da se zločin jeste dogodio, a ti me napadaš.

Ja kažem nešto, ti ne pročitaš i napadaš me.

Ko ima jak stomak neka pogleda ove snimke. To je bila realnost oko koje se Evropa ne potresa ni najmanje.

https://srbskamedijskagerila.wordpress.com/2015/07/10/%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%82%D1%83%D0%BD%D0%B0%D1%86-%D1%81%D1%80%D0%B5%D0%B1%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D1%81%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%98%D0%B5%D0%B2%D0%BE-1992-%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%BB%D0%B0/
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Hurricane

...il sam ja poludeo il s vama ne¹to nije u redu..

niko èetnike da pomene...  [neampojma]

Bori¹a

ja samo odem na fb stranicu kurira i udjem u komentare ispod... sit se ismejem... hrvati brane njihove, srbi nase, a i vredjaju se medjusobno [rofl] (ovo je bilo oko kapetana dragana)

ЯЭВОЛУТИОН

a kako ti ne bi bio smesno...da hrvati brane svoje a mi napadamo svoje.....logican sled stvari nakon gradjanskog rata....koji smo mi dobijali dok se nisu uplele velike sile.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

penzos

Poku¹avam da æutim, ali ne ide. O èemu vi prièate? Evo vam jedna èinjenièna prièa. Za nju garantujem da je istinita i proverljiva. Napominjem da je JNA bila regularna vojna formacija a naoru¾ani "graðani Tuzle" se po svim pravilima smatraju teroristima.
http://forum.vidovdan.org/viewtopic.php?f=90&t=16710

Lièno sam uèestvovao u izvlaèenju u Hercegovini. Ni jednom muslimanu do sredine juna nije falila dlaka sa glave. I tamo su potpisali da su lojalni i da neæe pucati na vojsku. Pukovnika Ðorða Pu¹aru su zaklali sa pratnjom prilikom pregovora poèetkom juna. A on im je davao hranu i cigare do tada i govorio da nema ¹anse da se oni "podignu na oru¾je". Na Srbe koji su ostali u istom delu naselja su krenuli naj stra¹nije. Celo podvele¾je su popalili. Bili su u civilu naoru¾ani automatskim oru¾jem, a to je po meðunarodnoj konvenciji-terorista. Ali posle toga skloni¹ pu¹ku i dobije¹ opet civila. Hrvati su imali uniforme sa oznakama HOS-a i sa njima ti je bilo naèisto. ®ene su odvodili u logor Dretelj kod Èapljine. Mu¹karce u uniformi koje nisu iskasapili najvi¹e u Loru kod Splita. Mnogima se tamo gubi svaki trag, meðu njima i mom prijatelju ©ipo¹ Antalu. Bio je u uniformi i ratni zarobljenik. Prièe ¾ena ne ¾elim da komentari¹em, nemaju mnogi ¾eludac za to.
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Hattrick

Nemoj mnogo precizne price na forumu, samo uopsteno.