Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 12 gostiju pregledaju ovu temu.


mrle

#11421
ima istog dilera kao ovaj zemunac

https://www.youtube.com/watch?v=ihzWFL4dsO4

juga

Nije on zemunac, on je zemunpoljac!!!!!!!!!!!!

Slaninar

Citat: Boban_m poslato 04 Decembar, 2014, 04:03
Nasi politicari su idioti. Uzimaju lovu za smanjivanje vrijednosti zemlje (kroz rasparcavanje i rasrodaju resursa) cije interese bi trebali da cuvaju, pa onda te iste pare ulazu u zemlju kojoj obaraju cijenu.

Politicari uzimaju pare da prodaju zemlju, da sve privatizuju. To je taèno.

©to se interesa tièe: dr¾ava je aparat koji ¹titi interese bogatih i dr¾i ostale u pokornosti. Nekada je to bilo na nivou (nacionalnih) dr¾ava, a sada je na globalnom nivou - multinacionalnih korporacija i sve manjeg broja sve veæih moænika.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

bigbad86


eclipse4


Boban_m

Citat: Slaninar poslato 04 Decembar, 2014, 10:13
Citat: Boban_m poslato 04 Decembar, 2014, 04:03
Nasi politicari su idioti. Uzimaju lovu za smanjivanje vrijednosti zemlje (kroz rasparcavanje i rasrodaju resursa) cije interese bi trebali da cuvaju, pa onda te iste pare ulazu u zemlju kojoj obaraju cijenu.

Politicari uzimaju pare da prodaju zemlju, da sve privatizuju. To je taèno.

©to se interesa tièe: dr¾ava je aparat koji ¹titi interese bogatih i dr¾i ostale u pokornosti. Nekada je to bilo na nivou (nacionalnih) dr¾ava, a sada je na globalnom nivou - multinacionalnih korporacija i sve manjeg broja sve veæih moænika.

Ja koristim termin zemlja kad mislim na utopisticku definiciju drustva, narod i teritoriju za koji mozes da kazes-domovina, a drzava jeste parazitski aparat koji sluzi sam sebi, za bogacenje i zbrinjavanje plemena i klanova nizih vrsta koje poznaju novac kao jedinu vrijednost u zivotu, kome isto ono drustvo koje zivi u domovini mora da sluzi umjesto drzava da sluzi njemu.

freepartyman

U Svedskoj da vlada izadje i kaze narodu: Od sutra svi se krecete unazad!!     narod ce da krene. Zasto?  Zato sto ga zemlja u istoriji nikada nije zajebala. Kod nas je obrnuto, kako se ko docepa vlasti uvek ista prica, gleda da se nakrade sto vise moze, da pozaposljava prijatelje i rodbinu u drzavnoj administraciji(gde nece raditi nista) i za sve sto ne valja okrivice prethodnu vlast.  I tako godinama,decenijama...Ja se cudim kako vec nismo kolektivno svi bankrotirali...
I became a beast to rid myself the pain of being a man


Slaninar

Citat: freepartyman poslato 05 Decembar, 2014, 02:47
U Svedskoj da vlada izadje i kaze narodu: Od sutra svi se krecete unazad!!     narod ce da krene. Zasto?  Zato sto ga zemlja u istoriji nikada nije zajebala. Kod nas je obrnuto, kako se ko docepa vlasti uvek ista prica, gleda da se nakrade sto vise moze, da pozaposljava prijatelje i rodbinu u drzavnoj administraciji(gde nece raditi nista) i za sve sto ne valja okrivice prethodnu vlast.  I tako godinama,decenijama...Ja se cudim kako vec nismo kolektivno svi bankrotirali...

Zemlja se veoma razvila, obogatila i napravila rezerve za vreme zlih komunista. Uz sve mane. Ali skrcali smo to i sad kad treba da ¾ivimo od onog ¹to stvaramo... po 100 evra plata za par godina, ¾ivi bili pa videli. Kina je veæ Holivud za nas.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen


zVuk

...kupila mu baba jula...
Ko se ljuti, uleti mu kruti


Slaninar

Èitam, ode tehnièki na minimalno 2500 za mog punoletnog ( i u Americi bi pivo kupit' smeo) Juga. Dr¾i li ko tehnièki, ko se razume - zanima me koliko je to stvarno sad tro¹kova i posla, koliko je ta cena opravdana. Ja cenim da tu ima nekih pola sata posla po jednom autu, mo¾da gre¹im. Jesu uveli neku (nepotrebno) skupu opremu da se mora imati?  Ili je (na ¹ta sumnjam) samo klasièno ¹i¹anIje ovaca.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

eclipse4

dobih od prijatelja,neznam gde da svrstam

Te, 1439, godine u Firenci uniju sa Vatikanom su potpisali svi pravoslavni verski poglavari. Svi, osim Svetog Marka Efeskog i Patrijarha srpskog…

TAKO SE NEKAD BRANILO SRPSTVO: DESPOT ÐURAÐ ZAPRETIO POGUBLJENJEM PATRIJARHU,AKO POTPI©E UNIJU SA VATIKANOM…

pripremio ÐORÐE BOJANIÆ

Kada je u 15. veku Turska osvojila Balkan, Vizantija i ostale pravoslavne zemlje nisu bile u moguænost da se Turcima odupru. Tra¾ili su pomoæ od zapadnih hri¹æana! Vatikan ih je doèekao ucenom. Obeæana im je pomoæ od zemalja Zapadne katolièke Evrope pod uslovom da potpi¹u uniju sa katolièkom crkvom, tj. da pravoslavna crkva prizna vrhovnu vlast Vatikana.

Vaseljenski patrijarh iz Carigrada je podlegao tom pritisku. Zakazan je sabor u Firenci 1439. godine.

Na sabor su do¹li svi pravoslavni patrijarsi, èak i Ruski. Svi, osim Srpskog. Vladar Srbije, despot Ðurað Brankoviæ, rekao je srpskom patrijarhu da æe ga obesiti ukoliko ode u Firencu.

Te, 1439, godine u Firenci uniju sa Vatikanom su potpisali svi pravoslavni verski poglavari. Svi, osim srpskog (i svetog Marka Efeskog, videti prilog). Saznav¹i da se Srbija suprostavila moænom Vatikanu, ruski Veliki Knez je pogubio svog patrijarha, zbog sramote koju je naneo Rusiji. Kada se i u Carigradu saznalo da Srbi nisu potpisali uniju, nastali su neredi. Na zahtev naroda, Vaseljenski patrijarh morao je da se povuèe. Vatikan to Srbima nikad nije oprostio. Vekovima je katolicima u srce usaðivao mr¾nju prema Srbima…

Evo malo detaljnije o ovom dogaðaju, po¹to gore nisam napomenuo sv. Marka Efeskog koji je isto imao ogromnih zasluga da se ova unija ne prizna, kao i velika zasluga na¹eg Ðuraða koji jedini nije dozvolio svom patrijarhu pristup na tom skupu ( pa, samo taj èin je sigurno iziritirao papu ) svi ¹alju svoje predstavnike, samo Srbi ne ( ¹ta vam to govori…) jedini ko nije potpisao od prisutnih bio je Marko Efeski.

Veliki je bio odjek u pravoslavnom svetu i narodu to ¹to je jedino srpski patrijarh odbio da doðe na taj skup-sav pravoslavni svet ga je slavio kao svog patrijarha a velikih zasluga za to je imao i Ðurað.

U to vreme, 10. juna 1439. godine, umre stari Patrijarh Josif ne potpisav¹i ipak uniju, koju neæe potpisati ni sveti Marko, mitropolit Efeski i zamenik Patrijarha Antiohijskog i Jerusalimskog. Tada papa navali na cara i na istoène episkope da priznaju ne samo rimske la¾ne i jeretièke dogmate nego i vrhovnu papsku vlast nad celom Crkvom i celim svetom, pozivajuæi se pri tome na la¾ne dokumente nekog Isidora i tobo¾nje “zave¹tanje” cara Konstantina, ¹to je sve bilo isfabrikovano u Rimu, da bi se makar i la¾nim dokumentima potvrðivalo nezaja¾ljivo vlastoljublje papsko. Sveti Marko je i taj zahtev energièno odbio i izjavio: “Za nas papa predstavlja samo jednoga izmeæu patrijaraha, ali i to – ako bi on bio pravoslavan”. No papa kao neki tiranin, i bedni, nevoljom priklje¹teni, car izdajica, i ostale izdajice oko njega, najzad potpi¹u sramnu uniju, pljunuv¹i time na sve odluke svih Vaseljenskih Sabora i svetih Otaca svojih. Jedan pravoslavni episkop uspeo je da pobegne i ne potpi¹e, dok sveti Marko nije hteo da be¾i nego je javno i pred carem i pred papom odbio da potpi¹e tu la¾nu i bogoprotivnu uniju. Kada je video da na akti o uniji nema potpisa Markovog, za toliko inteligentni papa Evgenije izviknuo je: “Dakle, ni¹ta nismo uradili!” Ipak je vlastotubivi papa tra¾io da mu se sveti Marko dovede na sud zbog tobo¾nje nepokornosti njemu, koji je svoj presto uzdigao vi¹e oblaka. Po nareðenju carevom sveti Marko izaðe pred papu, kao ono nekada Veliki Vasilije pred onog gordog eparha Modesta, i na optu¾be i na pretlje papine da je jeretik i da æe biti osuðen, jer se ne potèinjava odluci koju svi potpisa¹e, on odgovori: “Nisam ja bez razloga èvrst u svome mi¹ljenju, niti naðoh da ne valjaju neke od mojih reèi, koje s Bo¾jom pomoæu izgovorih ranije u Ferari i sada ovde u Florentiji. To takoðe nije na¹ao niko od vas, niti iko drugi. Ja ni po èemu nisam slièan ranijim jereticima, nego ba¹ sasvim suprotno. Jer svaki od tih jeretika uvek je uvodio ne¹to novo i strano i tuðe Crkvi Hristovoj, i to su Oci u svoje vreme izoblièili kao la¾no, i zatim odbacili i prokleli. I uop¹te Crkva Bo¾ja svuda i svagda odseca i odbacuje novaèenja i prebiva u drevnim predanjima i stvarima, tojest u apostolskim i svetootaèkim dogmatima, ¹to se i ja po moæima svojim staram da èinim, blagodaæu Hrista moga, makar me sna¹lo i hiljade smrti… A ¹to veli¹ da æe¹ da me osudi¹, znaj da su Sabori Crkve osuðivali kao buntovnike samo one koji su naru¹avali neki dogmat i propovedali svoju jeres. Zato je Crkva najpre osuðivala tu njihovu jeres pa onda i voðu te jeresi i njene pobornike. No ja uop¹te nisam propovedao svoje uèenje, nego sam se samo dr¾ao onog uèenja koje je Crkva u nepovreðenom obliku primila od Spasitelja na¹eg i u njemu neotstupno prebivala do dana¹njeg dana, a koje je uèenje i rimska crkva dr¾ala do vremena otcepljenja. Treba pre svega, ako smete, da osudite ono uèenje (o Duhu Svetom) kojega se ja dr¾im, pa onda mene da sudite. A ako to uèenje vi priznajete za pobo¾no i pravoslavno, za¹to sam onda ja dostojan kazne?” Tako se sveti Marka izbavi od papskih kand¾i, i 26. avgusta 1439. vrati se natrag u Carigrad.

PECA BMW

Radim na tome da radim na tome .....

http://www.telegraf.rs/jetset/1338862-ana-nikolic-radicu-na-tome-da-uskoro-postanem-ministarka-kulture


mada to bar nije tesko . uclanis se u aktuelnu partiju i krenes da siris noge do vrha , kad stignes do poslanickog mesta dajes samo zameniku a pred izbore das i predsedniku i eto ministarskog mesta ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Joker

Sreca sto Severina nema nase drzavljanstvo inace bi ona vec bila ministarka kulture...

Odakle ovim ljudima ovoliko debeli obrazi??
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

eclipse4

guzovi druze...guzovi...izdrzljivi....

PECA BMW

http://www.blic.rs/Vesti/Srbija/517141/Prosjak-nasao-torbu-s-3500-evra-i-vratio-je-ali-pravi-sok-je-bio-postupak-vlasnika?ref=fbblic

Nikako mi ne ide u glavu kako mozes da zaboravis tolike pare negde . Nije ovo prvi put cesto se desava da ovako neko izgubi pare pa mu vrate , dosta puta i nismo culi (nije bilo u novinama) a dosta puta i nisu vracene .

ja kad imam 100e kod sebe pa se hvatam za dzep non stop da vidim dal su tu ..
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња