Glavni meni

Tema za ljubitelje Baba

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 08 Decembar, 2011, 10:50

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

goranvojska

80-ih je pored te katane kultni motor bio boldorka.cbx .zbog tih motora ja nisam isao u postojinsku jamu dok smo bili na exkurziji vec sam ostao vani posto su ti motori bili i samo gledao i balavio.nemoze danas da se uporedi ni jedan motor koji jen izazivao toliko strahopostovanje kao ovi iz tih godina.

goranvojska


Lazic

E to bih jako voleo da provozam, makar se skr¹io...:D

ЯЭВОЛУТИОН

nista narocito...cx500 turbo...650 turbo malo bolje.....yamaha 650 turbo..onako....kawa 750 turbo  :o :o
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Peki

Kawa 750 turbo je bila ludilo. Kupio je novu 84-85 neki burazerov ortak koji je stanovao kod Kalenca.

Oseæaj na motoru kad proradi turbina i agregat "eksplodira" i dan danas di¾e kosu na  glavi  [yahoo]

K0le

Bio je jedan nedavno na oglasima, GPZ 750 turbo u osrednjem stanju (po slikama) , tra¾io lik soma i kusur za njega- oti¹ao dok si rek'o britva.

Lazic

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 28 Jun, 2013, 07:10
nista narocito...cx500 turbo...650 turbo malo bolje.....yamaha 650 turbo..onako....kawa 750 turbo  :o :o

Oseæam da je u svakoj krivini bila molitva da se turbina ne zavrti ba¹ u tom trenutku...:o

Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

ЯЭВОЛУТИОН

pa uski motor....ne ko gsxr600....kako rece madmax :"u krivini mi dodje da sidjem i da ga poguram malo brze"
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

dakle....nedostaju:

originalni far
hladnjak ulja sa crevima
kontakt brava
satovi
prekidaci za run/of start
prekidaci za hi/low i zmigavce
sajle brzinomera i obrtomera
zute plastikice zmigavaca i hromirane lajsnice
sajla i mehanizam choka
retrovizori
i gomila gumica i srafova......

a rado bih promenio:

cep rezervoara
prednja maska je krpljena na sto mesta
blatorbran ...obrubljen na "moderno" pa mora da se dodaju delovi
zadnja plastika ispod stop lampe...tagodje posecena na "moderno"
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Zverinjak II

Mani delove, daj da to seèemo dok je jo¹ vruæe... ;D

ЯЭВОЛУТИОН

ti se sa tom fleksericom odmakni na 20 metara od nje......ne prilazi ni pod razno......jedva sam je oteo iz ruku kvarise :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Vlajko

Tebi nikad nije dosadno  ;D

Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

krsta63

Imas  dovoljno dobru osnovu za vracanje na original. Greota bi bilo da je kasapis.
Cek da smaram.. u Nisu smo imali nekoliko Katana, 1100 i 750. Cak je jedna bila Wisecirana na 1277. Nju sam mnogo puta vozio na otvorenom. Tek tada se javljala njena prednost. Pri brzinama 160 i preko motor je imao pravu namenu, lezao kao pegla, drzao pravac, isao kao lokomotiva bez obzira u kojoj si brzini. U gradu je bila druga prica, mali ugao zaokretanja, teska sa uzanim guvernalom. Vozaci su sluzili na podsmeh gledaoca. Cas, cas bi se samo prevrnuli na stranu pri okretanju u ulici.

ЯЭВОЛУТИОН

imam prednost....iskustvo (fj1100, goldwing)...godine ...(43) i  najbitnije gradju (194 i 114 kila)...mislim da nece biti problem :)
Premisljanje oko retomoda je tralo par sekundi....brzo sam odlucio da ide u restauraciju.....u putanju su sest ili sedam stvari koje nedostaju...od toga hladnjak ulja i satovi su jedino problematicni....ma nek ide u persun.....ima dana vise nego para...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

krsta63

Ma nije ona bila mnooogo teska dok je na ruke guras tamo ovamo. Vozac je morao da gori lamelu pri okretanju, a ako bi pocela da pada na stranu zbog povucenih noznih komandi kasnio bi da je zadrzi. Kasnije su se naucili ( ;D) pa su vukli stopala po asvaltu

Zverinjak II

Nabavio "angle cube", sti¾e mi u augustu...moram ne¹to da seèem,meni je sve jedno... [balavi]

metarex

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 30 Jun, 2013, 12:37
imam prednost....iskustvo (fj1100, goldwing)...godine ...(43) i  najbitnije gradju (194 i 114 kila)...mislim da nece biti problem :)
Premisljanje oko retomoda je tralo par sekundi....brzo sam odlucio da ide u restauraciju.....u putanju su sest ili sedam stvari koje nedostaju...od toga hladnjak ulja i satovi su jedino problematicni....ma nek ide u persun.....ima dana vise nego para...

uljni hladnjak nije seriski ugradjivan ili se varam?
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

ЯЭВОЛУТИОН

varas se.....uljni hladnjak je bio serijski kod GS katana....nesto su mi obecali za hladnjak...tako da mi ostaju samo cuke. od problematicnih stvari
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11