Glavni meni

Tema za ljubitelje Baba

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 08 Decembar, 2011, 10:50

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Kengur poslato 26 Decembar, 2011, 20:13
CBX   [balavi] [balavi] [balavi]



[nono] [nono] [nono] MOTO MARTIN CBX .....Inace je Farbach prckao po estetici...auspusi 6 u 6 su rucni rad....slusao sam motor na kosutnjaku, nisam odusevljen kako radi....taj motor mora da radi kao singerica a ovaj krklja na leru i malom gasu...karbovi zalivaju gorivo a angro....
Jos pamtim Stevinog Martina kad dolazi na usce preko Brankovog.......mlados
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bokilic

a kad steva prodje kroz tunel...ja to pamtim...to je bila grmljavina....
brmmmm

farbach

Spale je radio karburatore i nisu ga probali. U mestu je i dalje bio OK. Kasnije je prestelovan. Otvoreni auspusi i K&N zahtevaju vece dizne. Problem sa Vladinim motorima je sto izmedju dva paljenja prodje po 6 meseci, a onda karburatori ponovo mogu dole.

ЯЭВОЛУТИОН

M aproblem je u Vladi cetniku...ne u motoru.....on bre motor ne vozi...navukao gomilu krsa po garazama, a nema vremena ni za jednog.
A i Spaletu i Vladi sam preporucio da uzmu set za remont karburatora....
http://www.randakks.com/Carb%20Parts.htm
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Bishke

Sto volim da slusam price kako je pre bilo i kako se pre vozilo u Bg-u....

Prosto da ne verujes koliko se sve od tad izmenilo
You should do one thing every day that scares you

farbach


easy

ciji su ovo motori ?
ne zna se koji je lepsi i bolji...


.. ok zna se, kawasaki pa ostali, ali ipak :O

Peki

Boga mi ovo se ba¹ ne viða èesto. Respect za vlasnika  [clapp]




nano

Jel ona Bimota mozda preradjena u streetfigher?  [veryangry] [doh] [facepalm] [ludak] [neampojma] [thumb_down]  [glavazid]

farbach

Citat: nano poslato 27 Decembar, 2011, 01:36
Jel ona Bimota mozda preradjena u streetfigher?  [veryangry] [doh] [facepalm] [ludak] [neampojma] [thumb_down]  [glavazid]
ubio je k'o zeca. Sada ide prepravka na standard.

Vlajko

Evo je moja dobrodr¾eca teta..


Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Picasoo

Uhhhh sto je lepa ova "upregnuta" Forka!! Majstore, jel' si ti radio rezervoar i dekle??

@Revolution:
Ima jedan zapusten Tomos u Despotovcu... Deda, koji ga je kupio novog ga je vozio do prvog ozbiljnog kvara (pre 15-tak godina)...kaze, delova nema i nece ni da ga popravlja ali nece ni da ga prodaje "nek' truli pod supu" veli deda. Njegova jedina zamerka je bila pregrejavanje...kada se zagreje ne mozes ni da ga zakurblas-sednes pored puta, sacekas da se o'ladi pa teraj dalje. Prica deda, da je tih godina jedan isti bio i u VPlani, ali su ga sjebali jer su ga nekoliko puta palili na gurku, kada se pregrejao!!

Vlajko

Ni¹ta nije raðeno spolja..
Osim ¹to je kilometra¾a bila 8200..
sada je 23K

rezervoar raðen iznutra..
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Picasoo poslato 27 Decembar, 2011, 15:46
Uhhhh sto je lepa ova "upregnuta" Forka!! Majstore, jel' si ti radio rezervoar i dekle??

@Revolution:
Ima jedan zapusten Tomos u Despotovcu... Deda, koji ga je kupio novog ga je vozio do prvog ozbiljnog kvara (pre 15-tak godina)...kaze, delova nema i nece ni da ga popravlja ali nece ni da ga prodaje "nek' truli pod supu" veli deda. Njegova jedina zamerka je bila pregrejavanje...kada se zagreje ne mozes ni da ga zakurblas-sednes pored puta, sacekas da se o'ladi pa teraj dalje. Prica deda, da je tih godina jedan isti bio i u VPlani, ali su ga sjebali jer su ga nekoliko puta palili na gurku, kada se pregrejao!!
problem je u tome sto motor ne voli da ga dave....trazi gorivo za hladjenje, a pri tome niko ne steluje paljenje pa se kako se fiber na platini pojede paljenje pomeri u kasno...i onda se pregreva.....seljacka posla.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: farbach poslato 27 Decembar, 2011, 08:43
Citat: nano poslato 27 Decembar, 2011, 01:36
Jel ona Bimota mozda preradjena u streetfigher?  [veryangry] [doh] [facepalm] [ludak] [neampojma] [thumb_down]  [glavazid]
ubio je k'o zeca. Sada ide prepravka na standard.
Jel ta bimota kb2 ili sb1....posto mi se vuce jedna felna petokraka u zvezdu po garazi.....campagnolo od sb1 ili kb2
ovaka prednja
http://file.walagata.com/w/sundialmotosport/Bimota_SB1_Mid-ohio_2001_1.jpg
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

farbach

boldorka HB2




ja sam imao zadnju  Bimotinu na Harisu, moguce da je to ta sto je falila.

ЯЭВОЛУТИОН

kakvo ludilo.....aj ako iskopas harisa da uparimo bar felne  [rofl] [rofl] [rofl]
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

VanjaGS

Evo jedne od mojih baba !(imao sam jos par zanimljivih motora iz tog perioda , Z1000 LTD (78), cx 500 (81) ,cb 650 n )

JankoR

Vrlo lijepo, i vrlo interesantna tema

Picasoo

Citat: revolution poslato 27 Decembar, 2011, 16:21

problem je u tome sto motor ne voli da ga dave....trazi gorivo za hladjenje, a pri tome niko ne steluje paljenje pa se kako se fiber na platini pojede paljenje pomeri u kasno...i onda se pregreva.....seljacka posla.
Eh da...sad' se secam, pominjao je deda i nesto oko paljenja!!
Kada bi samo znao gde je on sve terao...po kakvim brdima, i 4-taktni bi baldis'o!! :/