Glavni meni

enduro u eurima i ostalim brojevima

Započeo farbach, 02 Decembar, 2011, 23:45

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

farbach

Ovih dana  je ceo vozni park dobio nove Proxove,
Aprilija dva komada, ostali po jedan. Aprilijini cilindri su u Spaniji dobili novi nikasil i sada ima 270ccm. Dve godine je stajala rastavljena nakon glupog eksperimenta sa Ipon uljem sto mirise na jagodu i veliki trosak. Weverica je dobila novi klip jer je starom isteklo vreme iako je jos uvek u toleranciji. Klipovi su cudan svet. Nakon nekog vremena pocnu da ih more suicidne misli i stalno ponavljaju - puci cu, puci cu. Sto je najgore, nagovore i radilicu i glavu... i najcesce beze kroz blok motora. Zato ih menjam kada ja hocu, a ne kada njima dune. TTR je miran ove zime, od generalne je presao 3500 i njemu deda mraz nece nista doneti. Do sada je pojeo celu rezervnu masinu, dva klipa i menjac. Sutra cu malo sabirati koliko sve to kosta.

farbach

Kad smo kod brojeva, interesovalo me je koliko je teska cross oprema. Pretpostavljao sam da je tesko, ali ....11.63 kg bez vode u camel backu i bez postave u jakni. Sutra cu i to razloziti.

farbach

wr je dobar. Radilica, menjac i kvacilo su ok. Izmenjao sam par lezajeva i semeringa. Klip gotovo da nije potrosen, ali je zato nikasil na pola puta. Jos je u toleranciji, mozda jos jedan klip i mora zamena. Glava je dobila nove gumice, ventili su OK. WR ima cudan menjac. Viljuske su fiksirane na osovinicama i mora ceo menjac, da se ubaci odjednom. Dva snopa i tri viljuske  i biracu 5 rupa koje nisu u ravni, a nema prostora. 4 ruke su malo.


Bishke

JOS slika :)

od cega je zicana felna u pozadini na poslednjoj slici ?
You should do one thing every day that scares you

farbach

Zadnji amortizer, lezajeve trokuta, zadnje viljuske i klackalica zadnjeg ogibljenja ljudi ne diraju dok ne moraju, a tada je kasno. Kasno sam se setio fotoaparata, vec sam sastavio zadnji amortizer, da slikam sta zivi unutra. Klip amortizera pliva na gumici i dok je ona cela nema kontakta sa telom amortizera. Na zalost pred kraj zivota, gumica jos uvek drzi ulje, a klip pocinje da struze. Kada procuri, podne je proslo za minut. Jos jedna stvar koju dosta ljudi ne zna. Fork oil je za stapove, a u zadnji amortizer ide shock oil. Njegova radna temperatura je oko 100 stepeni, a pritisak Azota je 9.8. Zato ulje ima aditiv koje sprecava da ulje pocne da peni. Oznake nisu SAE nego W ili Wt (weight) .
Ovde su vrednosti ulja na 40 i 100 stepeni.

motorex 14.8 - 3.5
motul      16.1 - 6.2

4X je redje kada se zagreje. Motul ima bolje karakteristike pa sam njega izabrao. Gumice su od bagera. Kosta 300 dindzi, a podnosi istu temperaturu i pritisak kao i ona preskupa originalna.

farbach

#6
Citat: Bishke poslato 03 Decembar, 2011, 00:16
JOS slika :)

od cega je zicana felna u pozadini na poslednjoj slici ?

ktm 690


RM je dobio novu klipnjacu, hilznu i klip. Imao sam srece, jedan lezaj u menjacu se raspao, pukao je kavez. Da sam jos malo vozio, imao bih lepu havariju. Kros motor ima smisla poprtavljati sve dok su blokovi i menjac u redu. Posle toga je agonija. Kasnije sam otkrio da je pukla i glava. Nova ce biti gotova sutra. Dok ne upali necu nista da kenjam.

zemunboy


Bishke

Jel cekaju neki projekat ili musterijino ?
secam se da su se prodavale jedne iste takve felne za 200 eur na onom forumu

odlican opis radova!
You should do one thing every day that scares you

zemunboy

Citat: farbach poslato 03 Decembar, 2011, 00:22
Zadnji amortizer, lezajeve trokuta, zadnje viljuske i klackalica zadnjeg ogibljenja ljudi ne diraju dok ne moraju, a tada je kasno. Kasno sam se setio fotoaparata, vec sam sastavio zadnji amortizer, da slikam sta zivi unutra. Klip amortizera pliva na gumici i dok je ona cela nema kontakta sa telom amortizera. Na zalost pred kraj zivota, gumica jos uvek drzi ulje, a klip pocinje da struze. Kada procuri, podne je proslo za minut. Jos jedna stvar koju dosta ljudi ne zna. Fork oil je za stapove, a u zadnji amortizer ide shock oil. Njegova radna temperatura je oko 100 stepeni, a pritisak Azota je 9.8. Zato ulje ima aditiv koje sprecava da ulje pocne da peni. Oznake nisu SAE nego W ili Wt (weight) .
Ovde su vrednosti ulja na 40 i 100 stepeni.

motorex 14.8 - 3.5
motul      16.1 - 6.2

4X je redje kada se zagreje. Motul ima bolje karakteristike pa sam njega izabrao. Gumice su od bagera. Kosta 300 dindzi, a podnosi istu temperaturu i pritisak kao i ona preskupa originalna.

cek cek, pricas o teflon-bronzi sto je na klipu??? gde si uzeo novi? a gumice su klasican o-ring kao kod ostalih?

JankoR

Eeeee majstorima je uglvnom isto ulje za ¹tapove i za amortizer. Kad krenem ovih dana  da èaèkam oko zadnjeg amortizera biæu slobodan da postavim par pitanja.

farbach

Felne su musterijine.
Zamenio sam samo o ring. Unutrasnji semering je dobar, i on moze da se nadje. Za ostalo nema improvizacije.

Gavrolini

normalno da su 4 ruke malo kad su dve Ikine :)   Kad vidim kako docekujes praznike prosto mi drago sto sam usao u zimu bez motora....

srbac

Jel su to cilindri od RS 250 ? Vi se spremate kao za Dakar !!! Zato ti nemas vremena da mi farbas eRa  :P

Gile

kad vidim ovaj rasklopljeni menjac na Wr-u , bude mi se uspomene :))

Purec

Citat: Gile poslato 03 Decembar, 2011, 11:44
kad vidim ovaj rasklopljeni menjac na Wr-u , bude mi se uspomene :))

Pa kad pred svaki skup imas prilike da ga gledas rasklopljenog xD

farbach

@Srbac
Jeste RS 250. Jedno fensi vozilo. Plavi lanac, beli lancanik, nazad plavi eregal, plava creva za kocnice....
Tu je i govno od skutera sto trosi 12 l. Izasao je iz kucnog pritvora, ali i dalje ga niko ne vozi. Sluzi kao osvezivac prostora, posto radi na Castrol, pa zamirise dvoriste s vremena na vreme.

Gašpar

Kolko dobro izgleda ova Aprilia iz ovog ugla [thumb_up]

Sta je radjeno na skuteru? Sta je uopste u osnovi? Ah da, imas ovu nalepnicu MS kacige u vektoru?

Kengur


farbach

RS ce biti posle. RM radi. Napravio sam dvodelnu glavu. Donja kalota tj. kompresioni prostor je izmenjiva. Malo sam smanjio kompresiju posto nas benzin nema dovoljan broj oktana za trkacki motor. Za sada nije za izlozbu, Poklopac cu namunjiti na 3D glodalici, ako se projekat pokaze dobrim. Aluminijum je 6061. Majstor Matija je odradio za dan. Od pucanja glave, do veceras, kada je proradio proslo je samo tri dana. O ringove sam nasao u Zrenjaninu. Imaju silikonske, za velike temperature. Cena - 50-60 din po komadu. Ceo projekat je oko 35 e.