Glavni meni

beciklovi

Započeo farbach, 26 Novembar, 2011, 17:19

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Panco.KV



ЯЭВОЛУТИОН

Citat: monsterbnt poslato 29 Novembar, 2013, 00:02
Da je valjalo opstalo bi..... I to ne samo na nekom hipsteraju od bicikla...

koji ti bre...to se i dan danas pravi

http://www.dynamicbicycles.com/

a ceo sistem pravi shimano.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Panco.KV


monsterbnt

Neupotrebljivi hipsteraj....
Smrt SVIMA!!!!

Slaninar

Citat: monsterbnt poslato 01 Decembar, 2013, 01:51
Neupotrebljivi hipsteraj....

Ne sviða mi se ¹to komplikuje skidanje zadnjeg toèka - barem deluje tako  - IGH u svakom sluèaju ne volem zbog toga. Sa druge strane, za pesak, ili zimu na -10 (ja vozim cele godine) ovo mi deluje kao bolje re¹enje od lanca.

U svakom sluèaju, koliko god bio rezervisan - ka¾e na¹ narod: ne kudi konja kojeg nisi jahao. Daj da to probamo, pa da sudimo.  :)

Kad smo kod probanja - ima neko funkcionalan fixed gear da probam krug? Da vidim sviddd¾a li mi se to  - imam neki lep prastari ram, mogao bi se zbud¾iti, ali ne bih da ula¾em dinara dok ne vidim upotrebljivo li je to uop¹te (lo¹ sam trgovac da zaradim na "projektu").  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

Citat: Plazma Keks poslato 29 Novembar, 2013, 00:20
ovo moj... ;D

Bambi, kakvi su tereni po kojima se vozi takav bajs? Ja sam divljao niz one "kozije" staze po Fru¹koj -  svugde se dalo proæi obiènim planinskim, a kad sam uzeo bajs sa prednjim amortizerom - delovalo je kao varanje - previ¹e lako kontrolisati - nema adrenalina, straha od bacanja u drvo.  :)

Deluje mi kao da bi ti amorti imali smisla samo kod nekih veæih skokova, propadanja. U èemu je fora, kuda to tera¹?  Je li ti to omoguæava da ide¹ br¾e, ili ima staza gde  bi se kruti bajs slomio (ili zbacio jahaèa)?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Plazma Keks

tvrdi ram se toliko trese, pri vecim brzinama da te bole ruke i noge i nemas zelju da vozis brze nego da drzis prste na kocnicama. to gde ja teram su kikeri, hupseri, gepovi, rastresita zemlja i kamenito tlo. ako hoces, posto imam u planu da se na prolece/leto provozam na fruskoj gori, dacu ti da probas, ali ne mnogo jer ces se razmaziti :P :P

probao sam fixed gear bajs i veruj mi, ne zelis to da vozis. volim da ludujem i da pravim sranja, ali ne zelim bicikl kojem se stalno vrte pedale, koji tesko koci i koji moze da te povredi u nekim nezgodnim situacijama. vise volim frajlauf i da kaziprstima kontrolisem brzinu ;)
mada, ukusi su razliciti pa ti se mozda i svidi ;D

Slaninar

Ja volim kad boli. Ne, meni isto fixie deluje kao ne previ¹e pametna (a u na¹im uslovima ni jeftina) ideja.

To za vo¾nju bih na prvom mestu voleo da vidim staze koje bira¹. Javi kad ide¹ na fru¹ku, ako je vikend & ne de¾uram (ili kad su du¾i dani mo¾e i radnim danom popodne) mo¾emo se naæi negde u ¹umi.   :)


Bobo smrade

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Plazma Keks

nije skupo napraviti "fixie" ortak je od svog starog napravio za manje od 100e. sve sto je potrebno je takva nabla. mislim da ima da se kupe te nable na cikloberzi

monsterbnt

Citat: Slaninar poslato 01 Decembar, 2013, 09:26
Citat: monsterbnt poslato 01 Decembar, 2013, 01:51
Neupotrebljivi hipsteraj....

Ne sviða mi se ¹to komplikuje skidanje zadnjeg toèka - barem deluje tako  - IGH u svakom sluèaju ne volem zbog toga. Sa druge strane, za pesak, ili zimu na -10 (ja vozim cele godine) ovo mi deluje kao bolje re¹enje od lanca.

U svakom sluèaju, koliko god bio rezervisan - ka¾e na¹ narod: ne kudi konja kojeg nisi jahao. Daj da to probamo, pa da sudimo.  :)

Kad smo kod probanja - ima neko funkcionalan fixed gear da probam krug? Da vidim sviddd¾a li mi se to  - imam neki lep prastari ram, mogao bi se zbud¾iti, ali ne bih da ula¾em dinara dok ne vidim upotrebljivo li je to uop¹te (lo¹ sam trgovac da zaradim na "projektu").  :)

Kao cistije je, zahteva manje odrzavanja, ali su veci gubici na konusima nego na klasicnom lancu. Idealno za hipstere koji nece da se prljaju i bicikl im sluzi samo da budu vidjeni na njemu.....
Probao sam fixi.... Sa time moze bre da se pogine po gradu... A i bre tehnologija je napredovala.... zasto koristiti nesto iz proslog veka kad su ljudi u medjuvremenu smislili bolje.... Isto ko da sednes u fijaker a ne u kola, znaci samo da budes vidjen...
Koleginica vozi fixi.... kaolozi se nesto na one gluposti bike to work.... padne kisica-ona je autobusom, zahladni - autobus.... Pa gde ti je bicikl - Pa ne moze ovo da se vozi po mokrom moze da se pogine....
Smrt SVIMA!!!!

Plazma Keks

zato sto hipsteri ne zele da budu "mainstream"

Slaninar

#853
Citat: monsterbnt poslato 01 Decembar, 2013, 11:43
Kao cistije je, zahteva manje odrzavanja, ali su veci gubici na konusima nego na klasicnom lancu. Idealno za hipstere koji nece da se prljaju i bicikl im sluzi samo da budu vidjeni na njemu.....
Probao sam fixi.... Sa time moze bre da se pogine po gradu... A i bre tehnologija je napredovala.... zasto koristiti nesto iz proslog veka kad su ljudi u medjuvremenu smislili bolje.... Isto ko da sednes u fijaker a ne u kola, znaci samo da budes vidjen...
Koleginica vozi fixi.... kaolozi se nesto na one gluposti bike to work.... padne kisica-ona je autobusom, zahladni - autobus.... Pa gde ti je bicikl - Pa ne moze ovo da se vozi po mokrom moze da se pogine....

Gledao sam filmiæe o onim USA kuririma na bajsevima. Kao fixi - jednostavnije odr¾avanje i sranja. Ali kod nas je jeftinije kupiti MTB opremu s brzinama, nego naæi delove za fixi - posebno ako ti treba upotrebljiv prenos.  

I to za grad - ¹to ka¾e¹ opasnije. Znam koliko puta moram da se kotrljam, a da jedna pedala ostane gore (visoka bankina, ili obaram bajs pri skretanju). Sa fixijem bi sve to bilo smrt. Opet, sviða mi se varijanta da vozi¹ u rikverc - koristio bih je jedno 5 puta godi¹nje.  :)

Citat: monsterbnt poslato 01 Decembar, 2013, 11:43
Koleginica vozi fixi.... kaolozi se nesto na one gluposti bike to work.... padne kisica-ona je autobusom, zahladni - autobus.... Pa gde ti je bicikl - Pa ne moze ovo da se vozi po mokrom moze da se pogine....

Evo, vozim bajs od 4. godine. Ne silazim s njega. Leto - zima. Glavno mi je prevozno sredstvo. Idem na posao, pijacu - sve. Od pre par godina krenulo po NS ta prièa: biciklom na posao, BICIKLISTI. Pa se gomila klinaca nalo¾ila. Mislim se: jebote, ide¹ ceo ¾ivot pe¹ke, pa nisi "pe¹ak". Isto tako se po NS barem oduvek vozi bajs, pa su "biciklisti" samo oni u reprezentativnim dresevima. Ali neeeee!  :)   I vrhunac je "videla®abaDaSeKonjiPotkivaju Critical MASS". Blokiramo saobraæaj petkom od 5, kad se ljudi vraæaju kolima s posla. "Popularizujemo biciklizam".

Najbolje mi je ¹to sad otkrivaju "SINGLESPEED". Do pre 20 i kusur godina su peto (i deseto) brzinci bili egzotika, svaki jebeni bajs je bio "singlespeed". To je ono na ¹ta se prvo pomisli kada ka¾e¹ "bicikl". Planinski bajsevi i uop¹te ti s brzinama su svemirska tehnologija koja je do¹la tek kad sam stupio u pubertet.  :)   I sa rado¹æu sam prihvatio moguænost da ne guram bajs uz strme uspone, a da mogu da jo¹ ubrzavam na srednje blagim nizbrdicama. I sad mi neko otkriva "singlespeed".   :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Panco.KV

Meni je ovo drkanje bicikla za zajebanciju kao harlici nadrkani zna se sve zasta je sta

monsterbnt

...ili kao napredak od indijana i harlija ka KTM, BMW, Kawasakiju....

Ljudi izmisljaju nove stvari koje su bolje i efikasnije od starih....
Smrt SVIMA!!!!

Panco.KV

Da ali se ti i dalje voze a i skuplji su

monsterbnt

Jbg.... to sto se voze ne znaci da su bolji.... a i cena nije bas pravo merilo....
Elem neko i motor vozi zato sto voli i zato sto oce bas to i tako da vozi, neko vozi da bude vidjen...
Smrt SVIMA!!!!

Plazma Keks

singlespeed bajsevi su pogodni za gradove poput NS-a, u beogradu bas i nisu jer stalno imas uzbrdice... ne znam kako izgleda kraljevo, ali ako je brdovit grad, tesko da je onakav bajs kakav Panco zeli da provoza

Slaninar

Bambi, taj bajs ima brzine u zadnjoj glavi. 6+2.  :)

Jedino ¹to je prenos sa pedala napravljen kardanskim spojem, umesto lancem i zupèanicima. MO®DA radi bolje?  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen