Glavni meni

beciklovi

Započeo farbach, 26 Novembar, 2011, 17:19

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Plazma Keks

Citat: con3 poslato 04 Mart, 2013, 18:38
Drugar neki mi nudi neki ktm special ima xt opremu i hidraulicne kocnice ali nisu disk zakljucavanje amortizera i jos neke klince 350 eura ? E sad ja se nerazumem postavicu slike kasnije pa mi vi recite
ima one magura kocnice? ako je XT, pitanje je, koji XT.
http://www.alibabike.com/16380-thickbox/magura-hs11-hydraulic-brakes-black-pair.jpg

con3

Aj pitacu ga pa cu okaciti sve takve su ja mislim kocnice

zlacjani

ajd i ovde da ponudim bike-ove, imam par komada pa bi ih menjao za parice...

http://www.polovniautomobili.com/oglas3008394/pegasus/

con3

A nesto sportsko ?

zlacjani

nemaaa, sve su neki treking bajkovi ,imam jedn stariji mtb

Gašpar

'Oæu da skidam kile, pa pored svih uobièajenih gluposti koje sam uveo u ¾ivot, hoæu da uvedem i bajsikl.

Imam neki ram, ¹ta znam koji, onaj najobièniji. Ovako ne¹to

http://www.muddymoles.org.uk/images/bicycle-frame-measurement1.gif

Imam i oba toèka i pedale. Èak sam i menjaè izbacio. E sad, vredi li se zezati sa tim i pakovati ga ili uzeti ne¹to drugo za normalne novce?
Koliko se sad kreæu proseèni bajsiklovi? Koliko bi me ko¹talo sve ¹to mi treba od delova da sastavim ovaj moj bajsikl?

AndreyRR

jeftinije ti je da kupis gotov bajs,nego da ga sklapas
barem je tako za DH/FR  [zvizdi]

mkt


mkt


Slaninar

Citat: Ga¹par poslato 10 Mart, 2013, 17:20
'Oæu da skidam kile, pa pored svih uobièajenih gluposti koje sam uveo u ¾ivot, hoæu da uvedem i bajsikl.

Imam neki ram, ¹ta znam koji, onaj najobièniji. Ovako ne¹to

http://www.muddymoles.org.uk/images/bicycle-frame-measurement1.gif

Imam i oba toèka i pedale. Èak sam i menjaè izbacio. E sad, vredi li se zezati sa tim i pakovati ga ili uzeti ne¹to drugo za normalne novce?
Koliko se sad kreæu proseèni bajsiklovi? Koliko bi me ko¹talo sve ¹to mi treba od delova da sastavim ovaj moj bajsikl?

Za ¹ta ti treba bajs? Asfalt, ¹uma, d¾ombe?  Da li planira¹ samo po ravnom, ili i uzbrdice? Da li planira¹ kraæe, ili du¾e vo¾nje?

Mada i pre odgovora na sva ova pitanja: jeftin polovan planinski, pa kad vidi¹ ¹ta i da li to voli¹, onda gleda¹ dalje.

Pitanje koliko se kreæe proseèan bajs je kao i pitanje koliko se kreæe proseèan motor. :)

Inaèe, sklapanje bajsa se isplati u svakom pogledu, osim finansijskom, ali ni tu ne mora¹ biti u minusu, samo je bitno da zna¹ dobro ¹ta hoæe¹.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Plazma Keks

Citat: Slaninar poslato 19 Mart, 2013, 07:19
Citat: Ga¹par poslato 10 Mart, 2013, 17:20
'Oæu da skidam kile, pa pored svih uobièajenih gluposti koje sam uveo u ¾ivot, hoæu da uvedem i bajsikl.

Imam neki ram, ¹ta znam koji, onaj najobièniji. Ovako ne¹to

http://www.muddymoles.org.uk/images/bicycle-frame-measurement1.gif

Imam i oba toèka i pedale. Èak sam i menjaè izbacio. E sad, vredi li se zezati sa tim i pakovati ga ili uzeti ne¹to drugo za normalne novce?
Koliko se sad kreæu proseèni bajsiklovi? Koliko bi me ko¹talo sve ¹to mi treba od delova da sastavim ovaj moj bajsikl?

Za ¹ta ti treba bajs? Asfalt, ¹uma, d¾ombe?  Da li planira¹ samo po ravnom, ili i uzbrdice? Da li planira¹ kraæe, ili du¾e vo¾nje?

Mada i pre odgovora na sva ova pitanja: jeftin polovan planinski, pa kad vidi¹ ¹ta i da li to voli¹, onda gleda¹ dalje.

Pitanje koliko se kreæe proseèan bajs je kao i pitanje koliko se kreæe proseèan motor. :)

Inaèe, sklapanje bajsa se isplati u svakom pogledu, osim finansijskom, ali ni tu ne mora¹ biti u minusu, samo je bitno da zna¹ dobro ¹ta hoæe¹.
suma, dzombe  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]
ajde bre, pa to je gasa ;D ;D

Slaninar

Citat: Plazma Keks poslato 19 Mart, 2013, 12:44
suma, dzombe  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]
ajde bre, pa to je gasa ;D ;D

Ne znam èo'eka, nesam ¹kolovaleao.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Tihi_ZR

Gde u Novom Sadu ima neki povoljan servis za bicikle? Treba mi centriranje zadnjeg tocka i nov lanac. Pozeljno  bi bilo da je negde na Limanu ili Adamovicevom

AndreyRR


Slaninar

Citat: Titja poslato 19 Mart, 2013, 23:42
Gde u Novom Sadu ima neki povoljan servis za bicikle? Treba mi centriranje zadnjeg tocka i nov lanac. Pozeljno  bi bilo da je negde na Limanu ili Adamovicevom

http://www.vector-bikes.com/

U Cara Du¹ana. Adamoviæevo. Ostavi¹ toèak (ili bajs), pa doðe¹ po njega za par dana. Tako je barem bilo. Ja sam se zahvalio i oti¹ao gde æe mi to uraditi odmah, dok èekam. I uzeo da èitam kako to sam raditi i alat za dotezanje ¾bica.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

AndreyRR

Ja imam lose iskustvo sa njima sto se tice slanja delova,tj blinkera za bajs
sada vrlo je moguce da su ozbiljniji pri direktnom kontaktu

Slaninar

Pitao èovek za Liman/Adamoviæevo. Inaèe najvi¹e volim kad sam uradim, nisam jo¹ na¹ao bicikl servis gde sve urade kako treba, o parama i vremenu da ne govorim. U Vektoru ne znam kakvi su jer nisam ostavio bajs na kraju, zbog dugog èekanja (a treba mi za svaki dan). Bili su ljubazni i OK ovako, u kontaktima.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Tihi_ZR

Vektor mi je na 5 minuta, ali sam mislio da ima jos neki jer sam ovde vec platio da mi nameste tocak i nije nesto mnogo izdrzao pre nego sto je opet poceo da seta. Ne bacaju mi se pare na krs star 13 godina ali mi treba bicikl pa moram naci neko kompromisno resenje.

Slaninar

Citat: Titja poslato 20 Mart, 2013, 09:33
Vektor mi je na 5 minuta, ali sam mislio da ima jos neki jer sam ovde vec platio da mi nameste tocak i nije nesto mnogo izdrzao pre nego sto je opet poceo da seta. Ne bacaju mi se pare na krs star 13 godina ali mi treba bicikl pa moram naci neko kompromisno resenje.

Ako su lo¹e ¾bice i felna, ni jedan majstor ga neæe namestiti.

Ako ti je ram dobar, kupi¹ dobru felnu (oko 20 jura) i dobre ¾bice (isto tako), da¹ majstoru da ti uplete i miran si dok ti bajs ne ukradu. Imaæe¹ bolji toèak nego na veæini puno skupljih novih bajseva. Dobri toèkovi i ram su su¹tina bicikla, sve ostalo je manje-vi¹e konfekcija i lako promenjivo. Ima puno "kr¹eva" koji se voze puno bolje od raznih kaprijola, nakamura i ostalih. Koliko vidim, tek na bajseve od preko 500 jura stavljaju iole pristojne felne i ¾bice.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

perlx