Glavni meni

Radi li koji MM u Telenoru?

Započeo dr32, 26 Novembar, 2011, 14:53

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dr32

U poslovnicama i preko call centra dobih nejasne,da ne kazem kontradiktorne informacije u vezi otljucavanja telefona kupljenih u Telenoru,pa ako ima neko ko radi tamo znacila bi mi tacna informacija iz prve ruke? Naime hteo bi da otljucam tel da mi radi na svim mrezama,jer sta ako otputujem negde i povoljnije mi je da uzmem njihovu karticu nego da placam roaming (kao kad bi ovde za 200din uzeo broj i koristio ga,a posle bacio karticu).Pa da konacno saznam jel to moguce legalno uraditi ili ne? Neki cak kazu da ima i nezakljucanih telefona iz Telenora,"kao jednostavno se desi" pa i ako bi ga otljucao u nekom servisu,Telenor to ne bi mogao da provali (u sta iskreno sumnjam). Sta vi kazete?
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

DaChaS

otkljucavaj i radi sta hoces tvoj telefon tvoja stvar njima je samo bitno da platis racun na kraju meseca

zmiya

Osim ako ti rikne,pa se pozdravi¹ sa garancijom..

dzimika

generalno svi telefoni koji su kupljeni u telenoru su kodirani, ali oni koji su kupljeni u nekoj od prodavnica tipa com trade nisu zakljucani (bar nisu bili kad sam ja uzimao kod telekoma), stvar je sto gubis garanciju ako ga dekodiras ali nije nemoguce to uraditi

nesic1

ja sam u telenoru uzeo tel (C3-00) i nije bio zakljucan, radi na svim mrezama normalno

monsterbnt

Ako uzmes uz neki njihov paket onda je telefon kodiran, ako samo kupis telefon kod njih onda nije
Smrt SVIMA!!!!

nesic1

uzeo sam paket prenesi plus 500 i uz njega uzeo i telefon, ugovor na 2 god, nisam samo telefon uzeo, mozda kako se kome zalomi?

Gašpar

Jos jedan sa paketom.

Nokia E52 uzeta u paketu, nije bila kodirana.

dr32

Citat: zmiya poslato 26 Novembar, 2011, 15:18
Osim ako ti rikne,pa se pozdravi¹ sa garancijom..
Pa to je to hocu da saznam jel ima telefona koji nisu zakljucani na mrezu ili je to samo prica majstora koji ih otljucavaju, kao i da li moze da se odradi neki back up ako zatreba za servis ili reklamaciju. Znaci moze se naci i u Telenoru otljucan telefon. E sad samo naci foru kako otljucati ovo moje cudo,al legalno ili... kako god samo da se ne izgubi garancija.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

DaChaS

A kako mislis da uradis taj back up ako ti je npr telefon riknuo i treba na servis .......zar nije lakse da imas taj telefon na telenoru i uzmes neki naj obicniji tel za 1000-2000 dinara i imas da ti posluzi ako ides preko jel toliko ce te i izaci dekodiranje

HRC Boza

Citat: Gaspar poslato 26 Novembar, 2011, 16:32
Jos jedan sa paketom.

Nokia E52 uzeta u paketu, nije bila kodirana.

Moja E52 je kodirana.

Koliko sam cuo telefon se mo¾e dekodirati i u Telenoru, al' nisam siguran.
Sportom protiv droge, biciklom u Amsterdam.

dr32

@Boza pa kazu da se moze dekodirati posle isteka ugovora, sto bi znacilo da moze da i ovako (ipak je ovo Srbija). Al bi ipak voleo da cujem misljenje iz prve ruke ako ima ko da radi tamo.
@DatChaS pa i bice tako ako ne budem nasao neku varijantu,al ipak bi vise voleo da ovo odradim da ne moram da vucem vise telefona sa sobom.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Kanarinac

Ajde ovako, mozes da dekodiras telefon to nie problem. Problem je sto kad uradis bilo kakvu samostalnu intervenciju bilo na softveru ili hardveru gubis garanciju. Znaci mozes, ali ako ti crkne nesto na telefonu placas iz svog dzepa. Zasto bi oni tebi dozvolili da koristis taj telefon na drugim mrezama?

dr32

Pa zato sto je to post paid kartica i njima ne pise nigde sa kog telefona im pravis racun sve dok ga redovno placas. Logicno je da oni telefonom hoce da te upecaju da budes korisnik njihove mreze ili da te preotmu od konkurenata,a kako ces da im pravis pare (racune) sta ima da ih bude briga.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Kanarinac

Kao sto sam napisao gore, ne smes samosalno da intervenises na telefonu. Ti kad nosis tel na garanciju oni ga salju u servis koji ti popravlja tel i koji ti ponistava garanciju. Dakle mozes da uradis to sto hoces, ai automatski se oprosti od garancije.

Gašpar

Da ne bude rekla-kazala.

Tata je u Mobtelu od 98. godine i od kad je dosao Telenor, na svake dve godine uzme neki telefon. Neki su bili kodirani, neki ne. E52 nije bio kodiran, i odlepio mu je software par meseci pred kraj garancije. Odneo je u Telenor NEKODIRAN telefon i niko nije pravio problem za garanciju.
Ajde vi koji tvrdite da kada dekodiras, ne podleze garanciji, kako su oni znali da nismo mi dekodirali telefon?

Evo BozaHRC ima isto E52, isto iz Telenora i njemu je kodiran, dakle nisu svi E52 nekodirani.

dr32

Znacio bi mi odgovor dal bi neko u Telenoru mogao da ga otljuca,al bez posledica i po sebe i po telefon?
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Gašpar

U Telenoru ne odkljucavaju telefone. To rade u servisima mobilnih telefona po cenama od 5 do 50 evra, zavisno od modela.

dr32

Za ovaj je konkretno 20, videcu jel ima gde povoljnije ili kod nekog relativno pouzdanog. To mu je to, ako neko ko zna nesto novo nek javi.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

MIGE

ajd samo da gasi na brzaka da odgovorim;ako je tel.zakljucan,ti ga otkljucas u nekom servisu,nemas vise garanciju na taj tel.od strane operatera kod koga si ga uzeo.kako ce provaliti da si dekodirao tel.u ovlascenom servisu?vrlo jednostavno,iscita na kompu sve podatke vezano za tel.ako te zanima kako se to radi do sitnih detalja,mogu sutra da ti napisem,drugar ima servis za mob.tel.pa ga sutra pitam,pod uslovom da te zanima princip dekodiranja i iscitavanja.  ;)