Glavni meni

pitam se PITam

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 19 Novembar, 2011, 16:35

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

Jako je zanimljivo da se vlasnici odredjenih modela motorcikala, zakace za jednu firmu ili model i drze se toga ko pijan plota. Pa cak kad se dokaze u praksi da je model pregazilo vreme ili da je model sa odredjenim manama, oni i dalje smatraju da je taj model najbolji na svetu...
Da li je u pitanju emotivna ili patoloska vezanost nisam jos uspeo da utvrdim....razumeo bih da se taj model istice dizajnom (mv agusta, ducati 916....) ili performansama za to vreme (suzuki K5 1000, cbr 954, r1 98....)ili da je napravljen u jako malom broju primeraka ili da je jako star...ili da je nekome prvi motor pa da covek i razume.....Ali vezati se za motorcikl sa prosecnim performasama, izgledom koji ne odkace za konkurencijom, napravljen u 1000000 primeraka i star tek 3 do 15 godina....e to minije jasno. Oni tako strastveno brane svoje stavove da se zestoko sukobljavaju sa svima koji nisu istomisljenici...
AKo ste se nasli u ovome kao jedan od pripadnika sekta ....ja vam ne mogu pomoci
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

AndreyRR

Ima tu emocija a i problem novaca,kad bi bilo
novca motori bi se kupovali kao hleb.Barem bi ja to radio  ;D

noam chomsky

A da napadnemo Triumpha? :)
lepota prirode je refleksija lepote nauke

UFF

Ja bih po naslovu rekao da se misli na tdm 900  :D

zemunboy


Zverka

emocije su cudo
EVO JAVNO PRIZNAJEM volem KAWU  vise no ista IAKO svi znamo da je generalno KAWA SRANJE TESKO :)
al ja se i dalje drzim TE ISTE FIRME :) jbg STA CES boles je boles :)
Never ride faster than your angel can fly

:D

KIZA73

A tek cena kad ga stave na oglas  :o
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

goranvojska

 [cheers]kao prvo svi jedva dodju do motora pa kad sa 400-500ccm sednu na te gorepomenute hiljadarke to je razlika drasticna a posto ne moze da svake 3-4god menjaju motore ili da bar probaju nesto novije to je za njih kraj sveta a ujedno i pripremaju teren za prodaju.ko je kupio sta to vozi time se dici a kad su kod mene upitali jednog sto vozi tu kantu odgovorio je znam ja za bolje al nemam de. [yahoo]

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Zverka poslato 19 Novembar, 2011, 17:32
emocije su cudo
EVO JAVNO PRIZNAJEM volem KAWU  vise no ista IAKO svi znamo da je generalno KAWA SRANJE TESKO :)
al ja se i dalje drzim TE ISTE FIRME :) jbg STA CES boles je boles :)

Zene ne racunam...one su i onako iracionalne...pa tu ne moze da se izvede neka zakonitost, koja bi bila primeljiva na bilo sta osim da nema pravila.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gavrolini

a ja moram da priznam da sam totalno kontra od svega toga...naprotiv cak sam poceo i sam sebe da nerviram koliko me ni jedan motor(koji sam imao ili mogu da priustim) nije odusevio i kako mi je svaki brzo dosadio , kako sam na svakom nasao brdo mana, a izmenjao sam ih hvala bogu brdo.

goranvojska

pa zene za svako resenje imaju problem.sta ti nije tu jasno.

goranvojska

Citat: Gavrolini poslato 19 Novembar, 2011, 17:54
a ja moram da priznam da sam totalno kontra od svega toga...naprotiv cak sam poceo i sam sebe da nerviram koliko me ni jedan motor(koji sam imao ili mogu da priustim) nije odusevio i kako mi je svaki brzo dosadio , kako sam na svakom nasao brdo mana, a izmenjao sam ih hvala bogu brdo.
u mom selu kazu"rdjavom kurcu i dlaka smeta"a ako celo selo sa tobom ne govori pitaj se dal su oni ili ti u pravu.

K_A_W_A

Citat: Zverka poslato 19 Novembar, 2011, 17:32
EVO JAVNO PRIZNAJEM volem KAWU
Hvala ti Duco ;D  :-*

Nemo neko Pit-a da mi dira, svecu vas izedem  [bejzbolka] ;D ;D

Kengur

Ja nemam taj problem... Nekako uz srce mi je Suzuki, a kupio sam R6... Malo je falilo 2009 da pazarim Kawa 6cu 2008 god, ali se nisam nesto odusevio kako se vozi kad sam je provozao jedan dan... Ide lepo, ali mi ne odg u voznji...

Sada je u planu opet R6 ili 600rr, ali opet cu morati oba da probam od nekog... Da vidim sta mi lezi... Ne znam zasto, ali nesto malo vise me privlaci honda... Samo ako nije drasticno slabija od klavijature blagi je favorit... Pricam o modelu od 2007 na gore...

A da, malo je falilo da kupim horneta od UFFa... :)

pedriic


Gavrolini

Citat: goranvojska poslato 19 Novembar, 2011, 17:57
Citat: Gavrolini poslato 19 Novembar, 2011, 17:54
a ja moram da priznam da sam totalno kontra od svega toga...naprotiv cak sam poceo i sam sebe da nerviram koliko me ni jedan motor(koji sam imao ili mogu da priustim) nije odusevio i kako mi je svaki brzo dosadio , kako sam na svakom nasao brdo mana, a izmenjao sam ih hvala bogu brdo.
u mom selu kazu"rdjavom kurcu i dlaka smeta"a ako celo selo sa tobom ne govori pitaj se dal su oni ili ti u pravu.
naravno da sam ja u pravu :)

Silvana

#16
 :D Ja se prvo pitam ¹ta æe ova tema ovde. MORA BITI da misli¹ na AT/TA. I ne èudi me.
Mene su od doba kad sam poèela da se zanimam za motore (be¹e to pre 20 i kusur godina, uz sada¹njeg mu¾a) najvi¹e privlaèili afrika, transalp i VFR 800. Tada nisam vozila i odluèivala sam samo po èuvenju i izgledu.
Prvi motor mi je ovaj koji i sad imam, veæ treæu godinu transalp star 15 godina. I sad èesto pomislim kako bih mogla da uzmem ne¹to novije, i neki mi se modeli i sviðaju mada nisam vozila (i ne libim se da probam - hornet, bandit, fejzer), ali mi je uvek jedno na pameti: toliko sam zadovoljna transalpom da se ne bih patila s nekom nesreæom koja se doveze iz Italije, a fakat ne znam da popravljam pa mi to nije zadovoljstvo kao nekima. Oklevam samo zato. Mo¾da je i to iracionalno.
I can go from 0 to BITCH in 2,5 sec.

MIGE

pa i ja sam clan sekte,volem suzukija;zasto?probao,slusao  a i citao o njima!!!u principu,volim sve vrste motora a najvise one koje cu ,dace bog,u blizoj buducnosti i posedovati!!  ;) naravno da volim i egzotizne motore koje ,mislim,da nikada necu moci da priustim  ;) odavno imam i neki redosled po kom bih birao makine:
1.strom dl 650
2.gsxr 750
3.hornet 600
4.kawasaki r6n
5.mt 03
6.XT 660
7.ktm 690 ili 990 sm
8.aprilija rsv 4
to je to,otprilike,sem sto znam da mi je nedostizna stavka pod br.7 i 8  [zvizdi] .odavno bih nesto novo sa spiska vozio da nemam kuci dvoje od 3 i 8 god.koji kostaju kao nova panamera  :D
a sto se tice mog spiska motora,cekam gavru  hejtera da se oglasi i ispljuje me  :o :D .nema veze,navikao sam  :D

Gavrolini

sto da pljujem...solidna lista, samo pod 2. nisi napisao koja serija to jest godina a to je jako bitno. Jedino sto mi se ne svidja na listi je 5.   naked sa jednim cilindrom...nesto najgluplje ikad smisljeno. bednih 47ks na 190kg...dve reci...labina i glupost

MIGE