Glavni meni

Vrlo zanimljiv koncept novih semafora. Sta kazete?

Započeo bigbad86, 15 Novembar, 2011, 22:02

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

bigbad86

http://9gag.com/gag/585961
Molim urednika nek ubaci sliku umesto linka ako moze.  [thumb_up]


http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/585961_700b_v2.jpg

AndreyRR

extra je,samo da pijanci ne pomisle
da je vreme za pice  ;D ;D

SrpskiDzedaj011

Хех.... Само су нам нови семафори фалили.... Ја мислим да свима треба од плата да се одузме за те нове семафоре.... Баш да то прво код нас заживи.... Било би стварно непроцењиво. :)
I have to return some video tapes....

AndreyRR


bigbad86

Dobro sad ne ulazim u CENU istih.  Vise sam pitao o konceptu samog semafora i da li mislite da je citljiviji nego obican? Evo nekih mojih prednosti:
Glavne prednosti ovog semafora su sto nema jednu sijalicu pa kad crkne da mora da se menja. Led dioda kad crkne jedna ostane ih jos 100. Led diode malo trose pa kad nestane struja mogu i na bateriju da rade.
Tacno vidis kad ce koje svetlo da se ukljuci pa ce biti manje prolazaka kroz crveno.

AndreyRR

Po si upravu,trenutni semafori se ne raznaju na suncu
da li je crveno ili zeleno,pa moras da izigravas indijanskog
izvidjaca.Tehnologija napreduje i tu nema reci

bigbad86

Pazite mozda i ne izadju toliko skupo jer ovi sada imaju sijalice koje trose mnogo vise struje nego LED. Ja od kad sam ubacio stedljive sijalice u celu kucu (12 sijalicnih grla ima kuca) sam stedeo po 1500-2000 dinara za struju mesecno. Sijalice koje su tada bile oko 400-500 din komad se isplatile za 2 meseca skoro. Sad ih imas i za 180 dinara da ih kupis.

mkt


lord_oblivion

Samo se pitam kako bi se daltonisti i kerovi vodièi slepih sna¹li.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

hpg

Citat: lord_oblivion poslato 16 Novembar, 2011, 12:56
Samo se pitam kako bi se daltonisti i kerovi vodièi slepih sna¹li.

Upravo. Ovaj sistem se oslanja iskljuèivo na boje, a ne i na polo¾aj svetla, ¹to je pogre¹no (nije se razmi¹ljalo o svemu).

©to se Bigbludovog argumenta tièe, LED se mo¾e ubaciti i u postojeæi dizajn, umesto obiènih sijalica?
 UFFove ¾ivotne mudrosti ;D

Major


bigbad86

Citat: lord_oblivion poslato 16 Novembar, 2011, 12:56
Samo se pitam kako bi se daltonisti i kerovi vodièi slepih sna¹li.
Eto vidis, tu sam se zajebo :/ Al nasli bi resenje i za to. Kao sto postoji biper za slepe ljude na pesackom to moze i ovde. Al samo ne znam kako za daltoniste...

AndreyRR

Za daltoniste moze da se regulise slovovima
kad se pojavi zeleno ispod se pojavi Z,a za crveno C  ;D ;D

HRC Boza

Sportom protiv droge, biciklom u Amsterdam.

SSZGO

koje sviranje Qcu

sta fali postojecim semaforima ???


definitivno nam treba i cetvrtasti tocak...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

gane


ЯЭВОЛУТИОН

A jeste li rzmisljali o tome da mora da se raspise tender za nabavku 200000000000 semafora za Srbiju, bez Kosova........pa neko treba da napravi tendersku dokumentaciju kako samo nekom odgovara (a to nije lako), pa treba da se namesti tender (to su vec navezbali) pa treba tendr da propadne, pa da se onda po hitnom postupku dogovori ko dobija posao uz neznatnu proviziju takozvani IMT (Imali mene tu), pa onda da se odabere izvodjac radova posto Beograd put nema kadrove za to...oni samo krpe rupe...mislim pokusavaju.....a jos nismo ni most preko ade zavrsili....nema od toga nista osim ako im zatreba para
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

AndreyRR

Otvorimo fantomsku firmu,povucemo veze po
strankama,oni objave kako su novi semafori
preko potrebnii beogradu kako bi privukli
turiste i samim ti bi mali privrednici
ostvarili profit i punili budzet.
Mi postavljamo semafore,njima skace rejting
malo njima malo nama para od mmf-a ili
vec neke  druge organizacije. ;D ;D ;D ;D

grber

Ne vidim kakva je razlika izmedju zutog svetla kad treba da se upali crveno i kad treba da se upali zeleno?

Inace, po Rumuniji imaju na semaforima (ne secam se dal na svim ili samo nekima) brojace sa informacijom koliko jos traje zeleno/crveno svetlo... nije bas toliko "fancy" kao ovo, ali radi posao.

Gašpar

Ako prodjes na zuto koje se pali nakon crvenog - prosao si na crveno.
Ako prodjes na zuto koje se pali nakon zelenog - prosao si na zeleno.

U tome je glavna razlika, koju na zalost mnogi ne znaju pa placaju kazne za prolazak kroz zuto.