Glavni meni

malo mojih majstorija izgledom motora

Započeo dzimika, 18 Oktobar, 2010, 16:07

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dzimika

evo da postavim i ja svojih ruku delo
prvo ja se izvinjavam sto je tema zakljucana ali sam hteo da otkucam sve pa da onda postavljate komentare
kao sto mnogi znaju imao sam manju udes proletos ali nista strasno po mene ali motor nije bio te srece
sreca u nesreci je bilo sto su stradali samo plasticni delovi pa popravka nije bila neki veci problem. Osiguranje je regularno isplatilo novac i to dovoljno da se u potpunosti sredi motor ali posto sam vec imao par ideja kako bi mogao da se TA prepravi odlucio sam da prednju masku prepravim prema poklonjenim farovima od mog dobrog drugara Marka.
Kad sam zavrsio sa poslom koji sam radio i koji mi je oduzeo previse vremena ovog leta odlucio sam da se konacno vozim ali zbog stanja motora to nije bilo odma moguce, prvo sto je moralo da se uradi jeste da se poskida sve sto je puklo, kad sam to uradio morao sam smisliti kako da montiram farove posto nisu predvidjeni za motor i to je vrlo brzo osmisljeno i montirano i motor je izgledao ovako




Posto je lepo vreme tek krenulo moralo se voziti a izabrana destinacija ni manje ni vise Crna Gora
evo jedne slike cisto da se vidi kako je motor izgledao ovako namesten


dzimika


idemo dalje
kad se sezona pocela privoditi kraju resio sam da konacno zasucem rukave i da uradim nesto po pitanju sredjivanja.
Pocelo je od varenja i krpljenja polomljene prednje maske, jer da bi moglo nesto da se radi sa njom morala je prvo da se dovede u prvobitno stanje, islo je malo sporo zbog susenja lepka i hladjenja varova ali je pocela da dobija oblik




Kad je plastika dobila oblik trebalo je srediti nosac maske i fara koji sam pazario kod Dejana(coveka koji donosi delove iz madjarske) doduse greskom je poslat od starijeg modela ali uz pomoc radionice Barbulj uradjene su sitne prepravke da pase prema ovoj masci i dodati nosaci za farove




Nosac farova sam napravio od medijapana 20mm, posto je dosta lak za obradu, kad se sve obradilo izgitovan je fiber gitom, ismirglan malo, nanet prajmer i onda ofarban u tri sloja sto je sasvim dovoljno da ga zastiti od vlage (prvobitni nosac je bio isto od medijapana od 10mm ali je sada trebalo nesto malo jace zbog tiplova za drvo u koje ulaze safovi sa nosaca a prvobitni nosac je izdrzao voznju od 80km po kisi od sevojna do prijepolja a cak je manje bio zasticen od novog).
Kada je to uradjeno i montirano sve na nosac, trebalo je prosiriti rupu na plastici zbog sirih farova a srecom farovi su taman siroki da je rupa prosirena samo za 2,5cm u najsirem delu i tako se nije izgubilo na integritetu maske.



Sledece je bilo sakrivanje prostora izmedju farova, imao sam 2 opcije, da uradim direktno na nosacu sto je malo komplikovalo mogucu zamenu nosaca farova ili samih farova, ili da uradim u sklopu maske sto je mnogo bolja solucija ali dosta pipavija, za taj poduhvat sam koristio plastiku od branika (od Alfe 156 ;D )  koja je dosta debela (5mm) ali takodje i dosta savitljiva, napravio sam osnove ispod i iznad farova na koje cu dalje lepiti delove koji sakrivaju prostor izmedju farova




deo izmedju ovih plastika u sredini sam popunio sa epoxi gitom, posto tu dolaze tiplovi za plastiku
a evo kako izgleda na motoru





dzimika

idemo dalje
posto su farovi uvuceni unutar plastike i eventualno ciscenje bi pretstavljalo veliku muku
radi olaksavanja ove muke odlucio sam da uradim vizir od klirita, pokusao sam da ga savijem sam ali nije islo onako kako sam prvobitno zamislio pa sam potrazio pomoc profesionalca, Ivana.
posto sam zamislio da ima i zleb za diht gumu da bi se sprecio ulazak vode unutar prostora gde su farovi i to je reseno na sledeci nacin



a ovako izgleda kada je vizir namontiran




dzimika

ko provali koja je farbana svaka mu cast





dzimika

konacno skloplje, sutra ce pasti slikanje po danu i na nekom lepom terenu ;D











dzimika

#5
evo slika kad pozira







nadam se da vam se svidja :D

zeks73

dobro si radio, mada mislim da bi bili lepsi farovi bez zastite.javascript:void(0);

dzimika

mozda bi i bili da su u liniji sa maskom, tj slicno kao kod afrike jer onda mozes lako da ih ocistis, ali posto su uvuceni prljavstina i voda bi ulazili unutar maske i pravili svinjac bez razloga, ali razmisljao sam o tome

Dzambo

Estetski bi bilo lepse, pogotovo sto su uvucenu u masku, ali je ovako funkcionalnije.

srbac


Mrva


juga


stilgar

divno, a kako motor izgleda danas, pratis li ljubimca jel mu dobro, jel se lepo postupa sa njim :)
p.s. ne dizite teme iz mrtvih

UFF

teme nisu mrtve
da jesu bile bi zakljucane
i niko ih ne dize vec pisu u njima a to je dobro, da se sa vremena na vreme osveze da ih neki novi lenji clanovi vide

stilgar

UFF-e
ma da, aj sad dzimika da krene : e radio sam sa puno ljubavi sad kad gledam slike srce mi se cepa, ne znam sta mi bi da je prodam...
mislim moze da procitaju ok a kad vide datum nema potrebe da dizu teme, al motor nije vise kod njega ohoho. cak vise i ne vozi motor, a clan je ovog elitnog foruma i oce da ode na maltu i ostavi nas da se patimo ovde :)

dzimika

jesam radio sa puno ljubavi i zahvaljujuci uff-ovom faru sam i uradio inace bi ga vratio na fabriku sigurno
nemam pojma gde je motor i ko ga vozi a ni ne interesuje me pravo da ti kazem, nije mi prva ljubav kao suzana :D
inace dzimika ce da ode na maltu pa da se vrati sa necim mladim nazad ako sve bude kako treba a verujem da hoce :D
osim ako me zet ne zezne pa mi nadje neki posao od soma evra ovde sledece godine :D

stilgar

@dzimika
ma zezam se nemo se jedis, bilo mi cudno sto decko otvara temu koja je stara 3 godine :) pa sam se malko salio, znam ja da ces ti opet na bajk, i to tamo, ne zuri da se vratis ovde ce sve biti isto ko i kad si otiso :)

dzimika

znam znam :D
a temu je otvorio jer sam ostavio link u uff-ovoj temi o faru a nije zgoreg da se ljudi potsete :D sto je najveci fazon to je ujedno i jedna od prvih tema u ovom delu foruma

Mrva

Da nisi linkovao ne bih je ni nasao verovatno a na datum nisam obracao paznju. U svakom slucaju korisna tema tako da nece da skodi da se malo osvezi ;)