Glavni meni

Tema za ljubitelje BMW automobila

Započeo UFF, 11 Novembar, 2011, 16:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Jefta


DebeliZmaj

jel onaj sa dva diska pozadi ?!:)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Zeljkamp

#3903
Jefto, ako je registracija problem, onda gledaj da uzmes sto jaci a da je prihvatljiva visina haraca. Pre ili kasnije 520d ce ti postati slab i falice ti snage, narocito kada se budes vozio po planinskim krivudavim putevima a ispred tebe je autobus i 2 slepera...

Ja sam bio u slicnoj situaciji i ganjao sam samo 525 jer nisam zeleo da olosima dajem bogatstvo za registraciju. 550-600e bih nekako i prezalio za godinu dana ali 900 jok !

Kada i ako se registracije za vece kubikaze vrate u normalu, kupujem 530, mozda i 535. :)
TwinZ Auto & Moto

bucko

520 u sport modu te pravi kraljem ibarske i tatom na autoputu,kud ces vise.ko moze 3.0 svaka cast

Jefta

Citat: Zeljkamp poslato 04 Oktobar, 2016, 23:55
Jefto, ako je registracija problem, onda gledaj da uzmes sto jaci a da je prihvatljiva visina haraca. Pre ili kasnije 520d ce ti postati slab i falice ti snage, narocito kada se budes vozio po planinskim krivudavim putevima a ispred tebe je autobus i 2 slepera...

Ja sam bio u slicnoj situaciji i ganjao sam samo 525 jer nisam zeleo da olosima dajem bogatstvo za registraciju. 550-600e bih nekako i prezalio za godinu dana ali 900 jok !

Kada i ako se registracije za vece kubikaze vrate u normalu, kupujem 530, mozda i 535. :)
E to je ono. Kada promene nacin obracuna registracije da se odredjiuje luksuz prema vrednosti vozila, a ne prema kubikazi onda cu da pojurim i 550d :) Posle motora retko koji auto moze da me iznenadi ubrzanjem :) Prezalio bih i ja registarciju 2.2 ili 2.5 koja je oko 60k-80k din, ali davati 120k + din za registraciju samo zato sto je motor za jednu flasu koka kole vece kubikaze, e pa ne dam. I nema to veze sa mogucnoscu da se plati ili ne (posto ce neki dobaciti: "Pa ti onda nemoj da vozis BMW... bla bla bla". Stvar je principa.

Zato mislim da je 525 od 2000cm3 i 218bhp prilicno dobar kompromis da ima dosta snage, a jos uvek registracija 30k din :) Ako ga i cipujem izlazim skoro na 250bhp+...

Jefta

Citat: bucko poslato 05 Oktobar, 2016, 10:47
520 u sport modu te pravi kraljem ibarske i tatom na autoputu,kud ces vise.ko moze 3.0 svaka cast
Vozio sam 520 i odusevio se kako lepo ubrzava. Dve turbine jedna za niske druga za visoke obrtaje, nista mi nije falilo. Sa kick down on krene odmah da cupa. Ima samo mozda sekudnu zastoja dok komp provali sta hocu ali sve to bude normalno...

Zeljkamp

Sve smo se razumeli. Srecna potraga. Ja jos uvek patim za propelerom...
TwinZ Auto & Moto

Lazic

Ja za atmosferskim ¹estakom od 3 litre... :D Kad na 210 na skoro 7k ubaci¹ u 5-tu a on te zalepi... :D Od Laste do vrha brda u petoj od 130 do 200... ;D

Boban_m


Lazic



Lazic

Uragan ga udario? Auè.. Vidim morao si da ga ¹lepa¹...

Boban_m

Nabo sam jedan on onih glupih pikapova otpozadi, blejao u telefon. Iscurio mi antifriz, morao na slep kamion.

con3

Ovaj mi se svidja nadam se da cu ga uzeti ,ako ne ove sledece sigurno :)
Erin bmw
http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/7669096/bmw-645-ci

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazza

Citat: con3 poslato 06 Oktobar, 2016, 02:21
Ovaj mi se svidja nadam se da cu ga uzeti ,ako ne ove sledece sigurno :)
Erin bmw
http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/7669096/bmw-645-ci

Ono kad stavis na 4500 ccm3 gas...
I may be dumb, but I'm not stupid.

Zeljkamp

Citat: Boban_m poslato 06 Oktobar, 2016, 01:56
Nabo sam jedan on onih glupih pikapova otpozadi, blejao u telefon. Iscurio mi antifriz, morao na slep kamion.
Bedak...

Citat: con3 poslato 06 Oktobar, 2016, 02:21
Ovaj mi se svidja nadam se da cu ga uzeti ,ako ne ove sledece sigurno :)
Erin bmw
http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/7669096/bmw-645-ci
Opasna 6-ca !
TwinZ Auto & Moto

Hurricane

Citat: Boban_m poslato 06 Oktobar, 2016, 01:32
Gdje stadosmo...a da, kod licnih iskustava sa BMW

http://i499.photobucket.com/albums/rr352/boban_africa/Mobile%20Uploads/DSC_0517_zpsllpr7nxq.jpg


..ni¹ta stra¹no, dvokomponentnim bison lepkom zakrpi¹ hladnjak, selotejpom far da ne kisne,

haubu skine¹ okrene¹ naopako na neki travnjak malo iskaèe¹ po njoj, i æo¹ak ako je malo povukao ve¾e¹ lancem za banderu i u rikverc krrrrk..

fixya za manje od 10 usd

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell