Glavni meni

Tema za ljubitelje BMW automobila

Započeo UFF, 11 Novembar, 2011, 16:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

freepartyman

Sta imas protiv Abdulaha,dobar je momak :D
I became a beast to rid myself the pain of being a man

penzos

Jebo vas Abdulah, ne mogu legalno da uvezem auto iz 1990!
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Hattrick

Ma super momak, voli da uhvati za dupe ispred katedrale, pa nek ide zivot :)
Aj to, nego se zbuni kad god vidi arapske brojke, pa umesto 340.000, mozak mu prespoji na 151.000  :)
Kaze lepse stoji tako, a i kupci se otimaju k'o besni :)

freepartyman

 Sve moze da se proveri pa i ta kilometraza. Pogotovo u Svabiji.
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Hattrick

Citat: freepartyman poslato 19 Januar, 2016, 17:34
Sve moze da se proveri pa i ta kilometraza. Pogotovo u Svabiji.

Ako imas srece da je neki od vlasnika terao auto od preko 150-200.000km i dalje na servis kod BMW-a, pa da postoji kod njih trag tog servisa, inace ne postoji teorijska sansa da se sazna prava kilometraza ako je sve korektno odradjeno (a turci korektno odradjuju).

P.S: I da interesantno, Bmw nije internacionalno umrezen sto se tice servisnih podataka. Svaka drzava-podaci za sebe, bez centralizovanja. Kupis auto u Italiji, u Nemackoj ne mozes da proveris servise. Provereno.
Najopakiji je VAG sto se toga tice, kod njih iz Burkine Faso proveris Svedski auto.

penzos

Pa to znam. I Renault je umre¾en, i neki japosi. Ali BMW-jok! A da se na bembari raspadne sedi¹te na 170.000  [bejzbolka] po kolenima! http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/7126896/bmw-525  (ovo je samo ilustracija, neæu lubenièara)
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Hattrick

Zato samo auto ciji je prvi i jedini vlasnik Hans Dietrich, koji ima popunjenu servisnu knjigu koju je moguce proveriti u BMW servisu, i koji ima papirne racune svih servisa. Ali takav auto nije ni izbliza medju najjeftinijima na mobile.de, to je auto za sebe, a ne za preprodaju.  [thumb_up]

penzos

Ma jbg! Ima ovde 7 po 1000-1500! Ako bude trebalo da se sreðuje, uzmem od Abdulaha za delove, sredim i opet mi je jeftinije nego od Ditriha! Hvala na pomoæi!
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion


Hattrick

Citat: penzos poslato 19 Januar, 2016, 18:09
Ma jbg! Ima ovde 7 po 1000-1500! Ako bude trebalo da se sreðuje, uzmem od Abdulaha za delove, sredim i opet mi je jeftinije nego od Ditriha! Hvala na pomoæi!

Doduse ako pazljivo biras, i ako se ne plasis malo mehanike i kozmetike da odradis, to moze da bude daleko najisplativija varijanta (baza na srb tablice, i stranac za delove).  [thumb_up]

jboban

Citat: penzos poslato 19 Januar, 2016, 16:52dali postoji jo¹ neka fora da se kod BMWa odredi iole taèna kilometra¾a???
I ¹ta æe¹ sa tim podatkom? Ne bira se auto po kilometra¾i, posebno ne godi¹ta koja si pomenuo.

bokilic

Meni danas nudili mecku 124ku 90to god za bmw 7 iz 95te,reko be pobratime kakva je ta meèka,
Kaze extra,odradjena generalna itd.  Kaze brat bratu vredi 3 soma.  Lele bem ti,vratilo se vreme da su stare meèke na ceni.
brmmmm

penzos

Citat: jboban poslato 19 Januar, 2016, 19:17
Citat: penzos poslato 19 Januar, 2016, 16:52dali postoji jo¹ neka fora da se kod BMWa odredi iole taèna kilometra¾a???
I ¹ta æe¹ sa tim podatkom? Ne bira se auto po kilometra¾i, posebno ne godi¹ta koja si pomenuo.
Znam da to nije merodavno, ali mi je po¾eljan podatak jer ne bih da ga sreðujem ba¹ odmah. Kod BMWa, kao i kod ostalih kulturnih auta delovi crkavaju na odreðenu kilometra¾u. Ne otvara mi se motor odmah po kupovini. A sa ovim ruskim aditivima nema ¹anse da provali¹ da je produvao dok ne bude kasno!
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

sremac

Citat: MIGE poslato 19 Januar, 2016, 18:12
http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/7566135/bmw-760-760li

da  li se to meni èini ili na ovom zazori nisu ba¹ idealni, naroèito od napred ?
al pogledajte unutra¹njost 250 000km i pogleda¹ ostale, pa ne da imaju milion
budala na leru, mudonja u kontra smeru

RoaD GunneR

Ja sam pre dva meseca bio u Nemackoj da uzmemo neki X5 sve sami Abdulahini prodaju ove automobile. Na kraju zavrsimo na placu kod Abdulaha X5 lep na oko sve fercera, original brif, potvrde iz BMW servisa da je sve u redu i da nije lupan. Kako je drugar hteo da plati u vrednosti povece garsonjere pocnem sa detaljnim pregledom, skontam da je bio propisno karambolisan. Ne rado pristanem na test voznju, vozi Abdulaha ne daje da sami provozamo, vozi ko balerina na kraju ja provozam Abdulaha on prebledi a tabla na X5 pozuti i pocrveni. Zakuco sam jednu turbinu ostalo nisam ni gledao od kvarova, turbinu sam skontao da sere na prvom davanju gasa.
Stigosmo na kraju kod Hansa, Hans ima 20% vece cene ali auti nisu lupani. Hans daje pismenu garanciju na godinu dana ili 20000km, radi servis i pakuje u gepek zimski set tockova.
Skontah da je bolje kupiti od Hansa za 20% vise kad izracunas sve sto je Hans uradio i dao uz auto ispade 10% skuplji a daleko bolji auto.

RoaD GunneR

Citat: sremac poslato 19 Januar, 2016, 21:57

da  li se to meni èini ili na ovom zazori nisu ba¹ idealni, naroèito od napred ?
al pogledajte unutra¹njost 250 000km i pogleda¹ ostale, pa ne da imaju milion
Gledao sam u Nemackoj e46 sa 290000 na satu izgleda unutra dva puta bolje od ovog mog sto mu pise 214000

penzos

 [rofl]  [rofl]  [rofl] Ja svojevremeno  na placu u Nemaèkoj èekao da natovari drugar neke auto delove. Gledao neki BMW, dovezla gospoða da ga proda. Re¹ili oni, ja ga ba¹ pregledam, mnooooogo lepa petica, ko¾a, felne,... Na satu oko 650.000!  ;D To leto ja sa ¹lepom krenuo za Beograd, kod Raèe kragujevaèke ma¹e èovek iz suprotne trake. Stao mu auto. Ajde okrenem, da ga natovarim kad ono-bembara! Odmah sam je prepoznao! Turci unutra, stvari i robe ko da u Turskoj nema ni¹ta. Bacim ih do Jagodine i odem. Posle pitao majstora ¹ta je bilo, reèe da je riknuo dihtung glave, ali baja to nastavio da prlji pod klimom i svi pripadajuæim, pa ga uni¹tio! Lampice nisu radile  [facepalm] Neverovatno, a BMW nije pre¹ao ni 250.000  [rofl]  [rofl]  [rofl]
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

sremac

Citat: RoaD GunneR poslato 19 Januar, 2016, 22:12
Citat: sremac poslato 19 Januar, 2016, 21:57

da  li se to meni èini ili na ovom zazori nisu ba¹ idealni, naroèito od napred ?
al pogledajte unutra¹njost 250 000km i pogleda¹ ostale, pa ne da imaju milion
Gledao sam u Nemackoj e46 sa 290000 na satu izgleda unutra dva puta bolje od ovog mog sto mu pise 214000


a svi se trude da gledaju stanje vozila, al opet nije ni prijatno kad vidi¹ 250+ hilada i razmi¹lja¹ jojj ¹ta æe da mi rikne. ovako sa 160000 la¾e¹ sebe razmi¹lja¹ a mozda jeste mozda i nije pola pola ¹anse.  

ovako kad zdravorazumski razmi¹lja¹, pa nije ¹vaba dao par hilajda € na osnovnu cenu za ko¾u, klimu , lamperiju  dizelku, da ga èuva u gara¾i 10 godina i proda, arèilo s se to , pa nisu svi ko moj matori da cepa 6km  dnevno 3 na posao  i 3 nazad .
budala na leru, mudonja u kontra smeru

penzos

Ma neæe on na 250.000! Ali preko skoro svaki auto preðe toliko za 10 godina. Ljudi ne kupuju auto da imaju veæ iz potrebe. Kom¹ija je kupio  Èaèku na placu   [srednjiprst] Megan 1.9dci, oko 2005. sa 160.000. Karavan. Lep, oèuvan. Sviknula turbina posle par meseci, ja ga zezam da je mnogo pre¹ao. Ma jok! Sredi turbinu i naravno prejebe motor. Usnimim broj, pozovem servis, zadnji servis u Italiji raðen na nekih 350-400.000, vlasnik neka firma raèunarska.  [samoubistvo]
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Hurricane

...takoðe sam vozio preko A4 sa 370.000 km, kao iz fabrike, sve sedi¹ta, volan, motor, sve.. Na 70.000 da mu skine¹, niko ne bi izvalio..