Glavni meni

Tema za ljubitelje BMW automobila

Započeo UFF, 11 Novembar, 2011, 16:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Andreja

Citat: UFF poslato 12 Januar, 2016, 01:04
drago mi je, to je jedan od razloga zasto sam oglas ovde i okacio, pitaj ga da li stvarno veruje da je auto 13god star presao 13k km
10k godisnje? (pa i da jeste nije lud to da daje u zamenu to se cuva i vozi jos bar 100k)
mislim to i jeste realno u mom slucaju jer sam veci deo godine na motoru
ali ja ne kupujem nov auto, ja ga ne cuvam 13 god u vlasnistvu i ja nemam porodicu i posao :D

Da mu prosledim temu, mo¾da je i registrovan na forumu, vozika on stalno neke motore? Znam ga preko BMW kluba, bogumi veæ nekih 5-6 godina.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

patak91

Ajd da vas pitam, jer su informacije koje sam nasao na netu bas sarolike
Kolika mo¾e da bude potro¹nja za e36 320i 1993. sedan?
Nema ugradjen gas i zato me odbija taj auto, al opet to je mo¾da i prednost, pojma nemam sta da mislim

Hattrick

Citat: UFF poslato 12 Januar, 2016, 01:04
pitaj ga da li stvarno veruje da je auto 13god star presao 13k km
10k godisnje?

Ma sve je moguce. Evo ti moj cale na primer. Kupio svojevremeno novog Pajera. Posto je u tom trenutku imao jos 3 kola, slabo ga nesto i vozio. Posle 5 godina ga je prodao sa originalnih 16.000km na satu. I u prici izgubio 20K€, za auto koji je vozio svake prestupne. Budalastina veka za njega, a za kupca bukvalno nov auto po bagatelnoj ceni. Svega ima.  ;D

UFF

bem li ga andreja proledi ako zelis

patak dosta zavisi kakav si na gasu ali nemoj da mislis da je stedisa jer taj auto lepo ide
meni je npr trosio 17l plina u gradu i 17l plina na otvorenom
svi pitaju kako?
pa otvoreno jbt ko jos sestaka spusta ispod 200kmh na auto putu?
tad nije bilo ni kamera ni presretaca

hattric znam da se desava ali koliko je to retko i kakve su sanse na to da naletis, i ako naletis zar bi ti to menjao ili prodao po trzisnoj ceni?

patak91

Imao sam 325tds '93. svidjao mi se zvuk iako je dizel, lepo je isao al nista spektakularno i vredno te registracije, a potro¹nja manja nego kod prethodnog auta koji mi je trosio 17l benzina :D  al sam se otarasio njega za manje od nedelju dana.
Posle sam imao 318i '91. imao je gas, al je bio bas lenj i onda sam ga menjao za ovo sto trenutno vozim, vectru b 1.7td
Ne svidja mi se ovaj auto i menjao bi za bmw, pogotovo taj 320i sa m50 motorom me privlaci, al nisam ga jos nikad provozao nit sam se vozio u njemu i ne znam koliko bi mi trosio i koliko to sebi i mogu da priustim
Verujem da mo¾e da tro¹i 10l al sam siguran da mmo¾e i da tro¹i i preko 20l
E sad, s obzirom da bi sa ovog sporog dizela pre¹ao na benzinca sa brutalnim zvukom, bojim se da bi bio bli¾e 20l nego 10l, a to je za moj dzep smrt na ¾alost :(

UFF

ne moze preko 20
bar ne konstantno makar ga potpisivao i vozio pun gas
izdrzljiv agregat, ali spremi se na 7.5 litara sintetike kad dodje vreme za zamenu ulja, ne znam zasto ali nekim ljudima je to problem (skupo im 100e za ulje a nije 300e za reg i par hiljada eur za gorivo?), ja licno volim da u moje vozilo stane sto vise sto kvalitetnijeg ulja, to znaci da ce duze da traje

patak91

Koliko je realno da tro¹i po gradu sa recimo normalnom voznjom?
Predpostavimo da si to poku¹ao bar jednom :D

UFF

bem li ga ne moze ispod 9 po gradu ma koliko da se trudis ali nije ni strasno te price 20 jes kuras samo ako ti je neispravan protokomer ili nesto drugo, ne secam se bilo bas, bas davno, nek i napise neko ko ga je vozio skoro

patak91

Inace ovo merkam, mozda je nekom poznat auto
www.mojauto.rs/polovni-automobili/2151570_BMW_320__1993_god/?cena=low
Ako je tako, to je ok
Znaci da bi onda oko 12 bilo normalno
Nije malo al jbg :)

UFF

da 12l je skroz realno za po gradu, nagli start sa semafora prva druga se podrazumeva a ostatak laganica

bem li ga mislim da je malo udario po usima za to godiste i da jew namerno zaboraovio slike enterijera, rado bi se vratio na koji dan da ga provozam ali ga ne bi ponovo posedivao


kako god bilo ako ga kupis imas od mene na poklon punu veliku kutiju delova za njega, ionako mi samo stoje u garazi mrzi me da slikam i oglasavam  [cheers]

patak91

Pa moguce, treba ga pogledati
Svakako bi isao na menjazu, a ni moj nije najlepsi iznutra, nebo mi je sjebano. Jeste sitnica, al nije lepo
Ahahah, hvala :D
Ako ga uzmem, imas tu voznju kad se sretnemo ;)

Zeljkamp

Racunaj grad +-15L a ovaj sa oglasa je krs neopevani. Cak se to i na fotografijama vidi. Ne smem ni da zamislim kakav je uzivo.
TwinZ Auto & Moto

makinjo

Potrosnja u Beogradu i tipa Somboru nisu iste.
Moze to da bude velika razlika :)

patak91

Jbg, cucu se s covekom, mozda pogledam auto pa cu razmisliti
Do sada sam se izgleda svaki put zajebao u menjazi, al jbg kad nemam kes, a drugacije te¹ko da cu menjati auto

Hattrick

Citat: UFF poslato 12 Januar, 2016, 02:28
...kako god bilo ako ga kupis imas od mene na poklon punu veliku kutiju delova za njega...

[thumb_up]

patak91

Imam jo¹ jedno pitanje :)
Burazer ima e46 318ci
Hoce da stavi neke felne, al ne zna da li 18ke ili 17ke
©to se izgleda tice, naravno 18ke .al opet, nasi putevi su smrt a nema niko ko bi iskreno rekao dal æe se izjebati trap s 18kama
Jel ima neko ko je na takvom ili sliènom autu imao i jedne i druge pa da da neko misljenje?

Bori¹a

ne znam za bmw ali meni su na hondi 17... 225/45 fabricke i nikakav problem nije imalo za 200k km...

patak91

Ma da, 17ke su ok. Nego su 18ke frka
Al sad vec nije ni bitno, narucio je, nije mogao vise da ceka ludak :D

UFF

ja nikad preko 17 nisam hteo ici ranije. sad max 16 sto se mene tice, jebes izgled nisam camuga

freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man