Glavni meni

Tema za ljubitelje BMW automobila

Započeo UFF, 11 Novembar, 2011, 16:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

castor

It's the ride that matters, not the bike…

Hattrick

Citat: Purec poslato 07 Januar, 2016, 02:57
Evo jos jedne za one sto kazu ne moze zadnja vuca po snegu, sper diferencijal je cudo mada ovde sam imao i lance :)



Lanci ili ne, ovo je za svaku pohvalu, sto se upravljivosti BMW-a na snegu tice.  :D

bokilic

Castor,bez3.0dizel il benzin nema sedmice..
brmmmm

stefanalcatraz

3.0d najbolja opcija...2.5 tds smeæe

Andreja

Taj 2.5 TDS se ugraðivao i u E34 i E36, kontam da je 3.0d daleko sofisticiraniji, al verujem da se to prilièno odra¾ava na odr¾avanje...

Ali ¹ta ga znam, mislim da TDS nije lo¹, rado bih ga æer'o u e34 da registracija nije nenormalno skupa. Èipovanjem mo¾e da se napuca na preko 160ks bez problema.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

pittatore

Taj tds hoce retko ko da ti cipuje a da je normalna cifra :)

Purec

Od dizela samo 2.5d ili 3.0d (po mogucstvu 3.0d :D), 2.5 tds ni u prici.
Daleko od toga da je to los motor, ali kod nas je tesko naci dobar tds. U svakom slucaju 2.5d i 3.0d su commonrail dizeli koji su neuporedivo bolji od tds-a koji cesto hoce da ima problem sa pumpom visokog pritiska.
Sto se tice E38-ce, lepo ti je rekao Bokilic, strogo 3.0, a sa 3.0d neces pogresiti, odlicni motori.

CBRR1

Ocel mi neko odgovorit smeta li agregatu 2.5 d bmw e 60 bila fulsintetika sada je polu... da znam da vadim iz agregata.. HVALA.

CBRR1

Ima vas dosta koji znate mnogo vise o bmw vozilima pa mi treba savet..

Hurricane

...au æale al si se uozbiljio, ccc..

Esi lud da prosipa¹, ni¹ta mu neæe biti do sledeæe zamene, nije to Audi..  :P

..a bio je kul lik..

Purec

Citat: CBRR1 poslato 08 Januar, 2016, 13:06
Ima vas dosta koji znate mnogo vise o bmw vozilima pa mi treba savet..

Jesi li menjao filter ulja zajedno sa uljem?

CBRR1

naravno filter goriva ulja klime vazduha...cak je i usisan visak ulja iz kartera sa nekom lulicom jebem li ga ktoz onaj otvor od metaca bar ja tako mislim ako sam dobro video...

CBRR1

Citat: hurricane poslato 08 Januar, 2016, 13:09
...au æale al si se uozbiljio, ccc..

Esi lud da prosipa¹, ni¹ta mu neæe biti do sledeæe zamene, nije to Audi..  :P

..a bio je kul lik..



Hahahahahah bezi bre tamo ludak ahahhahhahahahahahahh

VR 46

Citat: Andreja poslato 07 Januar, 2016, 19:14
Citat: bokilic poslato 07 Januar, 2016, 19:02
Citat: Andreja poslato 06 Januar, 2016, 23:14
To se uèi napamet ili gugla, drkam se sa tim od svoje sedamnaeste pa znam sve oznake napamet :) E onda kada sam dogurao dotle da mogu sebi da priu¹tim dugo ¾eljenu i sanjanu kocku (e30), navukao sam se na motore pa je kocka u drugom planu :D
os povoljno kocku? 200e..motor crko..upalo neko sranje u kais i pokido ventile klipove..

Ne sad. Al ¹ibni neku sliku, znati¾eljan sam.
i ja i ja i ja  ;D
Twist of wrist!

castor

Da ne citiram sad sve. Jbmliga za tds, nemam pojma. 3.0d naæi kod nas E38 - nema na oglasima. 4.0 ima, ali mi je to previ¹e love za odr¾avanje. Mada... Meni se ne ¾uri nikuda...

Hvala na info. Slobodno nastavite dalje. ;D ;D ;D
It's the ride that matters, not the bike…

CBRR1

bila je jednacrna u oglasima cini mi se 4000 bruka kako je auto izgledao..

castor

It's the ride that matters, not the bike…

CBRR1

Ne ovog vise nema na oglsu bio je jos bolji...

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/7215266/bmw-730-i

na prvoj slici nema branik koliko vidim a i solidno izgleda ovako a i cena ok...

UFF

imao ja neku e38 sa onim najslabijim krs agregatom 2.5tds
jes trom bio ali ide na lozaka bez problema (ja nikad nisam probao ali mi je brat kapetan i vozio e36 325tds i sipao uvek samo iz broda, nikakvih problema nije imao) a kad se nesto sjebe samo bacis agregat i metnes unutra drugi za 200e :D
al sta ja znam da ne kenjam previse

perlx

Nuðen mi je u zamenu 730i e32 ocarinjen na 2.0, sa plinom. Ako nekoga interesuje proslediæu broj.