Glavni meni

Pan European '11

Započeo mi¹a bmw, 03 Novembar, 2011, 00:11

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mi¹a bmw

©efe, imam ovde nekog pretovarenog ludaka iz Srbije... :D  :D  :D
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Jo¹ Pariza...

[attachment deleted by admin]
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Nakon Ajfelovog tornja,raspitam se okolo da stignem do poznate avenije Champs de Elysees, koju sam pre sat vremena pro¹ao, ali mi natpis nije lièio na to kako ga izgovaraju, ne¹to kao "¾anzelize"  ;D
Nisam ni znao ¹ta tra¾im, èuo sam za nju, pa reko' 'ajde da vidim i to. Posle par km uèini mi se sumnjivo duga moja vo¾nja, pa na semaforu kolegu bajkera na novom Banditu pitam za ®anzelize, a on mi pokazuje nazad! Kad je video kako ga belo gledam,pokaza mi da stanemo sa strane, da mi objasni.
Ispostavilo se da sam maltene stigao do Konkorda, okretnice koja je u rangu Slavije, samo bez bezobrazluka i sirena..., a da je ono nazad u stvari èuvena avenija,islikam malo Konkord, i okrenem nazad...
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Kada sam avenijom stigao dosta blizu Trijumfalne kapije, odluèim da, kad sam veæ tu, popijem kafu na èuvenom mestu. Parkiram motor pored jedne ba¹te, naðem mesto pored dve lepe Francuskinje koje za poèetak konverzacije zamolim da me slikaju... ;D
Kada mi je konobar rekao da kafu slu¾e samo do 17 h, u strahu od cena piæa zbri¹em odatle, u kamp, po¹to sam veæ bio umoran, jer sam jutros krenuo iz Amsterdama...

[attachment deleted by admin]
Two wheels, one life

mi¹a bmw

#64
Samo ¹to sam razapeo ¹ator, i popizdeo jer sam shvatio da onako mamuran na polasku nisam spakovao pumpu za du¹ek, zvoni mi telefon: -"Gde si?"
"daleko" rekoh, "u Parizu, a sa kim imam èast?" -"Ma Vlatko bre, dao si mi broj pre par sati!"  :D
Doðe èovek po mene, odvede me u stan u ekskluzivni deo iznad Pariza, i kao najroðenijeg me nahrani i napoji!A ja veæ spremio da grejem moja gotova jela!
Ove fotke su iz njegove dnevne sobe...
Two wheels, one life

pit


  Lepo je kad se nadju zemljaci u tudjini...inace bas lep putopis,skroz opustajuci.

mi¹a bmw

#66
Vlatko Mitroviæ je inaèe roðeni Pari¾anin, èiji je otac do¹ao u Francusku, i razvio posao sa graðevinskom firmom. Vlatko se bazirao na ekskluzivniji posao, iznajmljuje svetskom d¾et-setu ekstra luksuzne automobile sa ¹oferima... Ima 4 Jaguara i 6 nekih ne znam èega...
Kada sam mu se po¾alio za du¹ek, poveo me je u prizemlje svoje zgrade, uleteo u stan nekom simpatiènom Francuskom paru, i posle par reèenica koje naravno nisam razumeo, ¾ena donese jedan od onih du¹eka koji se sami naduvavaju. Ja se obradovah jer neæu na tvrdom spavati, i na Engleskom im se zahvalim,uz reèi da æu im ga ujutro doneti,a ona reèe:
- "No, no, that is gift from France to Serbia, for world traveler!"  :D
Predivno, nisam znao kako da im se zahvalim, a Vlatko je samo mahnuo rukom: "Srediæu ja to!"
Nakon toga provozao me je po Parizu u svojoj novoj Korveti od 480 KS  :P
Noæne slike su iz te vo¾nje...
Two wheels, one life

YoYa


mi¹a bmw

I tako, posle noænog tumaranja sa Vlatkovim besnim autom, odbaci on mene nazad u kamp,uz obeæanje da me ujutro budi na kafu.
A ja nesreænik razapeo ¹ator pored gomile pijanih amerièkih tinejd¾era koji su do pola 4 ujutro pevali i vri¹tali.
Kao ¹to je i rekao, probudio me je u pola 7 ujutro, strpljivo saèekao da se napakujem, i oti¹li smo na kafu i kroasan,on autom, a ja motorom za njim, svaku priliku sam koristio da fotografi¹em...


[attachment deleted by admin]
Two wheels, one life

mi¹a bmw

...

[attachment deleted by admin]
Two wheels, one life

mi¹a bmw

#70
Kao stari roker,nisam mogao da propustim da budem u Parizu, a ne posetim grob D¾ima Morisona. Zamolio sam Vlatka da me odvede do groblja, tu smo se izljubili, po¹to je on imao obaveza, ja mu se izzahvaljivao, uz dogovor da se naðemo u Srbiji kada bude dolazio u Valjevo, ostali smo u kontaktu, i jedva èekam da mu uzvratim gostoprimstvo.
Parisko groblje je turistièka atrakcija, sreo sam 4-5 grupa turista sa vodièima, i pored Morisonovog, posetio sam ©openov, Molijerov, La Fontenov, i grob Piera Armana.
Morisonov grob je ograðen, ne sme da mu se prilazi, ali nisam izdr¾ao, nego preskoèio i zamolio d¾ankija iz Indije koji je tu pored ograde meditirao da me slika pored groba, a krajem oka ga ¹mekao da mi ne zapali sa aparatom, jer bi daleko stigao dok bi' se ja iskobeljao preko ograde! :D

[attachment deleted by admin]
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Po¹to sam iz Francuske namerio u ©vajcarsku, krenuo sam na istok, ka Mulhousu, planirao sam da obiðem ©vajcarska jezera. Vreme je lepo slu¾ilo, ja bio raspolo¾en, i posle stotinak km re¹im da siðem sa auto puta, i vozim malim putevima, ¹to se ispostavilo kao odlièna ideja, jer su putevi po Francuskim brdima fantastièni, dobar asfalt, lepe krivine, u¾ivao sam u svakom metru puta, nisam sebi zacrtavao planove, nego jednostavno opu¹teno se vozio, pa dokle stignem...
Stigao sam do Bazela, na tromeðu Nemaèke, Francuske i ©vajcarske. Po¹to je veæ bilo kasno popodne, plan je bio da uðem u ©vajcarsku, i naðem prenoæi¹te, pa sutra u obilazak.
Na carini, ka¾e mi zgodna policajka: -"40 Euro's",
ja se izbeèio -"for what?!"
-"road tax"
Pitam ja, mogu li da uðem u zemlju a da ne platim to, ka¾e mo¾e, ali onda ne sme¹ na auto put, kazna ako te uhvate je 160 Eura, rekoh. "Ok" i uðem u ©vajcarsku.

Ovo je Suzukijev servis u Bazelu

[attachment deleted by admin]
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Stvari su se zakomplikovale, po¹to mi je navigacija zveknula, a kartu nisam imao,auto putem kojim bih znao nisam smeo, vozio sam kroz Bazel od prilike, ka Cirihu, i naravno proma¹io...
Vreme se jako èomrdilo, i ki¹a samo ¹to nije poèela tako da sam se obradovao natpisu za kamp u nekom selu nadomak Bazela, jer sam veæ bio jako gladan, a i noæ samo ¹to nije.
Nisam stigao ni da razvuèem ¹ator kada je poèelo da lije, i nije prestajalo do jutra...

Ujutro kada sam ustao bilo je jako oblaèno i nimalo obeæavajuæe, tako da sam od jezera odustao, i odluèio da idem na Passo di Stelvio, prevoj na Italijansko ©vajcarskoj granici. Ispostavilo se da je taj dan bio najluði u mojoj motociklistièkoj karijeri...
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Posle sat vremena po pljusku bio sam mokar kao mi¹,retke trenutke bez ki¹e sam iskoristio da fotografi¹em prelepe pejza¾e.. i ovog oldtimera...

[attachment deleted by admin]
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Od Davosa,ka Italijanskoj granici prelazi se par prevoja, najvi¹i je Fluelapass, 2383 mnm, e, tu sam se smrzao k'o nikad! Po¹to su mi rukavice bile mokre, skinuo sam ih, kada je prema vrhu prevoja temperatura postajala ni¾a, da bi na vrhu bilo +3,prste nisam oseæao...
Na vrhu neka baba prodaje kafu, uzeo sam dve, da grejem ruke!  :D
Tu sam sreo dvoje Italijana na GS-u, isprièali se, poèeli da se slikamo, kad se spusti magla i poène led da pada, posedasmo na motore, i gas, ja ka Italiji, oni ka Davosu.
Vremenski razmak izmeðu slika sa maglom i bez nje nije vi¹e od 3 minuta...

[attachment deleted by admin]
Two wheels, one life

mi¹a bmw

...

[attachment deleted by admin]
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Toliko za danas, devojèica zove...  :D
Two wheels, one life

dzimika

vidis mazzi kako se to radi, covek skoro zavrsio putopis a ti nisi ni do pola stigao :P
svaka cast miso

mi¹a bmw

Za Passo di Stelvio veæina motociklista zna, neæu puno o njemu, neka slike govore...
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Na ovu sam posebno ponosan! ;D
Two wheels, one life