Glavni meni

CBR 1000, 2004-2007- savet

Započeo HoochieMan, 13 Novembar, 2010, 02:21

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

HoochieMan

Pikiram da kupim R-a, uz Vfr za koji sam srastao. Znaèi, kao drugi motor. Za vo¾nju, ne za picolov itd.

Od "velikih" R-ova, ovo je poslednja generacija Honde koja mi odgovara. Veliki sam, i oseæaji na Suzukijevoj i Yaminoj hiljadarci su mi tragièno skuèeni, dok mi Honda pasuje fenomenalno. Sve je taèno tamo gde bih ¾eleo da bude. Na¾alost, nisam imao prilike da je vozim dovoljno dugo da bih mogao da imam celu sliku o njoj.

Potreban mi je savet od ljudi koji je voze, koji su je vozili, koji znaju dovoljno o njoj. ©ta su prednosti i mane? Da li je fabrièko ogibljenje zadovoljavajuæe? Slabe taèke? Utisci?

Pretpostavljam da je agregat izdr¾ljiv, vidim u stranim oglasima ponudu primeraka koji su prevalili 80+ hiljada. Ako je bar upola izdr¾ljiv kao stari 900R, zadovoljan sam. Tu bih pitao za savet oko ovog motora i R-ova generalno- koja je va¾nost preðene kilometra¾e? Konkretno, veèeras mi je poznanik ponudio motor znajuæi da tra¾im CBR1000 (2005. godi¹te, znam motor od momenta izlaska iz Centra S), gde sam se najvi¹e ¹trecnuo na kilometra¾u od 26000. Koliko je CBR od 26000 ustvari star- pola radnog veka, mnogo, malo, koliko? Pomozite mi oko ove teme, sad mi trebate!



UFF

Vitez koja je imao i vozio i nju i R1 isto godiste (2008 mislim) - mozda moze on da ti napravi neki uporedni test  ;)

Meni je samo rekao da se na hondi osecao dosta sigurnije u krivini jer ona ide dokle treba a za dalje moras bas da se potrudis dok yamaha sama pada do kraja a i preko toga

Nisam se previse inetresovao jer nisam ljubitelj r-ova

Posalji mu pp

HoochieMan

Hvala, ako je njegova 2008. godi¹te, nisu isti motori u pitanju... 2008. CBR je izmenjen potpuno- druga ma¹ina, druga ciklistika, smanjen... Skroz drugi motor.

Gile_ExtremeBoy

Moja 2 drugara voze taj motor. Jedan vozi 2006, a drugi 2007, razlike su male, ali postoje. Na 07 zadnja viljuska je za neki santim kraca, ima 800 obrtaja vise od 06 i ostrija je na pocetku, ima koji konj vise i koji kg manje, kocioni diskovi im se razlikuju, kao i prednja i bocna maska i svetla. Sve ostalo je isto.
....:::: MK Kraljevi Slobode - Svilajnac ::::...

Kengur

Drugar ima primerak sa nekih 11000 na satu... Bas kao ova sa slike, znaci 2006... Hoce da srkne malo ulja to da znas...

Drzi kao pegla, odliiiicnooo se ponasa po krivinama, e jedino sto je "malo" slabija i tromija od konkurenata...

Za neke vece probleme i kvarove bar ja nisam cuo da je neko imao sa njom... Radi kao sat, cuje se kao fen... :D

Kengur

A sto se tice kilometraze, gazi ona debelo preko 100 hiljada... Znam par primeraka 954 koji imaju 100tku...

Ne vidim zasto ne bi i ona presla toliko uz dobro odrzavanje...

zodiac

Mora da srkne ulje kad se gazi, a trosi samo full sintetiku. Nije strasno. Za ostalo ne znam, nisam imao prilike da probam motor, ali smem da pretpostavim da nema propusta. Prosle godine sam video jedan agregat kod Stronsera, sljustio lezaj na radilici na manje od 30.000, mislim da je bio 2006-2007. Ali nisam siguran da je to do motora, pre ce biti da su upraznjavani sportovi poput pucanja i tockiranja do besvesti.
Prijatelj je zao drug

Gile_ExtremeBoy

#7
Taj motor ne moze da puca.

Agregat moze samo da  unisti konstantno drzanje u crveno tj preforsiranje granica njegove izdrzvivosti,
a ponajgora solucija je kada se krene sa nezagrejanom masinom, to je SMRT.
....:::: MK Kraljevi Slobode - Svilajnac ::::...

zodiac

Jes, i to sto kazes, smetnuo sam sa uma da pucanje ne moze. Ali ludacko turiranje u mestu i slicno svakako moze. Ne verujem da se pri normalnoj eksploataciji, cak i da je uvek forsirao motor na hladno, ista moglo desiti na tako maloj kilometrazi.
Prijatelj je zao drug

Gile_ExtremeBoy

Naravno. Izdrzljive su to masine, pogotovu litre. Kad pogledam gomilu 600-ica kome je vadjena dusa i rade skoro besprekorno, sta vise da pricamo, takve masine mogu unistiti samo totalno nemarni ljudi.
....:::: MK Kraljevi Slobode - Svilajnac ::::...

Stevan


Kengur

Naravno, potrosnja ulja je do nekih 200grama na 3/4 hiljade ostrije voznje... I naravno zbog full sintetike...

HoochieMan

Hvala vam na savetima kolege, uz malo sreæe, uskoro æe se u gara¾i naæi prinova  [cheers]

HoochieMan

Zamolio bih za komentar cene motora. Godi¹te 2005, 26000km. Motor je odr¾avan, u odliènom stanju, znam ga dobro. Kupljen kod nas, znam oba vlasnika, prvi je krotak èovek koji je imao lak¹i pad (kliz, odrao stranicu- sad ofarbana u originalnu ¹emu boja), i upla¹en ga prodaje drugom vlasniku. Ceni ga 5000. Svaki savet dobrodo¹ao!

zodiac

Mislim da je to jedno 500-600 EUR iznad realne cene. A kod nas realne cene vise ne postoje, tako da, kako se dogovoris. Uslove obicno diktira onaj ko nosi kes u dzepu, a ne onaj kome taj isti kes treba.
Prijatelj je zao drug

Kengur

Ja mislim da je to skroz ok cena.
Ako je motor dobar, i ako znas njegovu istoriju, i preplati ga 500 evra neces pogresiti.

Ako cu uzeti jeftinije, a posle ce mi izbiti pare iz dzepa, i sto je najvaznije pokidati sve zivce, onda hebes posao...

Dogovorite se vi lepo da on malo spusti, a ti vodis lepo na pecenje i pice i svima lepo. ;)

bokilic

954 ima bolji agregat od te honde,,, i taj model nikad nece stici  slavu cbr 900rr,,,
ali je to i dalje dobar motor,ima  ga moj dobar drugar,ide kao azdaja,kao sumanuta,ima dobru ciklistiku, i bogami djavolski dobro izgleda  [thumb_up]
hoce da srkne malo ulja,naravno zavisi i kako je ocuvana,cena je manje vise ok,
;D ;D ;D
brmmmm

HoochieMan

Nije uspela kupovina. Jbg.  [veryangry]

Tra¾im i dalje CBR-ku, kad neko vidi da izleti zanimljiva ponuda, pustite mi pp. Tra¾im je oèuvanu, bez ulaganja.

Kengur

Koliko para hoces da odvojis?

HoochieMan

Odgovarala mi je ova za 5000, a mogao bih da nategnem preko.