Glavni meni

Vojna i takticka oprema

Započeo SrpskiDzedaj011, 19 Oktobar, 2011, 17:22

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Slaninar

Citat: SSZGO poslato 25 Decembar, 2012, 06:30
ja mislim.... koji ce vam q nozevi, pracke, luk i strela, pistolji u 21vom veku...

Ja uvek nosim leatherman multitool i baterijsku lampu.



Kada ne¹to od toga ne ponesem, obièno mi zatreba. I to je u gradu. Neka sitna popravka, otpu¹ten ¹raf i sl.


Za ¹umu je uvek zgodno imati no¾iæ pri ruci. Ugane¹ nogu na èuki, odseèe¹ par granèica i napravi¹ improvizovanu imobilizaciju zgloba. Èisto da se dovuèe¹ do civilizacije pre mraka. Nasecka¹ sitnih granèica i kore za potpalu, ako te uhvati mrak, da hladnoæa & zverovi odu dalje. Ka¾em, meni takve stvari zatrebaju kad ne oèekujem. Da oèekujem, ne bih ni i¹ao tada, ili bih poneo velik, pravi alat za posao.

Naravno, za malo da zaboravim, najva¾nija i najèe¹æe kori¹tena funkcija: SEÈENJE SLANINE!  ARRRRR!  :)

Jedino ne vidim svrhu japanskih tanto i onih Rambo no¾eva. "Mora", ¹to je Revolucija postavio pre par strana je super stvar. Bolje mali, lagan i jeftin da ga ima¹ uvek, nego neki veliki koji æe posle ostati kod kuæe jer je velik & te¾ak. Ovako ne¹to je moj favorit:



Eventualno malko veæi:



Al' to je sve dosta skupo. Jednog dana, mo¾da. Za sad Leatherman Charge radi posao za sve pare.


Pi¹tolj je uglavnom nepotrebna stvar, ako si pametan i pa¾ljiv. Vi¹e ¹tete nego koristi. Luk i strela su dobri za zezanje, a ko s time lovi, skidam kapu majstoru. To je po¹teno zaraðena veèera! :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

monsterbnt

Bes ti sve te fancy britvice.........kad mi treba nesto da isecem po kampovanjima i sl ja koristim malo duzi svajcarac, a kao alatku korisim stari dobri i neprejebivi bajonet.... alatka za sve....



Jedino sto bi voleo da nabavim novi jer je ovaj moj vec prilicno zardjao a i futrola se malo rasklimala pa vise ne drzi noz dovoljno cvsto (ja ga maltretiram od 99 a ko zna koliko je zaista star....)

Smrt SVIMA!!!!

Slaninar

Citat: monsterbnt poslato 25 Decembar, 2012, 11:28
Jedino sto bi voleo da nabavim novi jer je ovaj moj vec prilicno zardjao a i futrola se malo rasklimala pa vise ne drzi noz dovoljno cvsto (ja ga maltretiram od 99 a ko zna koliko je zaista star....)

To bi trebalo da ima po vojnim otpadima za male pare. Nije mi po ukusu taj. Ne preterano kvalitetan èelik, predebela dr¹ka, ne mo¾e¹ ga lepo uhvatiti odozgore zbog ¹irokog ¹titnika i tih bezveznih zuba na gornjoj strani. Lepo je kad ga ima¹ uz pu¹ku, al' ako sam plaæam i biram, volim neku manju, lep¹u britvu.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

monsterbnt

Ma za secenje se ne koristi jer je svaki pokusaj da se naostri osudjen na propast..... Al je odlican kao alatka sto mu u sustini i jeste namena.
Smrt SVIMA!!!!

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

monsterbnt

Pazi kad moz i da kopas sa njim :D
Smrt SVIMA!!!!

monsterbnt

Nije ni americki mnogo drugaciji od naseg.

Smrt SVIMA!!!!

Slaninar

Citat: monsterbnt poslato 25 Decembar, 2012, 12:28
Nije ni americki mnogo drugaciji od naseg.

Amerièki vojnici su sami sebi kupovali sunèane cvikere za rat u pustinji. Vojska je topovsko meso. Jo¹ kad uzme¹ u obzir IQ proseènog pra¹inara. To sve meni nije mi neki reper za ono ¹to valja. Planinari i ostali ludaci su ljudi èije iskustvo puno vi¹e cenim. Taj no¾e je OK da ga nabije¹ na pu¹ku, da seæe¹ bodljikavu ¾icu i da kolje¹ u ti¹ini.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

KIZA73

Da vas upoznam, ovo je Rambo i druzimo se preko 25 godina. Uglavnom mi sluzi da kopam gliste i plasim druge pecarose koji hoce da mi se prisljamce  ;D
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

ЯЭВОЛУТИОН

Noz treba da ima funkciju.....ako vam treba testera ponesite testeru...bar list, posto ostatak mozete napraviti od konopca i drveta....ako vam treba sekira ponesite sekiru ili macetu....ali noz treba da bude mali, lagan , ostar i pre svega upotrebljiv. Ovaj rambo noz je iz filmova....ali totalno tezak i glomazan...kao i vojni bajoneti, koji su predvidjeni za bod i secenje zice...ne za secenje bilo cega drugoga....onaj prohromski set iz porcije je deset puta upotrebljiviji od rambo noza...a laksi je i manji.
p.s.
Najsmesni je deo kad mu na drsku natakare kompas koji se odvrce, a unutra u supljinu naguraju iglu i konac....ajde bar kremen da stave pa da razumes.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

KIZA73

Pa napisah, samo za gliste  ;D
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

WOLVERINE



Leatherman multitool mi i nije nesto specijalno mada imam od njega ceo asortiman.....  mislim da imam nekih 6 ili 7 kompleta...  od pribora za licnu higijenu pa do vocarsko-vinogradarskog seta........






DaChaS


Boban_m

Citat: KIZA73 poslato 25 Decembar, 2012, 14:21
Da vas upoznam, ovo je Rambo i druzimo se preko 25 godina. Uglavnom mi sluzi da kopam gliste i plasim druge pecarose koji hoce da mi se prisljamce  ;D
Haaa ludilo. Ovo sam i ja kupio tako, prije mozda 23-24 godine. Ne znam kako si ti tvoj sacuvao tako, ali moj se rasklimatao dosta brzo. Valjda mu moj "trening" bacanja na bukve nije prijao ;D

WOLVERINE


Gvozden

A brate kupim ceo sator za jednu brisu....Skupo to nama pokucarima....

KIZA73

Citat: Boban_m poslato 25 Decembar, 2012, 23:22
Citat: KIZA73 poslato 25 Decembar, 2012, 14:21
Da vas upoznam, ovo je Rambo i druzimo se preko 25 godina. Uglavnom mi sluzi da kopam gliste i plasim druge pecarose koji hoce da mi se prisljamce  ;D
Haaa ludilo. Ovo sam i ja kupio tako, prije mozda 23-24 godine. Ne znam kako si ti tvoj sacuvao tako, ali moj se rasklimatao dosta brzo. Valjda mu moj "trening" bacanja na bukve nije prijao ;D
Nisam imao vremena za pecanje.
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

Lazic

#577
Citat: revolution poslato 25 Decembar, 2012, 22:28
Najsmesni je deo kad mu na drsku natakare kompas koji se odvrce, a unutra u supljinu naguraju iglu i konac....ajde bar kremen da stave pa da razumes.

da nisi mislio na Bowie...? :D

edit:
sad pogledah slike po netu, pa to je skoro isti qurac, ne¹to sam zapamtio drugaèije taj sa kompasom i koncem i iglom, kao da je imao zakrivljenije seèivo...

KIZA73

Mislim da je to ipak bila udica i najlon za pecanje, valjda  [neampojma]
I kod ovog mog se odvija poklopac drske i hermeticki je zatvoren, samo sto u njega moze da stane kurcic od puza.
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

Slaninar

Citat: WOLVERINE poslato 25 Decembar, 2012, 23:12
Leatherman multitool mi i nije nesto specijalno mada imam od njega ceo asortiman.....  mislim da imam nekih 6 ili 7 kompleta...  od pribora za licnu higijenu pa do vocarsko-vinogradarskog seta........


Meni super radi posao. Zakljuèavaju se sve alatke, bolje nego na "obiènom" ¹vajcarcu, pa se lak¹e primenjuje sila. Taj model ¹to koristim, "Charge", ima nosaè za izmenjive nastavke, pa mogu lako nositi sa sobom 10 razlièitih ¹rafcigera, imbusa i sl. u jednom alatu. Klje¹ta su super kad zatrebaju, a no¾evi prilièno upotrebljivi. Ne znam za ostale modele, ali ovaj mi je super.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen