Glavni meni

Vojna i takticka oprema

Započeo SrpskiDzedaj011, 19 Oktobar, 2011, 17:22

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

SrpskiDzedaj011

Па.... Стелт је направљен да би био "лаган" при ходу јер је то шуњалица.... А Вајпер је наменски за стајање....

Нисам носио ни један модел 5.11 али знам људе који јесу и кроз њихова искуства имам високо мишљење о тој чизми и опреми уопште....


Пробањем чизме слабо шта може да се утврди.... Чизма треба временом да се формира за твоју ногу и као таква ће ти бити најудобнија а онда кад је промениш, бићеш разочаран новим моделом.... Док га не разгазиш.... :)

Један од разлога зашто је Магнум Класик једна од најтраженијих чизама лаика (претежно у јединицама Војске и Полиције).... Добили на задужење 90тих и годинама је разрадили.... A плаше се да купе нешто ново јер држава више не даје (ни код бабе нема за џабе)....
http://www.head2toesecurity.co.uk/media/images/products/full/176-272-magnum-classic-the-original-magnum-boot_full.jpg

I have to return some video tapes....

SrpskiDzedaj011

Супер, дивно, јесте Магнум.... Ал мени и Драгић врши посао а често и по дванаест сати стојим у њој.... И по сунцу и по киши....

Зашто?! Ђон се не клиза.... Од гуме је.... Кожа је довољно дубока да се гази по снегу.... Платно довољно широко да се лети не упари нога.... Минимална нега је потребна....Носим је већ три године.... Веома често.


http://www.kupujemprodajem.com/photos/oglasi/3/63/1044063/big-1044063_za-prodaju-013.JPG
И није мој оглас него нисам могао да пронађем одговарајућу слику.  8)
I have to return some video tapes....

monsterbnt

Ja na kraju odustao od jurenja lika jer ne mogu da uklopim moje i njegovo radno vreme, otiso u radnju i uzo Adidas Terrex



Prezadovoljan sam. Vec sam danas zaglavio u neko blatiste i ne pustaju vodu, extremno su udobne i posto je goratex nemam problem sa toplo-hladno varijantama.

Dodje mi da uzmem jos jedne plitke.
Smrt SVIMA!!!!

mkt


stefgi

Citat: monsterbnt poslato 02 Novembar, 2011, 00:41
Ja na kraju odustao od jurenja lika jer ne mogu da uklopim moje i njegovo radno vreme, otiso u radnju i uzo Adidas Terrex



Prezadovoljan sam. Vec sam danas zaglavio u neko blatiste i ne pustaju vodu, extremno su udobne i posto je goratex nemam problem sa toplo-hladno varijantama.

Dodje mi da uzmem jos jedne plitke.

koja lova i gde? Ja sam obisao ceo grad i nailazio sam na takvu ali nesto plavu varijantu  i ne cini mi se kao dobra kupovina.

Meni treba cizma za dual purpose. Prva je na motoru da stiti nogu, ne propusta vetar i ne sjebe se odmah od saltalice. A druga funkcija je da zimi sluzi za sneg i kisu i da je topla.

UFF


monsterbnt

Pazi meni treba obuca u kojoj mogu da sam ceo dan, da presetam veliku kilometrazu, da ne propusta vodu, da se ne znoji noga preterano, da nemam frku da mi je napolju hladno a unutra vruce, i da mogu na motor. Te uslove su mogle do sada da mi ispune samo Adidas i Nike ACG. Ove konkretno sam uzeo u djaku na terazijama, i moje su sa plavim aplikacijama jel mi se svidelo, ali imaju i sive pa i sa crvenim momentima. 11.k
Smrt SVIMA!!!!

djolefer

 :P :P  [yahoo] [yahoo] ja sam danas resio svoj problem  [dancing]
stealth force 8.0
:D

Phoenix

#188
Citat: UFF poslato 02 Novembar, 2011, 10:06
Ma jebes patiku, gde kod nas ima ovo da se proba?

http://www.armynnavy.com/catalog/catalog/images/gsg9.2.jpg

ahahaha tek sad si skapirao shta je gsg9 ;D
pitao si google koje su najbolje
imash ih kod ovog lika  ;)
Trudim se, al' uzalud, Sudba ima foru gadnu:
kad treba bude¹ jeban, gaæe ti same spadnu.

Gašpar

Ja sam pre par dana uzeo neke fancy duboke cipele koje bih nosio tokom cele zime. Obujem ih danas i odusevljenje.

Prvo - pretople.
Drugo - noga se uopste ne znoji
Trece - preudobne (ceo dan u njima, noge me ne bole)
Cetvrto - ne preterano skupe

Peto i najbitnije - Ja prezadovoljan  [yahoo]

Phoenix

pa daj sliku da vidimo shtrumf cokule,mozda se josh nekome svide  [rofl] [rofl]
Trudim se, al' uzalud, Sudba ima foru gadnu:
kad treba bude¹ jeban, gaæe ti same spadnu.

UFF

Citat: Phoenix poslato 03 Novembar, 2011, 02:30
Citat: UFF poslato 02 Novembar, 2011, 10:06
Ma jebes patiku, gde kod nas ima ovo da se proba?

http://www.armynnavy.com/catalog/catalog/images/gsg9.2.jpg

ahahaha tek sad si skapirao shta je gsg9 ;D
pitao si google koje su najbolje
imash ih kod ovog lika  ;)

pa nisam ih probao ali nisam ubedjen da su najbolje
tj moguce je ali vrlo tesko da postoji nesto bolje od ovog

http://511tacticalpants.files.wordpress.com/2008/09/511-hrt-boot-11001.jpg


razlog zasto se sad interesujem za gsg9 jer sto sam shvatio da mi je pored dugotrajnosti najvaznija udobnost a one izgledaju kao duboka patika :)

jel ih ima jos negde i zna li neko cenu za njih kod nas?

SrpskiDzedaj011

Далеко од тога да су најбоље.... Као и што не постоји нешто што је најбоље.... Све то зависи од објективних околности и субјективних склоности....

Шта чини чизму "најбољом"!? Разумем да је тежина фактор који лако може да се утврди.... Да ли ћете ви приметити разлику између пар стотина грама?! Сумњам. Удобност је већ дискутабилна.... Неко носи чизме целог живота и све му је удобније од пара старих војних "пешадинки".... Неко је носио патикице и мокасине целог живота и једноставно нога му је осетљивија.... Али коју год да чизму обучете а посебно тај "најбољи" Адидас, после пар десетина километара јачег марша под опремом, да, имаћете жуљеве.... Вероватно вредне моменталне хоспитализације.... Један тип чизме се користи за град, други за шуму, трећи за мочвару, четврти за песак итд.... Адидас је само једна чизма за град.
Имао сам прилику да видим једну чизму за мочвару, користи је француска Легија странаца, "Commando démarrage", која нпр има рупе на ђону.... Зашто?! Па зато што у сваку чизму након неког времена, посебно кожне, уђе вода а собзиром да су ти момци преко месец дана на таквим операцијама у нпр Гвајани где киша пада непрекидно и по пар недеља, потребне су те рупе како би вода што пре изашла напоље.... Или нпр руска регрутна чизма која је топла довољно за њихове услове, која није скупља од 15 долара а издржљива је толико да је генерације носе.... Наравно удобност је дискутабилна....
Не постоји ништа најбоље. Само то које су ваше потребе, колико имате пара и колико сте размажени. :)

Цена за Адидас gsg9 је такође око 150 - 200 евра....
I have to return some video tapes....

UFF


UFF

Ko je zainteresovan za gsg9 a nosi broj 44 nek isprati ovu licitaciju
http://www.ebay.de/itm/Adidas-GSG-9-2-US-10-UK-9-1-2-D-9-1-2-NEU-/250920331307?pt=Polizei_Beh%C3%B6rden&hash=item3a6c04682b#ht_564wt_1270
traje jos jedan dan i moze da se desi da bude povoljno a nova cizma je u pitanju

DaChaS

150 $ = 11.100 din po kursu od 74 ....sto i nije tako skupo za kvalitetne cipele .......mozemo da pitamo siffacu u onoj temi koliko bi izasle da stignu u srbiju

UFF

pitao ja vec siffacu
ceka se da se popuni kontejner da bi bilo jeftinije
a nema garancije da li ce biti carine ili ne
najveci problem je sto on ne moze da nam kaze tj garantuje cenu jer i ja cak znam za slucajeve gde je carina bila veca od same cene proizvoda tako da ne verujem da ce neko nesto poruciti i gledati u pasulj koliko ce ga izaci kad stigne ovde
drugi problem je velicina koje su bar kod magnuma razlicite za svaki model (koliko vidim na e-bay-u pored velicine za 5.11 biras i sirinu cizme WTF?) pa sta si uradio ako dobijes neodgovarajuce dimenzije, tako da je ipak sigurnije probati pre kupovine

ja htedoh da kupim u usa i da sacekam nekog ko dolazi da mi donese ali vidim da cu sutra ipak do saleta i da kupim od njega jbg

i da pitao sam ga kaze ima sgs9 i cena je 250e  :o

DaChaS

pa onda se vise isplati da neko ko donosi robu iz nemacke donese gsg9...a da se probaju ovde u srbiji da budes siguran za broj ....mislim da cu  tu varijantu da jurim ako  se odlucim za gsg9 100 %

UFF

Pa aj onda sutra sa mnom do saleta na nbg da ih probas
Hoce jos neko?

DaChaS

Blah bi ali ne mogu nikako da se organizujem sa njegovim vremenom ...koliko sam cuo bilo ih je u radnjama po bg pa cu morati od nedelje ako ugrabim neko slobodno popodne