Glavni meni

Yamaha FZR600R, problem sa prvim paljenjem

Započeo Brrka, 16 Oktobar, 2011, 18:44

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Brrka

Ujutru kad palim motor ne radi mi drugi cilindar, cim pocne da se zagreva cilindar pocne da radi.
Svecice su nove, probao sam da zamenim da stavim svecicu sa cilindra koji radi na onaj koji ne radi, opet isto.
Kablovi nisu, bombine nisu, stavljao druge, probao, opet isto.
Kompresija motora je odlicna, 15.15.15.14.5, zazori na ventilima su dobri.
Karburatori su rasklopljeni, ocisceni skroz i nastelovani.
Ali opet postoji neki problem prilikom tog jutarnjeg paljenja koji nikako ne mogu da resim.
Sta bi jos mogao pogledati?

despic

kako ti je kompresija 15? zar ne treba 12? ;)
meni je slicno pocelo da se desava sad kad ga palim ujutru na 3C...jedva pali...ali mislim da je meni problem do benzina...
leti nemam tih problema
zazor na svecicama!?
klasican divljak

Brrka

Ovaj ima 15 :D
Svecice nove, probao i druge da bi otklonio tu sumnju, ista prica.

despic

ja sam stavio nove ngk... skapirao da mi je bolje radio sa starim i vratio stare...
ne znam sta se desava, cim krene malo hladnije sve pocne da zajebava...valjda dok se privikne...
obavezno javi kad provalis sta je ;)
klasican divljak

Brrka

Iskreno se nadam da ce revolution napisati neki dobar post, uvek to uradi :)

despic

covek ima moc da te inspirise da provalis sta je ;)
makar na mene tako deluje
klasican divljak

Brrka


bokilic

i dalje mislim da te karbovi zezaju...to jest kanal od sauga ili tako nesto,mozda i da probas da... ma aj me cas zvrcni :)
brmmmm

ЯЭВОЛУТИОН

ako su karbovi ocisceni ne bi trebali da prave problem...posto se desava samo kad je motor hladan,,,,,tako sam razumeo....probaj da ukrstis bobine....kako bi proverio da ti ne probija neka kapa ili kabal....ako se nakon promene bobina i dalje desava da jedan te isti cilindar ne radi onda ti negde vuce fals vazduh na gumama karburatora....proverices lako, teko sto dok motor radi poprskas prskalicom sa vodom gume....ako menja rad onda je to...
Kad je motor hladan svaki fals vazduh pravi problem i u najmanjoj kolicini...opadne podpritisak u grani i onda ne vuce gorivo.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

despic

gde naci flanshne, ili kako se vec zovu te gume na karbovima..u luisu nema
klasican divljak

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: despic poslato 16 Oktobar, 2011, 21:50
gde naci flanshne, ili kako se vec zovu te gume na karbovima..u luisu nema
Yamaha original...ali prvo treba otvrditi dali je do toga
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11