Glavni meni

Sprint APOLO 250ccm

Započeo Kovac, 03 Oktobar, 2011, 22:43

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kovac

Pozdrav svima :)
Planiram da kupim Apola 250ccm pa me interesuje vase misljenje o tom motoru.....
evo nekih podataka
Tip motora:4-taktni, 1-cilindrièni
Radna zapremina:250 cc
Hlaðenje:vodeno
Masimalna snaga:13 kWTip
menjaèa:manuelni 5 brzinski
Tip startera:elektro/mehanièki
Dimenzije:2180x830x1240
rezervoar:8,4 l
Maksimalna te¾ina:283 kg
Prednje koènice:disk
Zadnje koènice:disk
Pneumatici-prednji:110-70-17
Pneumatici-zadnji:130-70-17

Major

Ono sto sam procitao o njemu je sve pozitivno.

CitatDanas odradio servis na 1000km (1000 din u servisu u NS), tacno mesec dana posle kupovine. Zamenjeno ulje i malo dotegnut lanac, nikakva druga intervencija od servisa na 100km= ja zadovoljan :) Sledeci servis je na 3000km menja se ulje i filter ulja, taj ce da bude nesto skuplji.
Potrosnja se i dalje vrti oko 3-3.2l bez obzira da li se vozim sam ili sa nekim.


CitatZa sada sam skroz zadovoljan. Najbrze sto sam isao je bilo 118km/h doduse na blagoj nizbrdici i po njegovom satu. Jos uvek ne teram previse u visoke obrtaje ali to je to. Sa fabrickim setom lancanika oko 110 ide na ravnom, sa dvoje nesto manje, ali verujem da bi se dosta dobilo menjanjem lancanika jer masina ima snage. Ne znam da li ima nekakvu elektronsku blokadu jer nece obrtaje da digne preko 7800-8000, doduse nisam puno ni pokusavao  ;D  Dvoje mu ne predstavlja problem, jedino sto slabije ubrzava ali to je i za ocekivati. To bi mogao biti problem nekome ko zeli da divlja i izvlaci maximum iz motora, meni ne smeta.Suvozacka pozicija nije dobra za ljude neke normalne visine (175 pa navise). Moja devojka sa 162/5 moze da se smesti normalno da meni ne smeta i da njoj bude koliko toliko udobno. Znaci za niske suvozacice je skroz ok

CitatVratih se upravo sa puta, 700-ak km u dva dana vozanja. Motor je sav srecan odradio ceo put bez greske, ja sam se navikao na neudobno sediste pa ni to ne smeta vise toliko. Uspela je da mi pukne sajla kvacila, naravno u sred centra grada u vreme podnevnog spica i 30 stepeni... Bilo je zanimljivo kretati trcanjem sa svakog semafora :D  Privremena budzevina koju sam napravio je radila sve do granice u povratku.

Motor po ravnom 85-95, preko toga mislim da mu je mucenje pa ni ne vozim. Uzbrdo jako dobro, nizbrdo jos bolje  ;D Preporodili smo se i ja i motor cim smo se docepali krivudavih puteva, meni kez oko cele glave od srece a njemu je to prirodna sredina.

Potrosnja na otvorenom od 2.7-2.85 litara.

Grejanje osovine se nije ponovilo tako da sam sklon da poverujem kako se onaj put ugrejala na suncu

Jel planiras da kupis novog ili polovnog?


Kovac


Kovac

A ovo si odg sa bjb foruma :P

Nikola_92

posto pratim sve forume kineskih motora a i svidja mi se Apolo imam da ti kazem sledece:

-tacno je ovo sve u predhodnom postu ali kod vecine vlasnika Apola je procureo jedan od hladnjaka(mislim da je desni)

-odprilike na 5000km je kod vecine procureo zadnji Amortizer...

-i ono najnovije sto sam cuo je da je kod jednog Apola napukao ram verovali ili ne..

Tako razmisli jos malo oko kupovine Apola jer ima bas puno nedostataka.

-a ako hoces moj ti je savet da uzmes Sprint Pulser on ti je 200ccm koji nema ovakve ispade........Bar ne za sad..

Kovac

Koliko se krece cena za pulsera 200ccm...za apola je 1400 evra....


Tamanitu

ja sam bio vlasnik apolla 250...najjednostavnije receno-nemoj kupovati. razumem te potpuno, i ja sam *morao* tada da prodjem tu skolicu, ali se ne isplati.  [glavazid]

Kovac


MIGE

pa  jebote,kinezi ne prave ni dobru rakiju a kamoli motor [doh] [ljutko] [ludak]

Kovac

Pa koji motor uzeti do 1500 evra xD :) a da nije kinez :)

MIGE

listaj forum,ima!!!!kle,thundercat......

MIGE


mkt

ima ima
juri nesto od 2000 pa se nadjite na 1700
kapiram da je bolje od bilo kog kineza

zemunboy


Bori¹a

Nisam 100% siguran, mada mislim da bi covek nesto mladje. I atraktivnije.

Kovac


zemunboy

hmmm, a ti bi za 1500 eur 2011, eventualno 2010 i da je presao 111km po garazi, a da nije made in PRC... hmmm, zanimljivi prohtevi

Kovac

Dovoljno da je preko 2000 godista...

Bori¹a

Jednostavno gori od mene hahaahh takve prohteve samo ja mogu da smislim :D