Glavni meni

®alba na saobraæajca, upravo sam im poslao

Započeo mrle, 27 Septembar, 2011, 14:14

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mrle

Po¹tovani,

®alim vam se na rad pomenutog saobraæajca. Taènije, zaustavio sam svoje vozilo u Po¾e¹koj 85-89 na trotoaru. Vozilo je ostalo otkljuèano, sa otvorenim prozorima, sa kljuèevima u bravi... Bio sam udaljen manje od 5m od vozila, kada je nai¹ao „pauk“. Pre nego je stalo i saobraæajac iza¹ao iz njega, ja sam veæ bio u svom vozilu spreman da ga pomerim. Saobraæajac mi je na vi¹e naèina rekao da sam ja parkirao vozilo pogre¹no, ja sam tvrdio da sam se zaustavio i da je zaustavljanje do 3 minuta i da sam ja praktièno u vozilu kada je on do¹ao do mene. Po¹to je video da se koliko toliko razumem u problematiku i ZOPS poku¹ao je na sve naèine naivno da mi objasni. Naravno, pisao mi je kaznu kao da sam vozilo parkirao tu. Mogao sam da se pomirim sa tim, ali osnova na koju ¾elim da se ¾alim tek sledi. Na moje pominjanje popularnog kafe „Park“ i kako isto to ne primeni i tamo gde su vozila u ¾e¹æem prekr¹aju, saobraæajac je rekao da nema nikoga tamo. Oti¹ao sam nakon ovog razgovora do tamo, nekoliko stotina metara dalje u Po¾e¹koj i zatekao svakodnevnu sliku gde d¾ipovi stoje parkirani po travnjaku i samom pe¹aèkom prelazu. Vratio sam se nazad i prona¹ao dotiènog saobraæajca. Tu se on pravdao kako ta vozila nisu u prekr¹aju, i tako neke prièe za naivne graðane. Insistirao sam da doðe sa mnom i da pogleda, odbio je. Ja sam se opet vratio tamo i fotografisao ta vozila. Nakon toga sam opet tra¾io saobraæajca, ali ga nisam prona¹ao. Razlika u vremenu kada mi je napisana prijava i kada sam fotografisao je oko 20 minuta.

Za sve ovo imam i svedoka Mihajla G. koji stanuje u Po¾e¹koj 89 sa kim sam i razgovarao na trotoaru u datom trenutku.



Prilozi:



Prijava i fotografija.  


Gašpar

Zelim ti srecu u ovoj borbi sa vetrenjacama.

Drugar parkirao na prostoru ispred zgrade (V. Stepe) i digne ga pauk jer je parkirao iznad sahte  [dunce]

Naravno, kola koja su ostavljena po sred puta nisu dirali.

marckony

 [rofl]Aj ne zajebavaj, od kada je zabranjeno parkirati na pesackom prelazu :D

zmiya

#3
Члан 66.
Возач не сме да заустави или паркира возило:

на тротоару, осим ако је то дозвољено (регулисано) саобраћајном
сигнализацијом, и ако на тротоару, када је возило паркирано, остане
слободан пролаз за пешаке најмање ширине 1,60 метара, који не сме
бити уз ивицу коловоза.



Ne znam kako je po ovom novom zobsu regulisano ¹ta je parkiranje a ¹ta zaustavljanje

CADILLAC

#4
Radim u BGD-u kao vozaè 24 godine....nagledao sam se svega [dunce] ;)...mali ,skroman predlog za ubuduæe ;) ;D...ne tvrdim da sam sa ovim ne¹to mnogo pametan, niti da sam otkrio toplu vodu, ali ....PAZI SAD: za situacije kada planirate kraæa -blic stajanja na trotoaru, ili nekim drugim mestima gde se mogu iznenada pojaviti policajci niotkuda, i prièati svakakve bajke, isto kao i Vi ,dr¾ite UVEK rasklopljen trougao, i fla¹u vode od 2l u gepeku....dok zavr¹avate "neodlo¾an" ;D posao, na instrument tabli èuèi trougao,(auto u kvaru) , ispod motora prosuto 2l vode( ¹atro prokuvao ), rade sva 4 migavca, ...e da vidim onda koji mamlaz sme da mi pi¹e prijavu za auto u kvaru-prinudno zaustavljen-uredno sklonjen sa puta-obele¾en,"èik, slikaj ga".....MAR© U P...U M......U, KU© !!! -
BMW BoxerClub Pancevo 666

Kengur

Puno srece ali....



Mislim da ni ti sam da si na mestu saobracajca ne bi dirao MLa....
Zna se ko kod nas vozi stanove na tockovima...

mrle

Citat: Kengur poslato 27 Septembar, 2011, 14:48
Puno srece ali....



Mislim da ni ti sam da si na mestu saobracajca ne bi dirao MLa....
Zna se ko kod nas vozi stanove na tockovima...

pa tu je moj ortak njima lupao ¹amare kada su hteli da mu dignu BMW Z? (zajeban do jaja)
Zato sam i sva¹ta rekao panduru. Iznervirao sam ga do jaja.

Kengur


Major


misa-pei

Fali ti broj znaèke saobraæajca, ovako æe da ka¾u da ne znaju ko je taj.
Država je najveći neprijatelj naroda

K_A_W_A

Citat: Kengur poslato 27 Septembar, 2011, 14:48
Mislim da ni ti sam da si na mestu saobracajca ne bi dirao MLa....
Zna se ko kod nas vozi stanove na tockovima...
Sve ima i svoje prednosti i svoje mane. Mene na granicama uvek detaljno proveravaju. Skoro me je u NS na ulici zaustavila Interventna policija i detaljno mi pregledali auto. Moj auto ispred, Skoda Jeti iza, ukljucili blinkere i rotaciju, kao da sam neki kriminalac. A posle me svi zvali (mnogo njih je to videlo) da pitaju sta se desilo ;D

Kengur

Slazem se ja KAWO sa tim... Daleko od toga da sad svako ko pravi kintu je krimos, ali jednostavno su po bg to imucni ljudi koji imaju dosta dobre veze...
Onda boli tuki saobracajca da rizikuje 30% plate da bi isterao pravdu....


Bla bla, odosmo sa teme... :)

Gavrolini

ali ja i dalje ne razumem oko cega je tolika frka? Po kom zakonu pandur treba tebe da poslusa i da te isprati do nekih tamo parkiranih automobila? Pa jbt kad bi i panduri slusali svaku cinkaru ne bi kuci ni morali da idu. Toliko ima bezposlenih koji gledaju  samo sta drugi rade. Ok je da se zalis na svoj slucaj ako mislis da je bilo neregularno da pise kaznu za parkiranje ali ni tebe ne razumem sta si hteo da dobijes time  sto si slikao tudja kola?   Zato nam i jeste tako,ako si vec napisao kaznu onda bar napisi i njima petorici,jer sto da crkne samo moja krava,bice mi lakse ako crkne i komsijina.....uzas

K_A_W_A

Citat: Gavrolini poslato 27 Septembar, 2011, 16:54
Po kom zakonu pandur treba tebe da poslusa i da te isprati do nekih tamo parkiranih automobila?
+

mi¹ko_kolo

Ја бих само волео да казне буду сразмерне имовинском стању прекршиоца. Нпр, као у Финској (извињавам се што нисам превео), где је разлика за исти прекршаај између људи са вишим примањима, или у породичном статусу...

Calculation traffic ticket
Example 1 is about a person with 1,800 euro income (partner + 2 children). Example 2 is about a person with 2,500 euro income (single). For a detailed calculation regarding your personal situation, please fill out the Ticket Calculator yourself.





   
                                                                     € 1,800 income   (family)                         € 2,500 income     (single)
Ignoring red traffic light                                               € 130                                                       € 340
No seat belt                                                               €   35                                                     €   35
16-20 over limit on < 60km/h                                       € 115                                                      € 115
21-25 over limit on < 60km/h                                       € 182                                                     € 476
16-20 over limit on > 60km/h                                       € 100                                                      € 100
21-25 over limit on > 60km/h                                       € 156                                                       € 408

А може да буде и многоструко увећана ако су и приходи мнгоструко већи.

Nokia boss gets record speeding fine
Anssi Vanjoki
Mr Vanjoki: Appealing against fine of 14 days' income
A director of the Finnish telecommunications giant, Nokia, has received what is believed to be the most expensive speeding ticket ever.

Anssi Vanjoki, 44, has been ordered to pay a fine of 116,000 euros ($103,600) after being caught breaking the speed limit on his Harley Davidson motorbike in the capital, Helsinki, in October last year.

Harley Davidson motorbike
Mr Vanjoki is a Harley Davidson enthusiast
Police say he was driving at 75 km/h (47 mph) in a 50km/h (31 mph) zone.

In Finland, traffic fines are proportionate to the latest available data on an offender's income.

Mr Vanjoki has announced he will appeal, because his income has since dropped.

Share-price slump

Mr Vanjoki had to pay a fine equal to 14 days of his income in 1999, which was about 14 million euros ($12.5 million).

Nokia president Pekka Ala-Pietila
Nokia president Pekka Ala-Pietila racked up fine of just 35,000 euros
His income had been boosted by large share options, which he cashed in at end of the year.

But a newer set of figures - this time without the share options - was published only five days after the incident, and would have resulted in a considerably lower fine.

Mr Vanjoki's income fell sharply last year as Nokia's share price plummeted, along with other tech shares, making option sales uneconomical.

His fine beats an earlier speeding penalty of 80,000 euros handed down to internet millionaire Jaakko Rytsola.

Mr Vanjoki's colleague, Nokia president Pekka Ala-Pietila, was once fined the far lower figure of 35,000 euros.

The appeal will be heard on 15 May.


ra$a

mislim da je po novom parkiranje cim izadjes iz vozila.

a ne verujem da ce da ga cimaju za parkirane dzipove jer to nisu njegove vezare nego bas onog lika gde ce tvoja zalba da stigne.

Plazma Keks

mozes da se zalis u roku od 8 dana, jos plus mozes da izmislis neku laz sa tvojim svedokom. meni je tako zimus jedan, zaustavio sam se na bulevaru Kralja Aleksandra da bih sacekao da se neki tamo isparkira, stanem, sva 4, bila je i moja mama, izasla do bankomata (nebitna stvar u tom trenutku), pratim pandura koji se onako setkao u retrovizoru, prvo se meni priblizava, pa predje na ulicu i pocne da se setka na tramvajskim sinama i onda stane tacno naspram mene i pocne da prelazi ulicu i krene da mi kenja kako sam se parkirao na pogresnom mestu, ja mu kazem da sam se zaustavio i da imam prava od 3 min da tu stojim, video da sam poceo da se pravim pametan i napise mi kaznu. posle odem u rakovicu (tamo mozes da se zalis) i ispricam kako je moja mama videla da je on odmah poceo da mi pise kaznu pre nego sto mi se obratio, nego je stajao iza automobila i pisao pa mi se tek posle priblizio da mi trazi isprave. naravno, uvazili su moju izjavu, slobodno nesto sklopi sa tim covekom sa kojim si pricao, svedok ti je, da si bio sam, ne bi nista mogao da uradis

Lazic

Citat: mi¹ko_kolo poslato 27 Septembar, 2011, 18:22
Anssi Vanjoki, 44, has been ordered to pay a fine of 116,000 euros ($103,600) after being caught breaking the speed limit on his Harley Davidson motorbike in the capital, Helsinki, in October last year.

Police say he was driving at 75 km/h (47 mph) in a 50km/h (31 mph) zone.

Da nije vozio kombajn, za q bi ga uhvatili, a ne za dvonedeljnu platu... Ali kad vidis da mu je mesecna plata bila 232000 eu para, ko ga sisa... Jebem mu finskog losa bas, meni je prosecna brzina u Bg, 80-120kmh, pa me niko ne hvata...

mi¹ko_kolo

Вероватно га је снимила камера.

Plazma Keks

ti severnjacu su bolesnici. jednog biciklistu su uhvatili da je prekoracio brzinu od 60kmh, vozio je 120!!!!! umesto da mu kazu, svaka cast majstore, oni mu pisu kaznu od 4000e