Glavni meni

moj problem!

Započeo despic, 26 Septembar, 2011, 21:19

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Plazma Keks

jbt, isto je kao na viljuskarima, samo sto oni imaju jednu veliku centralnu oprugu u deklu. moze da se odradi ovo

goranvojska

Citat: Plazma Keks poslato 02 Oktobar, 2011, 22:18
onda odnesi kod nekog majstora, da otvori, da dijagnozu, sklopi ti to, kaze ti koliko bi mogao jos otprilike da ga ganjas, a ako su lamele i jos nesto u pitanju, ti naruci nove pa kad stignu ti ih lepo ugradi, za taj posao ti treba 1 dan, nemoj da kenjas
ako to ne uradi plazma za 2h ja dajem novo ulje gratis,

Lazic

neki su se tako smuvali...

UFF

Ovaj despic kao dosao da trazi savet u vezi lamele a reko nam je svima vise puta da ulje ne menja nikad vec ga samo doliva
i to ne obraca paznju ni na proizvodjaca niti gradulaciju-sipa sta nadje  [ludak]

despic

hahahaha
pa red je sad malo da sredim da imam po snegu da se lomim kvalitetno...
a sto mi skripe nove kocnice jebote!?
nisam preso ni 1000km...
klasican divljak

mrle

Citat: despic poslato 27 Septembar, 2011, 01:06
de to da kupim...posto litar?gradacija?jbg, vozim i zimi i leti

ima kod ¹ube. I zamena ti je za d¾.

Brrka

Ali ti zato verovatno kroz ulje naplati i zamenu :D

despic

ma uzecu ono elp...ako nista makar je dzabe, pa ako ne valja istocicu ga ;)
klasican divljak

Plazma Keks

inace, kada menjas uje, menjas i filter ulja.

despic

NOVI PROBLEM...
pogledam ja lepo, lamele, potrosene naravno...promenim ulje...vratim sve na mesto.kad ono, kvacilo ne vraca...skinem ja opet reko da nisam nesto zajebo, pogledam opruge...
@plazma - nije do opruga...
skinem dekl de je sajla kvacila...ne vidim nista...
nista mi nije jasno
sve je tu i sve je na mestu!!!
http://www.boats.net/images/diagrams/yamaha/MCY/1989/FZR600W/IMAGES/CLUTCH.png
jel ima neka fora...il mi vanzemaljci ne vracaju kvacilo
klasican divljak

ЯЭВОЛУТИОН

sraf pod brojem 18 i matica pod brojem 19 sluze za stelovanje kvacila.....dakle treba da se nasteluje i to tako sto se popusti matica malo, popusti sraf da lamela zategne do kraja , a zatim se srafdoteze dok polugica kvacila na volanu ne dobije luft od 1 do 2 mm, a zatim se zategne matica kao osiguravajuca kontra.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

despic

a ne mislim na to...nego ova sipka pod brojem 14 se ne vraca...ni 1 mm
klasican divljak

djolevidak

mozda glavi sajla od kvacila i ne vraca,mozda ti je korpa se korpa zajela (izrezeckala) i zaglavi se ,mozda ti glavi ova sipkica sto potiskuje plocu..toliko od mene sto se mogu setiti sta moze da bude

despic

i gde da nabavim nove lamele...u gevari nemaju
klasican divljak

despic

ma sajlu sam skinuo...i ceo dekl gde je zabodena sajla....zaboravi to...
klasican divljak

ЯЭВОЛУТИОН

stani , stani....kad skines ploce i lamele i pritisnes polugicu kvacila, sipka i zadje a nece da se vrati...ajde na srpskom
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

despic

evo ako gledamo sliku...sipkica 14...koliko ja znam, treba da bude izvucena oko 1cm...i kad stisnem kvacilo, tj ako gurnem rukom (s desna na levo) (slika)
onda tu i ostane, ne vrati se u pocetni polozaj
klasican divljak

djolevidak

mozda ti se sipkica zajela rasirila tamo na sredini gde se spajaju ova dva kraja i glavi

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: despic poslato 09 Oktobar, 2011, 17:07
evo ako gledamo sliku...sipkica 14...koliko ja znam, treba da bude izvucena oko 1cm...i kad stisnem kvacilo, tj ako gurnem rukom (s desna na levo) (slika)
onda tu i ostane, ne vrati se u pocetni polozaj
ako si poskidao sve nema sta da je vrati....sa jedne strane treba da je gura mehanizam a sa druge je vracaju opruge na korpi....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

djolevidak

pa neka skine sve i neka vidi dali se sipkia slobodno krece,da vidi gde glavi