Glavni meni

Afrika

Započeo jager, 20 Septembar, 2011, 00:24

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

Miso, koliko je radio generalnih do miliona...? Jednu ili dve, ili tri...?

misa-pei

Te¹ko je reæi... Menjao je gotovo ceo motor, sve ne¹to na etape, æesto je stavljao i polovne delove, nisam siguran da je od njega mnogo ostalo od originala. Treba da pretra¾im dokumentaciju da to naðem taèno. inaèe 1 000 000 km je zgazio 2009. godine, tako da je ta Yamaha pre¹la jo¹ dosta od tada.
Inaèe, Darko Laba¹ ima radionicu i prodaju delova za motore, tako da mu odr¾avanje i popravka nisu bili preterano komplikovani.

Malo me to podseæa na Trigera kad je dobio pohvalnicu od op¹tine ¹to za 20 godina nije promenio metlu. Kad su ga pitali kako, odgovorio je da je promeno 30 èetki i 10 dr¾alja, ali je to ta metla :D :D :D
Država je najveći neprijatelj naroda

Che

Poenta je da ga za tih 1.000.000 km motor nikada nije ostavio na putu ;)

Inace imam taj broj moto-pulsa kada je detaljno pricao sta je radjeno na motoru.
Okacicu.

Che

Evo ga.
Test je radjen na 900.000 km, a sada ima opreko 1M

Lazic

cilindri su originalni, radilica, blok...

ЯЭВОЛУТИОН

A jesu li na pisali sta su u medjuvremenu promenili na onom BMWu...nisu jer spisak zauzima vise od dve starane
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

pit

Citat: revolution poslato 23 Septembar, 2011, 16:57
A jesu li na pisali sta su u medjuvremenu promenili na onom BMWu...nisu jer spisak zauzima vise od dve starane

      A pa to je tajna koju bemvejasi kriju kao zmija noge.

zmiya

Ako jo¹ jednom pomene¹ moje noge,moraæemo ozbiljno da porazgovaramo..

PECA BMW

Citat: revolution poslato 23 Septembar, 2011, 16:57
A jesu li na pisali sta su u medjuvremenu promenili na onom BMWu...nisu jer spisak zauzima vise od dve starane

Naravno da su pisali i promenijo je dosta toga .. uglavnom potrosne stvari .... ali menjao je ...  nego ste primetili mozda koliko mu meri sat ... ja nisam primetio da neka druga marka meri kilometrazu do 999,999 ....

NO sta je sa afrikom ?   ide li faza sastavljanja ?
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

bokilic

ah to je vasionski motor bre,to sad mora prvo kolegijum da ispregleda,14foruma da ishvali njeno stanje iznutra,38 da da savete,pa jos 43 da prisustvuje sastavljanju a 74 prvom paljenju,ako upali naravno :P
mislim da ce duze cekati delove nego sto ce da je rastavi i sastavi,zemljo srbijo.....ah....
brmmmm

pit

Citat: bokilic poslato 24 Septembar, 2011, 10:14
ah to je vasionski motor bre,to sad mora prvo kolegijum da ispregleda,14foruma da ishvali njeno stanje iznutra,38 da da savete,pa jos 43 da prisustvuje sastavljanju a 74 prvom paljenju,ako upali naravno :P
mislim da ce duze cekati delove nego sto ce da je rastavi i sastavi,zemljo srbijo.....ah....


          Cekajte ljudi imali uopste delova za taj motor ...ipak je to pravi oltajmer..tako da mozda se i ne proizvode delovi za afriku...a ako se i proizvode verovatno su skuplji dosta od motora danasnjice.

Gašpar

Posto se taj motor ne kvari, verovatno su svi proizvodjaci obustavili proizvodnju delova za isti. Videli ljudi niko ne kupuje delove, pa im se ne isplati.

E sad Jagru, jedino da zoves direktno Hondu, mozda im je ostalo nesto delova od poslednje serije. Nisu uspeli da prodaju te delove, jer se ne kvari, evo tvoja je prvi slucaj [rofl]

PECA BMW

Citat: Gaspar poslato 24 Septembar, 2011, 11:55
Posto se taj motor ne kvari, verovatno su svi proizvodjaci obustavili proizvodnju delova za isti. Videli ljudi niko ne kupuje delove, pa im se ne isplati.

E sad Jagru, jedino da zoves direktno Hondu, mozda im je ostalo nesto delova od poslednje serije. Nisu uspeli da prodaju te delove, jer se ne kvari, evo tvoja je prvi slucaj [rofl]

Ja za Hondu CBR 2009 god nisam u srbiji nasao komplet rucicu kvacila ... Svakog kog sam pozvao kaze "mogu da ti narucim iz Louisa"  strasno !
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Gašpar


jager

Nabavka delova je u toku. Trazim gde sve ima, pa cu kupiti gde je najjeftinije....

Lazic

#95
Imas pozdrav sa pumpe u Bajinoj Basti, ti si onaj visoki kompjuteras sa motorom... I cekaj bre, zar nije trebalo da je vec sklopljen tenak...?

zemunboy


Plazma Keks

ma ducati multistrada ja zakon

jager

Citat: Lazic poslato 24 Septembar, 2011, 22:52
Imas pozdrav sa pumpe u Bajinoj Basti, ti si onaj visoki kompjuteras sa motorom... I cekaj bre, zar nije trebalo da je vec sklopljen tenak...?

Hvala, hvala ;D Da, ja sam taj "visoki sa motorom" ;D A tenak.... pa delovi, delovi.... BiÆE! Da nemam ovog pozajmljenog TA, sigurno bih se vi¹e "¹trecao" kad æe...

Citat: zemunboy poslato 25 Septembar, 2011, 00:49
http://www.moto-berza.com/moto-oglasi/honda-africa-twin-senzori--oglas-30267/

Hvala i tebi ;D No, ovo su senzori koji idu u rezervoar za RD03 i RD04. RD07 koju ja imam, nema ove senzore, veæ slavinu...

zemunboy

Citat: jager poslato 25 Septembar, 2011, 10:48
Citat: Lazic poslato 24 Septembar, 2011, 22:52
Imas pozdrav sa pumpe u Bajinoj Basti, ti si onaj visoki kompjuteras sa motorom... I cekaj bre, zar nije trebalo da je vec sklopljen tenak...?

Hvala, hvala ;D Da, ja sam taj "visoki sa motorom" ;D A tenak.... pa delovi, delovi.... BiÆE! Da nemam ovog pozajmljenog TA, sigurno bih se vi¹e "¹trecao" kad æe...

Citat: zemunboy poslato 25 Septembar, 2011, 00:49
http://www.moto-berza.com/moto-oglasi/honda-africa-twin-senzori--oglas-30267/

Hvala i tebi ;D No, ovo su senzori koji idu u rezervoar za RD03 i RD04. RD07 koju ja imam, nema ove senzore, veæ slavinu...

Od negde mora da se pocne :D