Glavni meni

ZZR 1400 - 2012.

Započeo ninja66, 16 Septembar, 2011, 22:05

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Major

obavezno slike kad dodje ;D

joka

I ja sam,  [yahoo] [yahoo] [yahoo] . Kupio u maðarskoj, 2008-mo, 12650 km, uve¾en tamo iz engleske, danas dobio plastiku, mislim saobraæajnu, posle tri nedelje, a niko ne reèe ¹to sam trebao toliko èekati. Ima malo dodatne opreme, jo¹ æe na zimu da i dobije. Moram postaviti kofere, ostali mi od v max-a. U Cule-auto, sremska mitrovica, kod instituta za srce i pluæa, naruèio original nosaè kofera, jer ne proizvodi ga ni jedan proizvoðaè kofera za sada. Givi ima nosaèe za boène, a Kawasaki ima samo original zadnji kofer, za ZZR-1400. Hteo sam kupiti CBR 1100 xx, a prelomio je hrvatski moto forum, gde se grupisali ZZR- a¹i, zna Gojko, ¹ta oæu da ka¾em. Evo par sivih slika. 

pit



          Lep i deluje bas mocno....sad dobra je i Honda xx ali mislim da nisi pogresio sto si kupiu Kawu.U zdravlju da se izvozas.

Kengur


Zverka

Citat: pit poslato 02 Novembar, 2012, 15:30


          Lep i deluje bas mocno....sad dobra je i Honda xx ali mislim da nisi pogresio sto si kupiu Kawu.U zdravlju da se izvozas.
sta lep ...AZDAJAA...
prelepa je...PREDOBRA ...
u zdravlju  gume cepao :) i nek te sluzi
Never ride faster than your angel can fly

:D

joka

Tako i ide, mada ja ga kupio samo kao turer, ¹to i jeste, sport-turer. Planiramo ponovo opsedati evropu sa suprugom, na dva toèka. Nisam ja vi¹e za potezanje u veæe obrtaje i brzine, al volim kad vozim sam, pa meko tako izaziva sa kolima, ili motorom, a nije ni svestan ¹ta èini, tad odkaèi se kajla, i èièa podbode ovu ergelu od 190 konja, i bogme voleo bi videti facu "izazivaèa" kad se izgubim iz vidnog polja. Èinio je to i v max, al ovo, ovo je zlo, nu¾no zlo!  [cheers]

joka

 [cheers] Hvala, na lepim ¾eljama! Viðaæemo se!  [cheers]   

easy


Major

E to je zver od motora ;D
Aj daj neke utiske..

mkt

brutalno izgleda masina
navozaj se  [yahoo]

joka

Pun sam utisaka, kao posle prvog sex-a, ¹to i jest vo¾nja ove zverine. Po¹to kod nas i nema tako brdovitih puteva, za vo¾nju po krivinama, pro¹le nedelje i¹li na Mi¹eluk, i Venac na promo vo¾nju, sa motora¹ima moto kluba iz N.beèeja. Vozi se kao sportak, ali nije to, al ulazi i le¾i u krivini, takoreæi sam, al potrebna je vo¾nja u manjim brzinama, neka idealna je 3-æa, uvlaèi i izvaèi perfektno iz krivine. Pote¾e znaèajno, posle 5ooo obrtaja, tojest tad postaje butalan, i pru¾a vi¹e, negoli ¹to vozaè zahteva. Ponekad zna da upla¹i, koliko povlaèi, èini se izleteæe, al ne odaje oseæaj, da æe izleteti izpod vozaèa. pre¹ao sam dosad oko 2000 km, veæ navikao na njega, na njegovu silovitost i brutalnost, naravno kad zatreba. Kod v max-a sam imao taj oseæaj, da je povlaèio od ler gasa, pa do kraja, al ovde mi se sviða, ¹to mo¾e da se vozi ko skuter, a ne menjajuæi brzinu, i zavrtanjem gasa, budi se u njemu grdosija, koja nema ¹ta ne mo¾e. Namerno sam u¹ao par puta u makaze, al nema te situacije, èini mi se, iz koje se nebi izvukao. To i ne valja, ako se tako navikne, uvek ima ono, "prvi" put, i zadnji put. Po¹to ima putni kompjuter, mogu se pratiti svi ponuðeni parametri, mene je najvi¹e interesovala proseèna potro¹nja. E oæe¹ vraga, krenem sa penzionerskom vo¾njom, da vidim, mogu li postiæi tu cifru, ¹to reklamiraju od 6,5 litara/100 km, al uvek se zavr¹i sa odvalom gasa, i prekoraèenja svih dozvojenih brzina, jer uvek naiðe neko, ko bi se utrkivao, i naravno, po¹to i mi imamo konje, ode potro¹nja na 15, pa i 16 litara, al ne ¾alim, radi zadovoljstva. Moguæe, kad se zasitim, moæiæu postiæi tu  famoznu potro¹nju, od 6,5 litara. Sad na forumu se hvale, da je i veæa tura vo¾nje komotna na njemu, po par stotina kilometara. Komotan jeste, ima dobar polo¾aj sedenja i za vozaèa i za suvozaèiæu. Za¹tita od vetra je odlièna, jedino fabrièka ¹ajbna malo niska, za vi¹e vozaèe, al tu poma¾e tura pleksi, po potrebi. Sad delovi za odr¾avanje, malo mi skuplje u odnosu na Yamahu, recimo, filter ulja 15 eura, filter vazduha 45 eura, ulje ko ulje, Motulovo 5100, 10-50  4,3 litara, mada od servisa do servisa, neki preporuèuju Motul 300, ful sinteza, 15-40, sa èe¹æim intervalom promene. Da, par original koèionih ploèica za prednja klje¹ta 85 eura, tojest 170 za prednji toèak. Imam gume mi¹elinove, pilot pover, dvokomponentne, mada najvi¹e hvale danlopove 023-ke. Zamerka za originalne topove, koji su limitirani na 80 decibela, ¹to se jako zagrevaju, toliko, da suvozaèica oseæa toplinu preko patika, znaèi mo¾e se zaraditi opekotine, za nezaborav. Malo sam se raspisao, vreme da stanem, da ne budem dosadan. Sutra ka¾u izuzetno toplo, znaèi jo¹ jedan dan za vo¾nju, kao i danas, malo sam protutnjao ovim na¹im selima, tek toliko da mi ne zaborave familiju, nek ¹tucaju, mislim familija.  [rofl]   Pozdrav! [cheers]

UFF

odlican opis  [thumb_up]

cestitam na motoru

sto se tice guma verujem da si mislio na bridgestone bt023 a ne na dunlop
ja njih imam na cbr-u i napred i nazad i zadovoljan sam

a vidim da cu ja opet da svratim do tebe
prosli put sam dolazio da upoznam ceru  :-[ i provozao apriliju

a ovaj put bih mogao zbog te kave  :)

joka

Eto, ima¹ dobar razlog! I ako je æera sa sela, al motor je iz Japana!  [rofl] A za gumu si u pravu, mali lapsus, uzbuðen sam, pri samoj pomisli na motor!  [yahoo] Na mi¹eluku sam sreo i upoznao momka Lazu,iz Novog Sada, ima crni ZZR, isto 2008-mo godi¹e, a u Kawasaki servisu èuo od Culeta, da ima dva ZZR-a u SR. Kamenici, i tamo u servisu je bio jedan crni ZX-1400 ( amerikanac) na servisu, vozi ga èovek, deda kao ja, iz Starog Beèeja. Ka¾e Cule, da po njegovom znanju ima oko desetak ZZR-a, u ¹iroj okolini. Eto uzeo sad i Havarisani, a uzima i gojko iz Obrenovca. Biæe ih jo¹ malo, vi¹e, nego presretaèa!  [rofl] [rofl] [rofl] U Beogradu ima i poneki GTR-1400, dolaze kod Cule-ta na servis. U servisu radi majstor, koji radi Suzukija, kod Markosa, u N.sadu.  [hello]

Major

Svaka cast za opis.. Meni sport turing je vise 1400gtr nego zzr1400. E sad zzr mi je za nijansu lepsi pa kad bi tako nesto uzimao bio bih u dilemi :)

Hohštapler

#54
...viðam ja jednog crnog, èesto je parkiran kod "the Pub"-a...
Svaki put pustim balu..
Sa osmehom ga vozio jo¹ 100 godina!  [cheers]

ps.
Jel to ulica 6. maja u ZRu?  ;)
Imao sam nekad davno devojku u tom kraju...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

joka

Ta devojka je sad veæ sretno udata ¾ena, majka dvojice sinova! ©alim se! Ja konkretno nisam iz Zrenjanina, mada sam èesto tamo, radim u Aleksandrovu, kod Srpske Crnje, kod graniènog prelaza sa rumunijom, a ¾ivim u selu Torda, na pola puta Zrenjanin- Kikinda, kod Banatskog Dvora, gasno skladi¹te, ¹to barem dvaput godi¹nje otvaraju, i obeæavaju, da æe biti dovoljno gasa za grejanje domaæinstva. Lazin ZZR, pored toga ¹to je crn, ima Yo¹imura izduve, po tome je prepoznativ. A ¹to se tièe ulice 6. maja, tamo i sada ima puno devojaka!  ;)     [cheers]

Hohštapler

Aaa... pa znam ja gde je Torda! Imao sam i tamo devojku dok sam bio srednjo¹kolac! :D
Ja sam inaèe iz ZRa, moji su jo¹ uvek tamo, al ja sam veæ 6 godina u NSu.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

joka

Ako je iz Torde, mora da je maðarica, kako li se sporazumeo s njom?  [neampojma]  [rofl] [rofl]  ©alim se! Meni lak¹e bilo da ih nauèim srpski, jer me zabolele ruke, prièajuæi maðarski!  [rofl] [rofl] [rofl]    [cheers]

Hohštapler

Citat: joka poslato 03 Novembar, 2012, 20:41
Ako je iz Torde, mora da je maðarica, kako li se sporazumeo s njom?  [neampojma]  [rofl] [rofl]  ©alim se! Meni lak¹e bilo da ih nauèim srpski, jer me zabolele ruke, prièajuæi maðarski!  [rofl] [rofl] [rofl]    [cheers]

Naravno da jeste! I to jako lepa...
Znala je srpski taman kolko treba, sve smo se razumeli!  ;)

...inaèe, u teoriji to bi trebalo da je najbolja ¾enai (¾ena sa kojom malom prièa¹), uostalom ka¾e¹ da si o¾enjen - sve zna¹  [cheers]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Havarisan

kako ti se zvala devojka iz 6. Maja?