Glavni meni

Yamaha V-MAX

Započeo WOLVERINE, 07 Novembar, 2010, 23:51

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

WOLVERINE

Bike Test: YAMAHA V-MAX


Za V-Max je u proizvodnji jos od 1985. godine. Bio je to V4 motor sa 1200cc i 135ks. Zapremina je porasla, tako da je novi model na 1679cc sa 15mm vecim precnikom klipova i cilindara. Usisavanje je napravljeno isto kao na modelima R1. Zahvaljujuci svemu tome, snaga je porasla sa 135ks na 197ks. Snaga je uz solidnih 122 ft-lb.



Kada sednete na ovaj motorcikl, zakljucicete da je upravljac povisoko i podaleko. Kada sednete, videce da je polozaj za noge normalan, tako da se mora pruziti telom prema upravljacu. Trougao koji pravite bice vam sasvim udoban.

Ako krenete prvom i dodate pun gas, zadnja guma ce proklizavati. Promenite u drugu, trecu, cetvrtu…motorcikl ce jos ostavljati tragove zadnje gume. Osjecaj koji osetite na licu, pozelice da to radite opet. Model 2009, nema takozvani V-Boost system. Umesto toga je uradjen Chip Controlled Intake. To ce na 6650 obrtaja motorciklu dati bukvalno razvijanje snage, mada pocinje sa radom jos na 4500 obrtaja. Kocnice imaju ABS system kao na modelu FJR 1300. Dovoljno su dobre da zaustave 311kg tezak motor. Prilikom voznje, naginjati motor je iznenadjujuce lako, ali ispraviti se, to je znatno teze. Ovaj motorcikl vise zeli voznju pravo.

2009 Star V-Max

Engine
Type: Liquid-cooled,
DOHC, 65-degree V-four, 4 valves/cyl.
Displacement: 1679cc
Bore x stroke: 90 x 66mm
Compression ratio: 11.3:1
Induction: Mikuni EFI with YCC-1, YCC-T, 48mm throttle bodies, one injector/cyl.

Chassis
Front tire: 120/70R-18 Bridgestone BT-028F G
Rear tire: 200/50R-18 Bridgestone BT-028R G
Rake/trail: 31deg, 148mm v Wheelbase: 1700mm
Seat height: 3775mm
Fuel capacity: 15L
Weight: 311kg

Lazic

Hmmm, mnogo je dobra, ali radijus kretanja od 100km...

UFF

Videh ga juce na uscu
Izgleda neverovatno, kubikaza takodje, konjaza takodje ali i tezina ne zaostaje :D

HoochieMan

Prijatelj je odluèio da postane vlasnik V-max, re¹io je da sa kruzera preðe na ovu zver. Tipovao je par primeraka koji su u prometu, iz prve polovine devedesetih. Ima li ne¹to na ¹ta bi specijalno valjalo obratiti pa¾nju kod V-maxa, ¹to bi od ovog motora napravilo maèku u d¾aku?

Jedan primerak je za amerièko tr¾i¹te (bez blatobrana, ako sam shvatio full snaga), drugi je sa blatobranom i skinuta mu je blokada snage. Nadam se da sam dobro zapamtio ¹ta mi je danas rekao telefonom vezano za blokade i tr¾i¹ta. Iskreno, nadam se da æe ga kupiti, uzeæu mu procenat od transakcije konvertovan u broj krugova na max-u koji æu napraviti  :P

MIKA ARHANGEL

Imao sam V-max prethodni model.Mnogo dobar motor i za njegovu konstituciju ima visak konja.Zadnju gumu pobrija za 2 do 3 hiljade km. A druga stvar je to sto mu je rezervoar mali tako da ja od mene do BG-a (120 km ) potrosim ceo rezervoar kad ga nadujem a moze da ide 260 km/h sto je takodje mana za taj motor.Ne moze coper da se goni brzo,vetar pravi ucinak zamora.

joka


pit


  Po mom shvatanju motora novi Vmax je meni najbolji motor trenutno u ponudi.Izgled,harizma ,snaga sve je tu.U potezanju 1 na 1 ne verujem da ima mnogo konkurenata koji mogu da mu pariraju.Jednom recju savrsenstvo na dva tocka.
     Naravno uvek ce se naci neki kriticar kome smeta ovo ili ono ali realno i ruku na srce nema boljega.Cist sex.

Dzambo

Cist sex ali i sirovina. Nisam ga probao, ali pricao sam sa ljudima koji jesu(i padali sa njega). Po meni, previse snage za tu ciklistiku. Po drugima, previse zahtevan motor za voznju, nije ni kruzer ni r, a vala ni nesto izmedju.
Ne znam da li bi na pravcu bio brzi(i to do odredjene brzine,aerodinamika jbg), ali sam siguran da bi ga u krivinama neka hiljadarka pretekla.
Vrlo impozantna masina, klasa za sebe. Voleo bih jednog dana da je imam.

MIKA ARHANGEL

Citat: pit poslato 30 Decembar, 2010, 15:37

  Po mom shvatanju motora novi Vmax je meni najbolji motor trenutno u ponudi.Izgled,harizma ,snaga sve je tu.U potezanju 1 na 1 ne verujem da ima mnogo konkurenata koji mogu da mu pariraju.Jednom recju savrsenstvo na dva tocka.
     Naravno uvek ce se naci neki kriticar kome smeta ovo ili ono ali realno i ruku na srce nema boljega.Cist sex.

Bas tako
Citat: Dzambo poslato 30 Decembar, 2010, 16:22
Cist sex ali i sirovina. Nisam ga probao, ali pricao sam sa ljudima koji jesu(i padali sa njega). Po meni, previse snage za tu ciklistiku. Po drugima, previse zahtevan motor za voznju, nije ni kruzer ni r, a vala ni nesto izmedju.
Ne znam da li bi na pravcu bio brzi(i to do odredjene brzine,aerodinamika jbg), ali sam siguran da bi ga u krivinama neka hiljadarka pretekla.
Vrlo impozantna masina, klasa za sebe. Voleo bih jednog dana da je imam.
E ovako se prica ono: cuo sam prica se.
Za informaciju ,ja sam imao tu masinu kada sam imao 40-45 godina i niko me nije preteko na putu a ni na potezanju ( pricam o vremenu 92-94 god. ) a bilo je momaka i tada sa nekim ludim masinama made in japan ,ono R,GXR,GSX i neznam sta vec ne razumem se u te oznake .

Gile_ExtremeBoy

Miko, to je zato sto svako oduzme gas kad vidi V-Maxa.
Kao kad bi ja iso autoputem starom Toyotom Suprom i naidjem na Porsea Careru 991.. Mislis da je problem preteci ga? Ne. Stvar je divljenjem i postovanju prema necim lepom i mocnom.

Nijedan vozac motora cak i od 750ccm tog vremena ne bi imao problema da te *prati. (ili bolje reci ti njega xD)
....:::: MK Kraljevi Slobode - Svilajnac ::::...

Gavrolini

ako ikad predjem na  kruzere,definitivno ce to biti V-max(ako je to uopste kruzer) i to one modele do 91.god dok su jos imale 145ks iz 1198ccm....posle 91. godine su ustrojene na 102ks.

serbduck


  Da se pridruzim...

Rado bih posedovao V-MAX.

Koliko sam cuo - jedina mana je ogromna potrosnja...ali  i dozivljaj je jedinstven.

Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

WOLVERINE



   @serbduck
Za 3sec od 0-100km/h.....

serbduck

 
  Nije to presudno...

Postoji snimak na You Tube - VTR 0 - 100km/h za 2,7 sec.

Suzuki Katana - stari ..isto 2,7 sec.

Za ove nove ko zna...sve je to ispod 3 sec...

Poenta je ( koliko sam razumeo one koji su vozili V- MAX ) u neponovljivom osecaju pri voznjii ovog motora.

Kazu da se ta snaga ( koju i drugi motori imaju ) najbolje oseti bas na V-MAX-u.

...i da je do 00 !

...a i izgleda mocno !






Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

DebeliZmaj

jel to motor bez opcije za suvozacha ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

serbduck



  Ne Zmaje.

Ovaj sa slike je neki "koncept" model inace je standardan.


Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

Dule 021

Odlican motor! Ko voli taj fazon to je vrh samo sa tom zamerkom sto mu je mali radijus kretanja.
Stari V-Max mi je uvek bio ruznjikav zbog sedista a i ovde su malo preterali sa auspusima.Ne kazem i moj ima te "odzake" ali malo skladnije i na drugi nacin odradjene.
Sto se tice krajnje brzine svi naked i kruzer motori i nisu pravljeni za to nego za udoban polozaj i uzivanje u vetru kao i pejsazima gde kad okrenes glavu levo desno -vidis  krajolik a ne kao kod R-ova gde se  prilikom te radnje vidi cager-put-cager-put. ;D
Ja sam mnogim R-ovima pokazao zube a to isto moze i V-Max.
Mozda je moja jedina zamerka sto je V-Max dosta skuplji u odnosu na konkurenciju-Made in Japan!
U svakom slucaju -pravi motor za uzivanciju! [klanjam_se]

MIKA ARHANGEL

Citat: Gavrolini poslato 31 Decembar, 2010, 03:52
ako ikad predjem na  kruzere,definitivno ce to biti V-max(ako je to uopste kruzer) i to one modele do 91.god dok su jos imale 145ks iz 1198ccm....posle 91. godine su ustrojene na 102ks.
Nije to bilo vezano za godine proizvodnje.Svi prethodni V-max su se pravili u verziji 145 ks samo sto je morao da se prigusi za pojedine zemlje evrope ( npr.Francuska) na 100 ks. Povadi se prstenje iz usisnih grana i to je 145ks. Morali su nesto da izmisle kao manje konja da bi se prodavao na pojedina trzista.

Gavrolini

ok...ja sam nesto listao po casopisima i sajtovima i svuda sam dolazio do informacije da su modeli do 90-91 godine imali  145ks. a posle manje ali moguce je da ste vi u pravu

zodiac

Ja bih ovo drzao u sobi, za ukras. Nevidjeno je lep V-max, moc iz svakog detalja.
Prijatelj je zao drug