Glavni meni

Offroad voznja - fotografije, tehnike i saveti

Započeo UFF, 07 Novembar, 2010, 18:45

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Bori¹a

na advrider ima ljudi koji americke planine obilaze sa 450exc i tog tipa

Popsy

od motora za koji smatram da je univerzalan i koji bi zeleo da imam je KTM 690 enduro i metla.. za bolje nisam :D
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

Andreja

O tome ti prièam :) Kada bih se useravao od para (ako zanemarimo da bih imao 10+ motora), ðirao bih 690 Enduro R, ispod 140kg, po gradu dominira, mo¾e skoro dve glave auto-putem ako ba¹ zatreba... :D Samo bih otklonio neke nedostatke u startu.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Gavrolini

Mi ovde palamudimo a covek sa drndavim kinezom od 200ccm obidje celu srbiju.

Andreja

Jbg, svima zinulo dupe za veæe. Taman kad steknem uslove da redovno vozim i odr¾avam motor koji imam, mene poène da zanima neki drugi. Radim na tome (protiv toga) :D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

lord_oblivion

Citat: Gavrolini poslato 08 Novembar, 2016, 23:30
Mi ovde palamudimo a covek sa drndavim kinezom od 200ccm obidje celu srbiju.
Ma obilazio sam ja i ranije, samo sam se u veæoj meri dr¾ao asvalta. Sad je odnos drugaèiji, mogo drugaèiji  :)
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Gavrolini

Citat: Andreja poslato 08 Novembar, 2016, 23:34
Jbg, svima zinulo dupe za veæe. Taman kad steknem uslove da redovno vozim i odr¾avam motor koji imam, mene poène da zanima neki drugi. Radim na tome (protiv toga) :D
Uopste te ne razumem ja vec godinama vozim isti motor i nikad ga ne bih menjao. P.S.danas mi covek nudio dominatora i para lepih za xr ali nisam bas toliko lud :)

Andreja

Smirio sam se sa ovim XTom (dobro, mo¾da bih opet dodao i VFRa :D ), ne treba mi jaèe i veæe. Eventualno uzmem ne¹to do 200ccm i da ne silazim :D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Gavrolini

Ne kenjaj...jebo te vfr. Napravio si jednom gresku i ako sam ti govorio tad , nemoj i nemoj...onda si mi rekao da sam bio u pravu. I opet to radis. Uprstojices xt(nadam se) i prodati i opet kupiti neku kantu od vfr-a i opet kukati.  Realnonti ne treba vfr ni za kurac.

lord_oblivion

Mislim da mu je pola foruma govorilo to isto  :) Al' ajde, dozvaæe se jednog dana, samo da nam je ¾iv i zdrav  [cheers]
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Andreja

Probao sam i druge F motore posle VFR-a, nema... Ako budem opet uzimao ne¹to striktno za asfalt, neæu da razmi¹ljam o bilo èemu sem o VFR-u.
Ali da ostanem bez enduro motora, neæe da se desi :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D


DebeliZmaj

mene je naduvao kurcem kad sam mu rekao da je pogresio sa tim vfr
i da to nema para tera/odrzava ... naljutio se najgore, ja ovakav onakav
banovao me na fb :) ... lud covek :) meni bilo smesno nisam se ljutio !:")
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Andreja

To nije razlog ¹to sam te blokirao, rekao sam ti vi¹e puta, ne izmi¹ljaj. Blokirao sam te jer si ispao govance, prièali smo o neèemu "diskretno" a ti si to odmah rasprièao dalje. To ¹to u sve mora¹ da se ume¹a¹ i da prokomentari¹e¹ je u drugom planu. Nije problem kad me neko isproziva, i sam se ¹alim na svoj raèun ali kad mi neko konstantno dosaðuje, za¹to da ga ne elimini¹em :)

Da se vratimo na temu: Offroad vo¾nja. VFR :D

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Gavrolini


DebeliZmaj

Citat: Andreja poslato 09 Novembar, 2016, 01:02
To nije razlog ¹to sam te blokirao, rekao sam ti vi¹e puta, ne izmi¹ljaj. Blokirao sam te jer si ispao govance, prièali smo o neèemu "diskretno" a ti si to odmah rasprièao dalje. To ¹to u sve mora¹ da se ume¹a¹ i da prokomentari¹e¹ je u drugom planu. Nije problem kad me neko isproziva, i sam se ¹alim na svoj raèun ali kad mi neko konstantno dosaðuje, za¹to da ga ne elimini¹em :)
Da se vratimo na temu: Offroad vo¾nja. VFR :D


sta si mi pvt pricao i onda okacio na FB nalog koliko je sta platio :)))
pa jbt .. al ajde mozda se ja ne secam kako treba ... :D izvinjavamo se ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Bojan

Citat: Gavrolini poslato 08 Novembar, 2016, 22:41
Pa realno i jeste tako...jos ako na kraju ima X :)
Slazem se, ali motor se mora odrzavati skoro kao i R verzija. Sa druge strane L mozes dobiti registraciju srede se amortizeri i eto ga skoro X.
Mada sam cuo da pricaju da to nije ista masina kao X i R ali jebi ga Honda je to pa nema veze.
@Andreja vozis se isto kao i svi oni kojih ima najvise (vespasi sitne kubikaze) i oni koji nemaju pare da npr X teraju do sume u Kombiju ili na prikolici. Naravno da bi suma bila "fun" u taj kombi stavis bar i dva tri motor tvojih prijatelja.



Andreja

I dalje stojim pri tome da su XT i njemu slièni idealni motori za "sve". Ni u èemu najbolji ali mo¾e sva¹ta. I offroad (pa èak i te¹ki ali to vi¹e lièi na rvanje), i po gradu, i auto-put, kad mora...
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Bojan

Krenu sam da okacim par slika sa voznje CRF-om (koje nisam naso) i naletim na ovu staru
Skoro sam i zaboravio da sam vozio ovaj bike, potpuno ludilo.

Eto uhvatise me nezna osecanja

Popsy

Citat: Andreja poslato 09 Novembar, 2016, 02:44
I dalje stojim pri tome da su XT i njemu slièni idealni motori za "sve". Ni u èemu najbolji ali mo¾e sva¹ta. I offroad (pa èak i te¹ki ali to vi¹e lièi na rvanje), i po gradu, i auto-put, kad mora...
daj da preduhitrim Gavru... to "te¹ki" nema veze sa hard endurom... trail je plafon gde te¾e enduraèe idu (znaèi nekakav put, kozja staza...) ... kad krene s kamena na kamen ozbiljnije nema tu ¹ta da se tra¾i...

da su univerzalni motori jesu... da sve rade "dobro" 3, rade... nekome to nije dovoljno, nekome jeste... ¹ta god, jebe¹ ti to ako ima¹ motor na kome nisi sreæan... svi mi imamo ¾elje, ali ukoliko ne mo¾e¹ da nadje¹ za svoju ¾elju ne¹to sa minimumom para... sigurno neæe¹ biti sreæan ni sa onim o èemu sanja¹... opet æe neki drugi da bude bolji lep¹i... ko magarci izmedju dva sena...

ukratko... ¹ta god da je, samo da ima dva toèka i da je tvoj ;)
Never underestimate the power of the dark side ... === ***