Glavni meni

Offroad voznja - fotografije, tehnike i saveti

Započeo UFF, 07 Novembar, 2010, 18:45

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Kostić

ako misli¹ na plavi traktor sa nekom prikolicom, susreli smo se. èeko je èovek pola sata da se iskobeljam iz ¹ume, da mo¾e da se vrati gore. mislim da su i¹li u drva ;D

lord_oblivion

Citat: Andreja poslato 06 Novembar, 2016, 22:29
Je l' do kamere ili auspuha, Diverzija se èuje kao dvocilindra¹? :)

I je l' Igor re¹io da ipak preðe na ne¹to lak¹e i sa veæim hodom ogibljenja? :D
Fabrièki lonci, dva komada.
Obraðujem ga da zameni Cagivu neèim bar 60 kila lak¹im i sa 18/21. Ja pored njega kao komarac zujkam po ¹umi  :D
Polako kapira da treba to da uradi  ;D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

Citat: kosta66 poslato 06 Novembar, 2016, 22:29
ako misli¹ na plavi traktor sa nekom prikolicom, susreli smo se. èeko je èovek pola sata da se iskobeljam iz ¹ume, da mo¾e da se vrati gore. mislim da su i¹li u drva ;D
Nije plavi, mi smo sreli 4 crvena. A lovaca ¹to je bilo, pra¹talo na sve strane. Samo smo èekali kad æe da nas pome¹aju za divlje svinje (mada nismo bili daleko od istih)  :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Kostić

sve i da sam vas sreo, mogo bi samo da ¾bunjarim sa strane. ovde kravu nebi preneli ni na leða. mada sam malo mrsno neku baru¹tinu al je bila na kamenju ;D

Gavrolini

Citat: Andreja poslato 06 Novembar, 2016, 22:29
Je l' do kamere ili auspuha, Diverzija se èuje kao dvocilindra¹? :)

I je l' Igor re¹io da ipak preðe na ne¹to lak¹e i sa veæim hodom ogibljenja? :D
Gde ti vide diverziju?

Andreja

FAIL, nisam zagledao motor, znam da Igor vozi Diverziju u poslednje vreme. Jo¹ se ne¹to èudno, reko' koj q... :D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Lazic

Citat: kosta66 poslato 06 Novembar, 2016, 20:38
za¹to bi ja tebe lagao? mlad si, mogu maltene da ti budem æale. drugo, ja sam dete roðeno u kamionu. nauèeno da pre¾ivi. sa vi¹e od milion kilometara pred oèima. pro¹o sam bre jugoslaviju uzdu¾ i popreko toliko puta. imao sam prilike takav mi je bio ¾ivot. onda ti meni ka¾e¹ da sam ja neiskusan i oæe¹ neki ozbiljan off, jer je tebi sve neozbiljno. ja nemam nikakvu korist da te la¾em, sam oæu da ti onako drugarski ka¾em da je besmisleno da bude¹ pametniji od bilo kog starijeg èoveka. ja ti ne sporim da dobro vozi¹ iako se nisam vozio sa tobom.  nemam nikakve ozbiljne namere da te omalova¾avam, daleko bilo. ti si meni jedan simpatièan mald i nadobudan èoek. ko ja. takav sam ja od roðenja. jedino se nikad nisam usudio da mudrujem starijima. ipak su oni jebali pre mene.

nemo se ljuti¹ dobar si ti momak : )
Kad si ti jebao... ;D

srbac


lord_oblivion

Ide kina i ovako al' se ne bih bunio za jo¹ toliko  :D
Samo kramponi i skraæen prenos i prolazim svud u 90% sluèajeva do sad.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

srbac

Moze da ga dignes na 250ccm, mislim da ima klip za 20 ojra ! Taman ce tih 50ccm da nose silnu opremu koju nosis !  ;D

lord_oblivion

Ne isplati se. Treba klip, cilindar, karike, dihtunzi glave i cilindra i ko zna koje jo¹ sitnice.
I opet ostaje kinez.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Gavrolini

Mislim da ti je vreme za neki xt,tt,xr,klx....

Lazic

Citat: lord_oblivion poslato 07 Novembar, 2016, 14:17
Ne isplati se. Treba klip, cilindar, karike, dihtunzi glave i cilindra i ko zna koje jo¹ sitnice.
I opet ostaje kinez.

©to cilindar?

Glava Dole


lord_oblivion

Citat: Laziæ poslato 07 Novembar, 2016, 15:43
Citat: lord_oblivion poslato 07 Novembar, 2016, 14:17
Ne isplati se. Treba klip, cilindar, karike, dihtunzi glave i cilindra i ko zna koje jo¹ sitnice.
I opet ostaje kinez.

©to cilindar?
Zato ¹to su kineski motori ionako mekani pa jo¹ da ga razbu¹i¹ za 50cc iliti 25%, malo mnogo kume. Ima da se istopi za dan  :D
Dokle god me ovaj moj bude ovako slu¾io, najbolji je na svetu.

Citat: Gavrolini poslato 07 Novembar, 2016, 15:42
Mislim da ti je vreme za neki xt,tt,xr,klx....
Vreme je novac i tome slièna sranja  :( Ako me razume¹.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Gavrolini

Citat: lord_oblivion poslato 07 Novembar, 2016, 17:29
Citat: Laziæ poslato 07 Novembar, 2016, 15:43
Citat: lord_oblivion poslato 07 Novembar, 2016, 14:17
Ne isplati se. Treba klip, cilindar, karike, dihtunzi glave i cilindra i ko zna koje jo¹ sitnice.
I opet ostaje kinez.

©to cilindar?
Zato ¹to su kineski motori ionako mekani pa jo¹ da ga razbu¹i¹ za 50cc iliti 25%, malo mnogo kume. Ima da se istopi za dan  :D
Dokle god me ovaj moj bude ovako slu¾io, najbolji je na svetu.

Citat: Gavrolini poslato 07 Novembar, 2016, 15:42
Mislim da ti je vreme za neki xt,tt,xr,klx....
Vreme je novac i tome slièna sranja  :( Ako me razume¹.
Naravno ali vidim da se vozas verovatno vise nego svi mi ostali zajedno, sto i jeste za pohvalu. Ali kontam da se malo ustekas i prodas kineza mogao bi da nacickas neki 1000e a za te pare vec moze pristojan xt da se uzme.  Razlika u parama nije velika a u voznji ogromna.

lord_oblivion

Zadao sam sebi nekoliko parametara za sledeæi moped, da ne sme da bude te¾i od 130kg sa punim rezervoarom, da pali na dugme, do 500cc 4T, da mo¾e da se vozi kako svaki dan poso-kuæa tako i po off-u da pra¹ti i da bude ne¹to mlaðe od ovih baba iz pro¹log veka koje sam do sad mogao da kupim. Naravno, i da mogu da platim.
©ta se sve uklapa u te moje ¾elje i do 1500, pojma nemam  [farmer]
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

srbac