Glavni meni

Offroad voznja - fotografije, tehnike i saveti

Započeo UFF, 07 Novembar, 2010, 18:45

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.


mkt


srbac


damir1994

ekipa je bas super bila, naucio sam neke korisne stvari od njih i dobro se zabavio :)


mali_zmaj

Pozdrav,ja se stvarno izvinjavam,ovo je copy paste sa bjb-a,ovaj event organizuju moje kolege iz kluba,i oni su zaljubljeni u enduro i blato,ovo æe biti light enduro,i mo¾da i nije za vas,al ja sam se osjeæao obavezan da vas obavjestim,pa ako ima zainteresovanih,doðite,ja æu biti i u ulozi domaæina,jer ja ne vozim enduro,poslije vo¾nje se mo¾emo podru¾iti i upoznati!!

nakon vise godina obitavanja po forumu i citanja o svim divnim okupljanjima i druzenjima nase blize i dalje okoline, ekipa enduro entuzijasta iz Banjaluke je zakljucila da smo vise dosadili sami sebi i da bi voljeli da upoznamo jos ljudi koji se bave istim oblikom turizma :moto3:

Da ne duzim vise sa teorijom, program druzenja na koji vas pozivamo se sastoji od sljedecih elemenata:

- vikend okupljanje, sa polaskom i nocenjem u Banjaluci, na lokaciji sa tvrdim krovom nad glavom.

- datum okupljanja je prvi vikend jula 2014-te godine po gregorijanskom kalendaru.

- kompletna ruta je prilagodjena teskim enduro motorima. Zainteresovani treba da "obuju" gume prilagodjene za teren, voznja je vise enduro nego turisticka. Ako neko hoce da dodje sa cross motorom, slobodan je da se pridruzi, ali nek ne ocekuje da ce mu biti zanimljivo, ovo nije taj tip voznje.

- putanja je pomno slozena da ne bude ni prelagana ni preteska, oko 250 kilometara u trenutnom obliku. Posto su se nasi politicari svesrdno potrudili da dobiju sve lokalne izbore, iz enduro perspektive Banjaluka ima problem prevelike kolicine asfalta u svojoj blizoj okolini, pa zbog toga putanja sadrzi i 60-tak kilometara crnog smeca, oko 30-tak u izlasku iz Banjaluke i isto toliko u povratku. Dobra vijest je da je kvalitetan i krivudav, pa kome dusa trazi, moze malo da odvrne gas i struze fuzastere :).

Malo vise o detaljima organizacije:

Planirano okupljanje je u petak, sa upoznavanjem do kasnih nocnih sati, te malo spavanja i onda mamurni na subotnju voznju  :jee:.
Spavanje i druzenje nakon voznje u subotu navece na istoj lokaciji i razlaz u nedelju.

Kapacitet lokacije je 30 kreveta i prateca infrastruktura. Nije neki luksuz, ali je cisto i uredno i ima sve sto umornom endurasu treba. Ukljucujuci i veliku dnevnu sobu za druzenje prije i poslije voznje, ako nekom nakon voznje bude do druzenja  -_- .

Cijenu smjestaja cemo znati u narednih 7 dana i dopuniti ovaj post, ali zahvaljujuci specijalnim vezama, ocekujemo da ce biti veoma povoljna, prilagodjena ekonomskoj krizi. Klopa ce biti ukljucena u cijenu smjestaja, kao i "lunch paket" za gricnuti usput. O detaljima naknadno.

Putanja kojom cemo proci ukljucuje par turistickih lokacija, ali je veci dio putanje nenastanjen ili slabo nastanjen.

Proci cemo kroz srce N.P. Kozara, pored spomenika NOB-a na Mrakovici, kao i velikog, zapustenog spomenika NOB-a na Grmecu, na lokaciji Korcanica. Put ce nas voditi i kroz tunele pored rijeke Sanice, prokopane u doba austrougarske za potrebe uskotracne pruge. Bice sporih, tehnicki zahtjevnijih sumskih dionica i brzih "Dakar style ::)" makadamskih dionica. Ako padne kisa, vrlo vjerovatno ce biti i guranja turista sa cestovnim gumama :jee: .

Kompletnu putanju cu narednih dana postaviti u obliku .GPX fajla za vozace sa navigacionim uredjajima, a za sada samo okvirni izgled putanje, screenshoot sa G.E.
jin-jang

mali_zmaj

UPDATE 1: SMJESTAJ I KLOPA


SMJESTAJ :

Momci iz padobranskog kluba Banjaluka su nam za potrebe dogadjaja ponudili svoje klupske prostorije, koje ukljucuju sobe za spavanje, wc sa tus kabinom i veliku zajednicku sobu.

Prostor se nalazi u bivsoj vojnoj kasarni Zaluzani pored Banjaluke, koja je vjerovatno nekim od vas i poznata kao lokacija trkace staze Zaluzani.

Lokacija ima odlicnu putnu povezanost sa svim glavnim putevima oko Banjaluke, a opet nam nudi tisinu i mir za nesmetano druzenje.

Takodje, na lokaciji postoji vojna cuvarska sluzba, pa se ne moramo brinuti za bezbjednost motora i opreme
jin-jang

mali_zmaj

Spavaonice su sa 4-6 lezajeva. Kreveti ce biti postavljeni prije naseg dolaska, inace ih drze sklonjene u skladistu. Spavaonice su klimatizovane.

Ukupni kapacitet spavaonica je 30 kreveta. Ispred objekta ce biti podignuta basta sa klupama i stolovima, za druzenje i klopu. Ako vremenski uslovi ne budu naklonjeni druzenje se prebacuje unutar objekta.

KLOPA:

Na lokaciji ce biti ponudjena klopa u sljedecem obliku:

Petak navece, vecera, meso sa raznja, svjeze peceno, iz pecane na slici, sa sezonskom salatom.

Subota ujutro, dorucak, svedski sto - klasika.

Lunch paket za puta, da se konzumira kad se prigladni :).

Subota navece, vecera, pasulj sa suvim mesom i kobasicama i sezonska salata.

Nedelja ujutro, dorucak, svedski sto - klasika.

Na lokaciji kluba postoji operativan kafic sa osobljem koji ce biti rezervisan samo za nase potrebe ta tri dana, pice ce se narucivati u kaficu, po njihovim cijenama. Cijene su socijalne, npr. kafa je 0.5e, veliko pivo 0.75e.

Oko objekta ima dovoljno velikih pokosenih travnatih povrsina za ucesnike koji budu zeljeli kampovati. Podrazumijeva se da mogu koristiti WC i tus kabinu objekta.

Kotizacija koja pokriva smjestaj i klopu je 20 eura po ucesniku.

U blizini objekta postoji vise prodavnica koje rade svaki dan do 22h, kao i benzinska pumpa sa prodavnicom koja radi 0-24h.
And the road becomes my bride...
4 +
jin-jang

mali_zmaj

znaèi 4-6.7.2014,eto ako vas budu interesovali detalji,ja æu vam poku¹at odgovorit,ili dati mjelove mojih kolega iz enduro sekcije!! ovo je malo napalo va¹u temu,al da ne otvaram novu,izvinjavam se!!
jin-jang

srbac

Ako druze samo ti napadaj temu jer zbog toga i postoji !!!!

Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

srbac



Plazma Keks


pera-s

sve se vise razmisljam da prodam kliksa i uzmem radnu masinu...  [veryangry]

Odlicne fotke!

mkt


perlx

Pero pored pluga treba ti i vucno vozilo ;)

srbac

Citat: pera-s poslato 12 April, 2014, 23:03
sve se vise razmisljam da prodam kliksa i uzmem radnu masinu...  [veryangry]

Odlicne fotke!

I ja istoooooooooo 

mkt


skijash