Glavni meni

Offroad voznja - fotografije, tehnike i saveti

Započeo UFF, 07 Novembar, 2010, 18:45

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

perlx

Kepo mogao bi i neki putopis da ubacis, necemo da se ljutimo :)

JankoR

Kapetane dje je prva slika

a za ove donje i to sto si bio u mom ataru a nisi se javio necu ni da pricam


kepo

Citat: perlx poslato 04 Februar, 2014, 21:37
Kepo mogao bi i neki putopis da ubacis, necemo da se ljutimo :)

Bi, al dzaba. Neda mi djavo mira da se skoncentrisem.

Citat: NikGold poslato 04 Februar, 2014, 23:13
Kapetane dje je prva slika

a za ove donje i to sto si bio u mom ataru a nisi se javio necu ni da pricam

Neko selo u Bosni, stvarno ne mogu da se setim kako se zove planina. Krenuli smo precicom za Donji Vakuf, i naleteli na to selo.

Javljali smo ti se kad smo stigli na Bjelasicu. Slali poruke i zvali direktno, al nismo te dobili.


BANE BROTHERHOOD

https://www.facebook.com/events/709766009053769/?ref_newsfeed_story_type=regular

[yahoo] [yahoo] [yahoo]


U SUBOTU 15.02.2014 GODINE U 10.00 CASOVA NALAZIMO SE NA NASIPU GALOVICA U 45 BLOKU .NAJAVLJENA JE TEMPERATURA OD 16 STEPENI TAKO DA CE VREME DA NAS POSLUZI.ZA ONE KOJI NE ZNAJU TO JE NA KRAJU OKRETNICE TRAMVAJA U 45 BLOKU NA NOVOM BEOGRADU. SAKUPLJANJE EKIPE JE DO 10.20 CASOVA I ONDA PEGLAMO PORED NASIPA I IDEMO DO OBEDSKE BARE GDE CEMO KLOPATI I ONDA POVRATAK NAZAD ZA BEOGRAD. CISTA OFF ROAD VOZNJA CIRKA OKO 180 KILOMETARA TAMO I NAZAD PO RAZNIM STAZAMA I BOGAZAMA . PONESITE DOBRU VOLJU,RASPOLOZENJE I CELICNA MUDA.VIDIMO SE TAMO . ;)

BROTHERHOOD IS FOR LIFE!!! [djavo] [djavo] [djavo]
PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!


srbac

Pitao sam se,dal ces izaci iz ovog pakla !!!

damir1994

Bila je hladna voda + puna kamenja sto je otezavalo voznju, bitno je probati malo tezi teren pa sta bude :)

djolefer

:D



damir1994

Danas sam stavio EVO 1 pokopac zracnog filtera (sa vecim usisom za zrak) i od prije sam imao leovince auspuh, i onda uradio mapiranje sa novim mapama jer standard mape mi daju siromasnu smijesu i motor se gasi.
Tako da sam danas postavio nove mape i dobio potpuno nov motor, sa vecim usisom zraka i boljom smjesom i slijedeci test ce mi biti gasenje o2 senzora (lambda sonda) i SAS ventila (secondary air system).


Ako nekome treba pomoc oko mapiranja neka se slobodno javi, i pored mapiranja mozete citati greske na motoru i raditi par testova, samo sto trebate su kablovi koji kostaju 30-40eura.



con3

Ajde sve mi reci gde sta da narucim moze i na PP :)

damir1994

Odgovorio sam ti na pm, sigurno ce ti pomoci :)

Jocika

Pa mogao si i ovde mozda jos nekog zanima...

BANE BROTHERHOOD

PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

Jocika


damir1994

#2858
Dobro onda, prvo da kazem sa pogresnim mapama mozete ostetiti svoj motor i svoj ECU (engine control unit) ako istekate kabal u sred procesa ili ako otvorite neki drugi program za diagnostiku (osim provjerenog koji vam treba).

Prije pocetka trebate napuniti akumulator do kraja jer skidanje mapa sa motora traje dugo sve zavisi do motora i mape, meni je trebalo 40 minuta za EP mapu i 15 minuta za FI mapu.
Nakon sto spremite svoje mape i imate rezervu ako stavite pogresne nove mape, trebate naci mape koje ce vam odgovarati za vas motor i godiste. Sve mape se razlikuju ako imate drugi auspuh ili zracni filter ili jos neki dodatak koji nije standard kod motora. Naravno svoje standard mape mozete doraditi tako sto dodate gorivo i zrak ( ali trebate znati tacno sta radite).

Prvo pitanje trebate sebi postaviti zasto mjenjate mape,  u mom slucaju promjenio sam auspuh i pokopac filtera pa mi je smjesa bila previse siromasna sta je pravilo problema da se motor gasi i radi cudno na niskim obrtajima. Tako da sam dodao mape koje imaju povecane vrijednosti zraka i goriva i motor sad radi bez problema a prije je radio  kad da je rastelovan skroz.

Nakon sto imate tacne mape za svoj motor trebate ih poslati na motor, taj proces traje samo par minuta i to je to, mozete uraditi test u programu i ugasiti neke uredjaje ( sve zavisi do motora i modela) ja na ktm mogu ugasiti o2 senzor i sai (sas).


Nema tu neke mudrosti, jedini problem je naci tacne mape za vas motor, ili koje su dizajnirane za veci usis zraka ili za drugi auspuh. Sve te mape imate na intrernetu ako vam opet motor ne radi kako treba mozete doraditi mapu sa dodavanjem 3-6% goriva preko cijele table od goriva ako vam je siromasna smjesa, ako vam je previse bogata onda mozete oduzeti za 2-3% pa probati ponovo.


Ja na KTM poslije mapiranja sam morao uraditi TPS Resert (throttle position sensor) jer sam mjenjao EP (gas) mapu, i morao sam uraditi 15min idle (na leru) jer sam mjenjao FI mapu (smjesa goriva)


15min idle video:
www.youtube.com/watch?v=gcHjMImE3oM

BANE BROTHERHOOD

U SUBOTU 15.03.2014 GODINE U 10.00 CASOVA NALAZIMO SE NA NASIPU GALOVICA U 45 BLOKU .

NAJAVLJENA JE TEMPERATURA OD 21 STEPEN TAKO DA CE VREME DA NAS POSLUZI.  [yahoo]

ZA ONE KOJI NE ZNAJU TO JE NA KRAJU OKRETNICE TRAMVAJA U 45 BLOKU NA NOVOM BEOGRADU.   ;)

SAKUPLJANJE EKIPE JE DO 10.20 CASOVA I ONDA PEGLAMO PORED NASIPA I IDEMO DO OBEDSKE BARE GDE CEMO KLOPATI I ONDA POVRATAK NAZAD ZA BEOGRAD. CISTA OFF ROAD VOZNJA CIRKA OKO 180 KILOMETARA TAMO I NAZAD PO RAZNIM STAZAMA I BOGAZAMA .  ;)

PONESITE DOBRU VOLJU,RASPOLOZENJE I CELICNA MUDA.VIDIMO SE TAMO . [yahoo]

BROTHERHOOD IS FOR LIFE!!! [djavo] [djavo] [djavo]
PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!