Glavni meni

Offroad voznja - fotografije, tehnike i saveti

Započeo UFF, 07 Novembar, 2010, 18:45

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Joj, ka¾em da sa takvim motorom nije lako preæi 200-300km do lokacije za rndanje, pa æe svako bez para za dva da tera ¹ta ima... Na ¹ta li ja lièim na off-u sa kleom, nikakvim gumama i bez opreme...:o Verovatno bi me biciklo obi¹lo... Ali i dalje volim da se ukaljam, makar i sporo...:D:P

Plazma Keks

Citat: farbach poslato 08 Jun, 2013, 18:39
I do 70 kg
Drugar Savke je vozio Dt125, i ne znam da ga je neko mogao obici u sumi. Bilo je iznenadjenja kada se sretnemo sa beogradskom ili novosadskom grupom. Oni najcesce imaju dva parametra, motor mora da vredi bar 5000 i da ima bar 450ccm, pa gledaju Savketovog dedu bez zadnje kocnice, jer dok nema disk nema ni kocnicu. Dobos nisu videli ni na slici.
Ne kazem da je lakse voziti DT, ni da je realno brzi, nego da je vecina vozaca toliko u nemanju pojma da ih dere motor iz 1984 godine. Motor bez ogibljenja i koji nece da stane.
ako je motor namunjen(ma bilo koje prevozno sredstvo) do jaja ne znaci da ce vozac istog biti bolji...

farbach

ja nisam spor vozac i jedva pratim Savketa. Voznja po sumi nema puno veze sa stazom, a pogotovo ne sa asfaltom. Tamo je vazniji refleks da se izbegne drvo od prave motokros tehnike.

monsterbnt

DT je odlican motor.... licno sahranio 4 komada.... jedan od njih je cak i u bishketove ruke dopao.....
Smrt SVIMA!!!!

ljupche92

Vozio sam DT-a 5 godina, ali ne ovaj model, vec onaj stariji DT 125 LC sa YPVS ventilom :)
I realno, ni jedan motor u toj klasi nije mogao da mi pridje.. ;D
lak je sa planinu i sumu, mozes lako da ga uzdrzis, aa snage ima dovoljno za brdo, u prve tri brzine (sa prenosom 16-53) .. :)
[cheers] [cheers] [cheers]

Lazic

Citat: farbach poslato 08 Jun, 2013, 18:53
ja nisam spor vozac i jedva pratim Savketa. Voznja po sumi nema puno veze sa stazom, a pogotovo ne sa asfaltom. Tamo je vazniji refleks da se izbegne drvo od prave motokros tehnike.

I sad zamisli nekog afrikanca ili mene, kako razmi¹lja kako æe i da li æe kuæi ako se ukuca u drvo...:o [rofl]

pit

Citat: Laziæ poslato 08 Jun, 2013, 19:22
Citat: farbach poslato 08 Jun, 2013, 18:53
ja nisam spor vozac i jedva pratim Savketa. Voznja po sumi nema puno veze sa stazom, a pogotovo ne sa asfaltom. Tamo je vazniji refleks da se izbegne drvo od prave motokros tehnike.

I sad zamisli nekog afrikanca ili mene, kako razmi¹lja kako æe i da li æe kuæi ako se ukuca u drvo...:o [rofl]

    Lazicu uopste mi nije bila namera da pokazem kako sa DT 125 PRECI 200-3OO km nego sam hteo da pokazem da je motor skroz adekvatan znanju forumskih off-roudera.Nista vise.I da nekome ko razmislja o 2 -om motoru pokazem da je ovo mozda odlican a jeftin izbor.....za 1000 evra moz se nadje odlican primerak...i pici po sumi . [cheers]

JankoR

DT je sjajan motor ali
Imam 110 kg ,sa opremom cizme, gladijator,kaciga,ranac vec sam preko 120. Vjerujem da  da bi mi falilo i snage i obrtnog i vjesanja i ako sam nikakav vozac al imam jaku volju ;D

Lazic

Citat: pit poslato 08 Jun, 2013, 19:26
Citat: Laziæ poslato 08 Jun, 2013, 19:22
Citat: farbach poslato 08 Jun, 2013, 18:53
ja nisam spor vozac i jedva pratim Savketa. Voznja po sumi nema puno veze sa stazom, a pogotovo ne sa asfaltom. Tamo je vazniji refleks da se izbegne drvo od prave motokros tehnike.

I sad zamisli nekog afrikanca ili mene, kako razmi¹lja kako æe i da li æe kuæi ako se ukuca u drvo...:o [rofl]

     Lazicu uopste mi nije bila namera da pokazem kako sa DT 125 PRECI 200-3OO km nego sam hteo da pokazem da je motor skroz adekvatan znanju forumskih off-roudera.Nista vise.I da nekome ko razmislja o 2 -om motoru pokazem da je ovo mozda odlican a jeftin izbor.....za 1000 evra moz se nadje odlican primerak...i pici po sumi . [cheers]

Ma ne ljutim se ili ne¹to, ali ima ludaka koji peglaju do jaja, èak i sa krmaèama od tenera i afrika, ali im je to jedini motor, pa se stekne utisak da i nisu ne¹to......:D

rboban

I ja sam vozio DT 125.... i bio tada zadovoljan!!!
Ride It Like You Stole It

monsterbnt

1. 80ccm saranio masinu, ubacio 90ccm od elektronika, iso ko nezdrav.....
2. 80ccm saranio masinu.... prodo ortaku, on ga oziveo.... pa prodao bishketu.....
3. 125ccm saranio masinu..... pokrivio ram..... pokoj mu dusi....
4. 125ccm saranio masinu..... ubacio MZ150 iso ko nezdrav.... prosledio dalje, mislim da je jos uvek ziv...
Smrt SVIMA!!!!

mkt

u jbte kakav covek ccc za tebe je afrika

monsterbnt

Smrt SVIMA!!!!

Plazma Keks

ja bih za offroad kupio hondu CRF250L...

Bishke

You should do one thing every day that scares you


Plazma Keks

sto? ne valja ili?
vidim da je lagan i da ima oko 24ks..

pit

2012-2013 NEW Honda CRF 250 L first photo compilation 第42回東京モーターショー2011

Interesantno ali i meni je ovaj motor pao na pamet...i mislim da bi skroz zavrsio poso.
 @Nik Gold.Mislis li da bi sa xr 650 mogo dalje da dobacis nego sa ovom Hondicom.....ja ozbiljno milsim da ne i da je ovo pravi motor za vozaca amatera ...e sad bez uvrede ako ti mislis da si profi onda verovatno da bi bila preslaba za tebe.Pozz

JankoR

Dugar moj ima para za bacanje [doh] posao u Ljubljanu i kupio nov, sa carinom i pdveom ispao ga 4500e :'(

Anemican, bezlican, nemoze nikud, pretezak. Valja da se okaci fotoaparat oko vrata i podje u prirodu na fotosafari, za hardenduro nije. Suzuki dr350 je 100x bolji motor u terenu. Sad mu je skratio prenos naprijed za zub pozadi dodao 6 i sad je neke jade bolje. Prije sa starim prenosom mi je dolazilo da sidjem sa motora i brze bi hodajuci prosao .Nista sportsko nema u sebi sem izgleda koji vara. Nepricam sa foruma i rekla kazala vec iz licnog iskustva.
Neumjesno je uporedjivati xr i ovaj motorcic.
Sigurno  je pouzdan,dugotrajan,kvalitetan ,dopadljiv motor za nekog ko zeli da se provoza po prirodi i uziva.
Drugaru je ovo prvi enduro motor i nije poslusao savjet da kupi tog pominjanog dt125 i vidi sto ce kasnije kupiti u zavisnosti kakvi mu budu enduro afiniteti.Sad jede svoja muda bela jer slusati nije htela

I naravno ne mislim da sam profi, ali sam vozio sa nekim ljudima koji dobro voze, ima ih i na ovom forumu, i citavo vrijeme se lomio da ih uhvatim da mi ne pobjegnu i da neostanem sam u gori kukavac.

pit

Citat: NikGold poslato 09 Jun, 2013, 13:42
Dugar moj ima para za bacanje [doh] posao u Ljubljanu i kupio nov, sa carinom i pdveom ispao ga 4500e :'(

Anemican, bezlican, nemoze nikud, pretezak. Valja da se okaci fotoaparat oko vrata i podje u prirodu na fotosafari, za hardenduro nije. Suzuki dr350 je 100x bolji motor u terenu. Sad mu je skratio prenos naprijed za zub pozadi dodao 6 i sad je neke jade bolje. Prije sa starim prenosom mi je dolazilo da sidjem sa motora i brze bi hodajuci prosao .Nista sportsko nema u sebi sem izgleda koji vara. Nepricam sa foruma i rekla kazala vec iz licnog iskustva.
Neumjesno je uporedjivati xr i ovaj motorcic.
Sigurno  je pouzdan,dugotrajan,kvalitetan ,dopadljiv motor za nekog ko zeli da se provoza po prirodi i uziva.
Drugaru je ovo prvi enduro motor i nije poslusao savjet da kupi tog pominjanog dt125 i vidi sto ce kasnije kupiti u zavisnosti kakvi mu budu enduro afiniteti.Sad jede svoja muda bela jer slusati nije htela

I naravno ne mislim da sam profi, ali sam vozio sa nekim ljudima koji dobro voze, ima ih i na ovom forumu, i citavo vrijeme se lomio da ih uhvatim da mi ne pobjegnu i da neostanem sam u gori kukavac.

U svako slucaju tvoje iskustvo sa crf 250 L poucno ...jer izgled moze da prvari.Kapiram ija da nije hard enduro ali za neke voznjice po prirodi moz da zavrsi poso.
   P.S.Poceo sam malo ozbiljnije da gledam i probam te manje kubikaze posto bi mi to bio 2 motor mogu sebi da dozvolim i da nije za put..nego ga bacim  na prikolicu i aj 300 km pa u sumu.Auto imam i prikolicu jos da kupim enduro ....al nema sve krsevi nevidjeni..pogotovu te manje kubikaze.Zbog toga sam poceo i nove da gledam.