Glavni meni

Offroad voznja - fotografije, tehnike i saveti

Započeo UFF, 07 Novembar, 2010, 18:45

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Gašpar

Ne unistavajte jednu od najlepsih i najktivnijih tema na forumu!

Sve vase poruke su jos uvek na forumu, ali tamo gde pripadaju, u kantici!

farbach

a sto sam se vozio na -10 bez kacige, nikom nista?

Gašpar


djolefer

... i meni dodje,evo u austriji sam trenutno, napolju minus 6 a a sneg napolju jedno 10 cm.. taman.. a dole u garazi yz 250. nisam je ni probao...:D..
:D

Gavrolini

Citat: farbach poslato 02 Februar, 2012, 20:46
a sto sam se vozio na -10 bez kacige, nikom nista?
daj dokaze...snimak,slike....nesto validno

rboban

Citat: Gavrolini poslato 02 Februar, 2012, 20:55
Citat: farbach poslato 02 Februar, 2012, 20:46
a sto sam se vozio na -10 bez kacige, nikom nista?
daj dokaze...snimak,slike....nesto validno

Makar lekarski nalaz o posledicama..... :)
Ride It Like You Stole It

farbach

Morao sam da probam. WR je dobio novi klip, nov magnet i namotaje, glava sredjena, radi k'o sat. Inace,  moze da se zupci standardno i kao YZ450. Ako se iz CDI-a izvuce siva zica, mapa paljenja vise nije WR nego YZ. I jos jedna fora. Da bi WR dobio homologaciju, neko se dosetio da u neutralu ima slabiju varnicu i da ne radi punom snagom. Dobili su manju buku, ali i tezak start. Zbog nekog razloga varnica baci tek na drugi ili treci  krug radilice. I to sam sredio, pali kao mina. Ne rastavlja mi se karburator, trebala bi veca start dizna za ovako hladno vreme, pa je Weverica zivela u kuci jedan dan dok nisam nastelovao karburator.
Ide, boles jedna. U svim brzinama je na tocku, i to sa jako malo  gasa.
Da podsetim kako je to bilo, neke slike sam vec kacio.


ninja66

Citat: djolefer poslato 02 Februar, 2012, 20:52
... i meni dodje,evo u austriji sam trenutno, napolju minus 6 a a sneg napolju jedno 10 cm.. taman.. a dole u garazi yz 250. nisam je ni probao...:D..
Jel donosis neki 250 4T ?

Gile

Veverica je prelepa ... svaka cast !!! ja sam moju palio pre neki dan ali nisam nista pripremao vec samo onako na "prepad" i posle nekoliko kickova poce karburator da preliva , a posto vreme nije pogodno za gurku parkirao sam je dok se malo situacija sa temperaturom popravi ...

Bishke

Znam da je poredjenje nezamislivo ali....

Ovakav klip sam ja stavio u Yamahu XT 600 (naravno drugacija lezista za ventile).
Njen standardni je bio popunjen sa svih strana,dok je ovaj bio olaksan i imao je potpuno drugacije rupe za podmazivanje

Worssner klip

You should do one thing every day that scares you

UFF


ЯЭВОЛУТИОН

perverznjak matori......
p.s.
Kako se odusevim svaki put kad vidim petoventilsku glavu....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

farbach

Citat: Bishke poslato 03 Februar, 2012, 01:25
Znam da je poredjenje nezamislivo ali....

Ovakav klip sam ja stavio u Yamahu XT 600 (naravno drugacija lezista za ventile).
Njen standardni je bio popunjen sa svih strana,dok je ovaj bio olaksan i imao je potpuno drugacije rupe za podmazivanje

Worssner klip


kako je xt radio sa tim klipom. Da li je bilo razlike?

Bishke

nisam ga vozio pre sa starm klipom...duga prica....ali u odnosu na druge xt mislim da je isao bolje...
najvise mi je zao zbog tog klipa sto sam prodao motor

Ali siguran sam da je bolje primao gas....za krajnju brzinu ne znam nisam isprobavao
You should do one thing every day that scares you

lord_oblivion

Ako je Mi¹a Pei probao tvoju Teneru, najbolje æe znati razliku jer je na Jaretu standardni klip, ja mislim.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Bishke

nije probao..ja sam probao njegovo Jare....

ali kad sam probao i KLX nije mi primao gas kao tenera...znam da nije neko poredjenje ali ja sam imao takav utisak....mozda zato sto je tenera imala otvoren auspuh a KLX standard jos neki zapusen jedva se cuje
You should do one thing every day that scares you

ЯЭВОЛУТИОН

Ja sam gledao Misin klip onomad kada mu je zablokirao, posto ne sme da ga zavrne i ogori kako treba, pa je spala garez sa glave i blokirala klip.....standard, ravan ko tepsija.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gavrolini

meni je misino jare kad sam probao bilo bas tromo...das gas ,popijes kafu i onda ce mozda da se nakani da krene

Bishke

Moguce da onda ovaj klip daje,dodaje nesto..

Isto razlika je bila u udubljenjima za usisne i izduvne ventile....ovi su bili dublji....

A evo slike pa uporedite....
You should do one thing every day that scares you